Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

17 minutes ago, vuleta said:

Ja sam našao jednu nelogičnost u gotu, ispod ću napisati ali nisam siguran da li znam da dobro napravim spojler pa se izvinjavam unapred

 

 

 


Naime na početku serije prikazuju da tokom opsade kingslanding ubijeni svi Targerijani sem Deneris i Viserisa. Dakle tu se spominje i Egon Targerijan(sin od regara). Ne razumem kako su ljudi uopšte znali da postoji Egon Targerijan kad su to znali samo Ned Stark i njegova sestra koja je preminula na porodjaju 
 

 

Edit: očito da ne znam

 

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Rhegar je imao sina i kcerku sa Eliom Martel za koje je smatrano da su ubijeni od strane Ser Gregora Cleganea.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Breaking Bad

 

Pogledah prvi serijal + S2E1 tako da pišem samo o ovome i to ukratko. Što se tiče same glume svastika je očajna, Žena na momente briljira na momente me sramota da je gledam. Uloga sina potpuno nepotrebna (mada momak dobro glumi), mogli su ladno da ga pošalju kod babe pošto se i ona spominje u jednom trenutku pa da ga kasnije vrate ukoliko ima zapaženiju rolu. Ostale glavne uloge odlične i odlično napisani likovi osim možda paše koji je isuviše stereotipni pandur (glumac odličan) osim ako je to bitno za dalji tok radnje. Sporedne neću pominjati jer je ovo je instant osvrt na seriju, detaljnije na kraju.

 

Serija definitivno nije realna, čovek se preobražava u dve nedelje iz povučenog profesora u dilera droge koji ubija i diže u vazduh sve redom. A njegov kompanjon od glupog narkomana polako prelazi u prosvećenog naučnika (deo kad ispravlja onog drugog narkomana što je radio sa njim). Sistem ulaska u biznis sa drogom defintivno ne funkcioniše na taj način tako da je i to prilično zbrkan deo scenarija. S druge strane potpuno je jasno da je ovo urađeno da bi serija bila zanimljiva za gledanje. Na kraju krajeva ovo je crna komedija i ona i nema potrebu za realnosti jer je te dve stvari teško spojiti na duži period. Radnja je brza, nema mnogo "mrtvih delova" serije i to je nešto što većina voli. Postoji taj osećaj kad se gleda "Ajd još jednu" tako da definitivno se radi o dobroj seriji. Obzirom da sam na GO sledeće dve nedelje eto meni zanimacije.

 

U poređenju sa Sopranosima nije joj ni blizu. Jednostavno nema tu atmosferu organizovanog kriminala da ne kažem nema neizvesnosti ko će preživeti a ko će umreti. Čak bih rekao da je obrnut slučaj od Sopranosa i koliko je tamo porodica bila propratni sadržaj ovde je organizovani kriminal propratni sadržaj. Jedino što je neizvesno je kako će White umreti, a ako se desi deža vu da se naknadno utvrdi da ipak nema rak to bi bilo bar dve ocene dole u odnosu na vrlo pozitivnu koju sada imam. No o tome na kraju jer nije ni pošteno porediti jednu komplet seriju sa jednim manjim delom serije koji sam pogledao što se tiče BB.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam Hollywood na Netflixu. Odličan početak, zanimljiva radnja, i onda na pola počinje sve da se ruši da bi završetak bio najgora melodramitčna PC ljiga koja je skoro snimljena. Šteta odlična glumačka ekipa, zanimljiva priča, ali kao da su na pola odustali od originalne priče i snimili nešto sasvim drugo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Breaking Bad

 

Pogledah prvi serijal + S2E1 tako da pišem samo o ovome i to ukratko. Što se tiče same glume svastika je očajna, Žena na momente briljira na momente me sramota da je gledam. Uloga sina potpuno nepotrebna (mada momak dobro glumi), mogli su ladno da ga pošalju kod babe pošto se i ona spominje u jednom trenutku pa da ga kasnije vrate ukoliko ima zapaženiju rolu. Ostale glavne uloge odlične i odlično napisani likovi osim možda paše koji je isuviše stereotipni pandur (glumac odličan) osim ako je to bitno za dalji tok radnje. Sporedne neću pominjati jer je ovo je instant osvrt na seriju, detaljnije na kraju.

 

Serija definitivno nije realna, čovek se preobražava u dve nedelje iz povučenog profesora u dilera droge koji ubija i diže u vazduh sve redom. A njegov kompanjon od glupog narkomana polako prelazi u prosvećenog naučnika (deo kad ispravlja onog drugog narkomana što je radio sa njim). Sistem ulaska u biznis sa drogom defintivno ne funkcioniše na taj način tako da je i to prilično zbrkan deo scenarija. S druge strane potpuno je jasno da je ovo urađeno da bi serija bila zanimljiva za gledanje. Na kraju krajeva ovo je crna komedija i ona i nema potrebu za realnosti jer je te dve stvari teško spojiti na duži period. Radnja je brza, nema mnogo "mrtvih delova" serije i to je nešto što većina voli. Postoji taj osećaj kad se gleda "Ajd još jednu" tako da definitivno se radi o dobroj seriji. Obzirom da sam na GO sledeće dve nedelje eto meni zanimacije.

 

U poređenju sa Sopranosima nije joj ni blizu. Jednostavno nema tu atmosferu organizovanog kriminala da ne kažem nema neizvesnosti ko će preživeti a ko će umreti. Čak bih rekao da je obrnut slučaj od Sopranosa i koliko je tamo porodica bila propratni sadržaj ovde je organizovani kriminal propratni sadržaj. Jedino što je neizvesno je kako će White umreti, a ako se desi deža vu da se naknadno utvrdi da ipak nema rak to bi bilo bar dve ocene dole u odnosu na vrlo pozitivnu koju sada imam. No o tome na kraju jer nije ni pošteno porediti jednu komplet seriju sa jednim manjim delom serije koji sam pogledao što se tiče BB.

A jebi ga, nije ti to pismeni zadatak na jednu temu pa da uporedjujes koji rad je najblizi zadatoj temi. Dve potpuno razlicite price sa potpuno razlicitim konceptima i idejama, koje samo u osnovi imaju organizovani kriminal. Lepo si primetio da je u Sopranovima porodica propratni sadrzaj a u BB organizovani kriminal, ali ne vidim poentu da na osnovu toga uporedjujes kvalitet obe serije. Trazenje realnosti, to tek nema smisla. Verovatno se kod Sopranovih realinije opisuje organizovani kriminal u odnosu na BB, ali who cares. Ranije sam dosta citao SF literaturu. Ni trunke realnosti (bar ne za sada) ali u mnogim delima, narocito Artura Klarka, se savrseno opisuje ljudska priroda, moral i etika.

Paralele koje ti povlacis, mogu da se povlace izmedju Soprana i Narcosa, jer su tu oba rada na istu zadatu temu. Sa BB-om bas i nema smisla na nacin na koji ti uporedjujes. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kastel said:

Brate ala si se ti nalupetao

Ok. Ako si meni rekao, obrazloži. Serija je na pola puta jednostavno pukla, i kraj sa previše klišea, predvidljivosti i guranje PC priče od krajnjih granica. Voleo bih da čujem tvoje mišljnje.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, dali_man said:

A jebi ga, nije ti to pismeni zadatak na jednu temu pa da uporedjujes koji rad je najblizi zadatoj temi. Dve potpuno razlicite price sa potpuno razlicitim konceptima i idejama, koje samo u osnovi imaju organizovani kriminal. Lepo si primetio da je u Sopranovima porodica propratni sadrzaj a u BB organizovani kriminal, ali ne vidim poentu da na osnovu toga uporedjujes kvalitet obe serije. Trazenje realnosti, to tek nema smisla. Verovatno se kod Sopranovih realinije opisuje organizovani kriminal u odnosu na BB, ali who cares. Ranije sam dosta citao SF literaturu. Ni trunke realnosti (bar ne za sada) ali u mnogim delima, narocito Artura Klarka, se savrseno opisuje ljudska priroda, moral i etika.

Paralele koje ti povlacis, mogu da se povlace izmedju Soprana i Narcosa, jer su tu oba rada na istu zadatu temu. Sa BB-om bas i nema smisla na nacin na koji ti uporedjujes. 

 

Pa ja BB gledam jer je ovde ocenjena kao bolja serija od Sopranosa, i uz to Sopranosima su udeljene kritike (sa većinom se slažem) koje su navodno bolje odrađene u BB. Tako da odgovoram njima. Ja te dve serije uopšte ne bi ni poredio tako da ne znam odakle je uopšte izašla potreba da se upoređuju. Ali kad je već to krenulo samo dajem moje mišljenje za nekog 3. koji je kao i ja gledao Sopranose i misli se da li da gleda BB.

 

Nevezano za ovo da dodam i da sam prilično srećan da je serija postigla veliki uspeh jer je po meni Cranston jedan od najpotcenjenijih glumaca do tada. Uloge u Seinfeld-u i Malcolm-u je odradio maestralno i posle toga je zaslužio nešto ovako.

   
Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa Sopranos jesu drugačija serija od BB, ali ako se gleda overal mislim da imaju u globalu prednost u odnosu na BB, što se tiče kvaliteta, što opet ne govori ništa loše o BB, nego o tome da su Sopranosi jednostavno postavili jedan novi tv standard i to teško može da se negira. E sada, uvek će neko staviti jednu ili drugu seriju na prvo mesto, ali to je sve stvar ukusa.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je Carnivale jedna od najboljih serija ikad.Odmah iza Vajera i Sopranosa.

 

BB je odličan,lako se vežeš za likove,ali mi je slabiji od gore pomenutih.Jaka devetka.

Edited by MilošVB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Breaking Bad

 

Pogledah prvi serijal + S2E1 tako da pišem samo o ovome i to ukratko. Što se tiče same glume svastika je očajna, Žena na momente briljira na momente me sramota da je gledam. Uloga sina potpuno nepotrebna (mada momak dobro glumi), mogli su ladno da ga pošalju kod babe pošto se i ona spominje u jednom trenutku pa da ga kasnije vrate ukoliko ima zapaženiju rolu. Ostale glavne uloge odlične i odlično napisani likovi osim možda paše koji je isuviše stereotipni pandur (glumac odličan) osim ako je to bitno za dalji tok radnje. Sporedne neću pominjati jer je ovo je instant osvrt na seriju, detaljnije na kraju.

 

Serija definitivno nije realna, čovek se preobražava u dve nedelje iz povučenog profesora u dilera droge koji ubija i diže u vazduh sve redom. A njegov kompanjon od glupog narkomana polako prelazi u prosvećenog naučnika (deo kad ispravlja onog drugog narkomana što je radio sa njim). Sistem ulaska u biznis sa drogom defintivno ne funkcioniše na taj način tako da je i to prilično zbrkan deo scenarija. S druge strane potpuno je jasno da je ovo urađeno da bi serija bila zanimljiva za gledanje. Na kraju krajeva ovo je crna komedija i ona i nema potrebu za realnosti jer je te dve stvari teško spojiti na duži period. Radnja je brza, nema mnogo "mrtvih delova" serije i to je nešto što većina voli. Postoji taj osećaj kad se gleda "Ajd još jednu" tako da definitivno se radi o dobroj seriji. Obzirom da sam na GO sledeće dve nedelje eto meni zanimacije.

 

U poređenju sa Sopranosima nije joj ni blizu. Jednostavno nema tu atmosferu organizovanog kriminala da ne kažem nema neizvesnosti ko će preživeti a ko će umreti. Čak bih rekao da je obrnut slučaj od Sopranosa i koliko je tamo porodica bila propratni sadržaj ovde je organizovani kriminal propratni sadržaj. Jedino što je neizvesno je kako će White umreti, a ako se desi deža vu da se naknadno utvrdi da ipak nema rak to bi bilo bar dve ocene dole u odnosu na vrlo pozitivnu koju sada imam. No o tome na kraju jer nije ni pošteno porediti jednu komplet seriju sa jednim manjim delom serije koji sam pogledao što se tiče BB.

Potrebno je mnogo vremena izdvojiti da bih ti objasnio. Odgledao si 8 epizoda i za tih 8 epizoda si doneo npr zaključak da je sin nepotreban? I to je čak najbenignije od svega što si napisao. Onda si napisao opet nakon 8 epizoda da je pandur stereotipan, a lik najtragičnija figura u jednoj od najboljih dramskih serija ikada.

 

Drugo potpuno imaš lošu percepciju događaja. Npr kada kažeš da je Džesi postao odjednom fantastični naučnik i opisuješ scenu gde on u kombiju objašnjava nešto onom tupavom liku on nije tu prikazan kao odjednom vrhunski naučnik, već budala koja se pravi da je popio sada svo znanje ovog sveta i ispravlja onog tupana za istu stvar za koju je i Volter ispravljao njega. Dakle razumeš koliko si samo tu omašio u percepciji lika, tj scene?

 

Ovo za organizovani kriminal je prosto naivno što si rekao. Jer si ponavljam odgledao 8 epizoda. Kada završiš četvrtu sezonu onda piši kako je to sve delovalo na tebe. Ovako je besmisleno.

 

I što se Sopranovih tiče ne mislim da je porodica propratni deo priče. Ona je glavni deo priče. Prosto to nije samo moj utisak. To je zamisao tvoraca serije. Prvobitna zamisao je bila polubiografska priča Dejvida Čejsa da piše o čoveku koji ide kod psihijatara zbog problema sa svojom majkom, pa je kasnije skontao da to nikom neće biti zanimljivo, pa mu sinula ideja, a šta da je taj lik mafijaš. Tako u stvari ton serije kroje zapravo Tonijevi problemi koje ima upravo sa porodicom. Majkom, mrtvim ocem, stricem, ženom i dvoje dece.

 

I apropo realnosti pisao sam i da mafija nikad ne bi dozvolila da njen Bos ide kod psihijatra. Momentalno bi bio ubijen i on i psihijatar (prevelik rizik). To ti je apropo realnosti. Ali koga boli uvo za to. Bitno je da priča nema rupa i da u okviru svega zamišljenog ona funkcioniše.

 

Što neko gore napisa, koja je serija pored the wire urađena realno? Nijedna. Ali to ne znači da nije kvalitetna.

Edited by Kastel
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

i sin i pasa imaju ogroman uticaj na voltera i tok radnje. nisu oni bez veze tu. a ni transformacije voltera i dzesija nisu kako ih je klocna video. zapravo dzesi se nije ni transformisao kroz 5 sezona. posle tretmana kod albukerkanskog kacavende postoje promene posto je slomljen fizicki i psihicki. volter u hajzenberga je nesto najbolje sto se desilo na tv-u. takav pomak iz jedne krajnosti u drugu, takva evolucija lika ne nestvarno dobro opisana. bukvalno iza svake odluke postoji rezon i veoma jak rationale. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Breaking Bad:

1.režija-vrhunska

2.scenario-brutalan(najbolje napisan ikada za mene)

3.kamera-vrhunska

4.gluma-vrhunska

5.likovi-vrhunski

6.evolucija glavnog lika-brutalna

7.dinamika-odlična

 

Najbolja serija ikada i to najviše zbog scenarija i glavnog lika.

Voleo bih da se snimi nešto bolje,ali teško.

Gledao sam je 5 puta do sada.Neće dugo proći dok je ponovo pogledam 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Sector said:

Koja vam je najbolja serija svih vremena? 

Tesko je izdvojiti jednu 😁 Meni recimo ovako. 1 Peaky Blinders. 2 Money Heist. 3 Punisher. 4 Spartakus. 5 Into the Badlands. 6 Prison Break. 7 Black Sails. 8 Game of Thrones.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko je izdvojiti jednu [emoji16] Meni recimo ovako. 1 Peaky Blinders. 2 Money Heist. 3 Punisher. 4 Spartakus. 5 Into the Badlands. 6 Prison Break. 7 Black Sails. 8 Game of Thrones.
Prison break... Kakva prva sezona, nešto najbolje što sam gledao. Nažalost koliko je prva dobra toliko su na kraju usrali.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2020 at 1:05 AM, Markoss said:

 

 

Sto se Prijatelja tice, meni je npr Ros bio najsmesniji i to ono za koplje mi je bilo smesno kad Ros ispadne moron nego kad Cendler bude sarkastican. Korektna serija, ali prehapovana poprilicno, klasican sitcom gde su uzeli stereotipne likove i pravili price u skladu sa njima. Ali stvarno scene sa Fibi nisam mogao da gledam, bas je prst bio na fast forwardu kad god je neka prica sa njom. 

 

 

to je na nekom bazičnom nivou i glavni hook za sitcome; svako odabere nesvesno neki karakter jer im paše humor na temu.

meni je fibi bila tarme smešna

 

friends su iz ove perspektive sranje ali u mid90ies kontekstu su više nego dobri

 

nisu nikada bili moja šolja čaja btw

25 minutes ago, Predragdjape said:

Tesko je izdvojiti jednu 😁 Meni recimo ovako. 1 Peaky Blinders. 2 Money Heist. 3 Punisher. 4 Spartakus. 5 Into the Badlands. 6 Prison Break. 7 Black Sails. 8 Game of Thrones.

 

nisam gledao ništa od ovoga osim gejmoftronz i to ubrzanim procesom pred poslednju sezonu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato sam ja i rekao npr da su mi friends najbolji sitkom. Tada mi je to baš bilo dobro i stvarno sam ih sa uživanjem gledao iako mi sada pašu neke drugačije stvari. Npr skoro sam gledao komediju Vice Principals. Toliko jedna gotivna budalaština. Šteta što ima samo dve sezone.

Link to comment
Share on other sites

Licno nikako ne mogu da skontam kako nekome Punisher moze da bude ispred Daredevila. Ok mi je da se ljudima dopadne konkretno taj superhirou koncept, razumem da nekome vise lezi taj grounded pristup bez nekih suludih nadljudskih moci, ali serija kao serija, kao paket je bez dileme slabija, iz kog god ugla da se posmatra.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...