Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Svaka cast svima koji su uspeli da odgledaju bar epizodu "Bele ladje" i "Nemanjuca" ...

U moru losih serija ove dve se meni izdvajaju nehvalitetom...

Doduse i ona nesrecna srpska varijanta "Sex i grad" zvana "Lisice" je veci WTF momenat nase filmske produkcije... Kao da orginal sam po sebi nije dovoljno ogavan...

Jedino sto sam od domacih serija odgledao su "Koreni" ,tu mi je Sloboda sto se glume tice klasu ispod svih ostalih glumaca u seriji... Moj licni utisak...

 

Link to comment
Share on other sites

E vala svašta sam pročitao
Ispade da nemamo niti jednu krštenu seriju a ni film. A bogami ni glumca.
Izgleda da sve što je strano valja(90%) a domaće po difoltu odbacujemo i pljujemo.

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Pogledao sam par epizoda, previse monotona serija sa sporom radnjom. Drakce je uzasan lik. Vidio sam da Tanasije Uzunovic igra neku bitnu ulogu. Veoma kvalitetan glumac. Bas je cudno sto nije imao veci broj uloga tokom svoje karijere.

 

Zar stvarno mislis da glumci dobijaju uloge samo na osnovu njihovog kvatiteta. 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Apropo diskusije oko domacih serija i glumaca my few cents.

 

Ne delim misljenje da je Glogovac ikad vazio za meh glumca. Jeste da je nesto kasnije doziveo peak, ali se videlo da ima nesto. O Sergeju da ne pricam, kakav god da je debil, sjajan je glumac. 

 

Problem sa danasnjim glumcima je sto su svi antipaticni. I taj Kicic je bar nekako gotivan lik, Djuricko isto, Cvijanovic takodje, meni je i Boris Milivojevic skroz prihvatjiv i tako dalje. Vidis da umeju da odglume, pa cak i ako su im nasli kalup uloge, jbg neki nisu kapaciteti za nesto jace.

 

Ti danas imas pretty face glumce bez trunke harizme sa napumpanim egom do maksimuma. Potpisujem sve Frensisovo za Vuka Kostica, poznajem ga licno i ozbiljna je jajara. 

 

Ne znam na osnovu cega Fender vidi ikakav talenat kod Bikovica, osim ako nije pokidao u tim ruskim filmovina, a i to je zavidna karijera u pm, kao da fudbaler ode u neku Kinu. Lik konstantno glumi sebe i to jednostavno lose radi. Jeste bolji od likova kao sto su Petar Strugar, Radojicic, Viktor Savic i slicni, ali mu i tolko namestaju uloge da bi stvarno sramno bilo da se nije ucepao toliko da zaobidje ove prasinare.

 

Ima i iz te mladje garde korektnih glumaca, eto taj Radovan Vujovic uopste nije los, slazem se i oko Rakocevica da je vise obecavao. Ali je cinjenica da nam je glumiste u zescem kurcu, kao i da su scenaristi totalni duduci.

 

Gledao sam Ubice mog oca, mislim dve sezone, jbg primoran sam bio, i ono je takvo smece da mi je neprijatno bilo. Milion zapleta, dva miliona likova sve sa ciljem da se gledalac istripuje da je inferioran jer ne moze da pohvata ko su Milan, Goran, Ivana, Sanja i jos brdo likova cije ime ponavljaju, iako imaju pola kadra po epizodi.

 

Neizostavan na listi glumaca od kojih mi se smuci je onaj debeli sa odvojenim kecevima sto glumi u Jutro ce promeniti sve kom sam nasao isto dosta mana, ali na spram ovakvog smeca kao sto je Juzni vetar je sjajno. Ko li tom liku sredjuje uloge i ko je njemu nadenuo ulogu smekera u pomenutoj seriji, vojme oca.

 

Slazem se i za Belu ladju, evo i sad me boli stomak kad pomislim na tu seriju. 

 

Rode su poslednje vrh sto sam gledao od domacih serija. Jutro onakooo, ali moze da prodje. Senke mi se ne gledaju, cuo sam dosta pohvala oko Bese, i to je to. Ostale ni za kes po epizodi ne bi gledao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uz ogradu da ove serije što idu na telekomu nisam ni u preview video, najbolja serija su "Senke" i to prvi serijal. "Rode" su isto bile dobre ali pate od istog problema kao i Bajićeve serije. Previše kadrova u kojima se ništa ne događa nego gledamo kojakakve pejzaže.

 

Nemanjići jesu loše odrađeni, vidi se da je tu falio budžet za takav projekat, ali bar su odradili obrazovni zadatak pa tako sada većina zna ko su bili prvi Nemanjići i Sveti Sava. Ja nisam gledao "Ubice" jer me taj žanr ne zanima pa to ne mogu da komentarišem.

 

Ravna Gora je obećavala ali i ona je imala ogromnih problema sa "mrtvim kadrovima". A i tema je bila pipava pa je na kraju fijokirana. "Čika Pera" je pisan na pogrešan način, sve je podređeno glavnoj ulozi umesto da je iskorišćena da opiše ceo taj period istorije kada je Kralj Petar vladao. Recimo kroz seriju Vuk Karadžić mi smo praktično videli ceo prvi srpski ustanak dok to kod serije "Čika Pera" nije bio slučaj.

Link to comment
Share on other sites

Zali boze dece koji ce o Nemanjicima da uce gledajuci seriju :classic_biggrin:. Za Bajiceve serije i co. negde imam razumevanja, jer sluze samo svrsi kojoj su snimane, nista vise od toga. Za Nemanjice i Ravnu goru neko treba ozbiljno da odgovara, bas zato sto su to trebali da budu ozbiljni projekti, sa obrazovnom crtom. Od svega je ispalo najupecatljivije to sto Sveti Sava nije hteo nista da pricvrlji. Vuk Karadzic je u istoimenoj seriji pricvrljio dve u isto vreme, pa je ta scena bila daleko od fokusa. O tome koliko zaista serija Vuk Karadzic prikazuje srpsku istoriju na pravi nacin, ne samo njegov zivot vec celu tu epohu, u odnosu na ove novije istorijske "spektakle" nepotrebno je pominjati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Kome je Djuricko simpatican ?
Nista mi nije on vise simpatican od Bikovica.
Glavni problem sa Bikovicem sto je |guran"  i to su glavne uloge. Valjda je plan bio da i u Senkama bude onaj Pletikosic, al zbog RUsije nije stigao.
VOli ga Bjela nema sta.

 

Pa glumice Tita u sledecoj sezoni, u poslednjoj epizodi 2. sezone se pojavljuje kao Tito:smiley26::lol_2:

 

2. Djuricko je 10 puta bolji glumac od Bikovica. Na stranu sto mi nekad van glume ide na zivce.

 

Kad ste kod domacih serija niko da spomene Otvorena vrata:23: Ne ovo novo sto su snimali nego ono ranije.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Pa glumice Tita u sledecoj sezoni, u poslednjoj epizodi 2. sezone se pojavljuje kao Tito:smiley26::lol_2:

 

2. Djuricko je 10 puta bolji glumac od Bikovica. Na stranu sto mi nekad van glume ide na zivce.

Da posto 1 sezona Tita koji ce da menja Mustafu je isto kao 3 sezone 2 najbitnijeg lika u celoj seriji. Ovde nije mogao da dobije najbitnijeg lika posto ga je uzeo Bjela. 
2.Jos da nadjes gde se uporedjuju kao glumci u mom postu. Uporedjuju se po “simpaticnosti”

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Zvezdinho said:

S kim se svadjas Maticu, ko te je napao, izolacija definitivno uzima danak kod nekih. Pa ta uloga Tita u 3. sezoni sigurno nece da bude mala.

Utice na tebe pa ti se pricinjava svadjanje.

Koliko kod da bude velika uloga Tita nece da bude kao uloga Pletikosica. Uloga Tita je zamena za James Bonda Mustafu. 

Knez Pavle tu moze da dobije najveci prostor van  3 glavne  uloge ako se drze istorije. Verovatno najzanimljivi i najznacajniji istorijski lik za 3 sezonu

Link to comment
Share on other sites

Tanasije Uzunovic... mnogo gadan lik ovako.  Inace i on je tipican primer onih koji ubacuju potomke na akademiju a tvrde da suprotno. 

 

Quote

Jedan prijatelj mi je tada rekao: "Ona će biti glumica". Odgovorio sam mu da to ne dolazi u obzir, a on je na to samo proročanski kazao: "Videćeš". I ispostavilo se da je bio u pravu. Kasnije je upisala Akademiju umetnosti u klasi Dragane Varagić. Na prvoj godini sam joj skrenuo pažnju da u ovoj profesiji nema protekcije,

 

 

 

13 hours ago, Markoss said:

 

Ne znam na osnovu cega Fender vidi ikakav talenat kod Bikovica, osim ako nije pokidao u tim ruskim filmovina, a i to je zavidna karijera u pm, kao da fudbaler ode u neku Kinu.

 

U jbt cekaj malo gledaj rusku kinematografiju, nije zlato sve sto je Holivud. Mada neki filmovi u kojima je igrao su tres kao ovaj poslednji Sluga :classic_biggrin:  Ok ja vidim talenat kod njega vi ne, 

vreme ce pokazati. Nemam sad vremena al cu posle napisati moje misljenje koji su sve losi ili nedoreceni glumci kod nas, mislim da cete me banovati :classic_biggrin:

 

Rode su dobar glumacki primer, i pored promene scenariste i pored pauze u snimanju likovi (osim jednog) su konstantni i uverljivi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Kome je Djuricko simpatican ?
Nista mi nije on vise simpatican od Bikovica.
Glavni problem sa Bikovicem sto je |guran"  i to su glavne uloge. Valjda je plan bio da i u Senkama bude onaj Pletikosic, al zbog RUsije nije stigao.
VOli ga Bjela nema sta.

 

Pa sudeci prema meni i ljudima iz mog okruzenja tako gledaju na Djuricka, ali ok, vidim da ne delimo misljenje. Ali svakako je lik bar imao neke uloge od kojih odudara od beogradskog klosarcica, makar ta uloga bila i Vojkan iz Otvorenih vrata koja je isto odlicna serija, pa i Gojko Sisa koji je kultni lik postao, ali ne izvestaceno. 

 

Bikovic od kad je glumio onog malog morona u Stizu dolari, pa do danas glumi sebe bez greske i izuzetka. Jedine finese su dal glumi mudovitiju verziju sebe ili ne. 

 

Sreca pa makar onog teletabisa Strugara nisu izgurali, jos gori od Bikonje. 

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Klotzen said:

Uz ogradu da ove serije što idu na telekomu nisam ni u preview video, najbolja serija su "Senke" i to prvi serijal. "Rode" su isto bile dobre ali pate od istog problema kao i Bajićeve serije. Previše kadrova u kojima se ništa ne događa nego gledamo kojakakve pejzaže.

 

Nemanjići jesu loše odrađeni, vidi se da je tu falio budžet za takav projekat, ali bar su odradili obrazovni zadatak pa tako sada većina zna ko su bili prvi Nemanjići i Sveti Sava. Ja nisam gledao "Ubice" jer me taj žanr ne zanima pa to ne mogu da komentarišem.

 

Ravna Gora je obećavala ali i ona je imala ogromnih problema sa "mrtvim kadrovima". A i tema je bila pipava pa je na kraju fijokirana. "Čika Pera" je pisan na pogrešan način, sve je podređeno glavnoj ulozi umesto da je iskorišćena da opiše ceo taj period istorije kada je Kralj Petar vladao. Recimo kroz seriju Vuk Karadžić mi smo praktično videli ceo prvi srpski ustanak dok to kod serije "Čika Pera" nije bio slučaj.

Za ovu seriju je verovao ili ne sprcano 3 miliona evra. Nezabelezeno u srpskoj kinematografiji. Tvorci ove serije bi trebalo krivicno goniti. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Besa, Drzavni sluzbenik, Jutro...Gorki plodovi, Rode...to su za mene ok serije

 

Najjaci glumac: pokojni Glogi.

 

Posle idu: Sergej, Bandovic, Djuricko, Kicic, Jezdic, Bojan Dimitrijevic, Boris Milivojevic...itd

 

Najprecenjeniji glumci: Bjelogrlic i Kojo.

 

Od mladjih: Milan Maric, Rakocevic...

 

 

Edited by Ahmet Sabo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...