Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

2 hours ago, Sprivel said:

 

lavovima zarazenim besnilom


A za svaki slučaj neka bacanje lavovima usledi sa nekog 7. sprata.

 

@Amigo ne da moraš da pogledaš drugu, već ne bi bilo loše da je pogledaš dvaput. Ja još nisam krenuo sa 3. jer hoću prvo da ponovim gradivo iz 2.

Link to comment
Share on other sites

Odgledah Braking Bad, jednostavno moram da podelim ukupnu ocenu na dva dela. 

 

Gluma, likovi, razrada likova, njihova medjusobna interakcija sve sjajno.

 

Scenario, rezija, solidno nista bolje od toga. Neko ko je stvarao ovu seriju je i vise nego odusevljen Prison Break-om pa je odlucio da napravi seriju koja se nece stropostati u pakao kao gore pomenuta posle prve sezone.

 

Edit: kraj ne bih da komentarisem, morali su vise da se potrude, jednostavno su morali. Doduse nisam pogledao film jos uvek pa kao nije zvanicno kraj. 

 

Edited by Tamburinjo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

 

@Amigo ne da moraš da pogledaš drugu, već ne bi bilo loše da je pogledaš dvaput. Ja još nisam krenuo sa 3. jer hoću prvo da ponovim gradivo iz 2.


Pametno... ja namerno nisam hteo da gledam seriju dok ne izadje poslednja sezona i sada sam u nekih 10-ak dana odgledao sve u cugu.

Kapa dole za seriju... odavno nisam bio mindblown sa nekom serijom kao sa ovom. Sigurno je vredi gledati nekoliko puta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo

 

Film ti neće promeniti mišljenje o seriji jer je u istom stilu. U principu film je "aj da uzmemo još koju paru" i uglavnom se bavi Džesijem i razjašnjava neke stvari iz drugog dela 5. serijala koje su preskočene kao i njegova sudbina posle kraja serije. Par solidnih momenata pre svega oko priče posle serije ovo ostalo sam otprilike i sam predpostavio kroz šta je prolazio dok je bio zarobljen.

 

Svakako ga pogledaj jer kad si već odgledao celu seriju nema smisla da ga preskočiš.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


A za svaki slučaj neka bacanje lavovima usledi sa nekog 7. sprata.

 

@Amigo ne da moraš da pogledaš drugu, već ne bi bilo loše da je pogledaš dvaput. Ja još nisam krenuo sa 3. jer hoću prvo da ponovim gradivo iz 2.

 

Onda ce to morati sve da saceka da prodje leto, 😎

Link to comment
Share on other sites

Sad sam se primio zbog Dark-a 😀.Mislio sam da završim komplet Homicide,ali ne mogu da isčekam.Završiću sa petom sezonom ovih dana,pa napadam poslednju sezonu Dark-a.

 

 

edit:Netflix je potvrdio da će se snimiti poslednja sezona Ozarka koja će imati 14. epizoda.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

malo detaljnije o Darku:

• i koncept, i forma, i sustina

• jedna od retkih serija ovog tipa, koja otvara mnoga pitanja i misterije...i uspesno ih privodu kraju i objasnjava

• idealna duzina od 3 sezone da se isprica prica

• vrhunski soundtrack

 

9.5/10

 

 

Jel bolja od Breaking Bad-a? 

 

Da je odgleda

@Dropkick Murphys  

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Ja ne mogu nemački. Babilon Berlin mi je baš bila dobra serija, al sam batalio negde u petoj ili šestoj epizodi jer samo gledam tamo negde sa strane da se pojavi Prle sa šmajserom ili Bata Živojinović sa puškomitraljezom.

Jedan moj kolega je radi istog razloga gledao sinhroniziranu eng veziju 🤣😅

Link to comment
Share on other sites

Amazon studio će raditi seriju "Fallout" po popularnoj video igri.

 

https://www.espn.com/esports/story/_/id/29401015/fallout-tv-series-developed-amazon-studios

 

Ekipa koja je radila Westworld će biti zadužena za nju. Survival žanr je smorio sa zombijima i mislim da će ovo biti osveženje u tom žanru. Pogotovo za nas veterane koji smo igrali tu igru a i za mlađe jer je igra i dalje veoma popularna.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Amazon studio će raditi seriju "Fallout" po popularnoj video igri.

 

https://www.espn.com/esports/story/_/id/29401015/fallout-tv-series-developed-amazon-studios

 

Ekipa koja je radila Westworld će biti zadužena za nju. Survival žanr je smorio sa zombijima i mislim da će ovo biti osveženje u tom žanru. Pogotovo za nas veterane koji smo igrali tu igru a i za mlađe jer je igra i dalje veoma popularna.

 

Daj i Mass Effect! 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Das Boot 2. sezona

 

Završena je druga sezona. Opet je daleko ispod renomea kultnog filma. Radnja je sada rasplinuta i na SAD a što je najgore taj deo priče je više političke pririode nego ww2. Priča "na moru" ponovo mršava i opet se stiče utisak da je tu samo da opravda ime serije. Priča u Francuskoj se malo popravila a u najavi imamo pravi obrt za sledeću sezonu. Uspeli su da naprave jednog od najodvratnijih negativaca od jednog Francuza, ovo se sigurno neće svideti Francuzima mada je takvih ljudi u FRA bilo podosta.

 

Da li je za preporuku ni sam ne znam. Ko je gledao 1. sezonu neka odgleda ovi ostali nećete ništa propustiti tako da slobodno preskočite celu seriju. Bar dok ne vidimo jel ima pomaka u trećem serijalu.

Link to comment
Share on other sites

Završio Dark sinoć. Ćera i ja smo pod utiskom sedeli dok je Nena pevala u odjavnoj špici. Podelili smo dva pomešana utiska, žal što nema još epizoda i zadovoljstvo što je serija imala smislen i dobar kraj. Dogovorili smo se da odgledamo opet sledeće godine, a možda i ranije :classic_smile: "Somehow, somewhere, someday"!

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Preskočiti Space Force osim ako baš niste ljubitelj debilnog humora za milenijalce...  Ne znam ni sašto sam gledao,  komedije gledam ređe od izvršenja smrtnih kazni u Uzbekistanu, valjda sam imao poverenja u ukus ortaka koji mi je preporučio i rekao da - ima baš dobrih fora.  Ima klasičnih opštih mesta u zajebavanju Amera, ima idiotskih poturanja američkih vrednosti i patetičnih scena s istim, ima kao lopatom suptilno uguranog Internet slenga milenijalaca, ima referenci na Trumpa (iako se isti ne pominje), ima rupa u scenariju veličine Teksasa koju su posle krpili sa "to je misterija, o tome se ne priča" (?!?!) i ima tupavog kvazi humora i transfera blama za izvoz u još 3 propale serije...  Vidi se da je rađeno s budžetom manjim od prosečnog mesečnog obrta komšijskog STR-a u Mirijevu.

 

Ima i jedna svetla tačka - gluma Džona Malkoviča.  Ali i on, očigledno shvata da ne pripada u tu glupost i povremeno se vidi da se muči da ih sve ne otera u PLM i tako ostane bez honorara. E, da , dobar je i Noah Emmerich, al on definitivno izgleda kao da je došao sa snimanja neke 2. serije i tu je samo da ih sve podjebava i svima saspe u lice šta misli o njima. Što je za pohvalu :s_d:

 

Edit:  Svojevremeno, pre nego što je većina ovde bila rođena, bila je neka tupava (BBC?) serija - Šeprtlja.  Ortak i ja smo jednom pokušali da gledamo i odustali posle 15 min. uz komentar - "Ovo je nivo humora ko da se smeješ čoveku bez noge na štakama, kome neko šutne štaku i ovaj se srolja na zemlju i sad se kao svi upišavamo od smeha na foru"  E, to je nivo humora i u gorepomenutom sranju.

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...