Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

4 hours ago, mr clutch said:

Baš sam razmišljao da Cain ima neki dubok razlog za pokušaj ubistva neko nasilje ili samodbrana, jer je kroz karijeru bio povučen i korektan lik, barem u medijima. Ali opet nekada ispliva da neki sportisti nisu ono kako su predstavljeni.

Pa to odmah je to bilo opasno sumnjivo, nije on jedan od ovog mma psihopatski  debila pa da budes u fazonu pa dobro sta drugo da ocekujes od War Machina, ili Jon Jonesa.
Morao je da bude neki ovakav uzasan razlog, zao mi sto ce da fasuje zatvor ali jbg uzeo zakon u svoje ruke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poprilično je tuzno kad dobar lik, koji je uzged mnogo dobar fajter, p4p no1, mentalno stena od coveka, je ovoliko lame, iako ne radi lošu stvar.
Respectful je, nije ni glup lik generalno. Ovo što on priča nije toliko mnogo fejk (fejk su neke druge stravi). Jebeno ima taj lebronizam..
Jebeno nemoj da se trudiš toliko da te svi ljudi vole. Nemoj da se slihtas navijacima.

Šampion si, fenomenalan borac, imaš mentalnu snagu da prevazidjes mnogo stvari. Poštovanje koje zasluzujes ce da dodje samo po sebi.
I pocelo je bilo, i siguran sam da bi postao jedan od 7,8 najomiljenijih UFC boraca, ali bas kopa po ocima sa ovim try hard istupima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

zašto jbni Colby mora da pominje tuđu decu u svojim trashtalkovima

 

da nema toga bio bi mi najomiljeniji lik ubedljivo

 

ovako me tera da se borim u sebi da ne navijam za njega i da mislim da je najveći kreten :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, djole said:

zašto jbni Colby mora da pominje tuđu decu u svojim trashtalkovima

 

da nema toga bio bi mi najomiljeniji lik ubedljivo

 

ovako me tera da se borim u sebi da ne navijam za njega i da mislim da je najveći kreten :classic_laugh:

Uci ih napamet, nema tu nikakve "u trenutku autenticnosti".
I sto je najgore svaki put sjebe svoj promo i pogubi se.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Uci ih napamet, nema tu nikakve "u trenutku autenticnosti".
I sto je najgore svaki put sjebe svoj promo i pogubi se.

 

ne znam, sta god da je, prezabavan je lik :classic_biggrin:

 

i mnogo je dobar borac i veliki radnik, to se odmah vidi

Link to comment
Share on other sites

Kao što smo svi napisali, poprilično očekivano Colby dobio.
Masvidal hype je solidno ugašen. Gotov je on, 37 god.... Ja relativno pratim šta ko radi i kako se odnose prema treningu. Masvidal je protiv Nejta uzeo mnogo lepe novce, i od tad je samo pustio da ga godine lakše pobede. I pre prvog meča sa Usmanom je bio zapušten, još jednom posle toga isto.
Adesanya ako se ne uzme u pamet oko ishrane, može da mu se desi nagli decline. Pošto i on ima svojih 2 nedelje posle mečeva kada jede kao stoka, svakakvo fast food smeće. To mu kao znači za psihu. Ako misli da će neki njegov trip da pobedi biologiju, grdno se vara. Sve dodje na napalatu, pre ili kasnije. 

Partijanje i loša ishrana, neće to i fighting game. Dobro poznata zakonitost MMA-a je da rvači dobijaju, striker-ima je šansa besprekorna fizička sprema, i čekanje momenta kad su na nogama. Pritom da bi izbegli rvanje mora da budu top notch spremni. Ovo što pišem, nema vezee sa tim da bi Colby dobio i da se borio sa Masvidal-om koji je dobio Nate-a. A taj Masvidal je bio fizički spremniji. Što je mnogo lako videti samo po njegovom telu. Pre je imao abs, sad mu crtaju na posteru putem PS-a. Ima love handles sa strane. Pogrbljen od 1. sekunde, noge zabetonirane. Trademark Masvidal-a je bio posture sa izuzetno pravim ledjima, i mogućnost da drzi visoko thai stance noge a da se brzo i lagano kreće.
Again, Colby bio dobio ponovo, ali ovako smo bili uskraćeni barem malo konkurentnijeg i uzbudljivijeeg meča.
Ali ono, nije mi uopšte žao Masvidala. 20 godina karijere praktično, preko 3/4 toga krpi kraj sa krajem, iz prve ruke vidi koliko je bitno da nemaš periode (koji nisu par dana) gde se bahato ponašaš. Pogotovo u tim godinama.

Još ga slava ponela, kao da ima 23,24. Bukvalno sam sebe naterao da navijam MAAAAAAAAAAAAALO za Masvidala jer je Colby baš mnogo antics-a prejebo. Pominjanje dece, razumem in-character proseravanje, ali kad te neko hrani i spavaš mu nauču...  ćuti brate, ne možeš to da radiš. Taj hajp oko Masvidala mi je bio možda i manje gotivan nego ovo republikanstvo Colby-a.

Ajde da je zaradio kao Conor, pa da razumem, ali lik će već za koji mesec da se pojavljujee po internetu i da reklamira promo code za neko ulje za bradu, otkucaš "Gamebred" imaš 7.5% popust ako NARUČIŠ ODMAH.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djole said:

 

ne znam, sta god da je, prezabavan je lik :classic_biggrin:

 

i mnogo je dobar borac i veliki radnik, to se odmah vidi

Meni nije prezabavan, ima svoje momente, ali je poprilično repetativan.

Ja mnogo cenim njegov grit i sposobnost da na kraju pobedi strah, i bude jako hrabar.

Treba izneti ovu ulogu, i da to traje godinama. Meni Colby ne deluje kao npr Masvidal, da ima tu uličarsku hrabrost. Ipak nije odraso na ulici, zavšrio je koledž (koji ne mora da znači mnogo, pogotovo što se on tu na rvanje provlačio), ali je svakako deo emancipovanog društva bio. Svestan je taj posledica i konsekvenci mnogo više nego npr Masvidal.

I slažem se u neku ruku sa mnogima koji kažu da je mala pizdica, tj da mi tako deluje. Vidiš likove koji obožavaju tuču, i ne plaše se iste. Colby pririodno nije takav, on je pun straha kad izlazi u ring, protiv bilo koga.
Masvidal se manje plašio tuče sad, što je bio underdog, nego Colby. Protiv Usman-a, drugi meč.... Jedva je izašo u oktagon...
Plus sam sebi nabije pritisak tolikim proseravanjem, pa onda je u fazonu "nemoj sad da izgubim, ima da prave meme-ove godinu dana".
Ali i pored toga udje u oktagon, uspe da pobedi strah i dobija ratove.
Neophodna je veeeeeeelika doslednost, i hrabrost, da se namerno posvadjaš sa 95 posto MMA sveta,, i da svaka druga osoba iz toga sveta, istreniranih boraca, želi da te  rokne na ulici.
Veliki je radnik, i mali broj ljudi na ovoj planeti može dugoročno da iznese ovaj character i to breme, koje je on sam sebi postavio.

Što se tiče njegovog narativa. Colby je Oregon republikanac, i vašljivko. Naravno da nije kreten kao što deluje ovaj njegov karakter, ali jeste kreten i ne baš nešto empatična i super osoba.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, djole said:

 

ne znam, sta god da je, prezabavan je lik :classic_biggrin:

 

i mnogo je dobar borac i veliki radnik, to se odmah vidi

za ovo 2 se slazem ja za njega navijam od pocetka ovog Haos Kolbija, jbg muka ga naterala da glumi tu nekog WWE Heela inace bi se borio po PFLu i slicnom sranju iako je imao dobar skor.
I napreduje kao borac, sem ovog ludackog Cardia, sve pristojniji stand up nazalost nece on imati nikad taj 1 udarac KO kao sto ima Kamaru, ali definitivno gatekeper divizije kao sto je Max bio u 145. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BattleBender said:

Meni nije prezabavan, ima svoje momente, ali je poprilično repetativan.

to je tačno, ali meni je i dalje ultra zabavno

 

s druge strane imam utisak kao da i on nekad konta boze koji sam ja retard sto sve ovo radim

 

i jbg jasno je da je on sve ovo poceo da bi ostao u promociji, jer budimo realni koliko god da je dobar, a odlican je, ima jako dosadan stil borbe i nije finisher

 

9 minutes ago, BattleBender said:

Treba izneti ovu ulogu, i da to traje godinama. Meni Colby ne deluje kao npr Masvidal, da ima tu uličarsku hrabrost. Ipak nije odraso na ulici, zavšrio je koledž (koji ne mora da znači mnogo, pogotovo što se on tu na rvanje provlačio), ali je svakako deo emancipovanog društva bio. Svestan je taj posledica i konsekvenci mnogo više nego npr Masvidal.

I slažem se u neku ruku sa mnogima koji kažu da je mala pizdica, tj da mi tako deluje. Vidiš likove koji obožavaju tuču, i ne plaše se iste. Colby pririodno nije takav, on je pun straha kad izlazi u ring, protiv bilo koga.
Masvidal se manje plašio tuče sad, što je bio underdog, nego Colby. Protiv Usman-a, drugi meč.... Jedva je izašo u oktagon...
Plus sam sebi nabije pritisak tolikim proseravanjem, pa onda je u fazonu "nemoj sad da izgubim, ima da prave meme-ove godinu dana".
Ali i pored toga udje u oktagon, uspe da pobedi strah i dobija ratove.
Neophodna je veeeeeeelika doslednost, i hrabrost, da se namerno posvadjaš sa 95 posto MMA sveta,, i da svaka druga osoba iz toga sveta, istreniranih boraca, želi da te  rokne na ulici.
Veliki je radnik, i mali broj ljudi na ovoj planeti može dugoročno da iznese ovaj character i to breme, koje je on sam sebi postavio.

ovo je tačno da lik ne voli tuču i da stvarno izgleda pre svake borbe preplašen

 

ali to je za dodatni rispekt što uspeva to da pobedi, to ne znači da je mala pizdica 

 

11 minutes ago, BattleBender said:

Što se tiče njegovog narativa. Colby je Oregon republikanac, i vašljivko. Naravno da nije kreten kao što deluje ovaj njegov karakter, ali jeste kreten i ne baš nešto empatična i super osoba.

u ovo geografsko i političko prepucavanje se bih upuštao, što se tiče tog dela, svaki put kad se to pomene jedino što mu se zamera je podrška Trampu pa mu se na to kače po običaju i neke druge ružne stvari (rasizam) 

 

kažem, jedino što mi smeta je što pominje tuđu porodicu, pogotovo decu

 

Link to comment
Share on other sites

Colby niti trenira stil, niti udara da napravi 1KO punch.

I to je jedan od razloga što ga izuzeetno cenim.
Neki kažu da jee glup lik. Ne postoji šansa da osoba može da bude glupa i da u odredjenoj aktivnosti, gde udaraš protivnika u glavu, proceni da treba da ostavi ego po strani i da trenira mehaniku tako da ne nokautira čoveka.

Nije to samo što se bori u stance-u koji nije totalno prirodno, pošto je on dešnjak, a bori se south paw-u. Najmanji problem da stekneš snagu u levoj ruci (meni je sad od boksa jača leva ruka nego desna, iako sam dešnjak) i npr zaj zadnji direkt, ili kroše, ide više iz nogu, abductora, kuka, zadnje loze, oblique i core misica i celog tela nego iz same ruke.

Fora sa neudaranjem punom snagom, nije čak ni to da se čuva snaga. Fora je što ako udješ u full motion twist kukom za udara, pogotovo (pogotovo zadnji direkt) otežao si balans  za naredni korak i pokret.

Boks se zove sweet science sa razlogom, zato što je potrebno da naučiš kako da ostaviš mogućnost da ti sledeći korak bude lak nakon udarca.
I lično ja sam trenutno u toj fazi da stvaram muscle memory da mi zadnji direkt služi za naredne pokrete, za dijagonalni side step u levo. Udarac nije dobar ako nije napravio dobru inerciju prenosa težišta za 2 udarca nakon tog samog udarca..
Izoštriti to je zajebana stvar, ne smeš da očigledno pipkaš dok udaraš, i treba psiha da ti pobedi izazov, i da sam po sebi koliko češ da twist-uješ kuk, koliko ćeš jako da prebaciš težište sa jedne na drugu nogu.

Colby ne radi to striktno za boks slučajeve, mada i to čak radi dobro. Ali radi za svoju namenu, a to je priprema za skraćivanje uglova, napad na takedown, teranje protivnika u žicu itd itd.

Colby kao borac mora da se poštuje izuzetno. Jedan od 5,6 najboljih boraca na svetu.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, djole said:

to je tačno, ali meni je i dalje ultra zabavno

 

s druge strane imam utisak kao da i on nekad konta boze koji sam ja retard sto sve ovo radim

 

 

 

pa jeste zabavno, i meni je nekad ultra zabavno baš zbog celog kontektsa.
Prirodno nije prezabavan, ali je mnogo istrajan, i  zabavno mi je da ga gledam kako je na trenutak od momenta da krene sam sebi da se smeje naglas 😄 I ta istrajnost je deo njegove zabavnosti.
Možda je istrenirao ovu ekstrovertnost, pa mu je postalo malo i rutina, ali se vidi da je on solidno shy i introvertan lik.
I nije prirodno zabavan lik. Nije jebeni Conor. Što kaže jdan moj ortak,, koji mrzi UFC, ali i trash talk "Brate, ona budala, kad samo regularno vozi bicikli je comic show, ne daj boze da se nasmeje svaki komicar ovog sveta gubi smisao... nasadjen je da bude presmešan"

Koliko god da to suludo zvuči, Colby Chaos, fake persona, ima svoj substance zbog svega što smo naveli.
Taj će već danas da ode i da trenira, iako je u situaciji da se sladi nad ovakvom pobedom, uzeo keš, samo što se završio meč, ko zna kad će sledeći meč.
Ne, on će da ode da trenira. To samo imbecil može da ne ceni.

2 meseca sam trenirao grappling. Nedovoljno dugo, ali su tu bili likovi koji treniraju po 5+ godina i video sam da neke stvari nikad ne zavolis. Dobar deo zagrevanja, koji traje po 15 minuita ne zavolis bukvalno nikad.
I svaki dan odes da to radis.
Neretko ljudima u mom boks klubu kazem, kad krenu da pricaju kako je boks neki spomenik mentalne snage (sto i jeste) "Brate, boks je pičkinska stvar u odnosu na rvanje i grappling, ćutite tu i osećajte se kao primadone".

Rvači i džudisti jednostavno imaju predispoziciju da budu najsuperiornija ljudska bića. Ne po default-u. I nije to stvar fizičkih sposobnosti, već pre svega mentalnih.
Nikad neću da prežalim što nisam trenirao džugo kao klinac.
Džudo ko džudo, sam inicijalni koncept osnivača, je nastao zbog toga, da se iskoriste koncepti jujutsu pokreta i veštine, i da se stave u framework za razvijanje psihičke snage i inteligencije.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...