Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

2 hours ago, lord_slawe_ said:

Shameless odlicna, izbindzovao sve sezone u kratkom vremenskom roku, ali je sranje sto je Emmy Rossum izasla iz serije.

❤️

Fiona-Gallagher-in-Shameless-e1536697535

 

Slažem se, sjaaaajna je...

Još neke serije koje su mi se svidele skorije:    Ozark    i    F is for family.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Love, Death & Robots (2019)

Izvanredna animacija, izvanredna rezija, Fincher kao izvrsni producent. 

10/10

Nisam oduševljen. Doduše, nisam ni pogledao sve, samo prvih 6,7 epizoda, vinjeta, kako god. Nije me uopšte privuklo da nastavim dalje.

Sam sadržaj je u pitanju, sa tehničkog aspekta je stvarno vrhunski.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djole said:

Nisam oduševljen. Doduše, nisam ni pogledao sve, samo prvih 6,7 epizoda, vinjeta, kako god. Nije me uopšte privuklo da nastavim dalje.

Sam sadržaj je u pitanju, sa tehničkog aspekta je stvarno vrhunski.

Savetujem ti da nastavis.

Neki moj top5 se mahom nalazi u drugom delu prve sezone, gde kao pinnacle iste izdvajam 'Zima Blue' epizodu.

Mada i u 'prvih 6-7 epizoda' ima nekih koje su mi super, Three Robots, When the Yogurt took Over, Beyond the Aquila Rift... 

Serija apsolutno nema nikakav pattern, tako da ono sto sledi je apsolutno drugacije od onog prethodnog. Recimo, ako nastavis da gledas, gledaces epizodu sa 6 scenarija smrti Adolfa Hitlera 1908-e godine, Sci-Fi realizaciju vojnika koji sluze u Afganistanu, elitne jedinice Crvene Armije koje se bore sa ghouls-ima tokom opsade Staljingrada... Jedino sto je zajednicko svakoj epizodi je apsolutno predobra animacija i tehnicka realizacija.

Na kraju krajeva, ne uzima toliko vremena da se odgleda, ovo sto ti je ostalo moze da se izbindzuje za sat vremena lagano.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dali_man said:

Da prostite, sta vam je to bindzovanje? :classic_unsure:

Haha, to sam se i ja pitao i raspitao se: ukratko to su oni koji gutaju serije (ili neke druge sadržaje) po ceo dan. Nikad u životu nisam imao toliko vremena za “bindžovanje” ali ko mi je kriv što nisam izabrao nečim manje zahtevnim da se bavim.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dali_man said:

Da prostite, sta vam je to bindzovanje? :classic_unsure:

Gledanje gomile epizoda u cugu, u dahu, "ožderavanje" serijama, halapljivo gledanje epizoda jedne za drugom (ima raznih načina da se to kaže na srpskom, ali uglavnom su to dve reči, pa je ljudima valjda lakše da upotrebe englesku reč). To je način gledanja koji je postao popularan poslednjih godina zbog dostupnosti celih sezona na netu. Ranije nisi to mogao, jer televizija emituje epizodu jednu ove nedelje, drugu ko zna kad. Ljudi koji su skloni begu od realnosti, i skloni opsesivnim radnjama, skloni su i opsesivnom gledanju serija.

Znaš ono kao kad alkoholičari ne mogu da popiju samo jednu, već za jednom odmah ide druga, pa treća itd. Vezano...

Edited by orchid
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Haha, to sam se i ja pitao i raspitao se: ukratko to su oni koji gutaju serije (ili neke druge sadržaje) po ceo dan. Nikad u životu nisam imao toliko vremena za “bindžovanje” ali ko mi je kriv što nisam izabrao nečim manje zahtevnim da se bavim.

Nije to do vremena, mada ima malo i toga. To je do toga da li si osoba sklona zavisnom ponašanju. Čovek koji je sklon tome će zapostaviti čak i obaveze pa i jelo i spavanje da bi uživao u tom zanosu. Jer je to klasičan beg od realnosti, isto kao svaka zavisnost.

Edited by orchid
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...