Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

11 minutes ago, Luchifer89 said:

 

Žena gleda Vilanel, pa sam hteo/ ne hteo morao malo da bacim oko i zaključim da može da se gleda.

 

 

4 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

I moja zenka isto voli Killing Eve! Nije losa serijica, malo bleskasta, gledanje ne pada tesko, pitka je. Posto imamo knjige "za more", rekao bih da je ovo bas serija "za more".

Papuchari svih zemalja, ujedinite se. :classic_laugh:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

A ne, ne, nema televizora u spavacoj sobi!

 

Zena i to naredila 🙂

...

Ima na cemu da se gleda nesto drugo, ali ovo mu dodje kao kompromis. Nagledala se i ona svega i svacega pored mene. Znam da joj se ne gleda sport svako malo - ali sta ce.

 

S druge strane, sad kad stignem kuci, ceka me rucak uz onu TLC splacinu "90 days to wed". Ali nema veze! Ko sme trudnici da prigovori. Ne biva, efendija! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Ti kupi TV, a ja cu da ti sibnem crtace, na slovo na slovo, kockicu.... i resen problem.

 

Ma ima gde da se gleda, sve u kuci umrezeno, telefoni, tableti, lap-topovi, kompjuktori...Cuti, molim te, nemoj da ti pricam koliko ja nju u poslednje vreme davim! Vidi sad cime se ja bavim u poslednje vreme i gde me je neka luda kauzalnost odvela sa "Cernobila": imam plan da pogledam svaki intervju profesora Momcila Milinovica sa Katedre za naoruzanje Masinskog fakulteta, poznatog kao "pola covek, pola raketa". S kakvim uzivanjem on prica o nuklearnim bojevim glavama! Raduje se kao malo dete kad dobije igracku. I onda, ako ona moze to da guta, mogu ja i "Haus hanters internesnl" 🙂

Nego da ne offtopicarim, ionako sam ugnjavio, salji mi te crtace u PM 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fancy said:


 

 

 


Da li je upoznata sa ponudom D3 na kanalima 600-605? emoji41.png



Sent from my SM-N950F using...
 

 

 

 

Moram da priznam da nije, ali nadju se sofisticirane stvari i po internetima, nema da fali 🙂

Nego, da ne trtljam previse, da me moderacija ne uhapsi, a trudim se da budem uzoran gradjanin 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Haha...Neko se setio 🙂 🙂 Jedna od omiljenih replika, uz:

-"Benny Fazio, criminal mastermind" (Kad se Arti zali Toniju kako su u njegovom restoranu razvili prevaru sa kreditnim karticama)

-"Fuckin' queers" (Poli na seansi kod medijuma)

-"Some people are so far behind in a race that they actually believe they're leading" (Junior Soprano, kad cita lekciju Toniju)

- i mnoge, mnoge druge, narocito Juniorove - samo su one dovoljan razlog da se serija odgleda

🙂

Dzuniorovih legendarnih citata ima beskonacno. Velika je steta sto su uništili njegov lik u poslednje 2 sezone. Srecom, dobio je potpuno adekvatnu zamenu u Filu 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 4_Webber said:

Dzuniorovih legendarnih citata ima beskonacno. Velika je steta sto su uništili njegov lik u poslednje 2 sezone. Srecom, dobio je potpuno adekvatnu zamenu u Filu 😄

 

"There are no scraps in my scrapbook", a Butchie ga gleda i pita se: "Sta prica ovaj?" 🙂 Legendarni "Iranski šah", covek ciji je najbolji prijatelj 20 godina bila vlazna maramica, covek koji obozava grilovani sir sa radijatora, Fil "Leonardo" Leotardo 🙂 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

"There are no scraps in my scrapbook", a Butchie ga gleda i pita se: "Sta prica ovaj?" 🙂 Legendarni "Iranski šah", covek ciji je najbolji prijatelj 20 godina bila vlazna maramica, covek koji obozava grilovani sir sa radijatora, Fil "Leonardo" Leotardo 🙂 

A njegov brat Bili? Zivotinja Blandeto koja je ubila "dete" od 47 godina? Njegovo originalno prezime Leonardo? Cuveni govori o Vitu? Car. Apsolutni car Frenk Vinsent. Zeleo je da igra Dzuniora Soprana, i otisao na audiciju 1997, ali mu je Dejvid Cejs rekao da je previse poznat i da ne moze 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


 
Drzavni Sluzbenik, s obzirom da je "domace", odlicno je.
Deseta epizoda razvalila.


A i nije baš.
U američkim filmovima i serijama kada je neki policajac penzionisan on preda značku. Ovaj je penzionisan još u prethodnoj epizodi ali i dalje vodi svoju bitku i to unutar db- a. Ne ide.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

 


A i nije baš.
U američkim filmovima i serijama kada je neki policajac penzionisan on preda značku. Ovaj je penzionisan još u prethodnoj epizodi ali i dalje vodi svoju bitku i to unutar db- a. Ne ide.

 

 

Iz postovanja prema ljudima koji nisu gledali tipkaj u spoiler.

 

Spoiler

Ako nisu kadrirali scenu u kojoj predaje znacku ne znaci da se nije desilo (ne ocekujem od filma ili serije da mi se bukvalno sve nacrta).

Elem, u E09 razmatraju mere zadrzavanja.

U E10 ga navodno penzionisu (kasnije, njegov pretpostavljeni na sastanku kaze: "Ipak cemo morati stvarno da ga penzionisemo"). 

Nisi ispratio.

Srbija je inace zemlja u kojoj se svi propisi postuju i gde je sve po PS-u, vrv i unutar DB-a.

Pratio sam neke emisije i citao neke stvari apropo skandala sa Macron-ovim deckom/bodyguard-om.

Policija, FR tajne sluzbe, bezbednosna ekipa...bukvalno kaubojstina, gde ne postoje nikakva pravila. Korupcijski modus operandi.

 

 

Ponavljam, s obzirom na budzet i domacu produkciju, odlicno.

Nisam ni ocekivao besprekoran scenario i odsustvo "rupica". 

Uostalom, o kvalitetu serije govori i podatak da si stigao do E10.😉

Edited by T.L.T.I
Link to comment
Share on other sites

Dobra,ali za moj ukus malkice iza prethodne dve posebno.
 

Spoiler

Deo sa ljubimcima mi je bi pomalo monoton. I previse mu je vremena posveceno po meni. Kao da je reditelj gledao da tako popuni prostor tj.vreme. 

Voleo bih da finalna epizoda bude malo duza.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Odlicna 4 epizoda

 

Prosla mi je pocepala srce zbog sudbine ljudi...A ova me je dotukla zbog sudbine zivotinja.

 

@lekoviti Hvala za odlican dokumentac, dva puta sam ga pogledao od sinoc. Danas  gledam epizodu i gospodji prepricavam sve 🙂 Neverovatno kako su u seriji preneli verno, do najsitnijih detalja, ono uhvaceno na originalnim snimcima sa "Maše" i oko nje. Lunohodke, "Joker", Bioroboti, govor generala, rad na "Maši", "egg baskets", prskanje sume iz helikoptera, likvidiranje zivotinja...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je licno ova epizoda u ravni sa svim ostalim.

 

Spoiler

Deo sa ljubimcima, nije samo o njima, vec o svim ljudima koji su dovedeni u Cernobilj kako bi se borili sa svim posledicama katastrofe. Ispostavice se da posledice nece biti samo fizicke, vec i psihicke prirode.

P.S. Na YT kanalu HBO, nakon svake epizode ima podcast sa piscem serije, gde objasnava desavanja iz epizode. Topla preporuka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xpert said:

Meni je licno ova epizoda u ravni sa svim ostalim.

 

  Hide contents

Deo sa ljubimcima, nije samo o njima, vec o svim ljudima koji su dovedeni u Cernobilj kako bi se borili sa svim posledicama katastrofe. Ispostavice se da posledice nece biti samo fizicke, vec i psihicke prirode.

P.S. Na YT kanalu HBO, nakon svake epizode ima podcast sa piscem serije, gde objasnava desavanja iz epizode. Topla preporuka.

 

Bas to. Nije samo havarija u fokusu, vec i obicni, hrabri ljudi koji su se uhvatili u kostac sa njom, ali i njihovi nekompetentni i ideoloski optereceni lideri, kojima je vaznije da svet ne sazna prave razmere katastrofe od cuvanja zivota svojih ljudi.

 

Zivotinja mi je bas zao. Ni krive, ni duzne, stradale su zbog ludila ljudi. Meni je sve to oko nuklearne energije zastrasujuce, licno mislim da sa tim nije trebalo da se petljamo, jer na duze staze, kad-tad ce se to covecanstvu neizbezno obiti o glavu. A onda cemo za sobom da povucemo sve na ovoj planeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...