Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Odgledah SOA sa jedno 6-7 godina zakasnjenja... aaauuu... kakva serija! Definitivno je svrstavam u listu omiljenih a ujedno i u all-time greats.

Verujem da sam je gledao kako je izlazila, nedelju za nedelju da bi utisak mozda bio slabiji ali ovako, gledajuci u cugu, nemam mnogo zamerki... stvarno kapa dole za Sutter-a, ovo je jedan masterpiece. Za Hunnama takodje naklon to poda, bukvalno mu u ocima vidis kako transformise lik Jax-a iz sezone u sezonu. Toliki naboj emocija u poslednje dve sezone je bas next level shit... ne secam se serije da sam morao da se suzdrzavam da ne pustim suzu.

 

Inace, secam se price sa starog foruma [citao sam temu a nisam gledao seriju] da ih/vas je jedan zenski lik opasno nervirao i sada su mi se sve kockice slozile 😄  ne znam da li je bilo jedne epizode u seriji da nisam navijao da neko rokne Gemmu i da vise zavrsimo sa tim. Jedina mana sto je ne odradise kao onog nesrecnog Kineza sa pocetka 7. sezone. 

 

Edited by Darth Steva
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kreće 3. septembra. SF na nepoznatoj planeti. Travis Fimmel u glavnoj ulozi (aka Ragnar). Ridli Skot radi seriju. Samo ovo obećava, no da sačekamo još mesec dana. Trailer je interesantan ali nije baš da obara.

Link to comment
Share on other sites

MV5BYzM0ODI0ZjgtM2I5OS00MjNhLTg5ODUtMWY0

 

Serija o Ernanu Kortezu. Prvi serijal od 8 epizoda pokriva događaje od isckrcavanja u Meksiko pa do bekstva iz Tenočtitlana sa flešbekovima na Kortezovu mladost. Seriju su radili Španci i Meksikanci a glavnu ulogu je odradio Oscar Jaenada i definitivno je odradio odličan posao. Serija je "dosta brza" non stop se nešto događa tako da nema mnogo prostora za zevanje. Druga sezona je trebalo da počne da se snima u januaru ali nema nikakvih vesti na netu. Serija je na španskom naravno tako da je odlično legla posle Narkosa.

 

Preporuka definitivno, pogotovo očekujem spektakl sa drugom sezonom u kojoj će biti opsada Tenočtitlana a možda i unutar španski sukobi u latinskoj americi koji su usledili posle osvajanja tih prostora.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Gledo neko ovo?

https://www.imdb.com/title/tt1196946/

Jel čemu?  Treba mi nešto lagano za par epizoda pred spavanje. 

 

Ide na NOVA S pa uhvatim katkad deo epizode (ovo inače volim da radim sa proceduralima koji idu na TV-u), i ono ok je, šta znam. Mada nije me nešto zainteresovala pa da uzmem da je odgledam celu. Mislim da sam već pisao, u toj kategoriji (lagane, za odmoriti), moja preporuka ide za Burn Notice i Psych.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Gledo neko ovo?

https://www.imdb.com/title/tt1196946/

Jel čemu?  Treba mi nešto lagano za par epizoda pred spavanje. 

Nije los Mentalist narocito one epizode koje se vezu za glavnu radnju tj hvatanje Red Johna... Na ostale epizode gledam kao u animeu na fillerepizode svaka ep novi slučaj .... lagani uvod... pri sredini neka komplikacija i onda na kraju Jane sve to odpetlja... Nesto kao Castle.... Malo humora mnostvo simpaticnih sporednih likova... Da su vise epizoda fokusirali na glavnu radnju mnogo bi bolja serija bila... a i ovako nije losa ono sto kazes da odmoris mozak...

Btw. gleda li iko Alienista pocela je 2 sezona.... malo mi je slabija od prve al moze se pogledati... https://www.imdb.com/title/tt4604612/?ref_=nv_sr_srsg_0 
ps:Dakota mi ide na k... zesce...
uz Perrya Masona(https://www.imdb.com/title/tt2077823/?ref_=nv_sr_srsg_0) i Yellowstone serija vrijedna spomena

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2020 at 5:20 AM, Veshtodel said:

Samo da se oglasim da sam i ja konacno odgledao Breaking Bad (znam da kasnim par godina, ali nisam sklon tome da cesto gledam serije 😄 ) pa da nam neko svoje misljenje i glediste jel da.

 

Elem, mogu priznati da sam jako odusevljen serijom, definitivno jedna od boljih koje sam gledao, sa fenomenalnom pricom, ali ajd pricom, nego sto su fenomenalno uradjeni likovi, bas ono sto seriji treba - dakle kreiranje likova na osnovu nekih arhetipova, ali tako da su ti likovi specificni sami po sebi, imaju svoju licnost, zatim ta pozadinska simbolika i detalji i citava background filozofija. Naravno, dijalozi isto fenomenalni, bez nekih klisea i gluposti, vec sve na svom mestu.

 

Onda muzika je odlicno uradjena. Sad ce neko reci koja muzika, pa nikakve muzike i nije bilo, sve neki jednostavni zvuci koji traju par sekundi do minut, ali upravo u tome i jeste caka kod ove serije, sto muzike skoro pa nema i tako je suptilna sa jedistvenim tonovima koji jasno uoblicuju neku scenu ili lika. Recimo ona jeziva muzika koja se javlja kada Hector Salamanca krene da davi jednog od blizanaca hitmena u vodi sa ledom ili kada ubiju Gustavovog prijatelja Maxa, a koja vrlo dobro prikazuje zlo koje taj kartel oblikuju, zlo koje je ikonicno prikazano kroz onu Santa Muerte pred kojom svi puze. Isto tako uvodna i tematska muzika je odlicno uradjena.

 

E sad manje o muzici, vise o likovima. Dakle, razvoj likova bas onakakv kakav treba. Niti su jednolicni i tupavi (kao kod recimo poslednje sezone GoT-a), vec kompleksni, zamrseni, evoluiraju vremenom sa cestim fokusom na njihove izraze lica na kojima se jasno vidi njihovo emotivno stanje (poslednja epizoda kada Jesse bezi vrlo dobro prikazuje njegovu srecu sto je konacno slobodan kao da je izvrsio transcedenciju posle duge patnje, ali isto tako njegovo lice prikazuje svu tu bol i patnju kroz koju je mucenicki prosao, bas kao i izraz Voltera kada obilazi laboratoriju dodirujuci opremu sa zarom kog mozemo videti samo kod coveka koji je strastven u onome sto radi ili kod nekog deteta, kao sto je lepo priznao Skyler na kraju da je sve sto je radio radio zbog sebe, zbog dobrog osecaja kojeg je imao dok je to radio i zbog toga sto mu je to jako dobro islo i zbog elan vitala i tog nekog oblika Erosa koji se tako zestoko probudio pred pretnjom Thanatosa (Santa Muerte manifestovana kroz Volterov kancer).

 

Od svih likova u seriji mozete pogoditi koji mi se najvise dopao 😄 Od samog pocetka jos od onog trenutka kada je Saul rekao ''znam lika koji zna lika koji zna lika koji ce da kupi tvoj proizvod, ali je batica jako oprezan i ne sklapa posao sa svakim". Dakle, ta opreznost, smirenost, skromnost i strpljivost kod Gustava je nesto cime je uspeo da stvori svoje narko carstvo marljivim radom uz dugi niz godina, polako i sigurnim koracima. Naravno, napravio je zaheb sa Voltom i zbog svoje mrznje prema Salamancama i ima tu svoju uzasno jezivu mracnu stranu koju smo jasno videli u epizodi Face off (primetiti kako ta njegova strana lice opet manifestuje onu Santa Muerte), ali bez toga moze se reci lik kojem Volt nikada nije dorastao, a koji je svakako inspiracija tom mladjanom mutljivom hemicaru kako je to rekao kreator ove serije.

 

Drugi po redu je naravno Saul, kriminalni carobnjak koji za sve ima resenje i savet, a koji je isto tako oprezan i pazljiv kao Gus, samo glasniji. Stoga je sledeca na listi serija Better call Saul.

 

Eto toliko od mene, malo duzi post, izvinite na tome.

 

 

Da, vreme je odmah za Better Call Saul

 

 

 

Od muzike iz BB:

Black, by Danger Mouse I Norah Jones,

(zoom na Lilly of the Valley dok ide pesma)

 

'Stay on the outside', by Whitey

(dok Pinkman freneticno trazi tabletu sa cijanidom)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...