Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Meni generalno ne leze sitkomi i komedije, vrlo periodicno mi se gleda takav tip serija i bas mora da bude specificna (mozda cak i glupa) serija da bi mi se svidela.

 

Konkretno, Filadelfija je top serija. Prvu epizodu sam odgledao pre godinu dana, i otprilike na svakih par meseci uzmem pa pogledam po sezonu za 2,3 dana kad mi malo dodje, i onda tako pola godine ne upalim je. Evo pet sezona sam odgledao. Mucke su mi naravno vrhunac, kao i vecini. Man behaving badly je isto dobra komedija, a skroz potcenjena, ali obe sam gledao kad sam bio mnogo mladji, i kad sam bas preferirao zanr tog tipa. Od novijih sam pomenuo i Horasa i Pita. 

 

South Park kolko god da je dobra serija i ima smesnih scena, ja bukvalno nisam mogao epizodu toga da odgledam, nemam pojma sto. 

 

Sto se Prijatelja tice, meni je npr Ros bio najsmesniji i to ono za koplje mi je bilo smesno kad Ros ispadne moron nego kad Cendler bude sarkastican. Korektna serija, ali prehapovana poprilicno, klasican sitcom gde su uzeli stereotipne likove i pravili price u skladu sa njima. Ali stvarno scene sa Fibi nisam mogao da gledam, bas je prst bio na fast forwardu kad god je neka prica sa njom. 

 

I jel realno da su na proslom forumu u finale usli Mucke i Simpsonovi? Msm, Simpsonovi vec 10 godina kurcu ne valjaju, bukvalno su epizode tezak krs. Obozavao sam tu seriju ko klinac, ali je ovo sad nenormalan pad kvaliteta. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mile1 said:

vec tri godine ne mogu da se nateram da pogledam poslednju epizodu leftoversa

 

Ja sam odgledao samo prvu epizodu i odustao. Mnogo mi je bila teska i mucna za gledanje, ne znam. Ne sporim, mozda je stvarno u pitanju odlicna serija, ali mi nije legla.

Link to comment
Share on other sites

Počeo da gledam breaking bad i prvi šok je Cranston u glavnoj ulozi. Čovek koji se proslavio kao zubar u Seinfeld-u i jedna od glavnih uloga "Malcolm in between" . Mislim se šta je ovo ? Komedija ? A ja gledam potaknut tvdnjom da je serija bolja od Sopranosa. Pa onda početak (gledao sam prve tri epizode juče) koje su više neka crna komedija nego pandam Sopranosa. Elem serija mi izgleda vrlo dobro ali osim ako se radnja ne promeni znatno ovo definitivno nije za poređenje sa Sopranosima. Čovek za dve nedelje od mirnog profesora postao mašina za ubijanje, a sa druge strane se zamera Sopranosima što mu sin nije dovoljno upečatljiv 🙂 .

 

Serija jeste dobra tu nema spora, znao sam to i pre jer ne bi imala toliko fanova da ne vredi, ali ovo nije ni blizu Sopranosa. Neću u detalje dok bar prvu sezonu ne završim a opširnije ću kada je odgledam celu.

Link to comment
Share on other sites

Počeci Breaking Beda su spori. Neće biti tako sve vreme. Moraš da kao i u većini serija pustiš da prođe neko vreme kako bi te priča uvukla u svoj tok.

Tako sam ja preporučio Sopranove jednoj osobi, ona pogledala jednu epizodu i kao kakva je ovo budalaština. Nisam je prebio samo zato što je žensko. Šalim se naravno, ali to je pogrešan način rezonovanja.

Link to comment
Share on other sites

Počeo da gledam breaking bad i prvi šok je Cranston u glavnoj ulozi. Čovek koji se proslavio kao zubar u Seinfeld-u i jedna od glavnih uloga "Malcolm in between" . Mislim se šta je ovo ? Komedija ? A ja gledam potaknut tvdnjom da je serija bolja od Sopranosa. Pa onda početak (gledao sam prve tri epizode juče) koje su više neka crna komedija nego pandam Sopranosa. Elem serija mi izgleda vrlo dobro ali osim ako se radnja ne promeni znatno ovo definitivno nije za poređenje sa Sopranosima. Čovek za dve nedelje od mirnog profesora postao mašina za ubijanje, a sa druge strane se zamera Sopranosima što mu sin nije dovoljno upečatljiv [emoji846] .
 
Serija jeste dobra tu nema spora, znao sam to i pre jer ne bi imala toliko fanova da ne vredi, ali ovo nije ni blizu Sopranosa. Neću u detalje dok bar prvu sezonu ne završim a opširnije ću kada je odgledam celu.
Kada sam poceo da gledam, serija je tek bila izasla pa nije jos bilo hypa tolikog, bile su samo rane preporuke. Krenstona kao glumca sam isto znao iz tih par uloga, pa mi je predrasuda o tome sta on moze odmogla u prvih par epizoda. Cim sam to odbacio i "zaboravio" sta je covek bio, i poceo da gledam sta zapravo moze, serija je dobila novu dimenziju i po meni je tu sa Sopranovima, the Wire, itd ....taj ballpark, bez ulazenja u tacnu numeraciju po pozicijama [emoji850], to bi ovde dovelo do "sitne rasprave". #flameon

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je Cranston pozitivna stvar u seriji samo sam se iznenadio kao kad sam gledao one detektivske filmove sa Jason Alexander-om. Ali te filmove mi niko nije preporučivao kao bolje od nekih kultnih. No ajde da završim prvu sezonu pre nego što krenem da kritikujem samu radnju i glumu. Za sada su mi neke uloge katastrofalne, Cranston definitivno nije u toj grupi, radnja malo škripi ali u suštini je vrlo dobra priča za sada. Ali tri serije je premalo pa ću se strpiti dan-dva dok ne završim prvu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam pre xy godina neku emisiju o seriji "Alo,alo". Ono..nakon zavrsetka emitovanja gde se razglaba o fenomenu serije sa autorima i glavnim glumcima. Ono sto me prilicno iznenadilo je prica dvojice tvoraca (Croft i Lloyd) kako je serija na pocetku naisla na jedan "otpor",negodovanje i neodobravanje dela publike.. Naime,iako je serija pocela da se snima negde pocetkom '80-ih (sto je prilican odmak od WWII) neki su smatrali da je neukusno i cak sramotno u tako humoristicnom maniru pricati o Drugom svetskom ratu te da je takva parodija samog rata i njegovih aktera (tj jednog dela) izvesno ruganje zrtvama..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Krava kaze mu said:

Treca sezona Ozarka wrapovana, brat od Vendi je ukrao show ove sezone, deveta epizoda je verovatno najbolja u celom serijalu.Kraj onako, poslednja epizoda(10) nista spec.

Brat je sabio. Gledaš čoveka i stvarno deluje kao da se bori sa psihičkim problemima i da ozbiljno pati. Ja sam ozbiljno oduševljen kako čovek glumi.

Što se sezone tiče dinamična je, ali za moj ukus i previše. Hvalio sam je do poslednje dve epizode koje uopste nisu loše, ali previše toga je načičkano čini mi se bespotrebno. 

Edited by Kastel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 12:45 PM, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

AccurateEquatorialHind-max-1mb.gif

 

Mislim da sam na starom forumu prepričavao anegdotu sa snimanja.

 

Snimali su neku scenu na otvorenom, na nekom trgu kad je krenuo neki užasan pljusak, i bukvalno su se svi sakrili pod neke tende, kompletan set i slučajni prolaznici. Pored Nikolasa Lindhrsta ( alias Rodnija ) našla se neka devojčica, slučajni prolaznik. Ona sad vidi da se nešto dešava i nije joj jasno šta i pita ga "Šta je sve to, ko su ovi silni ljudi". On odgovara da snimaju TV seriju. Ona pita kako se zove ta tv serija. On kaže "Only fools and horses". Ona sumnjičavo gleda okolo i vrti glavom i kaže "A gde su vam konji?" :lol_2:

Najbolja anegdota koje trenutno mogu da se setim je kad Rodni prica o snimanju scene sa lusterom i kako su imali samo jednu sansu da snime tu scenu jer kad luster padne to je to, nema popravnog. Uglavnom pominjao je i da bi on i Del mozda popili otkaz da su sjebali scenu i da su se jedva suzdrzali da se ne smeju. Kao i da su svi na setu popadali na pod od smeha cim je reziser viknuo cut.

 

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Počeo da gledam breaking bad i prvi šok je Cranston u glavnoj ulozi. Čovek koji se proslavio kao zubar u Seinfeld-u i jedna od glavnih uloga "Malcolm in between" . Mislim se šta je ovo ? Komedija ? A ja gledam potaknut tvdnjom da je serija bolja od Sopranosa. Pa onda početak (gledao sam prve tri epizode juče) koje su više neka crna komedija nego pandam Sopranosa. Elem serija mi izgleda vrlo dobro ali osim ako se radnja ne promeni znatno ovo definitivno nije za poređenje sa Sopranosima. Čovek za dve nedelje od mirnog profesora postao mašina za ubijanje, a sa druge strane se zamera Sopranosima što mu sin nije dovoljno upečatljiv 🙂 .

 

Serija jeste dobra tu nema spora, znao sam to i pre jer ne bi imala toliko fanova da ne vredi, ali ovo nije ni blizu Sopranosa. Neću u detalje dok bar prvu sezonu ne završim a opširnije ću kada je odgledam celu.

Kako bih rekao, BB je serija koju treba pustiti da ti dodje, ne moze na silu da se gleda. Ja sam je pre gledao binge metodom i bila mi je najprecenjenija serija ikad, a onda sam je drugi put gledao po epizodu dnevno i sad mi je to najbolja serija ikad (mozda promenim kad/ako odgledam Sopranove i Wire, posto se te serije najcesce pominju kao goat). 

 

Mozda je nekome sporija radnja (kao meni prvi put, to je problem sa binge gledanjem, sporije radnje te nerviraju), ali meni je ta serija vrhunska jer ima vrlo malo nelogicnosti i rupa, pokriveno je maltene sve.

 

To mi se npr. nije svidelo u Fargu S1. Udje tip u punu zgradu, ubije lika, vuce ga do kola, niko ne moze da ga opise, nijedna kamera ga nije uhvatila i nikom nista. I jos gomila takvih nelogicnih ubistava i na sve to lik koji sve rade lagano i bez zurbe ili panike, kao da ima svo vreme ovog sveta. Doduse i pored toga mi je bila gledljiva serija pa sam odgledao tu sezonu do kraja.

Edited by Del Piero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bih preporucio jednu mini seriju. Verovatno je dosta vas pogledalo- Catch- 22

Dugo nista tako ludo i drugacije nisam gledao. Bas sam se odusevio pricom. Posle sam naravno saznao da je to radjeno po knjizi koja je cuvena, tako da ko ima vremena neka pogleda, nece zazaliti.

Ne znam koji je ovo zanr doduse,  deluje kao crna komedija, ali meni su neki dogadjaji bili jezivi, tako da ne znam bas gde bi mogao da je svrstam.

 

 

Edited by Kastel
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam negde čitao da su Mućke samo u Srbiji prošle toliko dobro pored naravno Britanije. Inače zna li neko gde se Mućke mogu pogledati? Da li ih neko prikazuje na TV-u uopšte ili neki stream servis?

 

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Klotzen said:

Inače scena kada Del Boj "propada" kroz šank je proglašena za nasmešniji momenat u UK na TV ikada, a na 7. mestu je na nekoj opštoj listi TV momenata po istraživanju Chanel 4.

Realno bar pola fore u toj sceni otpada na Trigera. Genijalno.

 

Mislim da nikada nisam imao veći transfer blama gledajući nešto na teveu od onog kad Del i Rodni preuređuju dvorac. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

Mojih 5:

 

1. Sopranos

.

.

.

.

2. Wire

3. Mad Men

4. Band of brothers

5. BB

 

1.BB

2.Sopranos

3.Wire

4.onda ostali

 

edit:jos nisam gledao Mad Men.TMac i još neki forumaši preporučili su je pre mnogo vremena,ali nekako je guram po strani.Pogledaću je sigurno,samo ne sada.Tako sam i Sopranove čuvao 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, vuleta said:

Mislim da sam negde čitao da su Mućke samo u Srbiji prošle toliko dobro pored naravno Britanije. Inače zna li neko gde se Mućke mogu pogledati? Da li ih neko prikazuje na TV-u uopšte ili neki stream servis?

 

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

https://www.ofah-balkan.eu/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kastel said:

Ja bih preporucio jednu mini seriju. Verovatno je dosta vas pogledalo- Catch- 22

Dugo nista tako ludo i drugacije nisam gledao. Bas sam se odusevio pricom. Posle sam naravno saznao da je to radjeno po knjizi koja je cuvena, tako da ko ima vremena neka pogleda, nece zazaliti.

Ne znam koji je ovo zanr doduse,  deluje kao crna komedija, ali meni su neki dogadjaji bili jezivi, tako da ne znam bas gde bi mogao da je svrstam.

 

 

Deluje zanimljivo.Hvala.Posle Homicide.Pravim listu 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...