Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Jos jedna stvar. Ljeto ce ove godine biti izuzetno vazno za nas. Ima tu mnogo vise vaznih stvari pored samog prelaznog roka.

 

1. Borisa mora da fiksira ideju da bude u 16 u reprezentaciji, tj. da udje u skraceni spisak i da grebe nogama i rukama da udje u 12.

2. Davidovac mora da poradi na fizickoj spremi. Njemu je to vaznije nego da igra KLS. Neki program u kojem bi nadogradio svoje tijeloje obaveza za njega. Ni Odzu ne bi stetio rad na elasticnosti, a narocito na individualnoj tehnici. Ristic takodje da prodje jedan rigorozan fizicki program.

 

3. Ljeto je jos vaznije za FMP. Za razliku od drugih ja mislim da su oni sasvim korektno radili ove godine.  Ali tek ove godine ima materijala za rad. Mali Uskokovic mora da dobije glavnu ulogu. Bio bi to jos od Bjelice prvi nas igrac kome bi bila data ouna ovlastenja, a jos plej. Vidjecemo sta ce biti sa Paunom preko ljeta. Nije mi jasna njegova draft prijava. Best case scenario je da ga draftuje San Antonio pa da tamo ostane preko ljeta da radi na sutu. Ako treba to i da se plati i da se plati jednom nasem treneru da tamo stazira. I Momirov ima materijal za iskorak. On je Lazic like igrac.

 

Posebna prica je Popovic. Njemu otvoriti Bursacev prostor, raditi individualno po sest sati da se nadogradi da moze imati stabilnu munitazu. 

 

Ne bih dizao ruke ni od Radovanovica. Iduce godine gotovo izvjesno ostajemo bez Borise, a ako Faje ostane iduce nece sigurno, tako da treba razmisljati i u tom pravcu, moze li on biti jedna cetvorka za 15 minuta na EL nivou. Danas ne, ali primjetan je i njegov napredak.

 

@Šarac

 

Imao je i onaj plej Vajt(nesto) milion ove godine, pao ode na pola sezone. Ja da sam Apic razmisljao bih da ostanem, ali imaju Rusi jaku moc ubjedjivanja.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, pepe sancez said:

Kako je izgledao Cirbes, Regland isto?

 

@liska 

 

Ne mislim na njega. Ne bi se obradovao da kazem. Zato se i ne "hvalim". Bi me ovde razapeli.

 

Izgleda da je tačno ono što se pisalo za Reglanda u vezi sa alkoholom.

Odličan je bio prvih mesec, dva dana i posle ga nigde nije bilo do prve četvrtine prve utakmice plej ofa sa KKP. Tu je stvarno odigrao vrhunski i mozda isključio Renfroa iz cele serije. 

 

Cirbes je sramota, jedna velika sramota za njegovo drsko ponašanje na parketu.  Dečko ima neki opasan problem u glavi tako da ta njegova sprema nije ni dolazila do izražaja. Igra mu je bila bulja na obe strane parketa, stvarno ne mogu da ga ocenim što se tiče fizičke spreme. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, propolis said:

 

Izgleda da je tačno ono što se pisalo za Reglanda u vezi sa alkoholom.

Odličan je bio prvih mesec, dva dana i posle ga nigde nije bilo do prve četvrtine prve utakmice plej ofa sa KKP. Tu je stvarno odigrao vrhunski i mozda isključio Renfroa iz cele serije. 

 

 

A jebiga, ni Davidovca ni Dobrica nigde nije bilo cele sezone, pa su porobili ABA plejof. Ocigledno je Tomic polufinale i finale pripremao potpuno drugacije od regularnog dela. 

 

Deluje mi nemoguce da je Tomic znao za Reglandov "problem", a da ga je ipak doveo. Takodje, sumnjam da takva glasina nije bila proverena pre potpisa.

Edited by pantelia24
Link to comment
Share on other sites

Staro je pravilo da se tim koji pobeđuje ne menja.

 

Stoga je logika da se zadrži svako za koga to postoji mugućnost, tu mislim i na domaće i na strane igrače.

 

Oni bez kojih se može su Kešelj, Junior, Nenadić i Ristić.

 

Majka™ bi bio takođe vredan ostanka kada bi mogao da se dovede u (psihofizički) red.

 

Što se stranaca tiče, Faje i Beron su se na kraju kada se odlučivalo pokazali kao najbitniji šrafovi tima, njih bi se trebalo zadržati po svaku cenu. Odmah nakon toga, Odžo i Perperoglu.

 

I na kraju, Rivers i već pomenuti Cirbes.

 

Regland mi se ne čini kao šraf koji odlučuje o bilo čemu, mislim da možemo daleko bolje proći s njegovom pozicijom, pogotovu ako je moguće vratiti Đenku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Šarac said:

Ajmo malo da se igramo, svako od nas ima svog ljubimca od stranaca i po svim pisanjima ovde a i na drugim mestima sve strance bi zadrzali ali za sve nece biti mesta, ali hipoteticki Covic stariji moze da se vrati svom konceptu od maximalno 4 stranca za sledecu sezonu, pa bi vas sve pitao koga biste od stranaca zadrzali a da imate pravo samo na 1 pik kome istice ugovor.

 

Ojo ima ugovor za sledecu sezonu i on ostaje, drugog stranca moramo odabrati od 6 preostalih,  vrlo je velika verovatnoca da ce ugovori za preostala dva stranca potraziti na trzistu u skladu sa ambicijama i lige koje cemo igrati, jer smo ove godine ipak birali strance na granici izmedju Ec i El kvaliteta.

 

Ojo i jos jedan stranac...................................

Ne može 4 stranaca nikako, osim ako nam Duh koji lebdi ne uvali par miliona pa dovedemo naše igrače koje imaju jaku tržišnu cenu. Ja bih ovako:

 

1. Pefi i Kuz kao domaći.

2. Beron, KC, Stratos, Ojo i Faye iz ove.

3. Od domaćih DeDa, Kobra, Lazić, Borislav by KLS, Dule i Nenadić za Abu, i Fića za Abu.

 

Pefi, x Amer (Fića)

Beron, Laza, DeDa (Nenadić)

Stratos, KC, Dobrić

Borislav, Mo Faye

xy 4/5 da brani pokretne

Ojo, Kuz (Jovanović/Ristić)

 

 

Edited by Milijaš #10
Link to comment
Share on other sites

Moj utisak sezone je Faje. Od takvog anonimusa smo dobili igracinu. Ja i dalje ne mogu da verujem kako ga protivnicke cetvorke pa i petice ne mogu da uguraju u reket, iako su makar 20kg tezi od njega. Koliko on spusti teziste i kako su mu jake noge je nepoimljivo na njegovu konstituciju. Nadam se da i mladji igraci skinu po neku sitnicu od njega. Bar bi Simana mogao ovde da nauci par stvari.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Šarac said:

Ajmo malo da se igramo, svako od nas ima svog ljubimca od stranaca i po svim pisanjima ovde a i na drugim mestima sve strance bi zadrzali ali za sve nece biti mesta, ali hipoteticki Covic stariji moze da se vrati svom konceptu od maximalno 4 stranca za sledecu sezonu, pa bi vas sve pitao koga biste od stranaca zadrzali a da imate pravo samo na 1 pik kome istice ugovor.

 

Ojo ima ugovor za sledecu sezonu i on ostaje, drugog stranca moramo odabrati od 6 preostalih,  vrlo je velika verovatnoca da ce ugovori za preostala dva stranca potraziti na trzistu u skladu sa ambicijama i lige koje cemo igrati, jer smo ove godine ipak birali strance na granici izmedju Ec i El kvaliteta.

 

Ojo i jos jedan stranac...................................

Prichamo hipotetichki, naravno.. 

Ja bih zaista imao dilemu koga pre zadrzati, Berona ili Fajea.. Obadvojicu bih voleo u timu i sledece sezone.. 

Ako bih ipak morao da biram jednog, odluchila bi ponuda na trzishtu.. Ponuda igracha koji bi bili eventualne zamene nekom od njih.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chucky said:

Moj utisak sezone je Faje. Od takvog anonimusa smo dobili igracinu. Ja i dalje ne mogu da verujem kako ga protivnicke cetvorke pa i petice ne mogu da uguraju u reket, iako su makar 20kg tezi od njega. Koliko on spusti teziste i kako su mu jake noge je nepoimljivo na njegovu konstituciju. Nadam se da i mladji igraci skinu po neku sitnicu od njega. Bar bi Simana mogao ovde da nauci par stvari.

 

Mislim da je kod njega vise u pitanju brzina i duzina ruku nego narocito jake noge. On kad brani igru ledjima non-stop radi rukama i svako spustanje lopte na parket je rizicno, zato igraci radije odlucuju da se ranije okrenu i dignu na sut nego da pokusavaju da ga skroz unesu unutra. Svaki put kad prima igraca na grudi Fajeove ruke su uvek sa strane i pokusavaju da iscackaju loptu sto bitno ometa igraca u pokusaju da ga bezbedno unese ispod kosa. Zbog tog tajminga suta na koji te natera i generalno laganog tela za tu visinu, koja mu omogucava brz skok, protiv Fajea je izbacaj nakon igre ledjima skoro uvek contested shot. Drugim recima, Faje igru ledjima fizicki jacih igraca brani vise inteligencijom i dobrim koriscenjem svojih prednosti nego snagom. Sto se snage u nogama tice, verujem da je teze pomeriti Lazica nego njega.

 

Na stranu to sto kad sudije puste malo jacu odbranu svaki ulazni pas na igraca kojeg Faje cuva je sam po sebi rizican, iz istih razloga, brzih i dugackih ruku i odlicnog tajminga za pokusaj presecanja lopte.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja sam Moa prvi put primetio nakon senzacionalne pobede nad Hrvatskom, ali se on izgubio po grckim terenima ali Tomic ga zna i tu je pokazao da ima oko za skauting,po pricama ljudi iz grcke kosarke Tomic je kao pomocni trener i imao slobodu da osacuje i preporuci neke igrace za kupovinu.

Edited by VLADIMIR PERIC VALTER
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chucky said:

Moj utisak sezone je Faje. Od takvog anonimusa smo dobili igracinu. Ja i dalje ne mogu da verujem kako ga protivnicke cetvorke pa i petice ne mogu da uguraju u reket, iako su makar 20kg tezi od njega. Koliko on spusti teziste i kako su mu jake noge je nepoimljivo na njegovu konstituciju. Nadam se da i mladji igraci skinu po neku sitnicu od njega. Bar bi Simana mogao ovde da nauci par stvari.

 

Kako Faje brani napad leđima snažnijih i težih visokih igrača to je za udžbenike...

red tehnika, red volja i najbitnije savršen tajming kontakta telom kojim je većinu poništavao...tačno ih izbaci iz ritma koji imaju navežban...i ako uspeju da upute šut, 

ili su bez snage ili dobiju po pič-ci. Ono što Fajea sigurno najviše roka to je aplauz kompletne pismene publike u Pioniru kada centar na niskom postu nakon neuspešne igre leđima na Fajeu ipak da povratni pas. Takvu konfirmaciju su svojevremeno samo Jaka i Laza dobijali po nekoliko u jednoj tekmi.

Čiča Faje prvo da nauči Borišu kako se proslavlja blokada i zakucavanje...jer ovako više ne ide.

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Šta ja znam...meni je Regland ok, pogotovo u paru sa Pefijem, samo je pitanje koliko možemo da se pružimo.

Takođe, ovaj tim me je definitivno kupio u završnici ABA lige i voleo bih da većina nosioca ostane. Tu pre svega mislim na Bilija, Stratosa, Fajea, Odža i KC.

Dženkins umesto Lazića/Dobrića i Kuzmić umesto Cirbesa...to bih oberučke prihvatio, recimo.

Edited by harmonajzer
Link to comment
Share on other sites

Bice vrlo zanimljivo ukoliko Partizan dobije divlju kartu. Jak Partizan jos jaca Zvezda. Tako da ce plej/ centar osovina umnogome odredjivati pobednika na Jadranu. Prstace na sve strane. U toj relacija ukoliko Partizan dobije pozivnicu Radanova bi zadrzao po svaku cenu. 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pantelia24 said:

 

A jebiga, ni Davidovca ni Dobrica nigde nije bilo cele sezone, pa su porobili ABA plejof. Ocigledno je Tomic polufinale i finale pripremao potpuno drugacije od regularnog dela. 

 

Deluje mi nemoguce da je Tomic znao za Reglandov "problem", a da ga je ipak doveo. Takodje, sumnjam da takva glasina nije bila proverena pre potpisa.

Imenjace, nije to bio nikakav Tomicev plan, da se nije povredio Regland, pitanje kad i koliko bi mu igrali DD i Dobric. Gledali bi petorke sa po najmanje jednom rupom u odbrani i pitanje je kako bi se to zavrsilo. Nikad nisam cuo niti video da se neki igrac sprema za najbitnije utakmice sedenjem na klupi a nekada ni to. Ne zelim da umanjim Tomicevu strucnost, ali krenuti na 4 fronta (EC, ABA, KRK i KLS) sa dva pleja (od kojih je jedan jako upitan) a nemati bar jednog kombo beka koji ce u nuzdi prenositi loptu je najblaze receno neodgovorno (naravno ako se on iskljucivo pitao tj. ako mo nije bilo nametnuto). No, rezultati se sumiraju na kraju pa tako od mene ima veliki naklon, pa da je ABA dobio na lozu. Prvo, sto se Ficka tice, on ostaje. Ako ga zalizani nekom uvali za vise od 80 000 kolko ima kod nas, on je Mega Giga car sto bi rekao Rambo. Ne sporim da je nadmasio sva ocekivanja u PO, hvala mu na tome do neba, ali nije kalibar za EL. No s'obzirom na pomenute igre, porodica je dosla do zakljucka da je kadar na istom nivou da igra i EL. Normalno, najbolje bi bilo da ode u neko inostranstvo no Zalizani jeste sposoban al' nije carobnjak. Toliko o njemu.

Regland - na izlaznim vratima je,

Beron - zeli da ostane zbog EL ali za vece pare, 

Ojo- kao i Beron ali zavisi i od menadzera,

Faje - ostaje,

KC Rivers - zeli da ode ali pitanje je da li ga neko oce (mislim na jace klubove), tako da u nuzdi ostaje zbog EL,

Cirbes - odlazi,

Ristic - Ako nabodemo dobru peticu pored Odza, FMP u suprotnom bice kao ove godine,

od nasih igraca ostaju Filip, Dobric i DD. Keselj odlazi, Nenadic nazad u FMP, ukoliko mu ne nadju neki Grcki, Turski tim. Radanov Mega ili komsije.

Sve ovo pod uslovom da ne iskrsnu neke ekstra ponude, obzirom da znamo da smo dekintirani. Tu u obzir dolazi jedino Simana. Na draftu, najverovatnije ce proci ko Zagorac, ali obzirom na menadzera nije iskljuceno da nabode neku Spaniju kao Enis.

Pred nama su nikad tezi dani. Para nece biti, tako da gazda mora da se snadje kako zna i ume. Ako EL budemo igrali ko Futura, ostaje ABA bez mesta u istoj. Vec je ranije bilo prica da ce se ucesnici dobijati kroz EC (normalno bez ovih sa A licencom), sto je Djordi juce i ponovio. Takodje moraju da se pod hitno smire tenzije u ABA, jer to samo pogorsava ionako poljuljani ugled.

Znaci od gazde nam sve zavisi. Sada je igrica na visem nivou. Treba naci lovu za konkurentan tim (bar 10- tak pobeda u EL), treba da se izbori sa opstrukcijom u ABA koja je najavljena i sto je najteze sa 'nasima" u FIBI i ABA. Olaksavajuca okolnost je to sto je Tedeski odlucio da zavrne slavinu. Sa druge strane i Milo ima precih briga, tako da ce, vrlo verovatno, Cedevita i Buducnost imati slabije rostere. Sa druge strane, komsije su se opasno naostrile, tako da ce posle vise godina upravo biti oni najozbiljniji protivnik. No, dugo je do oktobra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, suptil said:

Bice vrlo zanimljivo ukoliko Partizan dobije divlju kartu. Jak Partizan jos jaca Zvezda. Tako da ce plej/ centar osovina umnogome odredjivati pobednika na Jadranu. Prstace na sve strane. U toj relacija ukoliko Partizan dobije pozivnicu Radanova bi zadrzao po svaku cenu. 

Mislis li da postoji neka sansa da grobari dobiju pozivnicu?

Link to comment
Share on other sites

Previše ste sentimentalni prema Stratosu i Fayeu. I ja ih gotivim ali mislim da će ih krštenica minirati u borbi na četiri fronta - zadržao bih pre Fayea jer kontam da će biti jeftiniji. Ali iskreno tražio bih bolja rešenja drugde.

Ojo je keeper jer mislim da ne možemo toliko dobro da ga prodamo koliko on može da bude koristan u 2nd unitu. Baron super ako ostane ali mi smo liability sa njime na startnom šuteru u EL. Jači ABA minuti i šesti čovek u EL kao mikrovalna, to je OK.

Sa Pefijem se pregovaralo još pre tri godine i po nekim mojim saznanjima bilo mu je nuđeno o ho ho bogato i to na tri godine, ali je on odabrao da ostane preko. Ako sad želi da dođe, dobro došao, samo nadam se ne po toj tarifi iz leta 2016!

Po meni, apsolutni must-ovi su plej, centar, četvorka. Ostalo šta uleti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...