Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Pale prve pesme sa OST-a

 

Geralt of Rivia sjajna rstva, bas se vidi uticaj OST-a iz igara, medjutim ova Jaskierova je hot garbage. To sto su kroisceni egzoticni, stari instrumenti ne znaci da ovakav aranzman ima ikakvog dodira sa Witcher univerzumom. Pa ovo zvuci kao najnoviji trek nekakvog random bezveznog americkog 'kantautora' s gitaricom. Nikakav renesansni ili srednjovekovni vajb. Bas flopcina ozbiljna. Srecom bice jos dosta numera da ispeglaju ukupan utisak.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto imam osećaj da će ova serija biti više o Jenefer i Ciri nego o Geraltu?

 

Prvi put da vidimo Nevena, nekako mi je previše mladolik, nekako bebast. Po meni bi trebalo da ima više švalerski šmek. Kao onaj u poljskoj verziji:

 

 

 

Još serija nije ni počela, a Jenefer mi se već zgadila. Zato će izgleda Tisaja de Friz da razbija.

 

O Ciri još ne znam šta da mislim. Sačekaću još deset dana.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

Zašto imam osećaj da će ova serija biti više o Jenefer i Ciri nego o Geraltu?

 

Prvi put da vidimo Nevena, nekako mi je previše mladolik, nekako bebast. Po meni bi trebalo da ima više švalerski šmek. Kao onaj u poljskoj verziji:

 

 

 

Još serija nije ni počela, a Jenefer mi se već zgadila. Zato će izgleda Tisaja de Friz da razbija.

 

O Ciri još ne znam šta da mislim. Sačekaću još deset dana.

 

 

Objasnjeno je da su za prvu sezonu izabrali da imaju 3 zasebna plotlajna, za svakog od nosecih likova da bi se valjda na kraju sezone ukrstili. To je objasnjeno zeljom da se auditorijum upozna za svakim likom i sta ih cini bas onakvima kakvi jesu. Iz toga se cita da im je itekako jedan od glavnim ciljeva da privuku kezual auditorijum, tj. grupu gledalaca koji se nikad do sad nisu susreli sa univerzumom, niti kroz igre niti kroz knjige - puca se na GOT scope. Osim toga, receno je i da ce generalno sorcerers und sorceresses dobiti znatno vise prostora nego u knjigama, sto je verovatno i neophodno ako zaista planiraju 7 sezona kao sto je Lauren izjavila pre koji mesec.

 

Za Jaskiera/Dandeliona je prerano pricati, videli smo tek koji sekund dijaloga sa Geraltom, tako da je prerano pricati hoce li imati svalerski gruv ili ne. Nekako mislim da ce tu biti najmanji problem serije, ako ga uopste i bude.

 

Prilicno sam siguran da su Henry i Freya odlicni pikovi, a za Anyu sam jos uvek vrlo sumnjicav - kao sto sam vec pisao, suvise mi je mickaste pojave za Yen i generalno je potrebno najvece glumacko umece da se ona donese kako valja. Kod Ciri imam problem samo sa tim sto su je toliko postarali na pocetku, iako mi je savrseno jasno da limiti ovog formata i produkcije to prakticno podrazumevaju. Ovako ce biti malo teze plasirati i opredmetiti taj otac-cerka odnos izmedju njih bez onih scena u Kaer Morhenu ili prvog susreta u sumi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ta'veren said:

 

Zar nije info da nakon devete knjige zavrsavaju serijal?

 

Osma knjiga Tiamat's Wrath je izasla marta ove godine.

 

Bilo bi dobro pošto sam planirao da krenem da čitam kada poslednja knjiga iz serijala izađe kod nas. Do sada je kod nas izašlo 7.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da sledece godine izlazi poslednja knjiga, Laguna ce da je prevede najkasnije do 2022 sem ako ne dodje do nekih komplikacija.

 

Ja mislim da se aktivno bacim na citanje sledece godine, iako sam mislio da krenem ove godine ali neke stvari su me sprecile. Valjda necu puno da odlazem, serija mi je kao na cekanju zbog toga. Na kraju cu da je pogledam pre nego sto procitam knjige.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ta'veren said:

 

Zar nije info da nakon devete knjige zavrsavaju serijal?

 

Osma knjiga Tiamat's Wrath je izasla marta ove godine.

 

 

Gde znam...kod treće (knjige) sam izgubio bilo kakav interes, ali vidim da laguna uredno štanca svake godine po jedan naslov iz serijala. 

2 hours ago, Knipex 4 Laki said:

Bilo bi dobro pošto sam planirao da krenem da čitam kada poslednja knjiga iz serijala izađe kod nas. Do sada je kod nas izašlo 7.

 

Iskrena preporuka...Pročitaj prve dve i batali, poprilično je zaokruženo, nema nekih repova koji se vuku. Treća je očaj, batalio sam na pola, posle samo registrujem da je izašao novi naslov i to je to.

Link to comment
Share on other sites

The Affair dobra poslednja sezona, kraj malo sladunjav ali ok zavrsetak cele price. Odlicna, iako potcenjena serija.

Silicon Valley isto zavrsena, nekako mi je ova sezona bila samo ok, narocito kraj....ta poslednja epizoda izgleda kao kad prekinu finansiranje na sred sezone pa da zavrse na brzinu u 1, nerazradjenoj epizodi. Imam osecaj da nedostaje nesto izmedju pretposlednje i poslednje epizode, ili je to i bila poenta, nenaglasen antiklimaks cela price kao posledica trenutnog stanja overhypovanih it kompanija i strah od AI-a, tj terminator scenarija. Nekako sam se nadao i nekom "upadu" Ehrlich-a s kojim su se poigravali ali i Djin Jang je posluzio ;) .


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, christofer said:


Silicon Valley isto zavrsena, nekako mi je ova sezona bila samo ok, narocito kraj....ta poslednja epizoda izgleda kao kad prekinu finansiranje na sred sezone pa da zavrse na brzinu u 1, nerazradjenoj epizodi. Imam osecaj da nedostaje nesto izmedju pretposlednje i poslednje epizode, ili je to i bila poenta, nenaglasen antiklimaks cela price kao posledica trenutnog stanja overhypovanih it kompanija i strah od AI-a, tj terminator scenarija. Nekako sam se nadao i nekom "upadu" Ehrlich-a s kojim su se poigravali ali i Djin Jang je posluzio 😉 .
 

 

Realno je baš slaba poslednja sezona, a i ova pre toga je bila ništa specijalno. Sveukupno gledano, vidi se da je sve zbrzano i samo da se završi po tome u kom pravcu je otišla priča, a epic momenata praktično da nije ni bilo. Ali dobro, nekako ova poslednja epizoda je bila lepa, dobar reminiscence.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...