Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Posto sam ljubitelj (blaga rec) Baltimora i Sopranovih, ne preostaje mi nista drugo nego da odgedam i Wire i Braking Bad pa da objektivno uporedim. 

Ako je bolje od Sopranovih skidam kapu i samarm sebe sto sam ovih godina dozvolio sebi da preskocim gledanje. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno završio the wire i nisam nesto oduševljen. Ljudi su je preterano ishvalili barem po mom mišljenju. Daleko od toga da je loša, dobra je ali ne bih je stavio na prvo mesto. Davno sam gledao Sopranove i kad bih morao da biram između te dve serije, definitivno bih pre izabrao Sopranove.

Trenutno gledam GOT. Stigao sam do 7. sezone. U jednom trenutku sam se zapitao kakve gluposti ovo gledam i ne mogu da shvatim zašto se toliki hajp digao oko serije. Da ne bude samo da pljujem poslednje 2. epizode 6. sez su odlične i prijatno me iznenadile. Danas krećem 7. sez.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Wire nije serija za svakoga. Meni ni tempo ne odgovara, pogotovo nakon prve sezone. Odlicna je serija, ali eto meni je bolji i uzbudljiviji homicide life on the street.

Izmedju Sopranosa i BB, uvek biram Sopranose. Gandolfini prosto jede malu decu. Zapleta kada malo bolje razmislim i nema, ili ga ima u malim kolicinama, ali to seriji ne smeta da uvuce gledaoca u pricu, za razliku od BB koji ima fantastican zaplet koji se nadovezuje jedan na drugog, ali u tom grmu moze da lezi zec po nekim mojim kriterijumima.

 

I malo je neozbiljno zameriti sta kaze Karmela za debelog sina u situaciji kada brdo naucnih cinjenica u BB ne pije vodu, kao ni gomila ludackih zapleta koje su objektivno nerealni.

 

Mislim ni Sopranosi ne piju vodu po pitanju realnosti. Npr Toni bi u realnom svetu bio ubijen istog momenta da se sazna da ide kod psihijatra. Ubijen bi bio i on i psihijatar. Ali opet kompleksnost serije i razrada likova mi je na strani Sopranosa i kazem ako vec moram da biram oni su mi no 1.

 

 

Edited by Kastel
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Homicide je neverovatno potcenjena serija, a bukvalno je sam vrhunac onoga sto je ikada snimljeno. Strasni dijalozi, dobre razrade likova, sve to upakovano u onu Baltimor sirotinjsku atmosferu, a uz sve to su bili i interesantni slucajevi koje su obradjivali, ali nisu toliko bili u prvom planu, sto je i dobro. 

 

Frenk Pemblto je strasan. Seriju sam odgledao 2015. godine, a evo i dan danas s vremena na vreme odem na yt da gledam njegova ispitivanja u box-u. 

 

A bas znam brdo ljudi koji nisu ni culi za nju, a kamoli je gledali. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem. Zato se i cudim kako neko moze da kaze da mu je Zica omiljena, a da ne spomene Homicide.

Inace radjena po knjizi zasnovanoj na istinitim dogadjajima.

 

Smesno je da ne bude u izborima za jednu od najboljih dramskih serija ikada. Neverovatni dijalozi, kocnizno, bez praznog hoda. A sto je najore u to vreme serija je imala odlicne kritike. Znaci bukvalno niko nije mogao ista lose da napise o seriji, a eto opet, nema je na nekim rang hajp listama za najbolju.

 

I da, koliko ja znam kod nas je bio gledaniji Nes Bridzis.

Edited by Kastel
Link to comment
Share on other sites

Homicide je odična serija.Taman si me podsetio da je ponovo pogledam jer sam veliki deo stvari zaboravio.Pratio sam dok je bila na tv-u.Jbt,ne mogu da se setim koji kanal je emitovao(?).

 

Kad smo kod potcenjenih serija,tu svakako pripada Oz,koja ništa nije lošija od The Wire.

 

 

edit:šta pričamo o najboljoj seriji kad je izglasano na ovom(starom) forumu da je najbolja Mućke.U finalu Rodni i Del oduvali Homera i ekipu 😄 .Do novog glasanja,kraljevi su ekipa iz Pekama.

Link to comment
Share on other sites




 
edit:šta pričamo o najboljoj seriji kad je izglasano na ovom(starom) forumu da je najbolja Mućke.U finalu Rodni i Del oduvali Homera i ekipu [emoji1] .Do novog glasanja,kraljevi su ekipa iz Pekama.


Eh Mucke, Prijatelji, Alo alo i Dva i po muškarca... Best of the best

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ja trenutno gledam Oz. 

 

Fantasticna serija. Nista manje nisam ni ocekivao iskreno.

 

Oz je odlična serija. Malo su preterali sa brojem likova u prvom planu tamo pred kraj serije ali veći deo je odličan. Navnodno je na toj seriji radio ovaj lik što je sa Bjelogrlićem radio "Rode" ali nikad nisam proveravao taj info.

 

Homicide je odlična serija. Inače slabo pratim taj žanr ali ta mi je legla. Sećam se da sam je gledao na TV i da je išla svaki dan ali zaboravih kanal. Možda BK.

 

Kad smo već kod detetktivskih serija ovi mlađi obavezno da pogledaj "Tropical Heat" i legendarnog Nika Slotera. To se nije propuštalo za vreme sankcija a danas verovatno ne bih izdržao ni 5 minuta da je gledam 🙂

Link to comment
Share on other sites

Homicide u svom prajmu je najjaca serija svih vremena. Kao sto Markos kaze, slucajevi su nevjerovatno dobro osmisljeni, ali serija je dosta slojevitija i dublja. Raspravlja se o mnogim filosofskim, etickim i moralnim pitanjima. Likovi su dosta kompleksni i dozivljaju brojne promjene tokom boravka u odeljenju. Gluma i dijalozi su fantasticni. Pembleton je svakako najvise odnio show, ali Giardelo, Munch, Baylis, Lewis, Kelerman, svi imaju svoje momente. 

 

Prvi put sam je gledao nedje dok sam bio u srednjoj skoli. Mogu slobodno reci da mi je ova serija promijenila brojne stavove i razmisljanja o zivotu. Vise sam iz nje naucio nego iz svih knjiga koje sam procitao. Zivotna lektira za mene. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nemojmo se zajebavati pa izjednacavati oz i homicide sa wireom. klasa su ispod. a gledao sam ih vise nego zicu. pembleton je najjaci lik u bilo kojoj seriji. ipak, nisu blizu wireu. to ce reci i simon. sto se tice oz-a, mnogo dobra i potcenjena serija ali ipak opasno pao kvalitet nakon sredine cetvrte sezone, nakon zna se vec cega. milion brutalnih karaktera u seriji, ponekad deluje naivno ali jbg, ipak je bilo odlicno. 

sopranos je isto slabije od wirea. tu sam se uhvatio da ponekad searchujem na netu dok u pozadini ide serija. bas je bilo nekoliko smarackih epizoda pa i pola trece ili cetvrte sezone. one kada fbi posmatra tonyja. isto tako ne mogu da se otmem utisku da serija koja zeli pokazati zivot mafijaske porodice i bossa kao glavnog lika da ima tako slab plot sa onim psihijatrom/psihologom. bas debilno i nerealno. to mi je ubedljivo najveci minus.

 

kod humoristickih serija su mi seinfeld i mucke lagano ispred svih. pa posle malcolm i prijatelji.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne izjednačavam homicide sa wireom, ja kažem da mi je bolja. Ti u žici nemaš nikakav uvid u privatan život detektiva. Ti imaš strogu policijsku priču i način na koji oni deluju. I nemam problem sa time, ali ne možeš se saživeti sa likovima što je jedan od osnova dobre drame. Koga god da pitaš omiljeni lik mu je Omar koji je sporedni lik u celoj seriji. To dovoljno govori o likovima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako nemaš uvid u privatan život? Meknalti, Kima, Deniels...

 

Pritom, nisu samo oni glavni likovi niti se serija vrti samo oko njih. Ti vidiš privatan život krimosa, radnika sa dokova, gradonačelnika... Omar je specifičan lik, zato je mnogima omiljen. Ili recimo vidiš sve o Bablsu, istresu ga iz gaća kroz svih pet sezona.

 

Daleko je Žica od uobičajene policijske priče ili klasične policija/krimosi/droga serije.

 

edit: Gledao sam Homicide baš, baš davno, i to uključio se u jednom trenutku a na kraju se i isključio, 'bem li ga zbog čega. Odlična serija, baš se pitam zašto je nikad nisam pogledao celu ispočetka, iako mi se to vrzmalo po glavi. Da li je ima negde osim torenta, zna li neko?

Edited by 21Barkley
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...