Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Bizarno je koliko je Whittaker dobar, a ne moze da bude sampion.
Mislim da bi u trecem mecu sa Izzy-em pobedio.
On je u prethodnih 8 godina izgubio samo od Izzy-a i Wonderboy-a. Bez ikakve zajebancije se moze reci da su obojica u top5 striker-a svih vremena.
Protiv Wonderboy-a je bio dete, 23,24 god. Protiv Izzy-a je bio trigger-ovan u prvom mecu. Uso mu je u glavu Izzy, Rob je imao out of character borbu i popio patos. Drugi mec, bilo je bas gusto.

Lagano je u top6,top7 boraca p4p, vec 3,4 godine... a nije sampion. Barem. Meni je sad mozda i u top5.
HIpoteticki moze da se spusti i weltera. Gde bi rastavio na sitne komade sve, pa i Usmana.

Bas full full outclass-ovanje protivnika.


Tai je car. Jbg. Zamalo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakvo govedo ovaj Cimaev, ovo ce karma da mu vrati u bliskoj buducnosti kada se i konacno bude preselio u 84.

Na ufc-u je da organizuje Tony-Nate kako znaju i umeju, namire Lija koji je kolateralna steta.

Nadam se da posle ovoga Cecen nece videti title shot jos dugo dugo.

Link to comment
Share on other sites

Quote

During a scrum with reporters, White said the brawl began with an altercation between Chimaev (11-0 MMA, 5-0 UFC) and Holland (23-7 MMA, 9-4 UFC). Subsequent reports indicated punches and kicks were thrown, then others – including Nate Diaz – got involved as well.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nešto što sam oduvek želeo da vidim je Nate Diaz vs. Tony Ferguson.

Mada, bilo bi zanimljivije da se to desilo pre nekoliko godina kada su obojica bili u boljem stanju, ali dobro je i ovo. I mislim da je fer.

Chimaev izgleda nije ni planirao da se bori protiv Nate-a, sudeći po njegovoj don't-give-a-fuck reakciji. Ali Khamzat Chimaev vs. Kevin Holland bi takođe trebalo da bude dobra borba...

 

Zapravo se Main Card popravio ovim rotacijama, ispao je bolji 👍

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mr clutch said:

Khamzat bas fulao vagu, ali smo dobili zanimljivije sunaslovne i naslovne borbe. Ovako je realnije i bolji matchmaking. Uparena su dva penzosa i dva mlada prospecta.

 

17 minutes ago, Senn said:

Nešto što sam oduvek želeo da vidim je Nate Diaz vs. Tony Ferguson.

Mada, bilo bi zanimljivije da se to desilo pre nekoliko godina kada su obojica bili u boljem stanju, ali dobro je i ovo. I mislim da je fer.

Chimaev izgleda nije ni planirao da se bori protiv Nate-a, sudeći po njegovoj don't-give-a-fuck reakciji. Ali Khamzat Chimaev vs. Kevin Holland bi takođe trebalo da bude dobra borba...

 

Zapravo se Main Card popravio ovim rotacijama, ispao je bolji 👍

 

 

 

Ne verujem da če tu biti nekog ozbiljnog fajta. Holland je u prošlosti ozbiljno izdominiran i od slabijih hrvača nego što je Khamzat. ja njega ovde vidim u situaciji kao kad se Vaso Bakočević i Aleksandar Ilić bore protiv iole ozbiljnijeg borca. Ako ga ne ugasase u prvih 30 sekundi, priča je završena. Jer prvo rušenje znači i game over.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Ne verujem da če tu biti nekog ozbiljnog fajta. Holland je u prošlosti ozbiljno izdominiran i od slabijih hrvača nego što je Khamzat. ja njega ovde vidim u situaciji kao kad se Vaso Bakočević i Aleksandar Ilić bore protiv iole ozbiljnijeg borca. Ako ga ne ugasase u prvih 30 sekundi, priča je završena. Jer prvo rušenje znači i game over.

Verujem i ja da ce ga Khamzat izdominirati, ali tu su po sizeu, godinama (valjda), verovatno i zelji. Ipak je bolji matchup nego sa Nejtom, koji je bio uparen sa Khamztom da mu podigne popularnost na sledecu stepenicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo moguće. Mada znajući koliko Dana voli Khamzata, mislim da je veoma zadovoljan ovim rotacijama.

Malo teorije zavere:

  • Dana shvata da bi card bio bolji ako bi bilo Chimaev vs Holland, Diaz vs Ferguson. Em zbog toga što bi Chimaev trebalo da izdominira Hollanda iz razloga koje si ti naveo, em što je nekako "prirodnije" da se Diaz bori protiv Fergusona.
  • Onda se još i "zakače" Chimaev i Holland u hotelu, pa se kasnije prozivaju sve vreme...
  • Dan pred vaganje Chimaev ide u restoran i oždere se ko svinja...

Slučajnost? Ne bih rekao!

 

eddie-bravo.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mr clutch said:

Verujem i ja da ce ga Khamzat izdominirati, ali tu su po sizeu, godinama (valjda), verovatno i zelji. Ipak je bolji matchup nego sa Nejtom, koji je bio uparen sa Khamztom da mu podigne popularnost na sledecu stepenicu.

 

Tu se svakako slažemo. Meni taj matchup u trenutnim fazama njihovih kariera nije imao nikakvog smisla. 

 

Po tom pitanju, Holland sigurno ima više smisla. Ali stilistički i po kvalitetu, ovo je dosta užasan fajt za Kevina. Za njega u obzir dolazi samo neki brzinski knockout, ali pre če biti brzo rušenje Khamzata i rutiniranje na podu sa g&p završnicom. Jedino ako ga je ovaj stvarno iznervirao juče, pa namerno krene da ga mrcvari 15 minuta

Link to comment
Share on other sites

Holand ima jaci udarac od Diaza i ima nekakvu sansu sa ko punchem.

 

Poztivna stvar za Danu je sto ce Khamzata moci da upari sa Izijem. Naravno pod sticajem okolnosti da obojica pobede svoje meceve.

 

edit Iziju sa dobijenim mecom protiv Alexa ponestaju rivali koji mogu da privuku publiku, a i da ga ugroze. Tako da verujem da ce Dana i iz ove neprijatne situacije izvuci najbolje, jer se vidno ukazuje prilika za tako nesto.

Edited by mr clutch
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, L' Imperatore said:

 

 

Ne verujem da če tu biti nekog ozbiljnog fajta. Holland je u prošlosti ozbiljno izdominiran i od slabijih hrvača nego što je Khamzat. ja njega ovde vidim u situaciji kao kad se Vaso Bakočević i Aleksandar Ilić bore protiv iole ozbiljnijeg borca. Ako ga ne ugasase u prvih 30 sekundi, priča je završena. Jer prvo rušenje znači i game over.

Pogodio si za Holanda.

Samo, ne bi ja bas stavljao u isti kos Ilica i Bakocevica. Dzoker ipak ima fine skalpove po Evropi cak i mimo ovog poslednjeg sa Slemenkom.

Sto se samog eventa tice drago mi je da se Nejt oprostio pobedom, sad ocigledno ide da samara sestre Pol.

Toniju je ova pobeda vise trebala, mnogo bi mu znacilo nakon svih gluposti koje su mu se desavale ovih godina. Jbg skroz je propao i za mene ce ostati sinonim za borca bez sportske srece, nadam se da je bar uzeo dobru kintu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nenad010 said:

Pogodio si za Holanda.

Samo, ne bi ja bas stavljao u isti kos Ilica i Bakocevica. Dzoker ipak ima fine skalpove po Evropi cak i mimo ovog poslednjeg sa Slemenkom.

Sto se samog eventa tice drago mi je da se Nejt oprostio pobedom, sad ocigledno ide da samara sestre Pol.

Toniju je ova pobeda vise trebala, mnogo bi mu znacilo nakon svih gluposti koje su mu se desavale ovih godina. Jbg skroz je propao i za mene ce ostati sinonim za borca bez sportske srece, nadam se da je bar uzeo dobru kintu.

 

 

Nisam ih stavio u isti koš po kvalitetu, nego čisto po nesposobnosti da bilo šta urade na podu ili u odbrani od rušenja. Mnei je recimo šteta što Ilić tu odbranu nije doveo na neki solidan nivo, jer u standupu ima potencial. Barem za ovu evropsku scenu nebi trebalo da bude teško sprečiti da te svak razbacuje po kavezu kao vreču krompira.

 

Ako gledamo zadnjih par godina njegove kariere, od KSW dalje. Protiv Janikowskog, puko preživaljavanje 2 runde do tog fenomenalnog questionmark kicka u trečoj. Sa Materlom dobar početak, sve do rušenja. Tu onda ide vezanje u krucifiks i lagan završetak. Vemola isto dominacija u tom grappling delu. Shlemenka je odma nasadio na koleno čim je počela borba i sprečio da borba udje u parter. Sa Kesikom i Dudekom nisam gledao ili se ne sječam, ali se rezultati sasvim uklapaju u moju teoriju. Znači jedan ga je udavio, a drugog je nokautirao u prvoj rundi.

 

57 minutes ago, Zvezdinho said:

Izgleda da ce Dijaz da se siba sa Polovima, mada sad nakon ovoakvog autkoma ima logike Dijaz vs Konor 3.

 

Ferguson totalno propo. 5 uzastopni poraz.

 

 

 

Ferguson je ušao u Diego Sanchez fazu kariere. Nadam se da če se penzionisati, ili barem da mu ne daju neke ozbiljne takmičare. Možda još nešto revialno sa nekim Cowboyem ili tako nešto i doviđenja.

 

Barnett Collier je bio fun fight. 

 

Kinez pokraden.

 

Khamzat rutinski, ali meni je izgledalo malo bezveze da na pruženu ruku Hollanda ovaj lovi takedown. Mislim da bi krajnji rezultat bio isti kako god okreneš, ali to prvo rušenje je sigurno bilo lakše zbog tog detalja. Ali dobro, glupo je i od Hollanda što mu uopšte pruža ruku, kad su furali tu priču o smrtnim neprijateljima itd

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, L' Imperatore said:

 

 

Nisam ih stavio u isti koš po kvalitetu, nego čisto po nesposobnosti da bilo šta urade na podu ili u odbrani od rušenja. Mnei je recimo šteta što Ilić tu odbranu nije doveo na neki solidan nivo, jer u standupu ima potencial. Barem za ovu evropsku scenu nebi trebalo da bude teško sprečiti da te svak razbacuje po kavezu kao vreču krompira.

 

Ako gledamo zadnjih par godina njegove kariere, od KSW dalje. Protiv Janikowskog, puko preživaljavanje 2 runde do tog fenomenalnog questionmark kicka u trečoj. Sa Materlom dobar početak, sve do rušenja. Tu onda ide vezanje u krucifiks i lagan završetak. Vemola isto dominacija u tom grappling delu. Shlemenka je odma nasadio na koleno čim je počela borba i sprečio da borba udje u parter. Sa Kesikom i Dudekom nisam gledao ili se ne sječam, ali se rezultati sasvim uklapaju u moju teoriju. Znači jedan ga je udavio, a drugog je nokautirao u prvoj rundi.

 

 

Ferguson je ušao u Diego Sanchez fazu kariere. Nadam se da če se penzionisati, ili barem da mu ne daju neke ozbiljne takmičare. Možda još nešto revialno sa nekim Cowboyem ili tako nešto i doviđenja.

 

Barnett Collier je bio fun fight. 

 

Kinez pokraden.

 

Khamzat rutinski, ali meni je izgledalo malo bezveze da na pruženu ruku Hollanda ovaj lovi takedown. Mislim da bi krajnji rezultat bio isti kako god okreneš, ali to prvo rušenje je sigurno bilo lakše zbog tog detalja. Ali dobro, glupo je i od Hollanda što mu uopšte pruža ruku, kad su furali tu priču o smrtnim neprijateljima itd

 

Razumemo se. Napredovao je Ilic u odbrani od rusenja ali nesrazmerno njegovom napretku poceo je da ulazi u daleko ozbiljnije borbe pa taj napredak nije materijalizovao. Svakako greota sto to, a narocito parter nije doveo na neki nivo da moze da bude konkurentan u organizacijama preko bare. Mislim da bi njegovi eventualni nastupi u PFL-u u 93 kategoriji protiv onih gromada izgledali jezivo.

Kad smo vec kod domaceg MMA, prati li neko ovu omladinu sto polako iz amaterskog prelazi u profi sport? Ima li tu nekog na koga treba obratiti paznju ili ekipa iz FC-a pumpa pricu kao sto pumpa sebi vec godinama?

 

Slazem se da je totalno nepotrebna ruka Holanda nakon onog fake gangsteraja sa obe strane.

Ocigledno da je Hamzat preuzeo ulogu top negativca u organizaciji i nije da mu ne stoji dobro.

Sto se mene tice ja i dalje cekam da ga vidim kako ce protiv Kolbija, tu ce se i konacno videti njegovi dometi, mada je upitno jos koliko skidanja on moze da podnese.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenad010 said:

 

Razumemo se. Napredovao je Ilic u odbrani od rusenja ali nesrazmerno njegovom napretku poceo je da ulazi u daleko ozbiljnije borbe pa taj napredak nije materijalizovao. Svakako greota sto to, a narocito parter nije doveo na neki nivo da moze da bude konkurentan u organizacijama preko bare. Mislim da bi njegovi eventualni nastupi u PFL-u u 93 kategoriji protiv onih gromada izgledali jezivo.

Kad smo vec kod domaceg MMA, prati li neko ovu omladinu sto polako iz amaterskog prelazi u profi sport? Ima li tu nekog na koga treba obratiti paznju ili ekipa iz FC-a pumpa pricu kao sto pumpa sebi vec godinama?

 

Slazem se da je totalno nepotrebna ruka Holanda nakon onog fake gangsteraja sa obe strane.

Ocigledno da je Hamzat preuzeo ulogu top negativca u organizaciji i nije da mu ne stoji dobro.

Sto se mene tice ja i dalje cekam da ga vidim kako ce protiv Kolbija, tu ce se i konacno videti njegovi dometi, mada je upitno jos koliko skidanja on moze da podnese.

 

Ja sam gledao ove što su u FNC. Za Bojkovića bi rekao da jeste ozbiljan prospekt. Mada je teško navijati za njega, jer ima baš odvratan nastup. Jurakić je izgledao zanimljivo, ali ovaj zadnji poraz je verovatno pokazao da ipak nije za neke ozbiljnije domete. Bosančić i Bukvić su atraktivni borci sa solidnim fizikalijama po mom mišljenju, ali teško mogu da procenim kojim putem če iči njihove kariere.

 

Da, Khamazata če ljudi lako zamrziti. Ali ja neomgu da se ne nasmejem kad krene da preti sa onim piskavim glasom 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...