Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

2 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Iskrena preporuka...Pročitaj prve dve i batali, poprilično je zaokruženo, nema nekih repova koji se vuku. Treća je očaj, batalio sam na pola, posle samo registrujem da je izašao novi naslov i to je to.

Već sam kupio svih 7 :lol_2: rekao si mi to i na prošlom forumu ali sam ja tada već imao 4, posle sam nastavio da kupujem. Jbg...

Link to comment
Share on other sites

Dokle si stigao?
...


Odgledao 8.
Ma ne znam, flešbekovi su masivni a ničim ne doprinose u radnji. Tanak je plot (Rasisti? Ma važi...) Homo "superheroji" (moderno) a tek glupost radnje oko dr. Menhetna i ono večito fatalističko "ja sam bog i mogu jebeno sve al samo ne mogu da sprečim zaveru protiv sebe"...maske su pišijada...jebeni panda, ogledalo, :ajme: i ona žuta sranja za pandure...aman...ok možda nemam senzibilitet za strip i maskirane heroje, prošlo me još polovinom 70ih.

 
Ja ne mogu trecu da se nateram da pogledam nikako


Ja ću odgledati do kraja a onda ću se pitati čemu sve to.

Počeo sam da gledam i upecao se zbog "misterije" a onda sam, posle 2, 3 epizode, shvatio da je cela "mitologija" qrac od ovce, al sam se zainatio i nastavio da gledam baš da vidim dokle će.

Ovo već nije bilo kratko, jbg.






Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, fancy said:

 Tanak je plot (Rasisti? Ma važi...) Homo "superheroji" (moderno) a tek glupost radnje oko dr. Menhetna i ono večito fatalističko "ja sam bog i mogu jebeno sve al samo ne mogu da sprečim zaveru protiv sebe"...

 

 

Ne znam, mene licno zanima afroamericka istorija i kultura (narocito druga polovina 19. i prva 20. veka), pa mi je zato zanimljivo. Eto, cini mi se da u stripu nikad nije nagovesteno da je Hooded Justice u stvari Afroamerikanac. Da je on verovatno bio gej - e, to vec jeste. Sto se Menhetna tice, nisam stigao dotle, ali pretpostavljam na osnovu recenog da ce dozvoliti zaveru protiv sebe kako bi se ostvarilo nesto sto je on zacrtao na duze staze. Ni ja nisam ekspert za superheroje, ali procitam ponesto tu i tamo; seriju vise gledam zbog Lindelofa, uvek me zanima sta on napravi.

Link to comment
Share on other sites

 
Ne znam, mene licno zanima afroamericka istorija i kultura (narocito druga polovina 19. i prva 20. veka), pa mi je zato zanimljivo. Eto, cini mi se da u stripu nikad nije nagovesteno da je Hooded Justice u stvari Afroamerikanac. Da je on verovatno bio gej - e, to vec jeste. Sto se Menhetna tice, nisam stigao dotle, ali pretpostavljam na osnovu recenog da ce dozvoliti zaveru protiv sebe kako bi se ostvarilo nesto sto je on zacrtao na duze staze. Ni ja nisam ekspert za superheroje, ali procitam ponesto tu i tamo; seriju vise gledam zbog Lindelofa, uvek me zanima sta on napravi.


Pusti ti fensiku...
Čuj, tanak mu plot, zavrtelo mu se u glavi od flešbekova.
Ja uopšte nisam ljubitelj superheroja ali ovde imamo višeslojnu naraciju koju fensika očigledno ne primećuje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fensika vrlo dobro primećuje kad ga tvorci serije vuku za nos.

 

Sad se smiri i vrati na svoje mesto.

 

11 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

zbog Lindelofa,

 

Ah, jednom me je navukao (Lost), drugi put sam ga provalio na vreme (Lefovers) ali hrabro odgledao znajući da me vuče za nos (jaka uteha 😄) ... on je provalio način na koji može da povećeava rejting i to eksploatiše u fulu, a po meni je to, onako, malo bezobrazno. Ali i legitimno. Ovo, doduše, budi nadu ;)

 

Evo odgledaću i devetu (Lindelof opet pobediJo :lol_2:) epizodu, daću mu šansu da me neverovatnim obrtom oduševi :default_coffee:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fensika vrlo dobro primećuje kad ga tvorci serije vuku za nos.   Sad se smiri i vrati na svoje mesto.

 

 

Ah, jednom me je navukao (Lost), drugi put sam ga provalio na vreme (Lefovers) ali hrabro odgledao znajući da me vuče za nos (jaka uteha [emoji1]) ... on je provalio način na koji može da povećeava rejting i to eksploatiše u fulu, a po meni je to, onako, malo bezobrazno. Ali i legitimno. Ovo, doduše, budi nadu ;)

 

Evo odgledaću i devetu (Lindelof opet pobediJo lol_2.gif) epizodu, daću mu šansu da me neverovatnim obrtom oduševi default_coffee.gif

 

 

 

 

 Ne daj se, Ines... vući za nos.

Onoliko gejevskog superherojstva i aluzija na današnji trenutak (kada iskaču kukuljice iz ormana) teško može da se svari. Dajte neke zaplete da se zapletu i raspletu, nešto iz Srbije s početka XX veka kad su svi bili nobles, neke afere, krime- storije, neka svemirska putovanja koja nikad pre nismo gledali i to u 10 sezona, a sve začinjeno stivenkingovskom genijalnošću, mačke da iskaču iz grobnica, tinejdž gotičari sa zalepljenim zubalima da grizedu. A može i ponovo Aprentis da reinkarnira. To nam treba.

Toliko dobrih serija na gomili da ova ne zaslužuje nikakvu pažnju. Ne znam samo što se mučiš?

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2019 at 7:21 PM, Squabbit said:

Cuh da u drugoj sezoni prikazuju Mariju Orsic...
Zivo me zanima kako su to odradili...

da, kao nimfomajku..:default_coffee:

 

lm, poceo sam u petak sa gledanjem senki, odgledao obe sezone..

sta znam, meni je top, pogotovo prva sezona..

najjaci krojac, psihopata a svaka scena pish sa njim..

Link to comment
Share on other sites

Završio 4 sezone Afere, jako prijemčivo za gledanje, ostala mi peta sezona da finiširam ☺️. Takođe, i senke 2 završeno gledanje.... Dobro odrađeno, sviđa mi se preplitanje fikcije i istorijskih likova i činjenica.... Ako ništa, nateralo me je na guglanje i detaljnije informisanje o pojedinim događajima i ličnostima iz tog vremena... Čini se da kraj nagoveštava i treću sezonu tj.u kom će pravcu ići priča dalje...

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam svih 6 serijala "The 100" https://m.imdb.com/title/tt2661044/?ref_=nv_sr_srsg_0 I ne mogu da docekam 7. 

 

Meni je ovo super leglo, jer volim i Sci-Fi i klasicni Fantasy, a ovo je neki kombo, u pocetku je malo vise bilo Sci nego Fantasy a sada ide obrnuto 😄 

 

Imate li neku preporuku za neki serijal slicnog tipa? Po mogucstvu Netflix, da ne moram da se cimam sa torentovanjem 😄 I da nije gluma ocajna, pokusao sam da gledam par, nekih cak i Netflix Original, ali je gluma 🤮

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MetalHead said:

Odgledao sam svih 6 serijala "The 100" https://m.imdb.com/title/tt2661044/?ref_=nv_sr_srsg_0 I ne mogu da docekam 7. 

 

Meni je ovo super leglo, jer volim i Sci-Fi i klasicni Fantasy, a ovo je neki kombo, u pocetku je malo vise bilo Sci nego Fantasy a sada ide obrnuto 😄 

 

Imate li neku preporuku za neki serijal slicnog tipa? Po mogucstvu Netflix, da ne moram da se cimam sa torentovanjem 😄 I da nije gluma ocajna, pokusao sam da gledam par, nekih cak i Netflix Original, ali je gluma 🤮

 

 

Malo je poznato da smo jos na proslom forumu The 100 proglasili za GOAT seriju 💪💪💪

 

Pretpostavljam da serije tematike mozes da nadjes na CW, osnosno maticnoj mrezi Stotine. Verujem da bi serija "Into the badlands" mogla da dodje u obzir, nisam gledao, ali na osnovu trejlera deluje fino za razbibrigu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...