Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Nakon odgledane četvrte epizode Tajkuna (domaćeg) d'izjavim da je serija bezveze. Ajde, ja ću je verovatno pogledati do kraja kad sam već počeo, ne traju epizode dugo a vremena, jelte, ima.

 

Kliše do klišea (čak i meni koji nisam neki filmofil a kamoli serijofil), likovi jednodimenzionalni, rupe u priči... Preskočite slobodno.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 21Barkley said:

Nakon odgledane četvrte epizode Tajkuna (domaćeg) d'izjavim da je serija bezveze. Ajde, ja ću je verovatno pogledati do kraja kad sam već počeo, ne traju epizode dugo a vremena, jelte, ima.

 

Kliše do klišea (čak i meni koji nisam neki filmofil a kamoli serijofil), likovi jednodimenzionalni, rupe u priči... Preskočite slobodno.

 

Bukvalno samo zamenis Tajkun i Juzni vetar i imas moj stav od reci do reci. 

Link to comment
Share on other sites

Znam da je glupo, ali bas mi je tesko da gledam filmove/serije sa Bikovicem ili Vukom Kosticem u glavnim ulogama. Plus sam se opekao za gotovo sve novije domace stvari koje sam gledao, bilo da je rec o serijama ili filmovima. Tako da, drzim se mahom i dalje samo stranih serija za sada, a sto se Juznog vetra tice, nisam odgledao cak ni film. Mozda pogledam Senke nad Balkanom.

Edited by marejosip
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, marejosip said:

Znam da je glupo, ali bas mi je tesko da gledam filmove/serije sa Bikovicem ili Vukom Kosticem u glavnim ulogama. Plus sam se opekao za gotovo sve novije domace stvari koje sam gledao, bilo da je rec o serijama ili filmovima. Tako da, drzim se mahom i dalje samo stranih serija za sada, a sto se Juznog vetra tice, nisam odgledao cak ni film. Mozda pogledam Senke nad Balkanom.

 

Naravno da ne mozes da ih gledas, kad su harizmaticni kao trafika. 

 

Juzni vetar film sam nazalost gledao jer sam bio primoran i ono je krs klasican. Ljudi kojima je to dobar film, nisu odgledali 3 dobra filma u zivotu. 

 

Meni neka mucnina u stomaku kad samo pomislim na ove nove domace serije, kad vidim tu ko su glavni likovi, o cemu se radi i sve to. Mladi bi rekli krindz. 

Edited by Markoss
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sabanizam klasicni. Milos Bikovic u ulozi glavnog kriminalca, sve je receno. Uhvatio sam par scena iz serije, lik koji se zove Baca je sigurno jedan od najgorih likova u istoriji televizije. 

 

Od domacih serija koje se bave krimosima i slicnim temama, jedino su Rode vrijedne gledanja.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Od domaćih novih serija sam gledao besu, državni službenik, senke nad balkanom, grupa (nisam završio, ostalo mi 4 epizode), kalup, tajkun (3 epizode i ne verujem da ću dalje). Nemam ni najmanju želju da pogledam južni vetar i balkansku među, ni filmove ni serije.

 

Najbolja serija od ovih što sam gledao je državni službenik.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

Vole ga curice,devojke,zene..mozda ima i do toga? Popularan medju zenskim rodom,hocu da poentiram.

Ma jasno je to, ajd nek mu bude. Al opet, nekako mi se cini da  njegov proboj, narocito na rusko trziste, ima neku jacu podlogu. Bez ikakvih teorija zavera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zašto većina ljudi pa mogu slobodno reći mrzi Bikovica i ne samo njega nego većinu mladih glumaca. Gledao sam i filmove i serije gde glumi(preko stižu dolari, bela ladja,montevideo, šešir profesora.. 2 ruska filma, južni vetar itd) i nisam primetio da je imao lošu ulogu odnosno lošu glumu. Jedino što mi se nije svidelo jeste serija samac u braku i film o kosarci zaboravio sam kako se zove. A što se tiče serije južni vetar pa slažem se sa vama da je loša jednostavno nema smisla ceo koncept serije posebno priča. Film je generlano prosečan ali za naše standarde odličan.

Što se tiče domaćih serija preporučujem svima da pogledaju Senke nad Balkanom i Svindleri(kvalitetna serija sa odličnim glumcima nedovoljno ispracena).

 

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, dali_man said:

Ma jasno je to, ajd nek mu bude. Al opet, nekako mi se cini da  njegov proboj, narocito na rusko trziste, ima neku jacu podlogu. Bez ikakvih teorija zavera.

Putin ga progurao

Link to comment
Share on other sites

Kostic je dobar glumac. To sto je ovako lozana-dziberana je druga prica. Mene bas nervira kao pojava, onaj fazon kad ti dodje nekog da nalupas cim ga vidis. Bikovic ne moze u istu recenicu sa njim glumacki nikako. Vise sirine&dubine sam video kod Megan Fox.

 

Misterija mi je i onaj Rakocevic. Gde god sam ga gledao ostavio mi je isti utisak - mlako, beskrvno, neubedljivo, jednom recju bezveznjikavo. Koga je on uspeo da ubedi u bilo sta do sad, svaka cast. A ono pre par dina ga proglasise glumackim vunderkindom. 

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kostić ima uloga koje mu leže i koje ne, to je baš očigledno. Gledao sam ga i u pozorištu, nije loš. Biković mi je kao neka starmala SNS verzija Hju Granta, nemam pojma, baš nema neke harizme kod njega iako ga guraju na sva vrata. Ne kapiram ni ja za Rakočevića, može da glumi eventualno nekog luzera iz poslednje klupe ili tako nešto, nekog introverta. Sve ostalo mi je malo isforsirano.

Link to comment
Share on other sites

Čisto poređenja radi...  Pre neki dan odgledam u prolazu jedno pola sata filma "Ubistvo sa predumišljajem". U filmu imaš gomilu glumaca naše srednje generacije. Branka Katić,  pokojni Glogovac, Sergej Trifunović... ima još al da ne nabrajam. I ja sad gledam i razmišljam, koliko su oni  bolji glumci od ovih što sad gledamo, od Bikovića, Kostića, Nine Janković... a onda u filmu vidš koliko je Rade Marković ( koji se pojavljuje u filmu ) bolji od ovih prvnonabrojanih. A koliko su recimo Pavle Vujisić, Bata Stojković, Dragan Nikolić  bili bolji od Radeta Markovića.

Kao oni klipovi "size comparation" što se može naći na jutjubetu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Čisto poređenja radi...  Pre neki dan odgledam u prolazu jedno pola sata filma "Ubistvo sa predumišljajem". U filmu imaš gomilu glumaca naše srednje generacije. Branka Katić,  pokojni Glogovac, Sergej Trifunović... ima još al da ne nabrajam. I ja sad gledam i razmišljam, koliko su oni  bolji glumci od ovih što sad gledamo, od Bikovića, Kostića, Nine Janković... a onda u filmu vidš koliko je Rade Marković ( koji se pojavljuje u filmu ) bolji od ovih prvnonabrojanih. A koliko su recimo Pavle Vujisić, Bata Stojković, Dragan Nikolić  bili bolji od Radeta Markovića.

Kao oni klipovi "size comparation" što se može naći na jutjubetu...

 

Ne znam koliko su ti komparacije fer. Konkretno u pomenutom filmu poredis Sergeja i Glogovca kojima su to skoro pa prve uloge u karijeri sa Radetom kome je negde 1527. do tad. U tom smislu je postenije porediti recimo Sergeja iz Strsljena i Kostica iz Apsolutnih sto.

 

Takodje, nisam sklon da hejtujem Ninu Jankovic - mislim da zaista ima potencijala i da ce sa godinama, ulogama i kilometrazom postati odlicna glumica i osloboditi se tih nekih drvenastih momenata. 

 

Mozda i mi sudimo pre vremena, nije tajna da su mnogi glumci late bloomeri i mozda nemaju bas takav talenat da odmah u prvim ulogama oduvaju, ali mnogo napreduju tokom godina. Evo bas Glogovac je odlican primer. Nekad smatran za mlakog i jednodimenzionalnog, nish posebno glumca (kao klinac dozivljavao sam ga i sam tako), a danas retko kome nije u top10 ili bar top20 domacih glumaca svih vremena.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...