Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

2 minutes ago, Nenson said:

Jel u homicide-u svaka epizoda drugi slucaj il je povezana radnja...

Pretezno je svaka epizoda drugi slucaj. Mada ima par slucajeva koji su se produzili na 2-3 epizode. Adina Votson, pa onda neki snajperista koji je rokao ljude sa krovova. Tu je i slucaj dilera Lutera Mahonija koji se proteze kroz par sezona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

"During the war"

 

8 minutes ago, Eddard said:
1 hour ago, Laki21 koji lebdi said:
Sas ću zapodenem najžešću šorku u istoriji foruma, ali imam jedno ultimativno pitanje za vas:
 
Grandad ili Uncle Albert?
 
emoji846.png

Uncle Albert

 

Sinoc je isla mnogo jaka epizoda kad mu Del kaze:, "Jedina rupa u koju nisi upao je ona Crna rupa u Kalkuti" 🙂 Misleci, jelte, na tamosnju zloglasnu tamnicu 🙂

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Pretezno je svaka epizoda drugi slucaj. Mada ima par slucajeva koji su se produzili na 2-3 epizode. Adina Votson, pa onda neki snajperista koji je rokao ljude sa krovova. Tu je i slucaj dilera Lutera Mahonija koji se proteze kroz par sezona.

 

Slučaje Adene Watson preko Bejlisa bukvalno ima uticaj na kompletnu seriju. Čini mi se da je bilo nekih epizoda čak i u poslednjoj sezoni gde se on toga seća i gde se to spominje.

Inače, meni je jedna od najjačih epizoda ona gde Bejlis i Pemblton ispituju onog osumnjičenog za njeno ubistvo. Cela epizoda on u kavezu, oni njega ispituju. Kako dobra gluma, kako dobra psihologija likova.

 

Tačno mi se sad opet gleda Homicide.

Edited by Ser Jaime! Rickon! Dickon.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Slučaje Adene Watson preko Bejlisa bukvalno ima uticaj na kompletnu seriju. Čini mi se da je bilo nekih epizoda čak i u poslednjoj sezoni gde se on toga seća i gde se to spominje.

Inače, meni je jedna od najjačih epizoda ona gde Bejlis i Pemblton ispituju onog osumnjičenog za njeno ubistvo. Cela epizoda on u kavezu, oni njega ispituju. Kako dobra gluma, kako dobra psihologija likova.

 

Tačno mi se sad opet gleda Homicide.

Da, taj slucaj je ostavio veliki trag na Bejlisu. Posle toga ga je Giardelo sklonio sa slucajeva u kojima su djeca zrtve. Nedje na kraju seste sezone je u razgovoru sa Pembltonom otkrio zasto je toliko emotivno dozivio to ubistvo. 

 

Vrhunska epizoda, top5 sigurno u cijeloj seriji.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

Sas ću zapodenem najžešću šorku u istoriji foruma, ali imam jedno ultimativno pitanje za vas:

 

Grandad ili Uncle Albert?

 

🙂

 

Deda. Jedan klasičan neradnik i muljator koji se krije iza lika starog čoveka. Ujka je duže bio u seriji pa je prepoznatljiviji a i realno imao je jaču rolu od dede jer je deda bio klasična sporedna ličnost dok je Ujka u neku ruku postao 3. glavna uloga dok se nisu oženili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne mogu odluciti izmedju ove dvojice. obojica su vrhunski likovi i smesni na svoj nacin. steta je samo sto je deda bio u samo nekoliko epizoda.

 

homicide i seinfeld su mi jedine serije koje nisam brisao sa kompa, cak sam i neke igre brisao ako mi je trebalo prostora ali ove dve serije nikako. 

onaj matori iz slucaja adene watson je bas odlicno odglumio. bas dobre epizode. ako se dobro secam taj slucaj je bio baziran po  istinitom dogadjaju (kao i dobar deo ostalih slucajeva). 

Edited by gggggggg
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

Slučaje Adene Watson preko Bejlisa bukvalno ima uticaj na kompletnu seriju. Čini mi se da je bilo nekih epizoda čak i u poslednjoj sezoni gde se on toga seća i gde se to spominje.

Inače, meni je jedna od najjačih epizoda ona gde Bejlis i Pemblton ispituju onog osumnjičenog za njeno ubistvo. Cela epizoda on u kavezu, oni njega ispituju. Kako dobra gluma, kako dobra psihologija likova.

 

Tačno mi se sad opet gleda Homicide.

Brutalna epizoda!

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna koja se trenutno sezona prikazuje na fox-u Malcolm in the middle? Lois je trudna i čekaju bebu, tj u zadnjoj epizodi koju sam pogledao trebala je da se porodi?

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Deda mi je na prvih par gledanja bio smor, nekako mi se nije uklapao u celu Troter priču. Albert je baš legao i kao što je napisano gore postao treći glavni lik. Međutim, posle sam počeo i da kapiram dedinu rolu. Ona ozbiljna scena kad u skloništu priča o događajima iz rata mi je jedna od najupečatljivijih u celoj seriji.

Link to comment
Share on other sites

Sesta sezona Bosch je vrlo dobra ali u nekoj mjeri ipak slabija od prethodnih 5 sezona. Ceka se jos ta sedma da izadje naredne godine to je to. Steta sto nema vise old school detektivskih serija.

 

Mozda krenem da gledam Gangs od London, iako me naziv serije ne privlaci pretjerano.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, 21Barkley said:

Deda mi je na prvih par gledanja bio smor, nekako mi se nije uklapao u celu Troter priču. Albert je baš legao i kao što je napisano gore postao treći glavni lik. Međutim, posle sam počeo i da kapiram dedinu rolu. Ona ozbiljna scena kad u skloništu priča o događajima iz rata mi je jedna od najupečatljivijih u celoj seriji.

 

Deda u suštini ima fenomenalne fazone iz prostog razloga što od njega ne očekuješ ni jedan od njih pa te "udare". Koliko je njegova uloga mala vidi se recimo iz toga što nema ni ime, inače zove se Ted ali to se vidi tek u onim modernim mućkama što su išle pre 10 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa dedom je fazon sto je potrebno da prodje malo vremena dok ukapiramo da je i on teska mutljavina ali da je od onih koji se prave blesavi i naivni. Mozda bi matori Rodni bio takav, moralisao bi preko svake mere ali kad bi razmislio, uvek bi izabrao pare. Albert je sa druge strane isti kao Del, vreba svaku situaciju da te obrlati. Osmeh na licu, sarm, bukvalno znas da te vacari ali nema ljutis. On se odlicno uklopio i meni je licno on drazi lik jer je dinamicniji, njegova running joke je uvek zanimljiva, a i usao je u seriju u njenom prajmu. Dedina uloga je ipak drugacija, ona u sebi ima jaku dozu sentimenta, tu je da nas podseti da su ova dvojica odrasli u jako teskim uslovima i da su jedino na njega da se oslone. 

Link to comment
Share on other sites

Smatram da se Wire nikako ne treba svrstavati u kriminalisticke serije, ona je mnogo vise od toga.

 

Trenutak kada shvatis da su oni obrnuli ceo krug i prakticno za dosta likova iz prve sezone pokazali kako su postali to sto jesu kroz prikaz dece u skoli je nesto posebno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...