Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

3 minutes ago, Haggard said:

Dilejni baš dobar, sve radi na terenu. Ja bih ga uzeo u Zvezdu već sledeće sezone, makar na poziciju Kešelja.

Nije mi jasno zašto Ragland i dalje sedi u Pioniru. Ok, kapiram da taksimetar i dalje kuca, ali zar nije bolje da se napravi neki dil- on nama oprosti jednu platu i ide kući. Ili ubuduće potpisati strance samo do kraja aba lige. Ili barem one strance koji će biti prekobrojni za kls.

Ko je mogao da pretpostavi da ce Ragland biti prekobrojan za SL?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Ko je mogao da pretpostavi da ce Ragland biti prekobrojan za SL?

 

Pa neka ubuduće pretpostave, tj neka potpišu samo 4 stranca za celu sezonu, a preko toga samo do kraja aba lige

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, City said:

Ovo kako izgleda Fmp i kako radi Vlado Jovanovic je bas za pohvalu.

 

 

 

Sve mlađi tim i to je super. Ne računajući Šešliju i Bursaća koji su doživotno tu iz nekog razloga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Haggard said:

 

Pa neka ubuduće pretpostave, tj neka potpišu samo 4 stranca za celu sezonu, a preko toga samo do kraja aba lige

Kako god, Ragland bi u svakoj situaciji imao ugovor do kraja sezone, on je bio najvazniji igrac i na papiru i na terenu prvi deo sezone.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Haggard said:

 

Pa neka ubuduće pretpostave, tj neka potpišu samo 4 stranca za celu sezonu, a preko toga samo do kraja aba lige

 

A zasto bi neko od stranaca pristao na osam umesto deset meseci godisnje ugovora ako ne mora, osim ako mu ne pojacas platu tako da kad je razvuce na duzi period ispadne mu isto? A ako njemu ispadne isto onda ni ti nisi nista ustedeo, samo si ostao bez igraca na kojeg potencijalno mozes da racunas. Plus, na pocetku sezone treba gledati u kristalnu kuglu pa znati s kojim strancima ces potpisati na 10 a s kojima na 8 meseci. Sta ako se neko od privilegovane cetvorice povredi kao sto je to ove godine bio slucaj?

 

Sve je to, naravno, izvodljivo ali je prilicno komplikovano i povecava mogucnost greske, a slabo se sta moze ustedeti time, u idealnom scenariju cetiri ili sest plata dva ili tri stranca koji ionako manje kostaju, jer da vise kostaju bili bi bolji i birao bi ih za ovu cetvoricu koji se potpisuju na sezonu. Dakle, usteda bi bila otprilike izmedju 80 i 120 hiljada koliko, recimo, placamo Filipa Covica na nivou sezone.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da, sve je to na dugackom stapu.

Imamo i primer iz ove sezone. Najrealnija opcija da potpise ugovor do kraja ABA lige je bio KC Rivers, jer je dosao u toku sezone, dosao striktno za taj playoff, ali da smo njega potpisali do kraja ABA lige onda bi ostali bez jednog stranca spolja i 3 od 4 stranca bi nam u SL bili (krilni) centri. Nikad se ne zna.

Ragland
Baron
Stratos
Faye
Ojo
Zirbes

Koju trojicu bi pre pocetka potpisao do kraja sezone? Sta god da odaberes zajebao si se.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, estranged said:

Drugari, te price "znam kakva je sve sranja pravio Cirbes ali bolje da vam ne pricam" su iste kao price kvazi insajdera koje pljujemo ovde ...

Znamo svi da pije, izlazi, ima ludu ribu 😄 ... Evo jedna eksluziva iz proslog mandata .... Cherry Kiss mu je radila dominaciju,sta god to znacilo 😄

Izgleda je Majka naucio osnove te dominacije pa je primjenio tehniku na Gogi.Bitadzeu nije Sekulicki.Valjda

Bas mi je ovaj tim prirastao srcu,kao i onaj Radonjin svaki otprilike,i bas se iskreno nadam da ce sledece sezone nas dres nositi Covic,Baron,Lazic,Dobric,Deda,Mo,Bo,Odzo a ne bih imao nista protiv ni Riversa i Stratosa mada bi bez njih nekako i prezivio.Moze ovaj Dilejni umjesto njih,nije skup sigurno,pljunuti opasan kes za pleja i centra,i nekog kombo beka ako je moguce i opleti.Ristic samo kao treci centar eventualno,Radanov ako ostane za Abu i po potrebi evroligu,Keselj,Nenadic tu nemaju bas sta da traze

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, taliesin said:

 

A zasto bi neko od stranaca pristao na osam umesto deset meseci godisnje ugovora ako ne mora, osim ako mu ne pojacas platu tako da kad je razvuce na duzi period ispadne mu isto? A ako njemu ispadne isto onda ni ti nisi nista ustedeo, samo si ostao bez igraca na kojeg potencijalno mozes da racunas. Plus, na pocetku sezone treba gledati u kristalnu kuglu pa znati s kojim strancima ces potpisati na 10 a s kojima na 8 meseci. Sta ako se neko od privilegovane cetvorice povredi kao sto je to ove godine bio slucaj?

 

Sve je to, naravno, izvodljivo ali je prilicno komplikovano i povecava mogucnost greske, a slabo se sta moze ustedeti time, u idealnom scenariju cetiri ili sest plata dva ili tri stranca koji ionako manje kostaju, jer da vise kostaju bili bi bolji i birao bi ih za ovu cetvoricu koji se potpisuju na sezonu. Dakle, usteda bi bila otprilike izmedju 80 i 120 hiljada koliko, recimo, placamo Filipa Covica na nivou sezone.

 

Ok, sve je to tačno, samo razmišljam da li postoji neki mehanizam da nam strani košarkaš ne sedi iza klupe i prima platu 2 meseca bezveze. Niti nama to odgovara, a ne verujem ni da je on srećan jer samo sedi, prima platu i ne igra. Svakako bi najbolje bilo da se ukine ovo anahrono pravilo ograničenju stranaca na 4.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Seventh Seal said:

Zar Joe nije povređen? Ako je povređen, realno ga zabole, sedi i prima platu, i oporavlja se, što bi njega tangiralo u tom slučaju što sedi na tribinama. Naša je kurčeva sreća što se povredio, ali jbg, nemamo kristalnu kuglu što reče Abraham.

Pa to, nema ovde nikakvog prostora za kompromis jer Joe nema sta da dobije iz raskida ugovora.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Nekoliko puta je Tomić povisio ton na Ristića koji je imao značajan doprinos u napadu. Objasnio je i zašto.

– Duško je, po statistici, igrao 22 minuta, postigao je 16 poena i imao deset skokova. Ali, svi moraju da igraju odbranu. To je bio razlog zašto sam vikao nekoliko puta. On ima veliki napadački talenat, ali u odbrani mora da popravi neke stvari…

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, BarryWhite said:

Simpatičan je ovo tim FMP-a. Tu su igrači koji imaju potencijal poput Uskokovića, Paunovića i Popovića, domaći iskusniji igrači igraju timski i ovaj amerikanac Delayni je zanimljiv igrač. 

Dilejni je reprenzentativac Novog Zelanda, ali bas interesantan, po meni za roster od 15 igraca i napor koji nas ceka bas ok.

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Dilejni je reprenzentativac Novog Zelanda..

Bilo bi dobro ostaviti ga u FMP-u do decembra, pa ako pokaže da je materijal za EL, lako ga je pridodati tada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, pepe sancez said:

Ima li taj Dilejni domet dalje od 3-4 metra i neke spot ap trojke kad je sam kao duh. Vidim da je 4, a kratak. Mora da bude cudo ako nema napadacku raznovrsnost.

Protiv Borca je šutirao trojke 4/5.

Link to comment
Share on other sites

Rit se beše nešto ozbiljnije povredio? Voleo bih da ostane u FMP dogodine, ima tu potencijala za brušenje. Mnogi su bili skeptici i po pitanju Odža koji je stariji tri godine, a Rit mi je delovao kao neko ko je napredovao kroz sezonu, te sam mišljenja da bi ga trebalo još zadržati u FMP-u pa da se oproba kod nas ako zavredi priliku. Svideo mi se Dilejni danas, nije loš ovaj koncept sa jeftinim, neafirmisanim strancima sa koledža. Biće tu dobrih ulova poput Boldena, za koga se uzela dobra kinta, kao i Odža, biće i promašaja poput onih nesrećnih Marceta i Bauersa. Isprobamo neke igrače za prvi tim, a opet neki mogu pomoći klincima da budu konkurentni u ABA, tj. da se ne strepi za opstanak, već da se bude od 5-8. mesta.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, pepe sancez said:

Jedno je kljucno. I pored nonstop zajebancije nije nas prodao kao Pero prosle godine. Dao je najbolje sto je mogao u zavrsnici, pa cak i kad se povrijedio. 

 

Bitna je to razlika u odnosu na lelemud koji smo vidjali dosta puta kod nas.

Uf, uf, uf ne mogu Pero i Cirbes u isti kos, ali bukvalno. 

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se spominje Jankovic u zadnje vrijeme. Ne znam da li je patka ili nesto vise ali svakako je dobrodosao kao domaci igrac tj ako preveslamo nakaradni pravilnik KLS pa se bude vodio kao domaci igrac. Ima on odredjen kvalitet a i iskustvo da pomogne u rotaciji.

 

Maiku sve najbolje u nastavku karijere, kineska liga pa jos druga je takvo ladjenje muda za solidnu kintu. Ne mogu da se ne sjetim cuvenog kusura za Dangubu. 😄 Mi smo kao navijaci generalno imali previse promasaja, pa bi moglo malo lakse sa epitetima buducih pojacanja prije nego sto dobiju sansu da se dokazu na parketu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...