Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Ostajem pri tome da ako mu je pokidan (naglašavam pokidan, znači pocepan na dva dela) ligament ne bi mogao odraditi borbu, što ne znači da nije povredio koleno (naprsao ligament ili istegnuce) tokom trening kampa. Čak i istegnuce ligamenata nekada zahteva operaciju. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mr clutch said:

Ostajem pri tome da ako mu je pokidan (naglašavam pokidan, znači pocepan na dva dela) ligament ne bi mogao odraditi borbu, što ne znači da nije povredio koleno (naprsao ligament ili istegnuce) tokom trening kampa. Čak i istegnuce ligamenata nekada zahteva operaciju. 

 

Nemam konja u ovoj trci i ne pratim sport nešto posebno, ali osećam potrebu da samo bacim svoja 2 centa. Kao neko ko je pre jedno 5  godina kao mator čovek pokidao potpuno ACL i usput uništio meniskus na 4 dela, mogu da poverujem da jedna profi životinja može da se bori (i da pobedi). Kidanje ahila, na primer, je drugo, jer noga gubi u potpunosti svoju funkciju. Bez ACLa može da se funkcioniše, a kratkoročno može i da se obavi nekakav sportski posao. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

 

Nemam konja u ovoj trci i ne pratim sport nešto posebno, ali osećam potrebu da samo bacim svoja 2 centa. Kao neko ko je pre jedno 5  godina kao mator čovek pokidao potpuno ACL i usput uništio meniskus na 4 dela, mogu da poverujem da jedna profi životinja može da se bori (i da pobedi). Kidanje ahila, na primer, je drugo, jer noga gubi u potpunosti svoju funkciju. Bez ACLa može da se funkcioniše, a kratkoročno može i da se obavi nekakav sportski posao. 

Nazalost imam i ja iskustv sa kidanjem ACL-a, takodje imam ljude sa takvim i medju svojim poznanicima. Tesko mi je da poverujem da za 3 nedelje se covek vrati u funkcionalno stanje dao odradi borbu. Treba za tako kratko vreme da spadne otok i  da vrati funkcionalnost noge, mislim na savitljivost i gipkost. Rival ga tokom meca gadja sa low kickovima, i on to izdrzava kao da je potpuno fit (navodno mu je rival imao insajd info za povredu).

Link to comment
Share on other sites

Pa on nije bio savitljiv i gipak, bukvalno nije imao nijedajn sprint in u celom meču.
To što je pokušao neke udarce, bilo je iz klinča, gde više iz kukova možeš da rokaš.

Bukvalno su svi znali da je bio povredjen, i više njih je to obelodanilo pre nego je on rekao, praktično u toku samog meča. Ako se dobro sećam Rogan ili neko od komentatora je spomenuo nešto već u provj rundi.

Možda ti je teško da poveruješ, ali je tako.
Kad se noga zagreje može da bude bazično funkcionalno. Ja kad sam povredio medijalne ligamente na moru, pre 2 god. Imao sam 3 dana otok kao lubenica. Bolelo je, pogotovo u snu, kad se ohladi i ukruti noge, nije bilo spavanja...
Ali tipa posle toga kad je zagrejana noga manje boli, i naravno u vodi mnogo manje boli. 
Ne možeš naravno da radiš sprintove i sl, niti možeš da treniraš, ali odredjenom nelagodom možeš da staneš u gard, i da se krećeš.
Ja nisam išao na neke operacije, ali sam nastavio da treniram posle 2,3 meseca, i dalje sa bolovima. Zezalo je tu i tamo, kad je hladno, osećaš da ne možeš full da radiš, ali možeš da staneš u gard.


Kao što je Freethrow, može da se odradi nekakav posao. Znam da postoji slučaj da neki NFL igrač je igrao godinama bez ACL-a, ojačao kao mnogo kvadriceps, tetive, šta li već..
Znam i druga, koji je pikao basket godinu dana sa pokidanim ligamentima, mučno je bilo, ali je igrao.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iz sportskog aspekta ovo je pravi trenutak za Soldica da se oproba u ufc-u. U ksw-u je ostvario sve što je mogao. Eventualno bi mogao da napadne pojas u polusteskoj, ali imo je bolje da to ne radi jer će teško moći da ga osvoji pošto je on prirodni velteras (po mma standardima) i razlika u masi bi odigrala ulogu. 

Link to comment
Share on other sites

Sad je idealan trenutak da predje u UFC. Welter kategorija u UFC-u je trenutno u tranziciji. Imamo Usman-a i Colby-a, prvi ce uskoro da se povuce ili da juri samo money fights. Još zbog povrede mislim da će Usman odraditi još 2 borbe, i to je to. Colby će samo juriti money fights, i ne verujem da će se on tući dok je u decline-u, sa borcima koji nisu zvezde. Sad pravi haos, da posle ne bi morao da bude gatekeeper, i od toga živeo.

Khamzati i Shavkat su nadolazeći, ali nisu oni na putu Soldiću do nekog top10. Mislim da ima Soldić velike šanse da se udje u top10. Du Plessisu ide dobro u UFC-u, a Soldić je bolji borac od njega.

 

Link to comment
Share on other sites

Izzy je bog.
Sportska superzvezda koju do sad Svet nije video.

Full package.
Dobar lik, zabavan, harizmatican, flamboyant, vanserijski inteligentan, nikad opsta mesta, nikad nista otrcano. Mnogo misli. Mnogo postuje druge(ako je to stvar o kojoj nece da se prica) sustinski je ispravan, veran svojem krugu ljudi, sa kojima je mnogo hubleijer zaboga izlakirao nogde, i nesto tamo plese. Pokazuje da mozes da bude internet kid, a da ipak ne budes retard.
Stil borbe prelep.

I to sve nekako nije genericki spojeno u neki paket.

Mozda najbolja reklama i argument zasto je glupo trositi vreme na NBA genericke i povrsne meh zvezde, sa sve otrcanim frazama.

Da imaju isti osmeh, bio bi veca zvezda od Konora.
Konora nikad niko nece pretici po toj nekoj moci, iz prostog razloga, takva zarazna i smesna gestikulacija se ne ponavlja.
Konorov zarazni smeh ga je maltene napravio milijarderom. I sa finansijske strane gledano, Konorov osmeh je je najvrednija sposobnost nekog borca, mozda i sportiste.
 

Link to comment
Share on other sites

Ih, tamo gde ti vidiš harizmaticnost ja ljakseizam... 

Mislim legitimno je sve sto pišeš, gledamo iz razlicitih uglova.

 

U oktagonu je zverina to nema sta. 

I treba dodati da ja ne znam ništa o njemu van oktagona, tako da mozda grešim..

 

Kako god, smarac je :) ;) :)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar je momak Izzy, trudi se promeni svest o mental health. Bez ikakve koristi se sprijateljio sa nekim random fanom na tviteru kome pomaze, lik je onako neko kome ne ide zivot bas najbolje.

Meni je carski sto je flamboyant, farbao se i u roze, sad je ofarbao nokte na stopalima. Pošto je prethodno sam pravio sprdnju od svojih stopala, da su najruznija na svetu, i stvarno su mu odvratni nokti na nogama.
Vreme je da prevazidjemo predrasude da je neko glupi pajac i kreten samo zato što mu je došlo da nešto boji u odredjeni heksa zapis. Šta god...

Razbija predrasude da neko mora da se ponasa po odredjeno, rigidno odmerenom obrascu da ne bi bio kretencina. Šalje dobar vajb, iskren je.
Robert Vitaker je borac koga ceo mma svet voli i postuje. A zapravo je Adesanya uspeo najvise da ga ispostuje, iako je u istom intervju, u istim recenicama rekoa "ok, we don't like each other, he's not that perfect guy, none of us is..."

Njegova reakcija na onaj haos kad je bio sa Black Lives Matter, je bio savrsen. Iako je imao zicer situaciju da nakaci jos milione fanova...
 

Link to comment
Share on other sites

Kontekst scene sa Costa-om je bully the bully.
Costa je bully. I to onaj proud bully, glupi, prazni debilni bully. On i njegov menadzer, sa sve svojim engleskim, su mozda nesto najodvratnije i najcringe u UFC-u.
Ako postoji odredjen momenat iskazanog disrespect-a u UFC-u, koji mi je pomalo drag je to je prema Costa-i.

Neki ovde neću da poveruju kad kazem da mi vise smeta Costa nego Khabib, ali Khabib nije glupa cringe budaletina, ona najgora separe seljacina. Ovaj je prava sramota i antireklama za MMA.
Costa je nabildovani kreten i ni malo zabavan krindž fest, ili hjrindž (pošto bi ga on tako izgovorio).
Malo ga je jebo Izzy, trebalo je Vetorri da nastavi.
Šta Costa zaslužuje pokazao je odmah u meču sa Vettori-em.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...