Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

8 minutes ago, Ne sam Safete said:

Tabula Rasa je za mene 'totalna preporuka'. Veerle Baetens pokidala.

 

Za Veerle se apsolutno slazem. 

 

Spoiler

Iako veliki fan kvalitetnih twistova, obrta... utisak da je ovde odradjen nekako traljavo. Ideja je sjajna i generalno da je prica malo smislenije topljena i da je obrt malo drugacije prikazan, od mene bi bila totalna preporuka, bez dileme. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Slicno sam pisao na starom forumu (vezano za kraj) Ipak voznja je toliko dobra, da kraj nije mogao pokvariti kompletan ugodjaj. 

Edit : da ne bude zabune, kraj nije los uopste, samo je mogao biti malo detaljnije razradjen. 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako nemam obicaj gledanja vise epizoda zaredom,prekrsih veceras ovo moje pravilo i odgledah obe epizode "Cernobila". Delom i zbog kvaliteta,ali delom i zbog dosadnog cetvrtka.

Moram reci kako sam u startu video neku "analogiju" ili "slicnost" sa filmom Variola vera Gorana Markovica. U oba slucaja je prikazana situacija velike opasnosti od kontaminacije stanovnistva: u seriji zbog nuklearnog incidenta,u filmu zbog zarazne bolesti. U oba slucaja vidimo uvodjenje karantina. I 'tamo' i 'vamo' je posredi zataskavanje od javnosti. Komunisticki birokratski aparat i njegovi partijski vojnici pokusavaju da vode glavnu rec dok srljaju u potpunu katastrofu..naravno - ima i ocitih razlika,ali ja sam hteo da istaknem neke slicnosti.

Druga epizoda donosi i nesto vise akcije ako mogu tako to da nazovem. Zavrsna scena epizode je vrlo klaustrofobicna i napeta..uopste je vrlo dobro preneta atmosfera u ove dve epizode. 

Inace...mala trivia.
Kada se dogodila ova katastrofa,secam se da su kod nas na severu Vojvodine izdali neko upotstvo,neku preporuku da se tih dana ne izlazi iz kuce..posebno je to vazilo za decu. Ja sam bio jos uvek dete,isao sam vec u osnovnu skolu doduse,ali se secam toga..zestoko sam se smarao sto nisam smeo da izlazim na ulicu da se igram. :classic_biggrin: (smajli je zbog opisa situacije kod nas,ne zbog ozbiljnosti tragedije naravno)

Definitivno cu nastaviti sa gledanjem serije.
Uzgred..zna li neko na kojim lokalitetima su je snimali?
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...mala trivia.

Kada se dogodila ova katastrofa,secam se da su kod nas na severu Vojvodine izdali neko upotstvo,neku preporuku da se tih dana ne izlazi iz kuce..posebno je to vazilo za decu. Ja sam bio jos uvek dete,isao sam vec u osnovnu skolu doduse,ali se secam toga..zestoko sam se smarao sto nisam smeo da izlazim na ulicu da se igram...

 

Ja sam tad studirao i sećam se da sam sa tadašnjim devojčicom kao prkosio preporukama da se ne izlazi pogotovo kad su se očekivale padavine... Kad je prva velika kiša posle Černobila ljuljnula bili smo, ludi kakvi smo, na Kališu i pokisli ko blesavi [emoji6]...posle sam čak i u društvu dobio nadimak Černobil... [emoji38]_2:

 

Ne znam... Teško da ću da se odlučim to da gledam, jako sam dobro znao šta je implementirani socijalizam radio ljudima... Pogotovo u CCCP...užas. Malo mi previše mučno, dobro sam upoznat s tom tragedijom :(

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marvin said:

Ja sam uredno pitao, pa evo jos jednom: da li je politicka situacija predstavljena crno-belo (zli komunisti) ili ima bar naznaka realnosti?

Da znam da li da gledam uopste

 

U ove prve dve epizode, kad su skontali kakvo sranje može da nastane, proradila je empatija i kod Šerbine i kod Gorbačova.

Ali naravno, kod nižih članova partije je ta ispranost mozga itekako naglašena - ljudi sami sebe ubeđuju da to što vide svojim očima - nije tako

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marvin said:

Ja sam uredno pitao, pa evo jos jednom: da li je politicka situacija predstavljena crno-belo (zli komunisti) ili ima bar naznaka realnosti?

Da znam da li da gledam uopste

 

Imho nije kao zli komunisti fazon nego je kul. 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Marvin said:

Ja sam uredno pitao, pa evo jos jednom: da li je politicka situacija predstavljena crno-belo (zli komunisti) ili ima bar naznaka realnosti?

Da znam da li da gledam uopste

 

Najvise te brine kako su prikazani drugovi iz komiteta. Zar je to toliko bitno? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uredno pitao, pa evo jos jednom: da li je politicka situacija predstavljena crno-belo (zli komunisti) ili ima bar naznaka realnosti?
Da znam da li da gledam uopste
Realnost je da u Cernobilju nije bio zaposlen nijedan nuklearni fizicar, koliko se sjecam.
Kao sto treba prikazati da ih je bolio kurac za sopstveni narod, sve dok Evropa nije shvatila sta se desilo.
Ja sam kao pripremu za seriju procitao Cernobiljsku molitvu, ispovjesti ljudi.
Cak su u seriji ubacili neke ljude iz knjige, da ne spojlujem sad.
Mislim da su vrlo realno, za sad, prikazali razvoj situacije.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. 

Da pojasnim: je8e se meni za drugove iz komiteta tj nemam ni najmanju nameru da branim ikoga ko je doprineo ovom jezivom događaju. 

Sa druge strane, pričamo o umetničkom delu, gde postoji čitav spektar nijansi od vrhunskog dela pa do propagandističkog smeća. Pitao sam da li je ova serija blizu potonjeg (u kom slučaju ne bih imao živaca da gledam).  Na osnovu vaših odgovora, daću joj benefit of the doubt.

Mada mi se čini da mnogima ne bi ni smetalo da je smeće ako to smeće širi priču u koju veruju 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, lekoviti said:

Završi se "The Big Bang Theory". Bogu hvala.

 

Sa ove poslednje dve tj tri epizode su malo iscupali stvar, na pravi nacin su zavrsili seriju iako je vecina epizoda u poslednjih par sezona bilo skroz negledljivo. Kasnije pisem malo detaljnije. I pored toga sto su skroz iscedili serijal i manje-vise reciklirali jedne te iste fore, drago mi je sto su uspeli da naprave valjan kraj i fino da zatvore seriju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. 
Da pojasnim: je8e se meni za drugove iz komiteta tj nemam ni najmanju nameru da branim ikoga ko je doprineo ovom jezivom događaju. 
Sa druge strane, pričamo o umetničkom delu, gde postoji čitav spektar nijansi od vrhunskog dela pa do propagandističkog smeća. Pitao sam da li je ova serija blizu potonjeg (u kom slučaju ne bih imao živaca da gledam).  Na osnovu vaših odgovora, daću joj benefit of the doubt.
Mada mi se čini da mnogima ne bi ni smetalo da je smeće ako to smeće širi priču u koju veruju [emoji846]
Reci cu ti jedno, hbo je napravio seriju u kojoj je vec prikazao prezimenom ljude koji su herijskom cinom spasili Evropu, sto me je posebno odusevilo, imaces prilike da vidis, umjetnicki gledano, meni je serija perfekcija, istorijski gledano, za sad se poklapa u svemu sa onim sto sam ja imao prilike da procitam i pogledam.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...