Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Odgledah 3. sezonu "Babylon Berlin" . I ova sezona je zanimljiva, stalno se nešto događa i drži pažnju. Slučaj je interesantan ali za nijansu manje nego iz prve dve sezone. Dosta stvari je ostalo nerešeno, neke čak otvorene u poslednjoj epizodi, tako da nisam morao ni da proveravam da li je 4. sezona u planu. Glavna priča se nastavlja i dalje i vrlo dobro je koncipirana. Preporuka za ljubitelje krimi drama, a ovo bi moglo da zainteresuje i ljubitelje istorijskog filma. Film nije istorijski ali je vešto ubačen i povezan sa stvarnim događajima koji su se događali u svetu i Nemačkoj krajem 20-ih i to je neka "glavna" radnja koja se provlači od prve epizode a krimi deo je tu da svakom serijalu da na atraktivnosti. Nemačka verzija "Senki...." kako neki kažu.

Link to comment
Share on other sites

Bojsi sklopio dokumentarac o popularnosti Only Fools and Horses u Beogradu.

 

https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/12419273/serbia-only-fools-and-horses-boycie-mobbed-fans-murals-delboy/

 

WELCOME TO DELGRADE How Only Fools And Horses became Serbia’s favourite show with murals on the streets and dodgy deals a ‘business model’

 

The documentary is released on DVD and Blu-ray on September 4.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2020 at 10:45 PM, Stiletto said:

Bojsi sklopio dokumentarac o popularnosti Only Fools and Horses u Beogradu.

 

https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/12419273/serbia-only-fools-and-horses-boycie-mobbed-fans-murals-delboy/

 

WELCOME TO DELGRADE How Only Fools And Horses became Serbia’s favourite show with murals on the streets and dodgy deals a ‘business model’

 

The documentary is released on DVD and Blu-ray on September 4.

 

Dzon Calis deluje kao veliki gospodin i prava dobricina. Kakve su to face, Mucke bih mogao da gledam non-stop.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odgledao prve tri epizode druge sezone The Umbrella Academy. Videću kako će dalje biti ali za sada mi je utisak da kome se svidela prva sezona ova će mu biti još bolja. Muzika je vrhunska, kao i u prvoj sezoni. Radnja se vrti u Dalasu početkom '60 prošlog veka. Priča je, za sada, odlična, humor na nivou. Serija za razbibrigu i opuštanje.

Link to comment
Share on other sites

Pri kraju sam prve sezone The Shield. 

 

Iskreno ne znam hocu li nastaviti. Ne drzi me nesto, nemam onaj osjecaj kad jedva cekam narednu epizodu. Radnja se odvija prebrzo, svaka epizoda dva nova slucaja koja zaboravis cim krene krene naredna epizoda. Razvoj likova meh, nisam se vezao ni za jednog. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/22/2020 at 8:18 AM, Klotzen said:

Jel gledao neko seriju "Veep " ? Vidim da je dosta nagrađivana ali vrlo malo se o njoj priča. Kod nas mislim da nije ni emitovana.

Veep je verovatno najbolja humoristička serija u zadnjih 5-6 godina. Treba imati na umu da je počela da se emituje pre nego što je Tramp došao na vlast, tako da nosi posebnu težinu. Uspešno su kroz satiru pokazali sve mane političkog života u USA, posebno tu borbu za pozicije po svaku cenu. Treba je obavezno pogledati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/30/2020 at 1:04 AM, sasha arsenal said:

Bravo za Dark.Lepo odrađeno finale.Serija definitivno zaslužuje sve pohvale.Sve tri sezone su odlične.

Definitivno jedna od najboljih serija koje sam gledao.

9.5

Konacno i ja zavrsih gledanje.

Ne mogu jos o utiscima,bukvalno dok ovo pisem ide odjavna spica..jesu je svi zainteresovani pogledali? Pitam zbog toga da li da i dalje koristim spoilere ili mogu da opletem bez njih?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Crni Bombarder said:

Konacno i ja zavrsih gledanje.

Ne mogu jos o utiscima,bukvalno dok ovo pisem ide odjavna spica..jesu je svi zainteresovani pogledali? Pitam zbog toga da li da i dalje koristim spoilere ili mogu da opletem bez njih?

spojler ili napravi topik, pa kome se ne čita neće otvarati

Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2020 at 9:36 PM, Sector said:

Pri kraju sam prve sezone The Shield. 

 

Iskreno ne znam hocu li nastaviti. Ne drzi me nesto, nemam onaj osjecaj kad jedva cekam narednu epizodu. Radnja se odvija prebrzo, svaka epizoda dva nova slucaja koja zaboravis cim krene krene naredna epizoda. Razvoj likova meh, nisam se vezao ni za jednog. 

 

Idi gledaj fmp ☺️

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan od jacih sountrack-ova iz Better Call Saul (originalno se sountrack zove Border Crossing od Dave Porter-a):

 

 

Ono sto za sada mogu reci jeste da je serija odlicna, ima manje tragicnih elemenata u odnosu na BB i Jimmy ima dosta drugacije karakterne crte u odnosu na Voltera koji u nekim trenucima zna biti bas odbojan. Ostaju jos dve sezone da se odgledaju.

Link to comment
Share on other sites

"Dark.."Dark" je uz "Watchmen" nesto ponajbolje sto sam ja odgledao od tv serija poslednjih godina.

Nakon prve epizode prve sezone sam pomislio da serija ima tj.da ce imati nekih slicnosti sa serijom "Stranger Things". Nakon odgledane tri epizode prve sezone sam shvatio da nema nikakve veze sa njom. Postalo je kristalno jasno da je ozbiljnija,mracnija i mnogo kompleksnija.
Tema je daleko prevazilazila primarnu pricu oko nestanka nekoliko decaka.

Takodje,kako je serija odmicala pocele su da mi se javljaju asocijacije na "Twin Peaks",a sto je u mom svetu poredjenja izvanredna stvar. Mali nemacki gradic Winden je, poput Twin Peaksa, mesto u kome svi znaju sve o svima i u kome zapravo nema nevinih.
Zanrovski,"Dark" se krece izmedju krimi-misterije i fantastike,ali bi bilo preciznije reci da pocinje kao prvo,a zavrsava kao drugo. Je li to dobro odradjen balans,mislim da je pitanje svacije individualne percepcije i afiniteta.

Sta mi se dopalo u seriji? Pa,gotovo sve!
Prica je vise nego intrigantna,na momente vrlo napeta. Serija je dobro rezirana,dobro napisana. Likovi su dobro napisani,nisu portretisani kroz tipicnu crno-belu prizmu i zanimljivo je pratiti ih kroz celu seriju,kao i neke od njihovih transformacija.

Spoiler

Ovde cu reci da su producenti na kastinzima vrlo dobro pogodili glumce/ice koji igraju iste likove u raznim vremenima. I karakterno i fizicki vrlo slice jedni drugima. Veliki plus jer je zbog kompleksne radnje i njenog pracenja lako prepoznavanje likova od velike pomoci gledaocu


Atmosfera je dosta mracna,a na momente i klautrofobicna. Ambijenti su dosta uverljivo uradjeni jer

Spoiler

su kostimografija,scenografija,rekviziti i muzika vrlo verno docarali razlicite periode u kojima se serija desava


Ima li neceg sto mi nije "leglo"? Ima.
Nakon sjajno postavljene price u prvoj sezoni,autori po mom skromnom sudu, krecu u jedno preterivanje sa zapletima i mrshenjem radnje u drugoj,da bi u trecoj prica dobila jos jednu dimenziju,ali i dodatnu komplikaciju.
 

Spoiler

Meni je bilo zanimljivije pratiti pricu oko izgubljenih decaka,posebno Michaela/Mikkela Nielsena,i pokusaja da se on vrati u svoje vreme i tako sve ispravi. To mi je u potpunosti drzalo paznju,dok kontinuirano prebacivanje iz jednog u drugo vreme,priznajem,ne bas uvek i ne bas u potpunosti.


Postoje li odredjene nejasnoce koje je serija postavila kod mene? Postoje,i njih stavljam odmah u spoiler
 

Spoiler

Naime,ja nisam siguran koliko je koncept,ne putovanja u vremenu samog po sebi,vec prvenstveno istovremenog postojanja istog lika iz dve razlicite epohe na jednom mestu,realan i "odrziv"? Ne samo da se srecu,vec sasvim nesmetano i normalno razgovaraju sami sa sobom,fakticki. Jonas,Martha,Claudia Tiedemann..svi. Ja razumem da je ovo samo serija,zabava,ali neke zakonitosti fizike bi trebale da se postuju. Mozda i jesu,ja nisam kompetentan za ovo polje,pa bih voleo da mi to neko podrobnije protumaci.
Takodje,samo zavrsetak serije mi je pomalo "promakao" te cu poslednju epizodu verovatno morati da ponovim. Jesu li Jonas i Martha,sprecavanjem nesrece na mostu i ispravljanjem svega,ne samo ponistili dva sveta i ostavili pravi u kojem njih nema,vec potpuno izmenili Winden kakvog znamo? Poslednja scena u kuci kod Hanne sugerise da su i brojni ostali likovi "izbrisani" iz postojanja..Charlotte Doppler,Ulrich Nielsen..sta je sa njima? Gde su ostali klinci:Bartosz,Magnus,sestre Doppler..?



Ako su autori (napominjem:ako) malo iskomplikovali stvari i odveli seriju u nekom drugom pravcu,moraju se priznati dve stvari:
1) Na to su,upravo kao kreatori serije,imali pravo jer to spada u njihovu umetnicku/autorsku slobodu u koju se ne dira (osim kad je u pitanju GoT - tad je legit :classic_sleep:) (sad ce @Don Juanda me 'besi :classic_biggrin:)
2) Nasli su elegantan i efikasan nacin da odmrse sto su zamrsili,a sve u predvidjenom trajanju. Doveli su seriju do "logicnog i odrzivog" zavrsetka
I mada mi se serija veoma dopala,mislim da su tri sezone prava mera.

Osim pobrojanih stvari,kvalitet serije se ogleda i u cinjenici da se bavila i da je otvorila niz pitanja kao sto su naucna,metafizicka,religisjka,ekoloska i politicka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...