Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

35 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Ne može se poredit s Žicom...jelde !?

 

200.gif

 

Žicu retko ko preporučuje tako da je pitanje kada ću odvojiti vreme da nju pogledam. Ako se ne varam ovde na forumu samo jedna osoba je istakla tu seriju kao odličnu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

 

Žicu retko ko preporučuje tako da je pitanje kada ću odvojiti vreme da nju pogledam. Ako se ne varam ovde na forumu samo jedna osoba je istakla tu seriju kao odličnu.

Varas se prilicno.

 

Rekao bih da je fantasticna serija ali to bi bio understatement.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Klotzen said:

 

Žicu retko ko preporučuje tako da je pitanje kada ću odvojiti vreme da nju pogledam. Ako se ne varam ovde na forumu samo jedna osoba je istakla tu seriju kao odličnu.

Serija je jedna od najboljih ikada.E sad,ako ti tempo u BB-u u padu kod nekih sezona,onda nema potrebe da pokušavaš da gledaš The Wire.

 

edit:trenutno gledam četvrtu sezonu Homicide.Stvarno je uživanje.Kao što rekoh,sledeća je Žica,pa taman da ih uporedim.

Link to comment
Share on other sites

Razumem ovo za BB kao seriju (ne slažem se 😄 ) ali deo gde se kaže da je BB o porodici a Sopranosi o kriminalu baš ne razumem 😄 Sopranosi u nekim delovima idu dublje nego što je BB išao što se tih odnosa tiče

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Nicklord said:

Razumem ovo za BB kao seriju (ne slažem se 😄 ) ali deo gde se kaže da je BB o porodici a Sopranosi o kriminalu baš ne razumem 😄 Sopranosi u nekim delovima idu dublje nego što je BB išao što se tih odnosa tiče

 

U smislu glavne radnje. U Sopranosima je glavna radnja organizovani kriminal a u BB je porodica. Org. kriminal je ipak sporedna stvar u BB koja je tu da "zavrti" glavnu priču dok je porodica sporedna stvar u Sopranosima koja dodatno komplikuje njegove aktivnosti u podzemlju ali i to tek kasnije kada deca odrastu i bude onih svađa sa Karmelom. U Sopranosima imaš epizode gde sve od porodičnog života što vidimo je Tonijevo gledanje ww2 dokumentaraca dok u BB porodica zauzima najveći deo skoro svake epizode. U Sopranosima čak i odnos sa psihijatrom u nekim sezonama ima primat na porodicom. Naravno da i jedna i druga imaju svega i da su slične ali to po meni nije usporedivo jer su razlike prevelike. Sopranosi uopšte nemaju tu porodičnu stranu priče tako detaljno urađenu i to im i daje mnogo brži tempo i atraktivnost.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Žicu retko ko preporučuje tako da je pitanje kada ću odvojiti vreme da nju pogledam. Ako se ne varam ovde na forumu samo jedna osoba je istakla tu seriju kao odličnu.

'S ti siguran da govoriš o ovom forumu (i njegovom prethodniku)? Bez zezanja, pregledaj temu unazad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

BB je Casa de Papel za malo ozbiljniju publiku 😁

Mislim meni je to omiljena,najdraža serija,ali ako probam da gledam objektivno(što mrzim u bilo kojoj umetnosti),Žica i Sopranovi jesu klasa iznad.

 

Možda mi je najbolji spoj između te omiljenosti i kvaliteta Carnivale.Gledao neko?

Link to comment
Share on other sites

Jbt koji je kurac ljudima? Prvi spominje za jednu od najpopularnijih serija svih vremena da je slabo ko preporucuje :lol_2: , drugi poredi BB sa spanskom sapunicom :ajme:.

 

Moze li se kako obrisati topik i otvoriti novi?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MilošVB said:

BB je Casa de Papel za malo ozbiljniju publiku 😁

Mislim meni je to omiljena,najdraža serija,ali ako probam da gledam objektivno(što mrzim u bilo kojoj umetnosti),Žica i Sopranovi jesu klasa iznad.

 

Možda mi je najbolji spoj između te omiljenosti i kvaliteta Carnivale.Gledao neko?

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Klotzen said:

dok je porodica sporedna stvar u Sopranosima koja dodatno komplikuje njegove aktivnosti u podzemlju

Po meni imaš totalno pogrešnu polaznu tačku. Pitanje porodice u Sopranosima je više naglašeno i zbog prirode mafije i zbog italijanske tradicije. Na kraju krajeva serija i počinje tako što Toni ima "seansu" kod psihijatra i to sve zbog svoje majke (kako se ispostavilo na kraju). Taj odnos Toni - majka - žena, pa Toni-sin-čerka je možda i najjači motiv cele serije.

Link to comment
Share on other sites

Friends je oduvijek imala ogromnu bazu fanova, tako da ne cude ovakvi rezultati. Meni licno jedna sasvim prosjecna serija.

 

Inace, lista je bezveze, izostavljeno je barem 10 jakih naslova. Sto niko nidje ne pominje Six Feet Under? Bas kvalitetna serija, u top10 najboljih koje sam pogledao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stiletto said:

Na osnovu čega li su izabrali baš ove serije za poll? Gde je Wire, gde su Mućke...?

Gde su Otpisani, Ljubav na seoski nacin, Muzikanti, Bolji zivot, Bela ladja.....:s_d:,

PS. da dopunim listu: Velo misto, Smogovci, Kuda idu divlje svinje, Prosjaci i sinovi, Djekna jos nije umrla a ka` ce ne znamo.......

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Gde su Otpisani, Ljubav na seoski nacin, Muzikanti, Bolji zivot, Bela ladja.....:s_d:,

PS. da dopunim listu: Velo misto, Smogovci, Kuda idu divlje svinje, Prosjaci i sinovi, Djekna jos nije umrla a ka` ce ne znamo.......

Vruć vetar, Naše malo misto, Volšebnoto samarče, Karađoz, Više od igre, Osma ofanziva, Pozorište u kući, Vuk Karadžić, Gruntovčani, Kapelski kresovi, Jelenko...

 

Mogao bi stvarno neko ko ume da postavi poll na ovom podforumu "najbolja serija sa ex Yu prostora", jedino što bi odlepio samo dok sastavi listu kandidata...

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...