Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

@LayupFromTheMidget mi je prociao misli sto se tice Sherlocka novog. Mislim da ne postoji precenjenija serija od te sto se tice ocene na IMDB. Meni je ono toliko neozbiljno, nasminkano i iskarikirano, da zaista ne mogu da joj pristupim kao bilo cemu osim serije za opustanje mozga. Da ne pricam o tome da je svaka sledeca epizoda gora od prethodne i da su bukvalno u 4. sezoni slucajeve resavali u 2 minute, a da su se jedno sat vremena po epizodi bavili nekim trivijalnostima koje ne da ne drze paznju vec te bukvalno nerviraju.

 

Dobar izbor za preskakanje svakome ko je u dilemi.

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od tih modernih varijanti Sherlocka mi je def bolji "Elementary". Mali je twist u odnosu na likove, radnju, vise zenskih likova, itd...cak i prilaz samog SH mi je bolji, uverljiviji i interesnatniji. Nema pretenciozne note, nema "saznanja niotkuda" i stvari koje se granice sa SciFi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gled'o neko Project Blue Book?
Sinoć sam gledao nešto malo, čini mi se da je na foxu išlo. Deluje zanimljivo mada nisam bog zna koliko gledao možda 15tak min

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Gled'o neko Project Blue Book?

Ja sam odgledao obe sezone i ispunila je očekivanja koja sam imao. Na žalost neće biti 3. Nema spektakularnih otkrića - ko se i malo interesovao za tu problematiku i sâm PBB, zna dosta slučajeva. Poprilično su realno prikazali dileme glavnih junaka i borbu sa unutrašnjim i spoljnim "zaverama".

Aidan Gillen odličan, zanimljivo je i kako se dobro uživeo u ulogu dr. Hyneka posle dosta jakog, definišućeg nastupa u GOT.

Ko hoće "opasnije" tretiranje slične teme i ne gadi se na 4:3 stare serije, nek nađe na torrentima i obavezno pogleda Dark Skies.

Osim, naravno, mitologije serije/zavere, super je i kontakt/mix sa mnogim stvarnim likovima i događajima iz 60-ih.

Sent from 127.0.0.1

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 11:01 PM, christofer said:

Negde sam davno citao da je Brett bio i hospitalizovan zbog mentalnih problema na pola snimanja, da se posle vratio i pod lekovima radio, u ne bas sjajnom stanju fizickom i psihickom ali da je sve vise nego perfektno odradio

Ne znam koliko su mentalni problemi, ali jeste patio od depresije posle smrti supruge.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fancy said:


Aidan Gillen odličan, zanimljivo je i kako se dobro uživeo u ulogu dr. Hyneka posle dosta jakog, definišućeg nastupa u GOT.
 

 

Ja sam se i odlučio da gledam najviše zbog Gillena, jer sam ga zgotivio još od Žice, a Littlefingera je maestralno odigrao u GOT-u.

 

6 hours ago, Tamburinjo said:

 

Zar nije bio gej? Mrzi me sada da kopam po netu. 

 

Ne znam da li je bio gej, ali kontam da se međusobno ne isključuje. Pretpostavljam da je moguće  biti gej i biti oženjen, pogotovo u puritanskoj engleskoj sredinom prošlog veka.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, fancy said:

...
Ko hoće "opasnije" tretiranje slične teme i ne gadi se na 4:3 stare serije, nek nađe na torrentima i obavezno pogleda Dark Skies.

 

Setih se i jedne odlične sci-fi pucačine iz sredine 90ih, Space: Above and Beyond - neko je dobro opisao kao "Drugi svetski rat u svemiru". 

Scene borbi i military drilla su takve da se ne postidi ni Battlestar Galactica u najžešćim momentima.

James Morrison sjajan.

Link to comment
Share on other sites

Homicide:Life On The Street :Hail:

Moram priznati da je totalno drugi osećaj gledati ovu seriju posle toliko godina.Veliki deo stvari sam zaboravio,tako da je osećaj kao da gledam prvi put+posle toliko odgledanih serija,ova dobija novu dimenziju.

Likovi,atmosfera i dijalozi su impresivni.Tek sam na drugoj sezoni.

Pošto sam već pisao da ću pogledati ponovo najbolje serije,prirodno je da je sledeća The Wire.Baš me zanima da uporedim ove serije gledajući jednu za drugom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam Homicide gledao na preskok, ono kad izađem u grad taj dan je preskočim i tome slično. Problem je što sam u međuvremenu omrznuo te detektivske serije pa ne znam da li bih imao snage da krenem iz početka da je gledam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...