Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

1 hour ago, Stiletto said:

Witcher? Ta će serija ili razvaliti ili propasti ne zbog tri glavna lika (Geralt, Jen, Ciri) već zbog silesije sporednih likova koji će da nose priču. Po trejleru, Renfri, Mišomor, Borh tri čavke, Paveta, Tisaja, a najviše onog kog u trejleru jedva da smo videli (a i to s leđa), Nevena.

 

Ne znam moze li se vuci tako ostra linija. Bitno je SVE. Pocev od performansa glavnih glumaca, preko kompjuterske animacije i efekata, scenografije, kostima, pa sve do muzike i scenarija koji mora biti ozbiljan da sve ovo ostalo navedeno, koliko god mozda impresivno, ne bi bilo obesmisljeno.

 

Od prica koje ce biti adaptirane izvesne su Lesser Evil, A Question Of Price, The Edge Of The World, The Bounds Of Reason, Something More, The Witcher, a verovatno i Last Wish. Sad u kom obliku videcemo, posto su dali dosta vise prostora Yen i Ciri nego sto im je u ovoj fazi posveceno u knjizi - bice taj backstory za Yen, a Ciri su postarali nekoliko godina da moze sto pre da bude bacena u vatru.

 

Naravno, bitni su i sporedni likovi i daju ton citavom projektu, kao sto je slucaj bio i sa igrama, ali nije samo u tome kljuc. Zanimljivo je i kako ce inkorporirati horor elemente, posto je to ogroman deo celokupne atmosfere, cime recimo GOT nije morao da se bavi, ili je to radio samo onako ofrlje i usput (sa WW).

 

17 minutes ago, Sector said:

Je li Jen dobra riba? 

 

Nisam siguran da razumem pitanje... Ako mislis na glumicu, Anyu, daleko od toga da je ruzna, ali sasvim sigurno nije emanacija zenskog seksipila. Jednostavno je nekako vizuelno previse mickasta, tako da ce gluma bas morati da bude za emi da bi krajnji proizvod bio kvalitetan. Book purists ce reci kako i ne treba da bude neka haos riba posto tako nije ni predstavljena kod Sapkowskog. Inace, ona je ova u crnom na slici.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zadovoljan sa Watchman-om.

Izmedju dvije epizode valjda stignem odgledati drugu sezonu Britannie

https://m.imdb.com/title/tt5932548/?ref_=nv_sr_srsg_0

Za komad bolja od prve sezone, makar meni jeste. Jedina zamjerka- provlacenje 'savremene' muzike u epsku fantastiku. Sto je najgore sve su dobre stvari ali se nekako ne uklapaju u atmosferu.

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ne sam Safete said:

Zadovoljan sa Watchman-om.

 


Ja baš i nisam u potpunosti.

Ima tu materijala ali su e03 malo prebacili u sferu fantazije a e04 usporili da bi uveli druge likove i objasnili interpersonalne relacije. U svakom slučaju seriji dajem šansu jer bolje trenutno nema.

E01 i dalje bez premca.

 

Željno iščekujem u 2020. “Hunters”- e (Prime Video) sa Al Pacinom.

Link to comment
Share on other sites

1. Mandalorian. Utisci? Ja se ostrim da gledam kad stignem sa posla.

 

2. Đe Walking Đed ekipa? "Od DC-ja pa do Alabame, sve će Nigan da razbiva glave".

 

3. Vestac se strpljivo ceka. Knjige pre neki dan dobile novu policu, najbolja koju sam u zivotu dimenzionisao i sastavio (doduse, i jedina).

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Senke drugu sezonu i mogu reći da je bolja od prve. Gledao sa ženom, i prvu sezonu sam zbog nje gledao, završili malopre. 6 epizoda danas, juče 3 i prekjuče jednu. Da se pohvalim da sam u sedmoj epizodi provalio ko je ubica 🙂 Već u šestoj mi se javio osećaj ali u sedmoj sam bio toliko siguran da sam prokomentarisao naglas i dobio aplauz od žene kad su otkrili ko je. Dobra je priča skroz. Uspeli su da me zainteresuju za većinu istorijskih ličnosti pa sam guglao imena nekolicine za koju ranije nisam čuo, kao što je Danilo Tomasović ili sam čuo ali nisam znao skoro ništa o njima, kao što je Mustafa Golubić. Mogu reći da mi je Goran Bogdan, koji glumi lik Mustafe Golubića, ostavio najjači utisak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2019 at 1:33 PM, melankolic said:


Ja baš i nisam u potpunosti.

Ima tu materijala ali su e03 malo prebacili u sferu fantazije a e04 usporili da bi uveli druge likove i objasnili interpersonalne relacije. U svakom slučaju seriji dajem šansu jer bolje trenutno nema.

E01 i dalje bez premca.

 

Željno iščekujem u 2020. “Hunters”- e (Prime Video) sa Al Pacinom.

Iz dosade sam pustio prvu epizodu, ocekivanja na nuli ... odatle zadovoljstvo.

Daleko je od "totalne prepiruke" ali je gledljiva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Eto, mozda i odgledas "Fargo"...Barem trecu sezonu 🙂

Misliš da odmah krenem od treće sezone? :lol_2: 

 

@estranged

Kad pomenu Đurička, koliko je Bogdan ostavio pozitivan utisak toliko je Đuričko negativan. Kontam da mu je Bjelogrlić dao ulogu na konto prijateljstva. Da je nasumično sa ulice uzeo čoveka bolje bi odradio posao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...