Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

što kaže Skvebi, ne pratim dovoljno te stvari van da bih imao neki mnogo jak stav, ali i meni je Adesanya nesimpatičan

 

osim što je za mene lično džiberana, nema tu nekih postupaka za koje mu se može preterano zameriti, ali i ovo prvo je dovoljno da ga nešto ne gotivim

 

svakako ću navijati za Bobby-ja koji je car

 

indikativno mi je što je i on više puta rekao da se baš ne gotivi sa Adesanyom, a nije neko ko će to da kaže tek tako samo zato što im predstoji borba

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

First of all, dok se Izzy penjao kroz rankings, idealan scenario mi je da budu 1-1, pa da bude rematch-a. Rob je bio moj omiljen borac dok Izzy nije preuzeo UFC. I ostao je uz Izzy-a omiljen.
Nisam mogao da gledam mec, otiso sam na skijanje. Ne mogu da gledam da jedan od njih gubi 😄 Ajde prvi put, Izzy pobedi, pa obojica sampioni po jednom. Nešto slično bi osećao da se bore Rose i Alexa Grasso.
Najvise bih voleo da je Rob uzeo ovo na poene, bude jos jedan rematch, Izzy pobedi to, ode u LHW, a Rob vlada MW-om.

Sad sam odgledao, Izzy 3-2 at least. Internet je uzasan, kakva crna druga i treca runda za Roba. Postoji nešto što se zove kontrola oktagona. Vrišti twiiter oko treće runde, zbog jednog jab-a Roba, koji nije ni full prošo, više je izgledalo tako jer je Adesanya napravio nagli trzaj unazad (time naravno i amortizovao udarac)
I ljudi seru da je bio loš fajt. Nije sve jebeno u brawl-u. Nadmudrivanje 2 majstorcine sa izvanrednim veštinama. Blitzkrig i charge Rob-a je fenomenalan, Izzy-eva kontrola oktagona tim flow sitnim fintama je evolucija mma-a sporta. I trebalo bi da budemo zahvalni što obojicu gledamo. Ja sam uživao. Playful za moje oči, lep boks, borci koja imaju fenomenalan balans, kontre... 2 od nekoliko najboljih striker-a u celom UFC-u (moglo bi se reći top5 sa Yan-om i par njih).
Obojica se bore na drugačiji način, a ponovo obojica imaju taj neki svoj flow, stil, magiju.

Trulo je sad malo, gde će Rob posle ovog meča, pod pritiskom je da ponovo mora da čisti sve. Izzy ima još veću metu na ledjima, raste pritisak. I neću da ga neko slučajne skine sa trona, a da to nije Rob.
Kao fan obojice, svi naredni mečevi u MW će mi predstavljati odredjeni pritisak i nervozu.


In other news, Taiiiiiiiiiiiiiiii. Čast Lewis-u, ne gotivim ga nešto u poslednje vreme, i ne mogu da kažem da mi nije drago što ispada iz priče sa samog topa.

Link to comment
Share on other sites

Uh meni bas bilo drago zbog Bam Bam. Vrisnuo sam kao shiparica..

Dok sam gledao borbu bio sam u fazonu ma moze Bobi bolji je bio. Kad se sleglo ipak to nije dovoljno da se skine šampion..

 

Chimaev se nesto busa sve ce gi pobije..mmmm ne znam, mozda a mozda ipak ne

Link to comment
Share on other sites

Johhny Walker, najgluplji borac u celom UFC-u, treniran od strane najveće neznalice medju UFC trenerima, John Kavanagh-a. Recept za poraz.
Kavanagh će se još koji meč provući da nekog trenira u UFC-u na Conor-ovu slavu, mada će to biti totalno nebitni borci, i onda će svi odjebati. Samo glupi Conor verovatno neće. Ako se i on bori, pošto mu je zanimljivije da se pijan bori sa ogledalima po Dublinu.
Da mu nije Conor-a, ne bi taj napustio UK&Ireland kao nekakav trener. 

Evo šta se dešava kad neko ima 0 boxing skills. Obratite pažnju na desnu, odnosno backfoot, Walker-a, koju vuče po vazduhu dok udara.
Baš malopre sam došao iz teretane, bio sam da držim fokusere malo ortaku, koji je krenuo sad na boks,, navuko se u velikoj meri kao i na UFC(tu postaje hc fan vec malo jace od god dana). I dobar deo večeri sam proveo objašnjavući mu baš ovo.
"NEMOJ TO DA RADIŠ, najslabije da te neko pipne pašćeš kao letva. Kukom se twist-uje, kukom se ne uleće i juri u dužinu. Ne sme da ti lebdi zadnja noga".


Komentatori su naravno zarad spektakularnosti nokauta rekli da je Walker bio u van svesti već pre nego je udario u zicu. Ali to nije tacno u potpunosti, iako je bio uzdrman. Bio je van balansa. To sto je bio uzdrman u letu, bilo je isto zato sto je bio van balansa.

 



Sećam se kad sam krenuo boks da treniram, pa smaram trenera o MMA, UFC itd itd, on mi kaže "Ne mogu to da gledam, dobijam nagon da se zadavim kad vidim kako im se loše kreću noge i stopala". Mislio sam da preteruje, da je samo salty boxing fan, ali kako sam upoznao boks, razumem ga u određenoj meri.
Ja razumem da zbog rvanja i obaranja, peta mora da bude bliže, ili povremeno na zemlji, tj da takedown pravi tu gravitaciju kod boraca da im se lepi peta za canvas (mada Whittaker dokazuje da ne moraš da plant-uješ petu da bi sve to branio), ali stvarno ima likova u UFC-u koji su baš kršina sa boks tehnikom.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BattleBender said:

Šta su mislili za ovaj meč. Lik je duplo veći od Stošića. Za 5 sekunde ga iz klinča odvede gde god želi.

 

Nije največi problem u tome što je veči. DeFries je odličan grappler za HW standarde, da ne pričamo KSW HW standarde. 

 

A Darko je jednostavno slab. Videlo se to i u nekim prošlim mečevima, gde se namučio protiv nekih anonimusa. Govori mu trener 5 puta do sad ne idi u rikverc na žicu, on u rikverc na žicu... jbg

Link to comment
Share on other sites

Ovo je nažalost možda kraj ozbiljne karijere. Mnogo je teško da se vratiš posle ovoga. Skoro sam slušao nekog borca koji je baš objašnjavao i navodio primera kako više nikad nisi isti kad dobiješ ovakve agonične batine da moraš da tapuješ na udarce.
Od naših je to i Ilić pričao. Ali ja sam slušao nekog sa UFC scene.

Ma ovi njegovi trener. Ajde, poješću ponovo govna, i ispašću keyboard warrior kreten, ali ne mogu srpsku mma školu. Drkaju još svi na vhs kasete Mirka Filipovića, i misle da MMA kao sport nije napredovao od tad.
Kaže mu lik između runda "Ne daj da ti ledja budu na žici". Ajdeeeeeee, nemoj da pričaš...

Kaži mu kako da to uradi. Još u UFC-u sam video da mu je ground game baš slab, sporo mu rade kukovi i noge. Obarao je ljude, pa izgubi side control za nekolko sekundi i protivnik mu se digne lagano.
nedopustivo je bilo da bude ovoliko spor i u standup-u, noge ništa nisu radile.. Šta onda očekuješ....

Da se vratim na srpski mma. Ne pratim pomno kao svetski, ali vidim da se malo menja poimanje sporta.. Ali i dalje se vuku repovi toga da svaki borac se bori u 2 kategorije iznad one koje bi trebalo. Jer bitno da budeš telo. Nekakav glupi ponos "Neću ja da skidam kile".


Darko je dobar momak, izgleda baš tako. Ali mi se čini da nije dobro guide-ovan. I možda jedem govna. Tu ne mislim samo na trenere. 
Da je on kao mlad bio na Floridi on bi sad bio MW.
Al nema, ne može Balkanac da ne bude pod Mirko Filipović vibe.
Ima li trenera koji će da mu kaže "Darko, možemo da radimo, ali neću da učestvujem u tome da ti pokušavaš da budeš teškaš, dobićeš samo tamo neke opasne batine".
Kao što ih je dobio sad.

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, BattleBender said:

Ovo je nažalost možda kraj ozbiljne karijere. Mnogo je teško da se vratiš posle ovoga. Skoro sam slušao nekog borca koji je baš objašnjavao i navodio primera kako više nikad nisi isti kad dobiješ ovakve agonične batine da moraš da tapuješ na udarce.
Od naših je to i Ilić pričao. Ali ja sam slušao nekog sa UFC scene.

Ma ovi njegovi trener. Ajde, poješću ponovo govna, i ispašću keyboard warrior kreten, ali ne mogu srpsku mma školu. Drkaju još svi na vhs kasete Mirka Filipovića, i misle da MMA kao sport nije napredovao od tad.
Kaže mu lik između runda "Ne daj da ti ledja budu na žici". Ajdeeeeeee, nemoj da pričaš...

Kaži mu kako da to uradi. Još u UFC-u sam video da mu je ground game baš slab, sporo mu rade kukovi i noge. Obarao je ljude, pa izgubi side control za nekolko sekundi i protivnik mu se digne lagano.
nedopustivo je bilo da bude ovoliko spor i u standup-u, noge ništa nisu radile.. Šta onda očekuješ....

Da se vratim na srpski mma. Ne pratim pomno kao svetski, ali vidim da se malo menja poimanje sporta.. Ali i dalje se vuku repovi toga da svaki borac se bori u 2 kategorije iznad one koje bi trebalo. Jer bitno da budeš telo. Nekakav glupi ponos "Neću ja da skidam kile".


Darko je dobar momak, izgleda baš tako. Ali mi se čini da nije dobro guide-ovan. I možda jedem govna. Tu ne mislim samo na trenere. 
Da je on kao mlad bio na Floridi on bi sad bio MW.
Al nema, ne može Balkanac da ne bude pod Mirko Filipović vibe.
Ima li trenera koji će da mu kaže "Darko, možemo da radimo, ali neću da učestvujem u tome da ti pokušavaš da budeš teškaš, dobićeš samo tamo neke opasne batine".
Kao što ih je dobio sad.

 

 

Mislim da nisu udarci bili problem, nego to da je bio exhausted. Jednostavno nije ima više trunke energije. Pa i po završetku treče i četvrte runde se jedva pokupio sa partera. Mene je iskreno iznenadio što je izdržo do 5. runde, pošto mu problemi sa kardiom obično počinju sredinom druge runde.

 

Nije srpska mma škola. Oni su iz ATT Zagreb. Izuzevši jednog lika koji s njim radi kad je u Beogradu, ako se ne varam. Nije sad da branim kvalitet tih trenera, jer se iskreno ne razumem toliko u to, ali jesu mu konstantno davali uputstva kako da pokuša izači iz tih clincheva, ali ih u 80% slučaja nije slušao. Ja bi rekao da je umor glavni razlog. Tad glava ne radi kako treba, izgubiš i dosta eksplozivnosti da neke stvari izvedeš, a i kvalitet protivnika nije zanemarljiv uopšte.

 

Da, ground game mu nikad nije bio dobar. Baš ovo što si napisao, odradi lagano rušenje, al mu se dignu likovi za par sekundi. U trečoj rundi je 5 puta rušio Jamahal Hilla u svom zadnjom UFC meču (taj lik je sad rangiran u poluteškoj), al mu svaki put bez problema ustao. A kakav je na ledjima nismo imali šanse ni da vidimo mnogo, jer nit su puno pokušavali da ga ruše u UFC, nit im je uspelo u to malo pokušaja. Mislim da je bila samo jedna situacija u KSW, i tu se je odma videlo da to neče biti dobro protiv nekoga kao što je DeFries.

Što se tiče standupa, nemogu da ulazim u te tehničke detalje pošto nemam pojma. Ali mene podseča na Tyron Woodleya kad se raspadao. Na fazon, čekam perfektnu priliku da te knockoutiram desnim krošejem, samo što ta prilika nikako da dodje. Previše pasivno, premalo nekog cagefajterskog mentaliteta da kreneš u protivnika da mu otkineš glavu.

Što se tiče kategorija, mislim da to nije glavni problem. Glavni problem po mom mišljenju je što on nema identitet kao fajter. On je judoka, gradjen kao rvač, a želi da bud neki counter puncher u standupu, gde je priučen. On jednostavno mora da odluči kakav borac želi da bude i da shodno tome onda izabere kategoriju. Može proči i u teškoj ( ne naravno za vrh UFC-a), jer je bilo tih malih eksplozivnih teškaša i u prošlosti. Ali onda moraš tako i da se boriš i koristiš prednosti koje imaš u odnosu na ostale teškaše. Skratiti distancu, i bukvalno se pobiti. 

Mada bi mu verovatno pametnije bilo da batali standup. Poradi na top kontroli na podu i krene da ruši sve redom, što je jako dobro i radio, kada se je za to odlučio. Pa kad ti uteraš protivniku strah u kosti da če 15 minuta preživeti na ledjima, onda se otvore i šanse za neki KO. Naravno, za ovo bi trebao da se spusti barem u LHW.

 

I da, Darko stvarno izgleda kao dobar lik i nadam se da mu se stvari poklope. Ovakav poraz gde te neko maltretira 20 minuta, je za psihu veliki test. Ali može biti i blessing in disguise, jer mu kariera nije išla u dobrom pravcu (po mom mišljenju) i ovakav poraz ga možda natera da neke stvari promeni iz korena.

Link to comment
Share on other sites

Za koga navijate za vikend?

Ja moram da priznam da ću biti na strani Masvidala, iako sam daleko od njegovog fana, a Colby mi je u nekim momentima zabavan.
Predebilnih sranja je napravio Colby, pogotovo u tom odnosu sa Masvidalom. Ne da mi se ne navijati za Masvidala.
Naravno Colby je favorit, nemašta dendatm,ali Masvidal ima to true fajtersko ludilo za izvuče neko besnilo, neki potez, nešto...

Iako ima mnogo smisla da su sve fabrikovali. Ipak mislim da nisu, procurilo bi nekako... nema šanse, neko bi osetio. American  Top Team je ogroman, ima mnogo bitnih boraca, trenera itd itd, da bi neko ćutao da pokrije njihov story.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mr clutch said:

Kejn uhapsen zbog pokusaja ubistva 😲

Velasquez’s shots wounded the defendant’s stepfather in the encounter off Monterey Highway and Bailey Avenue on the southern edges of San Jose, multiple law-enforcement sources confirmed. That evening, Velasquez, 39, a former two-time Ultimate Fighting Championship heavyweight champion based out of San Jose, was booked into the Santa Clara County Main Jail and its being held without bail.

Velasquez declined a request Tuesday from this news organization for a jail interview. His arraignment is tentatively scheduled for Wednesday.

Court records and sources with close knowledge of the case have described a sequence that began last week after Velasquez’s relative reported being molested by a man at a home daycare in San Martin.

Link to comment
Share on other sites

Baš sam razmišljao da Cain ima neki dubok razlog za pokušaj ubistva neko nasilje ili samodbrana, jer je kroz karijeru bio povučen i korektan lik, barem u medijima. Ali opet nekada ispliva da neki sportisti nisu ono kako su predstavljeni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...