Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

24 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Je li on Jose Luis u seriji? Odlican lik, ali on je dosao nesto ranije. Rekao bih dosta prije odlaska Belen Ruede.

Da to je on

Mislio sam u globalu na te likove sto se pojavljuju bukvalno sem njega nijedan dobar ubod.Ona poslednja sezona uporedio bi je sa Tajkunom teska grozota

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2020 at 3:29 PM, boxcube said:

 

Dobro zapazanje aliiii kao sto sam rekao gore lepota ove dve serije u detaljima, detaljima i opet u detaljima. Dve sezone nakon sto Dzei i Volt zgrabe Sola, Gustavo odlazi u posetu Hektoru da mu kaze kako se osvetio don Eladiu. I tamo kaze da kako Hektor nema vise zivih rodjaka i da njegovo ime umire sa njim.  E sad da li je moguce da Sol zna nesto sto Gus ne zna, moguce je. Ali je daleko, daleko manje verovatno. Bice da nas ocekuje nastavak fantsticno okrsaja/stand off Majka i Laloa. 

Kad ode Gus kod Hektora to je vec cetvrta sezona BB i 11 epizoda,tako da to vjerovatno nema veze sa onim sto je Sol rekao Volteru u drugoj sezoni BB.Kada Gus saopstava Hektoru da su sve Salamanke mrtve,to znaci da je i Lalo mrtav u tom trenuku a njegova smrt ce biti prikazana u sestoj sezoni BCS,vremeski periodi serija se poklapaju pa je Lalo ziv u vremenu kad ga kindapujuju Volter i Dzesi a mrtav je u trenutku kad to Gus saopstava Hektoru.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jerotije Pantic said:

Kad ode Gus kod Hektora to je vec cetvrta sezona BB i 11 epizoda,tako da to vjerovatno nema veze sa onim sto je Sol rekao Volteru u drugoj sezoni BB.Kada Gus saopstava Hektoru da su sve Salamanke mrtve,to znaci da je i Lalo mrtav u tom trenuku a njegova smrt ce biti prikazana u sestoj sezoni BCS,vremeski periodi serija se poklapaju pa je Lalo ziv u vremenu kad ga kindapujuju Volter i Dzesi a mrtav je u trenutku kad to Gus saopstava Hektoru.

procitah na "internetima" da je bcs 6 godina pre bb sto bi znacilo da je bokskjub verovatno u pravu i da je lalo "preteko".

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Seranovi su mi bili ubjedljivo omiljena serija iz tog klinackog perioda. Ja sam ih prvi put gledao na RTCG, kasnije na Studio B. Zanimljiva komedija, bilo je dosta interesantnih zapleta i nekoliko likova koji su bili urnebesno smijesni. Prva polovina serije ili nesto vise od toga, dakle 80-90 epizoda su dosta zabavne i mogu se gledati. Nakon toga kvalitet je naglo opao, poslednjih 50+ epizoda su cisto otaljavanje posla. Neki likovi su napustili seriju, ovi preostali su u vecini slucajeva bili istroseni. Smisao serije se skroz izgubio. Od jedne komedije doslo se do neke teske porodicne drame. Trebali su se zaustaviti na nekih 100-110 epizoda, a oni su gurali do skoro 150.

 

Seranovi su bili simpatična serija ali kao i svaka španska komedija pati od banalizacije likova i ogromne predvidivosti njihovih reakcija i dijaloga.

Link to comment
Share on other sites

Zavrsih Homeland. Za mene verovatno u TOP 5 serija koje sam gledao u zivotu. Interesantne price, konstantna napetost i polupani likovi bez namere da se nesto ulepsava stvarnost i da im se nadenjuju dobre osobine. Obozavam serije u kojoj nema pozitivnih i negativnih likova, vec karakteri jednostavno reaguju u zavisnosti od situacije, interesa, nacela i svega. Ali niko nije 100 posto clean ili dirty, a tako je i u zivotu.

 

Glumica koja je odigrala Keri Metison je fenomenalna, bukvalno da je upoznam, ne bih verovao da je to neka Claire Danes i da je glumica, a ne CIA agent. I bez obzira sto smatram da je izuzetno losa osoba i toksicna za svakog u okolini, opet ne mozes da ne saosecas sa njom, kad je osam sezona svakodnevno gledas. 

 

Piter Kvin mi je apsolutno najzivopisniji lik u seriji, mnogo mi je krivo bilo kad je umro.

 

Sto se zavrsetka tice, ocigledno da su hteli hepi-end i drago mi je zbog poslednjih par minuta serije, jer bi inace ono bio zestoko glup kraj, gde ona ispada izdajica. Licno sam vise bio za to da se ona ubije,, s obzirom da je bas labilna postala, da se desavalo da prestane da pije lekove za bipolarnost i slicno, i s obzirom da je ostavila dete i bila spremna da ubije mentora, ili je jednostavno mogla da bude uhapsena od strane svojih, gde bi se opet pokazalo da ti stare zasluge ne vrede, ako danas zaseres nesto.

 

Al bice da ja ne volim hepi endove.  Enivej, komotno bi mogla da ide jos jedna sezona, ali meni nekako ti USA vs Russia odnosi nisu bili toliko napeti koliko teroristicke organizacije i njihovi lideri. Generalno nema odstupanja, svaka sezona je dobra, ali ima nekih koje su odskocile. Poslednja mi nije najbolja, ali jeste medju boljim

 

Sad nemam pojma sta cu da gledam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li samo ja vidim toliko gluposti i nelogicnosti u finalu Homelanda:classic_unsure:

 

Spoiler

1. Od NY do zapadne obale u Izraelu treba svega par sati :lol_2:

2. Sefa CIA niko ne cuva, nema nikakvo obezbedjenje, ulazi mu GRU u kucu kako oce.

3. U jebenim UN postoji samo jedan lik u obezbedjenju koji bi se suprostavio GRU. Ej u celim UN, na tlu USA. Nikog ne mogu da pozovu.

4. U onom podrumu je bilo gomila stvari starih kompjuterskih komponenti i sta sve ne jos koje su mogli da natrpaju na vrata.

5. Keri koja je optuzena za saucesnistvo u ubistvu americkog predsenika se secka gde oce.

itd itd...

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2020 at 5:16 PM, Squabbit said:

 

odustadoh... nije me toliko dojmilo posle

Outlander.

Odgledao sve 4 sezone na Netflixu. Meni je bas onako ok.

Nego sezona 5 vec ide na Starz i nece biti na Netflixu. 

 

Ima li neki sajt gdje moze da se strimuju serije? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Steta sto u konkurenciji nisu Wire i Sopranos. I njih bi pobacao. 

Pa bi kod djece i kod ljudi koji nisu gledali Sopranose,dosta ljudi prica o Sopranosima a da ih nisu ni gledali,vec su odgledali par epzoda i na osnovu toga pricaju.Volio bi da svi ljudi koji misle da je BB bolji od Sopranosa,pogledaju Sopranose jos jednom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Jerotije Pantic said:

Pa bi kod djece i kod ljudi koji nisu gledali Sopranose,dosta ljudi prica o Sopranosima a da ih nisu ni gledali,vec su odgledali par epzoda i na osnovu toga pricaju.Volio bi da svi ljudi koji misle da je BB bolji od Sopranosa,pogledaju Sopranose jos jednom.

Jao, nebi da pokrecem nove ratove ovde, ali...

Ima jedna scena u Sopranovima kad Tonijev sin, onaj mali, debeli koji deluje prilicno tupavo i nezainteresovano za apsolutno ista u zivotu, odjednom krece da filozofira i citira Nichea. Njegova majka sve to zaprepasceno gleda sa komentarom nesto tipa "Mora da je to zbog novog nastavnika". Jedna potpuno nepotrebna i amaterski odradjena scena. Bilo je jos par takvih, ali mi je ova ostala najupecatljivija. Na takve lose odradjene scene nisam nailazio u BB. I nista ovo ne umanjuje kultni status Sopranovih, ali takvi detalji odnose prevagu na strani BB, koja je bar za nijansu produkcijski bolje odradjena, ako nista drugo.

 

I da, odgledao sam sve epizode, sa zadovoljstvom :smiley53:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...