Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Kad već pominjete britanske sitkome, da pomenem The IT crowd. Što neko reče, ne mogu baš da gledam sitkome "stalno", kad god, al' oni su mi baš legli u tom momentu i nabrzaka sam ih odgledao.

A što se tiče Better Call Saul, mislim da bih mogao do kraja života da gledam. Bar po jednu epizodu nedeljno. Kakva serija, kakav lik.
Malo sam kasnio sa BB, i dok sam gledao bio sam u fazonu kako je Saul Goodman legendaran lik, kako bi bilo strava da postoji serija "o njemu". Kad ono, kucam ja na guglu, kad već uveliko postoji BCS. 😄 Koje je to oduševljenje bilo. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Postoji li neka serija da je nalik Lostu, da je bar slicna tematika, takva atmosfera i da kad krenes da gledas ne mozes da stanes? 

 

Gleda mi se nesto tog tipa, a nisam u tom zanru uopste. 

Prison break je slicno sapunjarska sa clifhangerom na kraju svake epizode pa te vuce da gledas ep za ep ko lud... mislim da su prve 2-3 sezone gledljive poslije sam stao... Takodjer na mene je i Fringe tako utjecala a isto je sci fi tematika... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Postoji li neka serija da je nalik Lostu, da je bar slicna tematika, takva atmosfera i da kad krenes da gledas ne mozes da stanes? 

 

Gleda mi se nesto tog tipa, a nisam u tom zanru uopste. 

 

Ovaj sajt je fina alatka. Uneseš u pretragu seriju koja ti je prirasla srcu a on izbaci serije koje su joj tematski i žanrovski slične (isto radi i sa filmovima, muzikom, igricama...):

 

https://tastedive.com/

 

Po istom principu, funkcionišu i sledeći sajtovi:

 

https://bestsimilar.com/

https://www.movie-map.com/

 

 

Edited by drgnk
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mene Holden iz The Expanse toliko nervira da je to neopevljivo. Nervirao me je i dok sam čitao onih prvih par knjiga ali u tv verziji poprimilo je neslućene razmere. Bukvalno mi seriju čini negledljivom.  Battlestar Galactica je tek smaranje. Bukvalno je sve moglo stat u jednu sezonu bez da prekši pravila od  "dva metra razmaka" i "više od pet na jednom mestu u isto vreme"....eto toliko je razvučeno i izveštačeno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Charlie Foxtrot said:

Koji te deo tako potresao. Ovaj za Holdena i The Expanse, ili ovaj za Galaktiku.

 

:classic_biggrin:

oba. aj holden jeste malo tunjav i dosadnjikav ali za bsg si zasluzio dozivotnu robiju. bsg mi je bukvalno gold standard za saj faj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče SF serija....ko može da apstrahuje tehničke nedostatke ( snimano je sedamdesetih godina, ništa CGI, upravljač svemirskog broda ko tipke na gorenje veš mašini i slično ) i ko može da nabavi jer nema  "na svim kioscima"...neka gleda Blejkovu Sedmorku.

Zahvalan sam gazdi Kronosu što mi je ovo nasnimio. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Što se tiče SF serija....ko može da apstrahuje tehničke nedostatke ( snimano je sedamdesetih godina, ništa CGI, upravljač svemirskog broda ko tipke na gorenje veš mašini i slično )

...neka gleda

 

Space: 1999

 

+ Najbolja špica SVIH vremena. [emoji41]

 

 

Ima je na YouTube-u. [emoji41]

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Mene Holden iz The Expanse toliko nervira da je to neopevljivo. Nervirao me je i dok sam čitao onih prvih par knjiga ali u tv verziji poprimilo je neslućene razmere. Bukvalno mi seriju čini negledljivom.  Battlestar Galactica je tek smaranje. Bukvalno je sve moglo stat u jednu sezonu bez da prekši pravila od  "dva metra razmaka" i "više od pet na jednom mestu u isto vreme"....eto toliko je razvučeno i izveštačeno. 

 

 

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Pokušao sam jednom da gledam Seinfeld i shvatio sam da gledam na silu. Ono, bilo mi je smiješno i sve, ali nekako sam se dosađivao. Sad me streljajte 😁 Mada sam bio klinac, možda nije bio trenutak.

 

Mislim da sam deset smiješnih serija odgledao od početka do kraja, sve epizode baš. Ne kažem da su najbolje ili bilo šta, neke sam gledao sa 17 godina, neke sa 22... u različitom društvu i životnim okolnostima.

 

To su:

 

Parks and Recreation

Shameless

Spaced

The Mighty Boosh

Misfits

Crashing

Fleabag

Entourage

Wilfred

i Californication, ako se to računa kao komedija

 

Gledao sam i The Good Place, Friends, It's Always Sunny in Philadelphia, The Simpsons, South Park, Two and A Half Men, Malcolm in the Middle, The Bing Bang Theory, How I Met Your Mother...ali nikad sve epizode nijedne od tih serija. Neke serije su vrhunske i obožavam, ali imaju milijardu epizoda i nikad nisam sve odgledao, neke su bile dobre za ubijanje vremena ili sam bio klinac pa su bile ok.

 

Elem, sad u ovoj izolaciji i policijskom casu, fali mi bar da sa ekrana gledam neke ljude koji zive neki zivot. Dajte neku seriju sa nekim mladim ljudima koji se jebu, piju, zive... Htedoh Office da krenem, ali mi se nekako ne gleda sad. Vise bih neku realnost.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Što se tiče SF serija....ko može da apstrahuje tehničke nedostatke ( snimano je sedamdesetih godina, ništa CGI, upravljač svemirskog broda ko tipke na gorenje veš mašini i slično ) i ko može da nabavi jer nema  "na svim kioscima"...neka gleda Blejkovu Sedmorku.

Zahvalan sam gazdi Kronosu što mi je ovo nasnimio. 

Kolekcija zlata vredna u ovo kuzno doba.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Bek said:

 

 

To su:

 

Parks and Recreation

Shameless

Spaced

The Mighty Boosh

Misfits

Crashing

Fleabag

Entourage

Wilfred

i Californication, ako se to računa kao komedija

 

 

 

 

Pola ovih serijs sto si nabrojao nisu klasicni sitcomi nego neke druge kategorije(drame , sci fi akcije..) sa komicnim momentima... tako da ih i ne mozes usporedjivati sa seinfeldom... 

Link to comment
Share on other sites

Pa i nisu, nisam ni rekao da jesu nego da spadaju u kategoriju smiješnih serija. Nisam ih ni poredio sa Sajnfild, vise sam pokusavao da se setim sta sam sve gledao pa onda to i napisao, da se ne baci 😀 I da usput tražim neku preporuku jer gleda mi se neka tako blejačka serija o ljudima u dvadesetim, tridesetim...više nego neki klasik poput Mućki, Sajnfilda...koliko god one objektivno kvalitetom bile iznad Šejmlesa ili sličnih serija...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...