Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

pa prve dve knjige su toliko kompleksne da je zaista ne vidim načina da se pohvataju smisao i ideje,  a zadrži neka jednostavnost koja je neophodna s obzirom da gledaoci ne vole mnogo da razmišljaju kad odu na netflix ili uključe HBO. Treća i četvrta su već mnogo klasičnije spejs opere, idemo kroz portale, mlatimo se sa Paksom, jure nas specijalci, to ne bi bilo ništa kompleksnije od recimo The Expanse-a ili bilo kog Star Treka...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Magia said:

Odlicna serija After Life na Netflixu. Ricky Gervais je genije ali nisam ocekivao da ce uspeti i seriju da napravi ovako dobru. Dosta podseca na nase filmove koji izazivaju pomesana osecanja,  tragikomedije. 

105740290_4521725761174804_8542513392816

Odlična. Missim vidi mi se po avataru šta mislim o seriji :classic_smile: samo ja nisam pronašao tu pararelu sa našim filmovima 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

pa prve dve knjige su toliko kompleksne da je zaista ne vidim načina da se pohvataju smisao i ideje,  a zadrži neka jednostavnost koja je neophodna s obzirom da gledaoci ne vole mnogo da razmišljaju kad odu na netflix ili uključe HBO. Treća i četvrta su već mnogo klasičnije spejs opere, idemo kroz portale, mlatimo se sa Paksom, jure nas specijalci, to ne bi bilo ništa kompleksnije od recimo The Expanse-a ili bilo kog Star Treka...

Ja na treću i četvrtu ni ne računam kad mislim na Hiperion, a da su filmičnije jesu. Samo volim da se pravim da ne postoje :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boja prozora u školi 1988 i 2019 vs vreme istih godina.

 

Jakna sa napisom No Future.

 

Blizankinje na hodniku škole (liče na one od Kubrickovo filma?).

 

Wurmloch (seminar/referat u školi od jednog od učenika na času fizike).

 

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

Rise of Empires: Ottoman (2020)

 

p17810279_b_v8_aa.jpg

 

Serija koja prati Mehmeda II sultana Otomanske Imperije. Prvi serijal prati zauzimanje Carigrada po čemu je on i najpoznatiji. Pogledao sam tri epizode od ukupno 6 iz prostog razloga što zadnje tri epizode nema nigde na ovim našim sajtovima na kojima je najlakše gledati filmove i serije, verovatno će morati da radi torrent. Ono što sam video je da je serija odlično odrađena. Iako se radi o Turskoj seriji rađena je na Engleskom što će verovatno imati pozitivan odjek na zapadu. Većina glumaca su Turci ali ima i drugih. Radnja je za sada onako kako je i bilo, nema mnogo onih scena za koje se uvek zapitamo "odakle im sad ovo".

 

Najzanimljivija stvar je da je serija mešavina dokumentarnog i igranog programa. Naime da bi se shvatio kontekst i prilike u tom svetu i Otomanskoj Imperiji (OI) potrebno je predznanje koje na zapadu sasvim sigurno skoro niko nema, što se nas tiče mi još i imamo 🙂 . Zato otprilike 10%-20% u svakoj epizodi narator govori i objašnjava prilike u evropi, maloj aziji i OI, objašnjava istorijat likova i svega što je potrebno da i laik shvati 100% šta se događa, nešto slično kao onome što smo imali u seriji "Mars".

 

Od naših Srbija se pominje u više navrata ali najviše prostora dobila Mara Branković, žena Murata II, koja iako nije majka Mehmeda II je imala ogroman uticaj nad njim i bila njegov savetnik do kraja života. Vrlo interesantna serija sve u svemu i apsolutna preporuka svima jer to je nešo što je odredilo i sudbinu nas. Pretpostavljam pošto je Mehmed II bio osvajač da će serija imati nekoliko serijala i da ćemo biti zastupljeniji kada tema bude osvajanje balkana.

 

8/10

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Rise of Empires: Ottoman (2020)

 

p17810279_b_v8_aa.jpg

 

Serija koja prati Mehmeda II sultana Otomanske Imperije. Prvi serijal prati zauzimanje Carigrada po čemu je on i najpoznatiji. Pogledao sam tri epizode od ukupno 6 iz prostog razloga što zadnje tri epizode nema nigde na ovim našim sajtovima na kojima je najlakše gledati filmove i serije, verovatno će morati da radi torrent. Ono što sam video je da je serija odlično odrađena. Iako se radi o Turskoj seriji rađena je na Engleskom što će verovatno imati pozitivan odjek na zapadu. Većina glumaca su Turci ali ima i drugih. Radnja je za sada onako kako je i bilo, nema mnogo onih scena za koje se uvek zapitamo "odakle im sad ovo".

 

Najzanimljivija stvar je da je serija mešavina dokumentarnog i igranog programa. Naime da bi se shvatio kontekst i prilike u tom svetu i Otomanskoj Imperiji (OI) potrebno je predznanje koje na zapadu sasvim sigurno skoro niko nema, što se nas tiče mi još i imamo 🙂 . Zato otprilike 10%-20% u svakoj epizodi narator govori i objašnjava prilike u evropi, maloj aziji i OI, objašnjava istorijat likova i svega što je potrebno da i laik shvati 100% šta se događa, nešto slično kao onome što smo imali u seriji "Mars".

 

Od naših Srbija se pominje u više navrata ali najviše prostora dobila Mara Branković, žena Murata II, koja iako nije majka Mehmeda II je imala ogroman uticaj nad njim i bila njegov savetnik do kraja života. Vrlo interesantna serija sve u svemu i apsolutna preporuka svima jer to je nešo što je odredilo i sudbinu nas. Pretpostavljam pošto je Mehmed II bio osvajač da će serija imati nekoliko serijala i da ćemo biti zastupljeniji kada tema bude osvajanje balkana.

 

8/10

 

https://www.netflix.com/title/80990771

Link to comment
Share on other sites

Ogledah 3.sezonu Darka.

 

9,5/10

 

Fenomenalno, odlična priča, glumci. Nepredvidljivo do kraja. Super kraj. Stvarno pogledajte kad stignete.

edit: Stranger things je smešan kad se uporedi sa ovom serijom. 

 

I muzika cele trilogije je interesantna. 

 

Od glumaca bi izpostavijo: 

 

Dark-season-3-1151060.jpg?r=156267125822

 

image.webp

 

Ženske:

 

images?q=tbn:ANd9GcR3rMDrNdWQKywPddflsct

 

latest?cb=20171226013853

 

Edited by Asterion
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Asterion said:

Pesme iz serije Dark (moj izbor):

 

1.sezona:
Mimi Page - Nightfall
ABC - The Look of Love
Fever Ray - Keep the Streets Empty For Me
Sol Seppy - Enter One 


2.sezona:

Falco - Jeanny
BONAPARTE - Melody X
David O'Dowda - The World Retreats
NENA - Irgendwie, Irgendwo, Irgendwann
Raury - God's Whisper

 

3.sezona:
Apparat - The Devils Walk - Goodbye
May and Robot Koch - Bad Kingdom
Agnes Obel - Broken Sleep
Inside -Time To Say GoodBye
Asaf Avidan - The Labyrinth SonG
Hozier - In The Woods Somewhere
Bloc Party - The Pioneers (M83 Remix)
Roomful of Teeth - Partita for 8 Voices No. 3, Courante
Soap&Skin - What a wonderful world

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dark. Moze li se gledati treca, ako nisam dovrsio drugu.

Gledao sam prvu i bila je super, poslije godina sam poceo drugu, nemam pojma vise ko je ko i odustanem, tako da bih drugu preskocio, ako je moguce.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Dark. Moze li se gledati treca, ako nisam dovrsio drugu.

Gledao sam prvu i bila je super, poslije godina sam poceo drugu, nemam pojma vise ko je ko i odustanem, tako da bih drugu preskocio, ako je moguce.

 

b: Ne.

Ima razlog zašto su 3 sezone...odnosno broj 3...odnosno...

 

 

gJekhkwV_400x400.jpg

 

flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8.jpg

 

npr.

*2019-1986=1986-1953

**Adam tells him a man lives three lives: The first ends with the loss of naiveté, the second with the loss of innocence, and the third with the loss of life itself.

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

I od mene preporuke za Dark.... bio sam vec prosle godine u 2 sezoni malo razocaran jer mi je djelovalo nekako previse smršeno kao da ni oni ne znaju gdje idu... a narocito pocetkom trece uvodjenjem novog univerzuma..... al kako je napredovalo i posebno zadnje 2 epizode ... pervezija.... svaka cast ko je god ovo napisao i smislio... bas su lijepo razmrsili cvor i opisali sve i zavrsili seriju....vrhunski odradjeno i vidi se da su od pocetka planirali 3 sezone i drago mi je da nisu po americki jahali na uspjehu pa muzli jos 2-3 sezone lovu mlateci praznu slamu.. Glumci odlicni , soundtrack odlican, cjela produkcija... Tip Top

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Dark. Moze li se gledati treca, ako nisam dovrsio drugu.

Gledao sam prvu i bila je super, poslije godina sam poceo drugu, nemam pojma vise ko je ko i odustanem, tako da bih drugu preskocio, ako je moguce.

Ne, suviše je komplikovano da propustiš bilo koji deo. Mora se gledati sa pažnjom. Imaš par postova iznad youtube video sa rekapitulacijom prve dve sezone, okačio @Nenson pa baci pogled.

 

Ja ću sačekati da izađu prevodi za sve epizode treće sezone, pošto gledam sa klinkom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...