Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Licno nikako ne mogu da skontam kako nekome Punisher moze da bude ispred Daredevila. Ok mi je da se ljudima dopadne konkretno taj superhirou koncept, razumem da nekome vise lezi taj grounded pristup bez nekih suludih nadljudskih moci, ali serija kao serija, kao paket je bez dileme slabija, iz kog god ugla da se posmatra.

 

Svaka ti cast kako si to zapazio pored zivog Money Heist-a. :lol_2:

 

Juzni Vetar je masterpic u odnosu na spansku prevaru. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Licno nikako ne mogu da skontam kako nekome Punisher moze da bude ispred Daredevila. Ok mi je da se ljudima dopadne konkretno taj superhirou koncept, razumem da nekome vise lezi taj grounded pristup bez nekih suludih nadljudskih moci, ali serija kao serija, kao paket je bez dileme slabija, iz kog god ugla da se posmatra.

A liku je money heist 2najbolja serija ikada.... dzaba se trudis i pokusavas nesto shvatiti 😪

Link to comment
Share on other sites

Pogledao svih 6 sezona The 100 od kad je poceo karantin 😂 

 

Namerno sam hteo nesto glupo a zarazno 😁 za razonodu. Devojka i ja bukvalno gledamo i svadjamo se sa televizorom zato sto nas nervira koliko su glupi svi. 

 

Ali ova poslednja sezona je postavila neke nove nivoe loseg pisanja, ne znam da l se u poslednjih 5 epizoda desi dve logicne stvari

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nesto mislim opet pogledati jednu od drazih serija moga djetinjstva...
Nezaboravni Poirot.... David Suchet je maestralno odigrao tu ulogu i samo njega mogu zamisliti kao Poirota.... Jel ko od vas gledao ovo i koja vam je najdraza epizoda,,, Meni Five little pigs..

image.jpeg.1322d3f68f237e953cdf6f5f1fe712fa.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nenson said:

Nesto mislim opet pogledati jednu od drazih serija moga djetinjstva...
Nezaboravni Poirot.... David Suchet je maestralno odigrao tu ulogu i samo njega mogu zamisliti kao Poirota.... Jel ko od vas gledao ovo i koja vam je najdraza epizoda,,, Meni Five little pigs..

image.jpeg.1322d3f68f237e953cdf6f5f1fe712fa.jpeg

 

knjige su sto puta bolje od ovog serijala.

Link to comment
Share on other sites

Dosta saam ih procitao ..u vecini slucajeva ne moze se knjiga od 300 stranica strpati u epizodu serije od 40-60 minuta.. al opet u glavi kada citam i kada zamislim Poirota zamisljam ga kao Davida Sucheta...mislim da je ovde ipak solidno odradjen posao...

Edited by Nenson
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobra je Poirrot, ali Sherlock sa Jeremy Brettom je po meni najbolje adaptiran detektivski show.

Sto se tice bas najbolje serije.....tesko je to reci. Neka ostanu ove ali sa dodatkom Sopranovih, nekih Star Trek serijala, Band of Brothers, Homicide: Life on the Street, Six Feet Under, OZ....i naravno :D....



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poaro realno većini ide na živce zbog toga kako je osmišljen. I meni je išao ali kada sam jednom prilikom na silu odgledao par filmova (ja se ne sećam epizoda nego samo filmova) nekako sam se navikao i ok mi je bio. Ali svakako Šerlok sa Bretom je neprevaziđen.

 

Kakav je ovaj moderni Šerlok sa Cumberbatch-om, jel to neko gledao ?

Link to comment
Share on other sites

 

44 minutes ago, Klotzen said:

 

 

Kakav je ovaj moderni Šerlok sa Cumberbatch-om, jel to neko gledao ?

 

Vizualno je lepa serija. Vidi se da je ozbiljnu kintu dao BBC da ozive legendu britanske filmografije.
Ostalo je sranje. U svakoj seriji imas manje vise autisticnog genija koji je korak ispred sto se tice IQ-u,  a sada ovaj nije genije vec Bog koji vidi buducnost ali zato ima problem sa pamcenjem. Slucajevi i misterije cesto imaju sekundarni znacaj, pa se resavaju preko one stvari i to uz pomoc te supermoci (scena sa Bumerangom).
Najboljeg antagonistu sjebu relativno rano pa ostatak serijala pokusavaju da sramno baituju njegov povratak. Na kraju i trenutni kraj serije i cela 4 sezona je tezak shiet.
Imdb skor je napumpan zbog BBC botova i teenova koje shipuju likove medjusobno.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Klotzen said:

Poaro realno većini ide na živce zbog toga kako je osmišljen. I meni je išao ali kada sam jednom prilikom na silu odgledao par filmova (ja se ne sećam epizoda nego samo filmova) nekako sam se navikao i ok mi je bio. Ali svakako Šerlok sa Bretom je neprevaziđen.

 

Kakav je ovaj moderni Šerlok sa Cumberbatch-om, jel to neko gledao ?

Počelo je sjajno a onda su uspeli da ga skoro kompletno upropaste u poslednje dve sezone :classic_rolleyes: prve dve sezone vredi pogledati svakako, ostatak samo glumci izvlače koliko je moguće. Na kakvim su drogama scenaristi bili ne znam. 

 

Inače Siše i Bret su po meni prišli savršenom otelotvorenju književnog lika onoliko koliko je uopšte moguće. Strašno je teško oteti se predubeđenju protiv glumca kad gledaš ekranizaciju. Kod njih ne da mi ništa nije smetalo nego sad kad čitam samo njih mogu da zamislim  :Hail:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gggggggg said:

 

knjige su sto puta bolje od ovog serijala.

Ne slazem se uopste, jedna od najboljih ekranizacija ikad, sa sjajnom ekipm glumaca, reditelja, kostimografa, scenografa. Stilski savrseno do poslednjeg detalja,  fanovi Att Deco epohe  balave nad ovom serijom. Nisam  nasla ni jednu gresku a ceo serijal sam odgledala vishe puta, dodje mi kao rod rodjeni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Pletilja said:

Ne slazem se uopste, jedna od najboljih ekranizacija ikad, sa sjajnom ekipm glumaca, reditelja, kostimografa, scenografa. Stilski savrseno do poslednjeg detalja,  fanovi Att Deco epohe  balave nad ovom serijom. Nisam  nasla ni jednu gresku a ceo serijal sam odgledala vishe puta, dodje mi kao rod rodjeni.

 

pa moze serija biti dobro uradjena, meni je onda bezveze sto se iz serije izbace biti detalji iz knjige ili likovi kao iz npr. ubistvo rodgera ackroyda.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...