Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Uh uh.. pa nije ljubavisanje.. mislim to je 1va ideja, catch i motiv serije, mada je visheslojno..
Upravo je stvar da nije ljubav vec YOU

Daj sansu.. mracno, fin zaplet, dobra glyma, dobri twistovi slepo..

Mozda i ja 3pujem hahah, ne znam bas mi se dopalo

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Squabbit said:

Uh uh.. pa nije ljubavisanje.. mislim to je 1va ideja, catch i motiv serije, mada je visheslojno..
Upravo je stvar da nije ljubav vec YOU

Daj sansu.. mracno, fin zaplet, dobra glyma, dobri twistovi slepo..

Mozda i ja 3pujem hahah, ne znam bas mi se dopalo

Sent from my SM-G965U using Tapatalk
 

Druga sezona mi je bolja od prve, a sudeci po zadnjoj epizodi bice i treca sezona. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nova HBO serija.... Zasada sam pogledao prve 2 epizode koje su izasle (steta sto nije kao ostale streaming platforme pa da odma izadju sve epizode) odlicna...Snimljena po romanu Stephena Kinga. Ima mi u sebi neki šmek koji trazim jos od True Detectiva... iako mozda ova u nekim momentima naginje malo i na horror/fantasy .... Nakon 2 epizode odma u glavi sam pravis milion mogucih teorija/scenarija.Ko nije gledao trailer preporucujem da i ne gleda jer mislim da je bez njega jos veci uzitak, jer vec u prvoj ep ima ogroman plottwist.... Produkcija...atmosfera...kamera...dialozi... odlicni. Sto se glumaca tice Ben Mendelsohn briljira.Iako vecinom glumi samo negativce jedan mi je od drazih karakternih glumaca... Jason Bateman je takodjer odlican....Jedva cekam pogledati ostale epizode... Preporuka na kvadrat. Kako mi je legla mislim da ce zasluziti i posaban topick u buducnosti... https://www.imdb.com/title/tt8550800/

spacer.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Odgledao "The Terror" drugi serijal. Iako je priča mnogo ozibljnija od prvog dela nekako mi je prvi serijal konstantno održavao pažnju dok ovaj to nije uspeo. Pretpostavljam da će ovaj serijal biti mnogo interesantniji onima koji su upoznati sa japanskom mitologijom. Glumačka ekipa je dosta dobra obzirom da nikog od ovih mlađih nisam nikad gledao. Teško je dati preporuku za nešto što mi je trebalo nedelju dana da se nakanim da odgledam 10 epizoda ali mislim da je vredna gledanja. Ovo je jedna od onih serija gde od 10 ljudi koji je odgledaju svako će da je na drugačiji način doživi.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nenson said:

Nova HBO serija.... Zasada sam pogledao prve 2 epizode koje su izasle (steta sto nije kao ostale streaming platforme pa da odma izadju sve epizode) odlicna...Snimljena po romanu Stephena Kinga. Ima mi u sebi neki šmek koji trazim jos od True Detectiva... iako mozda ova u nekim momentima naginje malo i na horror/fantasy .... Nakon 2 epizode odma u glavi sam pravis milion mogucih teorija/scenarija.Ko nije gledao trailer preporucujem da i ne gleda jer mislim da je bez njega jos veci uzitak, jer vec u prvoj ep ima ogroman plottwist.... Produkcija...atmosfera...kamera...dialozi... odlicni. Sto se glumaca tice Ben Mendelsohn briljira.Iako vecinom glumi samo negativce jedan mi je od drazih karakternih glumaca... Jason Bateman je takodjer odlican....Jedva cekam pogledati ostale epizode... Preporuka na kvadrat. Kako mi je legla mislim da ce zasluziti i posaban topick u buducnosti... https://www.imdb.com/title/tt8550800/

spacer.png

 

Ja sam odgledao trailer i deluje mi da bi mogla da bude extra. Ruralna Amerika, ta njena atmosfera je nesto sto je meni fantasticno i volim filmove koji se odvijaju u tom ambijentu. Kao sto si vec napisao deluje da bi mogla da ima taj smek True Detectiva.

 

Ipak, imam par pitanja, nesto sto izaziva neku skepsu ko mene. Ipak je to Stiven King, a zna se koji zanr on preferira. Intresuje me koliko je za sad ova serija horor/fantazi, a koliko je crime/mistery/triler? Nisam fan horora i fantazija, ne volim kad ti elementi preovladaju. Knjigu nisam citao, pa nemam odgovor na to pitanje, a ne bih voleo da se posle odlicnog starta razocaram. Castle Rock je poceo jako dobro, odusevio me je, ali je kasnije skrenuo u nesto sto nikako nije po mom ukusu. Zato bih u ovu pricu voleo da udjem spreman, bar sto se tice zanrovske orijentacije serije. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, A sad said:

 

 

Ipak, imam par pitanja, nesto sto izaziva neku skepsu ko mene. Ipak je to Stiven King, a zna se koji zanr on preferira. Intresuje me koliko je za sad ova serija horor/fantazi, a koliko je crime/mistery/triler? Nisam fan horora i fantazija, ne volim kad ti elementi preovladaju. Knjigu nisam citao, pa nemam odgovor na to pitanje, a ne bih voleo da se posle odlicnog starta razocaram. Castle Rock je poceo jako dobro, odusevio me je, ali je kasnije skrenuo u nesto sto nikako nije po mom ukusu. Zato bih u ovu pricu voleo da udjem spreman, bar sto se tice zanrovske orijentacije serije. 

Pa za sada kao sto sam gore napisao sugerira da bi mogla imati te fantasy/horor elemente... koliko si vjerujem skuzio i iz trailera ... ali isto tako ne mora znaciti, moze se po mojoj nekoj logici cjela prica i slycaj  i realno racionalno rjesiti ... uglavnom mislim da taj crime/mistery fazon prevladava... u ove 2 epizode definitivno ,kasnije cemo vidjeti....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nenson said:

Pa za sada kao sto sam gore napisao sugerira da bi mogla imati te fantasy/horor elemente... koliko si vjerujem skuzio i iz trailera ... ali isto tako ne mora znaciti, moze se po mojoj nekoj logici cjela prica i slycaj  i realno racionalno rjesiti ... uglavnom mislim da taj crime/mistery fazon prevladava... u ove 2 epizode definitivno ,kasnije cemo vidjeti....

 

Odgledao sam prve dve epizode. Zaista odlicno, sjajno.  Kad bi tako nastavilo bilo bi extra.

 

Ipak, prilicno je izvesno da ce na kraju preovladati taj horor/fantazi element. Velika slicnost je sa Castle Rock-om, sto se tice razvijanja radnje, tamo je taj horor/fantazi element potpuno preovladao u poslednje dve epizode, ali nacin na koji je sve to ukomponovano nije bio dobar i meni je potpuno pokvario seriju. Bojim se da ce tako biti i ovde.

 

Za sada cista desetka, videcemo za dalje... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The End Of The F***ing World.

 

Ne sećam se kvalitetnije provedenog vremena uz neku seriju (ok. možda Firefly). Šteta što sezone imaju samo po 8 epizoda od 20ak min.

 

1. sezona (gledao letos) perfektna.

2. gledam upravo, još je bolja.

 

Ako ne bude 3. biće to zaista The End Of The Fucking World.

 

Likovi, muzika, naracija, kamera...jebeno savršenstvo.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/15/2020 at 9:39 AM, Nenson said:

Nova HBO serija.... Zasada sam pogledao prve 2 epizode koje su izasle (steta sto nije kao ostale streaming platforme pa da odma izadju sve epizode) odlicna...Snimljena po romanu Stephena Kinga. Ima mi u sebi neki šmek koji trazim jos od True Detectiva... iako mozda ova u nekim momentima naginje malo i na horror/fantasy .... Nakon 2 epizode odma u glavi sam pravis milion mogucih teorija/scenarija.Ko nije gledao trailer preporucujem da i ne gleda jer mislim da je bez njega jos veci uzitak, jer vec u prvoj ep ima ogroman plottwist.... Produkcija...atmosfera...kamera...dialozi... odlicni. Sto se glumaca tice Ben Mendelsohn briljira.Iako vecinom glumi samo negativce jedan mi je od drazih karakternih glumaca... Jason Bateman je takodjer odlican....Jedva cekam pogledati ostale epizode... Preporuka na kvadrat. Kako mi je legla mislim da ce zasluziti i posaban topick u buducnosti... https://www.imdb.com/title/tt8550800/

spacer.png

 

Po meni nista posebno, ali posto sam sucka za ovim 'Omnious music plays in the background' serijama ispraticu do kraja

Poseban wtf je uvodjenje ove 'special' crnkinje koju unajmljuju detektivi da uradi pogodite sta, detektivski posao:classic_wacko:

Edited by Krava kaze mu
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2020 at 8:48 PM, Amigo said:

Podsjeti me to sa granicom na sveCku seriju The Bridge, ne znam da li je vec spomenuta, ali ocijenio bih je pod obavezno za sve one koji vole gledati serije.

Saga otkida 😎

 

 

 

Prezvakano ovde 100 puta. Jedna od najboljih serija.

 

 

17 hours ago, Amigo said:

Poceo sam da gledam Dark druga sezona, dosao do trece epizode i nikako da se povezem, jedan od razloga je i duga pauza od gledanja prve sezone, koja mi se jako dopala.

Nisam siguran da cu da zavrsim :classic_unsure:

 

Hehe, ja sam odgledao ponovo prvu pre druge. Vredi, odlicna voznja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...