Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

 

bas je dobra serija, gledao sam bukvalno sve dostupne dokumentarce o Cernobiljskoj katastrofi po vise puta i pre svega nisam ocekivao da igrana serija moze tako verno da prenese taj element nevidljivog uzasa koji je bukvalno nemoguce kontrolisati, kao i birokratsku otupelost za stvaran svet

 

imate neki link za 4. epizodu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicna prica koja se gleda bez daha, spanska serija originalnog naziva La Casa De Papel , prevedena na engleski kao Money Heist,

da li ima srpska verzija, ne znam. Super uzbudljivo, interesantno, izuzetno.

Preporucujem, preporucujem, preporucujem!!!

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Odlicna prica koja se gleda bez daha, spanska serija originalnog naziva La Casa De Papel , prevedena na engleski kao Money Heist,

da li ima srpska verzija, ne znam. Super uzbudljivo, interesantno, izuzetno.

Preporucujem, preporucujem, preporucujem!!!

 

 

 

Berlin😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Bas to. Nije samo havarija u fokusu, vec i obicni, hrabri ljudi koji su se uhvatili u kostac sa njom, ali i njihovi nekompetentni i ideoloski optereceni lideri, kojima je vaznije da svet ne sazna prave razmere katastrofe od cuvanja zivota svojih ljudi.

 

Zivotinja mi je bas zao. Ni krive, ni duzne, stradale su zbog ludila ljudi. Meni je sve to oko nuklearne energije zastrasujuce, licno mislim da sa tim nije trebalo da se petljamo, jer na duze staze, kad-tad ce se to covecanstvu neizbezno obiti o glavu. A onda cemo za sobom da povucemo sve na ovoj planeti.

Vidim samo 2 hrabra "obična čoveka" od kojih je jedan - žena. Ostali su svesno žrtvovani, od rudara do "biorobota". Da ne spominjem ostatak čovečanstva koji je obmanjivan iz najglupljeg mogućeg razloga - sujete, igara moći....

Pamtim dane kada je vest ipak stigla u javnost....bila je subota, kod nas je sipila kiša a ja sam jurila po gradu i kupovala mleko u prahu za moju decu. U jalovoj nadi da mogu da ih zaštitim. Tu negde, tih dana,  sam izgubila veru u ljudski rod. Posle nam se dogodila Fukušima.....

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Pletilja said:

Vidim samo 2 hrabra "obična čoveka" od kojih je jedan - žena. Ostali su svesno žrtvovani, od rudara do "biorobota". 

 

Kada kazes "svesno zrtvovani", verovatno mislis na svest onih koji su ih tamo poslali. Ali su i ti rudari, vojnici, likvidatori svesno sami zrtvovali sebe. Nisu ljudi glupi, dobro su videli sta se desava, ali nisu postavljali pitanje da li posao treba da se zavrsi ili ne. Da posao nije zavrsen, milioni bi prosli mnogo gore. Onaj ko je kriv, treba da odgovara, ali da li ljudi treba da cekaju neku presudu da bi poceli da rade? Posao je bio urgentan, i svi su to razumeli. U dokumentarcu koji je @lekoviti okacio jasno se kaze - vojnici su svesno sklanjali svoje "akumulatore radijacije", kako se ne bi ocitao stvarni njivo ozracenosti u njima, i kako umesto njih ne bi dosli drugi, mladi i neiskusni vojnici. Svesno su sebe gurali do krajnjih limita, da neko drugi ne bi podelio njihovu sudbinu. Zato su i oni rudari, i oni vojnici, i svi likvidatori - svi redom obicni ljudi, a veliki heroji. Ne heroji "socijalistickog rada", vec heroji sveta. Vrlo dobro znamo ko je obmanjivao javnost - ali to nisu bili oni. Jedan od razloga za snimanje ove serije bilo je upravo to - odavanje pocasti onima koji su zaboravljeni. 

 

Pa cak i medju "guzonjama" iz Kremlja je bilo ljudi koji su odmah ukapirali urgentnost situacije. Scerbina je, cim je stigao u Pripjat, preuzeo kontrolu na terenu, nije upravljao iz fotelje. General je, cim je trebalo poslati vojsku, prvi krenuo sa njima i bio do kraja.

 

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam voleo te izhajpovane serije, kao sto je sada Cernobilj, Mucke, GoT. Bron/Broen... Npr Got nisam hteo da gledam, i onda pred pocetak 8 sezone sam procitao kako se ocekuje woow zavrsetak, i krenuo da gledam seriju. Pogledam je, i na kraju sam zakljucio da nije bilo vredno utrosenog vremena. Zato nikakve preporuke sa foruma, uglavnom sve sto je in, hajp, to je za mene preporuka da ne gledam.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, slavisa said:

Nikad nisam voleo te izhajpovane serije, kao sto je sada Cernobilj, Mucke, GoT. Bron/Broen... Npr Got nisam hteo da gledam, i onda pred pocetak 8 sezone sam procitao kako se ocekuje woow zavrsetak, i krenuo da gledam seriju. Pogledam je, i na kraju sam zakljucio da nije bilo vredno utrosenog vremena. Zato nikakve preporuke sa foruma, uglavnom sve sto je in, hajp, to je za mene preporuka da ne gledam.

Za tebe je onda FoxLife dusu dao. Imas tu nehajpovanih serija kolko hoces. Ocajne domacice (dobro, i ona je hajpovana), Opake sluzavke... :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, slavisa said:

Neću pokušati. Sve znam , nemam razloga da gledam.. emoji4.png
Da li neko gleda seriju dvojnik? Izgleda mi zanimljivo. Igra onaj glumac iz kultne serije OZ

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

 

Ja skinuo drugu sezonu, ali nikako da mi dodje na red. Cuvam je za odmor :) Prva sezona mi je bila odlicna. Gledao sam je posle Frindza, a paralelno sa Covekom u visokom dvorcu, pa mi je zbog tematike prilicno legla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Odlicna prica koja se gleda bez daha, spanska serija originalnog naziva La Casa De Papel , prevedena na engleski kao Money Heist,

da li ima srpska verzija, ne znam. Super uzbudljivo, interesantno, izuzetno.

Preporucujem, preporucujem, preporucujem!!!

 

 

 

Volim Spance , nenormalno luds trilere imaju, reci mi ova serija koji je zanr?.

Link to comment
Share on other sites

 
Ja skinuo drugu sezonu, ali nikako da mi dodje na red. Cuvam je za odmor :) Prva sezona mi je bila odlicna. Gledao sam je posle Frindza, a paralelno sa Covekom u visokom dvorcu, pa mi je zbog tematike prilicno legla.
Video sam na onom cinemax premium da ide sada, malo sam gledao pa zato kažem da mi je zanimljiva. Skinut ću onda da je pogledam na miru.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, slavisa said:

Neću pokušati. Sve znam , nemam razloga da gledam.. emoji4.png
Da li neko gleda seriju dvojnik? Izgleda mi zanimljivo. Igra onaj glumac iz kultne serije OZ

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

 

Mislis na Counterpart i J.K. Simmonsa? To je odlična serija. Apsolutna preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...