Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

33 minutes ago, Crni Bombarder said:


 

  Hide contents

Takodje,samo zavrsetak serije mi je pomalo "promakao" te cu poslednju epizodu verovatno morati da ponovim. Jesu li Jonas i Martha,sprecavanjem nesrece na mostu i ispravljanjem svega,ne samo ponistili dva sveta i ostavili pravi u kojem njih nema,vec potpuno izmenili Winden kakvog znamo? Poslednja scena u kuci kod Hanne sugerise da su i brojni ostali likovi "izbrisani" iz postojanja..Charlotte Doppler,Ulrich Nielsen..sta je sa njima? Gde su ostali klinci:Bartosz,Magnus,sestre Doppler..?


 

 



Tako je... posto su sprecili nesrecu nikad nije ni izmisljen time travel sto povlaci da nema ni Adamovog ni Evinog sveta a onda ni svih ljudi koji su rodjeni kao posledica postojanja ta dva sveta a to su ovi sto si ih pobrojao.

 

Bez time travela Hana nikad ne putuje "nazad" (sad sam vec zaboravio koja je godina bila) i nece roditi Egonovu bebu (Siliu).

Kad nema Silie to znaci da nema ni Agnes ni Noe a posto nema Noe, nema ni Charlotte ni njene dece. Takodje, bez Agnes nema ni Trontea a to povlaci da nema ni Ulricha ni njegove dece.

Bartosz ne postoji jer on je dete Regine i Borisa koji se upoznaju kada Ulrich i Katarina "muce" Reginu a posto Ulrich ne postoji u originalnom svetu onda se ni Regina i Boris ne upoznaju.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa morali su da "zakomplikuju" inace ne bi nikako mogli da zavrse pricu samo bi isli u krug.
Ali ono daju ti kroz dijalog dovoljno informacija sta sledi, ovo za 3 sezonu je najavljeno valjda u 1 ili 2 sezonu kroz dijalog

Spoiler

Klaudije i Jonasa, kako je ona videla svet bez njega koji nije nista bolji.  i kroz radio izvestaj da je zemlja stala na koju sekundu.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

E,hvala i bravo vam obojici @LayupFromTheMidget@Darth Stevana pojasnjenjima

 

  Hide contents

Jos kad bih mogao da se setim lika Agnes,bilo bi super :classic_unsure::79:



 

Spoiler

Sexy crna lezbejka sto dolazi u grad  sa detetom i ulazi u zenu policajca 😄
 Misko je zaboravio da kaze da je otac tog deteta sin Adama i Eve pa je porodicno stablo jos komplikovanije.. Posto su to razliciti svetovi to su ona 3 lika iz razlicitih perioda zivota sto ubijaju redom

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2020 at 10:36 PM, Asterion said:

 

 

Outsider je dobar u prve 3 epizode i odlična ideja (o tom negativnom) ali slabo predstavljena....malo su glumci izduvali nekako se nije sve poklopilo, da bi dao 8.

Zato 7,3.

 

 

Kasno se javljam ali da dam svoj sud o ovoj seriji. Nije lose, drzi paznju, Ben Mendelsohn odlicno odglumeo, ali poslednja epizoda bas bzvz, i ja bih stoga ocenio 7.5.

 

Spoiler

Ono sto je zanimljivo kako prica navodi da mislis da ce glavni negativac biti pokojni sin inspektora Ralfa, ali onda prelaz na El Kukoja. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2020 at 10:45 PM, Stiletto said:

Bojsi sklopio dokumentarac o popularnosti Only Fools and Horses u Beogradu.

 

https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/12419273/serbia-only-fools-and-horses-boycie-mobbed-fans-murals-delboy/

 

WELCOME TO DELGRADE How Only Fools And Horses became Serbia’s favourite show with murals on the streets and dodgy deals a ‘business model’

 

The documentary is released on DVD and Blu-ray on September 4.

Bio bi red da i serija dobije Blu Rej tretman..

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2020 at 9:38 PM, Klotzen said:

Odgledah 3. sezonu "Babylon Berlin" . I ova sezona je zanimljiva, stalno se nešto događa i drži pažnju. Slučaj je interesantan ali za nijansu manje nego iz prve dve sezone. Dosta stvari je ostalo nerešeno, neke čak otvorene u poslednjoj epizodi, tako da nisam morao ni da proveravam da li je 4. sezona u planu. Glavna priča se nastavlja i dalje i vrlo dobro je koncipirana. Preporuka za ljubitelje krimi drama, a ovo bi moglo da zainteresuje i ljubitelje istorijskog filma. Film nije istorijski ali je vešto ubačen i povezan sa stvarnim događajima koji su se događali u svetu i Nemačkoj krajem 20-ih i to je neka "glavna" radnja koja se provlači od prve epizode a krimi deo je tu da svakom serijalu da na atraktivnosti. Nemačka verzija "Senki...." kako neki kažu.

Ja sam bas nestrpljivo cekao season 3, mozda je za nijansu slabija od prve dve, ali je i dalje masterpiece. 

 

Bjela ju je dosta kopirao u Senkama i, kako i sam kaze, uz Blinderse i Boardwalk empire, mu je bila uzor za Senke.

 

Uvek zanimljiva Nemacka izmedju 2 svetska rata, sa ponekom klasicnom krimi pricom, svim posledicama Velikog rata, sukob raskalasnog nocnog zivota i velikih socijalnih razlika i politickih previranja, cini Babylon Berlin meni omiljenom aktivnom serijom...uz Ozark i Blinderse. 

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Jel to Bijela govorio za 2. sezonu ? Ja kada sam ih upoređivao video sam da su prve sezone obe serije snimane skoro u isto vreme tako da definitivno nisu kopije jedna druge. Osim ako se ne znaju međusobno pa su razmenjivali iskustva tokom rada na scenarijima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Jel to Bijela govorio za 2. sezonu ? Ja kada sam ih upoređivao video sam da su prve sezone obe serije snimane skoro u isto vreme tako da definitivno nisu kopije jedna druge. Osim ako se ne znaju međusobno pa su razmenjivali iskustva tokom rada na scenarijima.

Prve 2 su kao zajedno izasle na HBO.

A Bjela je kopirao Babylon narocito u drugoj sezoni Senki.

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2020 at 3:25 PM, Crni Bombarder said:

Da li je neko gledao/gleda seriju What We Do In The Shadows?
Ima li eventualno preporuke? Vidim da ima fine ocene i kritike i publike..

(mozda je i pisano o seriji,ali ja nisam video)

Ako nisi krenuo da je gledas, odgledaj film i batali seriju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ne sam Safete said:

Years and Years meni odlična, spominjana je ranije i koliko se sjećam svi su bili zadovoljni pa da se ne ponavljam. Samo da spomenem da je bakica iz serije pravi šampion.

 Parry Mason skroz gledljiv, old skul detektivska priča smještena u LA tridesetih god prošlog vijeka.

I meni je Years and Years sjajan.

Poceo sam Broadchurch, zavrsio season 1, bas me odradila od 1.do zadnje ep. Cuo sam da je season 2 daleko losiji, ali ne odustajem.

 

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...