Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 2/14/2020 at 12:10 PM, riviera said:

tema bi verovatno vise rezonovala kod nase publike da nam je drustvo pod direktnim uticajem katolicke crkve i njegovog vladara pape kao sto su neke zemlje zapadne evrope i latinske amerike. svejedno sorentino je vrlo zanimljiv autor i uneo je u ovaj ipak pre svega  komercijalni format tv serija dosta toga umetnickog kroz vizuelni deo a i kroz sam storytelling.  nesto sto uostalom krasi i  njegove filmove youth a narocito la grande bellezza - jedan od boljih filmova prosle decenije. kao sto rekoh sama tema katolicizma i njene reforme da se prilagodi savremenom promenama u drustvu, papinstva i religije u moderno vreme meni nije preterano bliska i ekstremno zanimljiva ali nacin na koji je prezentovana (metafizicki, duhovito, blesavo, satiricno  cudno...:classic_biggrin:) sa odlicnim glumcima je ipak ucinilo da mi vreme provedeno gledajuci je bude zabavnije nego sto sam mislio  s obzirom na samu temu koja se u njoj obradjuje.

'This must be the place' ljudi po pravilu preskacu kad spominju Sorentina a film je genijalan.

 

 

 

 

 

_______________________________

 

Kad sam tu, dajte kakvu preporuku sa HBOa 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

'This must be the place' ljudi po pravilu preskacu kad spominju Sorentina a film je genijalan.

 

 

 

 

 

_______________________________

 

Kad sam tu, dajte kakvu preporuku sa HBOa 

nisam mogao  da svarim nikako glavnog lika, unjkavog  starmalog darkera u tumacenju sona pena. ubio mi je jbg ceo vibe filma. :classic_biggrin: nije da je sam film los ali nije bio za mene.

 

 

 

poceo sam tek nedavno sa succession-om i ko nije do sada pogledao ovaj satiricni masterpiece o bogatoj porodici koja drzi medijsku imperiju i odnosima unutar nje tj borbi za prevlast ima preporuku s moje strane. odlicna serija po prvih 6 epizoda koje sam pogledao.

sa ha-be-oa  a da je izasla relativno skoro (2019) je dobra i our boys o palestinsko-izraelskom konfliktu.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, riviera said:

nisam mogao  da svarim nikako glavnog lika, unjkavog  starmalog darkera u tumacenju sona pena. ubio mi je jbg ceo vibe filma. :classic_biggrin: nije da je sam film los ali nije bio za mene.

Uh meni je film genijalan. Nedavno sam ga pogledao ponovo sa gospodzom i milo mi je i drago sto se i njoj dopao.

Scena sa Harry Dean Stanton-om... matori je bio neprevazidjena faca

 

Edit: sad kad spomenuh Harry-ja, setio sam se jos jedne b-movie preporuke za @SteveFrancis#3: Repo man

https://m.imdb.com/title/tt0087995/

Edited by jedibojan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Upravo sam odgledao. Morao sam gvirnuti u wiki da vidim verodostojnost svega sto se izdesavalo.

 

Acosta je ubijen kako je i u seriji, jedino sto se ne spominje nigde DEA agent i "deal". I ubijen je 1987. a ne 1988. Dodali su malo zbog dramaturgije.

 

Izbori 1988. su stvarno bili pokradeni kako je opisano, samo nigde nisam mogao naci da li su drug kingpins imali toliko ucesca. Mozda i jesu, bila je to ozbiljna hajducija.

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao Walking Dead ovih 8 epizoda 10. serijala i bojim se da je to nastavljanje trenda "beating a dead horse". Usput sam došao do zaključka da me više uopšte ni ne interesuju sudbine glavnih likova. Jedino ko mi je još interesantan je Nigan. Mislim da se serija isuviše dugo zacementirala u Aleksandriji a i ovo sa šaptačima predugo traje. Mislim da bi bilo interesantnije da su svetilište raširili nego ovoliko dugo da gledamo šaptače koji su totalno neinteresantni.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sprivel said:
  Reveal hidden contents

Upravo sam odgledao. Morao sam gvirnuti u wiki da vidim verodostojnost svega sto se izdesavalo.

 

Acosta je ubijen kako je i u seriji, jedino sto se ne spominje nigde DEA agent i "deal". I ubijen je 1987. a ne 1988. Dodali su malo zbog dramaturgije.

 

Izbori 1988. su stvarno bili pokradeni kako je opisano, samo nigde nisam mogao naci da li su drug kingpins imali toliko ucesca. Mozda i jesu, bila je to ozbiljna hajducija.

 

 

E sad se i ti pravis naivan, znas valjda zasto sam postavio pitanje o toj 8.epizodi :smiley2: 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, L0shMi said:

Vratili se Vikinzima. Gledamo 5.sezonu i kvalitet je baš opao. Jel ima smisla ići dalje i na šta liči sezona 6?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 

 

Pisao sam vec da je sesta sezona prijatno osvjezenje. Vrijedi pogledati, a i kraj ce ubrzo ionako. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2020 at 1:09 PM, jedibojan said:

Uh meni je film genijalan. Nedavno sam ga pogledao ponovo sa gospodzom i milo mi je i drago sto se i njoj dopao.

Scena sa Harry Dean Stanton-om... matori je bio neprevazidjena faca

ili kad ga onaj tetovirani lik pita šta misli o tetovažama a Šon odgovara upravo razmišljam o tome

 

Pogledaj Lucky , ako nisi naravno. Genijalni Stanton mada ni Linč nije za baciti :classic_smile:

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2020 at 1:26 PM, Klotzen said:

Odgledao Walking Dead ovih 8 epizoda 10. serijala i bojim se da je to nastavljanje trenda "beating a dead horse". Usput sam došao do zaključka da me više uopšte ni ne interesuju sudbine glavnih likova. Jedino ko mi je još interesantan je Nigan. Mislim da se serija isuviše dugo zacementirala u Aleksandriji a i ovo sa šaptačima predugo traje. Mislim da bi bilo interesantnije da su svetilište raširili nego ovoliko dugo da gledamo šaptače koji su totalno neinteresantni.

 

Sve je tako, sto nas ipak ne sprecava da i dalje gledamo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ma to stoji, posle 100 epizoda bilo bi glupo sad reći "e neću više da gledam", ispratićemo je do kraja obzirom da smo "u seriji". Počinjem da shvatam pre jedno 20 godina zašto su ljudi gledali onu seriju Santa Barbara što je imala preko 1000 epizoda , valjda i njima bilo žao da prekinu posle 1000. 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

Ma to stoji, posle 100 epizoda bilo bi glupo sad reći "e neću više da gledam", ispratićemo je do kraja obzirom da smo "u seriji". Počinjem da shvatam pre jedno 20 godina zašto su ljudi gledali onu seriju Santa Barbara što je imala preko 1000 epizoda , valjda i njima bilo žao da prekinu posle 1000. 🙂

The sunk cost fallacy

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...