Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Bas sramna predstava, nadrogiranog "Goata", jedva dobio coveka sa 1 acl-om.
Sa 2 strane legit wGoat je pokazala kako izgleda koza protiv ex Sampiona.
Brat Ben jbg izgubio je u jedinom intervalu gde je otvoren i exposed (kao i Khabib) dok ne dodje do klinca..
Sve u svemu jedan kvalitetan event ovaj sledeci ufc je slab pa ide 241 i DC-STIPE 2/ Romero/drogosBrazilac i povratak Natea. A onda i 242 i napokon dobar termin za nas iz Jevrope.

Link to comment
Share on other sites

I pored ovog nadrealnog Masvidalovog nokauta, glavni utisak veceri mi je ipak koliko je Rockhold glup lik.
Ne postoji lik koji je gluplje nakurcen i confident u celom UFC-u. Douchebag i kretencina kakva se vidja jednom.
A po skillsetu je mozda u top10. No, ko ga jebe, uvek je lepo videti da najveci douchebag UFC-a popije ovakve batine.

Chiesa je mnogo zajebana riba, ako Usman prezivi silne povrede dok se ne digne Chiesa do top5, mislim da je Usman uz Woodley-a jedini koji moze da resi Chiesu.


Inace, postoje leveli, Ben je to shvatio. Ok, nije jos shvatio, prvo treba da shvati gde se nalazi, nece to jos u narednim danima.
Eto i Peja da vidi da je Bellator druga liga, i da bi maltene u svakoj kategoriji bilo koji top10 UFC borac brisao patos Bellator sampionom...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, threepwood said:

Kakva žena, goatčina

 

Ali stvarno. I čuj šta kaže. Imala je želju da nokautira Holm sa njenim trademark udarcem i to učinila za svega par minuta. Žena se igra sa borkinjama, koje bi trebale da joj budu največa konkurencija.

 

53 minutes ago, BattleBorn said:

I pored ovog nadrealnog Masvidalovog nokauta, glavni utisak veceri mi je ipak koliko je Rockhold glup lik.
Ne postoji lik koji je gluplje nakurcen i confident u celom UFC-u. Douchebag i kretencina kakva se vidja jednom.
A po skillsetu je mozda u top10. No, ko ga jebe, uvek je lepo videti da najveci douchebag UFC-a popije ovakve batine.

Chiesa je mnogo zajebana riba, ako Usman prezivi silne povrede dok se ne digne Chiesa do top5, mislim da je Usman uz Woodley-a jedini koji moze da resi Chiesu.


Inace, postoje leveli, Ben je to shvatio. Ok, nije jos shvatio, prvo treba da shvati gde se nalazi, nece to jos u narednim danima.
Eto i Peja da vidi da je Bellator druga liga, i da bi maltene u svakoj kategoriji bilo koji top10 UFC borac brisao patos Bellator sampionom...

 

Podpisujem za Rockholda. Lik je stvarno kretenčina.  Prije borbe kenjao samo o tome kako če da hunt-uje kao u stare dane, te da je brži i jači od svih u 205. Počne borba, a on odma u klinč. Tu je osjetio da ipak nije baš jači od svih u 205 a kad ga je Jan par puta zakačio ljevicom, tu je onda skapirao da nije ni brži. Tu su onda počeli oni panični osmjesi u fazonu, nije mi ništa i samo je bilo pitanje vremena kad če ga Blachowicz dokrajčiti. I neka ga je.

 

Za Bena i levele, bi ja još malo sačekao. Ajde da ga je Masvidal dominirao svih 15 minuta, pa da možeš to reči. Ovako ga je uhvatio na flying knee u 5. sekundi, za kojeg ja mislim da se je i sam iznenadio da mu je prošao. Meni je izgledalo da je tako divlje krenuo više zbog toga da potkrepi priču prije meča, o tome da je stvarno došao u oktagon da mu otkine glavu i ništa drugo. Baš me zanima šta bi se izdešavalo da ga nije tako dobro pogodio tim kolenom. Gde bi štao taj meč. Generalno gledano, meni su gotivni obojica, pošto su zanimljivi svaki na svoj način.

 

Šteta za Thiaga i tu povredu kolena. Nije rečeno da bi sigurno pobjedio da je bio zdrav, ali sigurno bi bio malo opasniji. Jako pametna borba sa njegove strane. U Jones-ovom čošku su bili iznenadjeni time. Jackson mu je u jednom momentu rekao, stisni ga u čošak i kad podivlja, znaš šta ti je činiti. Alli toga divljanja nije bilo i izgleda im je plan pao u vodu. A pored toga je i Jones video da nema zajebancije i nije hteo mnogo da rizikuje u tim razmenama, jer je Santos stvarno sposoban da ugasi svetla u svakom momentu. Rekao bi da sad ide oporavak od te povrede kolena. U međuvremenu če Jonesu odraditi jedu borbu da ostane u ritmu, a onda rematch.

Link to comment
Share on other sites

Thiago Santos me impresionirao, gledao sam 2 puta meca. Odluka je fer, sto ne znaci da je Jones bio dobar.Santos e pravi vojnik.
Usao je u mec previse samouvereno, bio je ubedjen da ce Santos da se bori suludo, kad je video da toga nema, bio je u najmanju ruku zbunjen. Potcenio je tudju inteligenciju, posle uposte nije ni znao koliko sme i sta, zato nije ni pokusavao totalno da skrati distancu i da proba takedown.
Hrabar i pametan mec Santosa, perfect mix.

Holly je izgubila samo zato sto se previse boji udaraca Amande. Krene u neki kombo, povuce je muscle memory, i onda neko povlacenje u sred toga.
I ovo kako je popila nokaut je bilo ta fora. Krece u front kick i vec razmislja kako da se izvlaci iz dzepa, u raskoraku, i bum.
Izuzev tih straigt rucnih udaraca ne mislim da je Amanda neki savrseno dobar borac. Ali jednostavno se previse boje nje.
Kad se priblize u ringu sa njom, jednostavno vidis da su njene ruke, ramena i ledja muska kategorija za ostale zene.
Pobedila je in big fashion, malo mi je i gotiva, Holly mi je tunjava plavusa, koja uvek deluje preplaseno i pogubljeno, ali mislim da je na nogama bolji borac, da je more technical.
Izgubila je u glavi ovaj mec. Strah koja je dala pun smisao apsolutnoj samouverenosti Amande Nunes.

Rockhold je tupan, Bisping mu  je sa trening kampom od 2 nedelje oduzeo pojas,  bas zbog tog levog krosea i spustanja sopstvenog desnog ramena.
Dosao je medju teze momke i sad ima polomljenu vilicu. Ovo je vrlo verovatno kraj karijere. 
Poprilicno patetican douchebag i lead up za ovaj mec mu je bio u fazonu kao da je on neki Jones/Khabib/Tony Ferguson..


Nisam znao za koga da navijam u Masvidal-Ben borbi. Juce u toku dana sam mozda bio na strani Masvidala 55-45. I jeste OG lik.
Ali brate ona proslava, postoje granice. I dalje mislim da je zanimljiv lik, ali mi ne bi bilo krivo da mu neko otkine glavu i da provede pola dana u nesvesti, cold out...
U sustini Ben je ispao glup i gord. U fazonu "Whatever, u prvoj sekundi cu da se bacim njemu u noge, on ce da proba nesto rukama, zavrsice u 15 minutnoj agoniji dok ga gnjavim.
Jbg ne ide to tako, ovo je UFC, nije ovo Bellator ili ONE FC.
I pored ovog momentalnog slanja u drugi univerzum, ubedjen sam da je Masvidal imao sansu samo ako u prvih 20 sekundi prospe Bena. To se i desilo.
 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ima veze sa levelima, kao sto je MVP popio patos protiv prvog (jednog od 2) iole ozbilnijeg borca u toj diviziji, u Bellatoru.
I naravno da je ovaj neka vrsta fluke-a, ali se predvidljivost i gordost ovde lakse kaznjavaju. I sa Robijem je bio blizu brzog demoliranja (mada je i tu popio opasne batine).

Masvidal na treninzima u American Top Team-u ima opasniji drill nego sto je Ben imao po tim B ligama mma-a...

Sto ne znaci da bi ga u Masvidal dobio u 10 od 10 borbi. Sta vise, mislim da bi bilo tip 7-3 za Bena...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Delimicno se slazem, delimicno ne.
Da postoje Leveli ali ovo nije primer za to.Da ima veze za Levelima bio bi Ben razbijen 9/10 a ne kao sto ti pises 7-3 za Bena.
Veze sa Levelima je kod Will Broksa i tako tih gde gube od prosecnih boraca i dobiju sut kartu posle kraja 1  ugovora, koji je najcesce veoma jak.
Naravno da ce biti teze Benu ovde posto je jaca konkurencija,  trenutno je na 1-1 sa vrhom divizije, srecna pobeda (greska sudije ali kraj bi bio slican) i fluke poraz u 3 sek. Bacen je odmah u vrh nikakvo zagrejavanje, a pre toga je bio penzos.
Ako dobije jos 3 Ko u napredne 3 onda jeste ce biti dobar primer..
Inace Ben je ozbiljan gospodin i realan covek za razliku od Alda sisice koji je odmah kukao za revans:

 

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

Ma Ben je verovatno najosvesceniji i, da kazem zivotno(van oktagona), najpametniji borac u UFC-u. Mrzim da potezem taj argument "cita ozbiljne knjige", ali se stvarno vidi razlika kod njega u odnosu na ostale sto se tice nekog poimanja Sveta. Sto ne znaci da je najinteligentniji lik od njih.
 


Carski je podneo ovaj poraz, posrpdao se sam sa sobom, rekao da je verovatno i zasluzio ovo.
Uspeo je cak nekim izrecenim stvarima kod Ariela da napravi Masvidala na gubitnika i pored ovog nokauta.

Svakako veoma cudna situacija, epski nokaut, intense mec, a obojica su izgubili, na kraju dana. Loze se ljudi na Masvidala, Cuban/Ghetto Jesus, OG, trt mrt. Sve ce to da bude tako do prvog salty poraza.
Nece se mnogo pominjati, sto je porazavajuce, ali kad malo prodje vreme, oni koji ne zaborave proslavu Masvidala, ce jadnije gledati na Masvidala posle ovog meca. 
Ben je ocigledno, bez skrivanja trolovao zbog para i pravljenja nekog hajpa, to je i zanimljivo radio.
Postoje granice i stvari koje se ne rade. Masvidalova proslava nema direktan uticaj na neciju nesrecu, ali rugati se coveku koji je trenutno u nesvesti... odvratno.

. Rugati se liku zbog kojeg ti je honorar za mec duplo veci nego sto bi inace bio, jbmlg...  Jeste taj GTA-ovski street cred lik, ali je ipak samo ulicar...

Edited by BattleBorn
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma klasican ulicar. I za ta 2 udarca je rekao da su bili super potrebni...
Hvali se u intervjuima kako ne placa pice po diskotekama, nego on i Romero sami pobacaju celo obezbedjenje diskoteke.
Prica da je broke, kao da je to u fazonu za pohvalu. 
"Dajte mi championship fight, potrebne su mi pare". Ko zna na sta je ih je potrosio, a sad nema pare da odvoji za koledz svoje dece.
Cutis kad si toliki dripac, bahanalije neke, pa onda kukanje kako ti trebaju pare. Imas maltene 50 meceva...
Cowboy je izgradio ranc, klub i gym u okviru ranca.
Nemoj da glumis Conora ako nisi Conor...

Ali ima momente zanimljivosti, cak i kao lik. A kao borac je ultra exciting. Pure fighter, pure fighting skill i intuicija.
Sigurno je u top10 boraca u UFC-u po toj fighting intuiciji.

Ben je sa druge strane ultra smoran kao borac.
Ali jako zanimljiv lik.

Link to comment
Share on other sites

i dalje izgleda kao australijski surfer. 😄
Kupio me je sa ovim "The cringe is real" za Cejuda.

Herb ponovo ujebo odluku, Ladd nije bila jos finished.

Cody's IQ strikes again... izleteo se za EPO "we're taking EP... they're taking EPO"

🤣

Emmet moze da pomrsi racune u Feathereweightu. Zajeban borac bas, pametan a jak kao bik.
Imao je onaj jako neugodan poraz od Stephensa, gde je umalo ostao i bez oka, sa totalnom razorenom cheekbones. Ali Stephens je takav, ako te uhvati, pravi masakr.
Moze da namuci on i Maxa, imho. 
Mislim da on tipa ima vece sanse nego Zabit protiv Maxa...

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BattleBorn said:

.

Herb ponovo ujebo odluku, Ladd nije bila jos finished.

 

 

 

Ladd je bila finished več prošli dan na vagi. Po mom mišljenju Herb nije ništa ujebao. Da nije ustavio borbu, de Randamie bi je samo prikucala još koji put ko Romero Rockholda. Ovako je poremetio taj drugi udarac, pa je Ladd dobila udarac u grudi umesto u glavu, a do trečeg nije ni došlo.

 

Da sam na njegovom mestu, ko god misli da sam mu škodio sa ovakvim prekidom, bio bi zapisan na jedan spisak. A sledeči put mu nebi prekinuo borbu sve dok mu se oči ne okrenu u glavi i dok ne proguta mouthpiece. Pa da vidimo onda kako si sposoban za preživljavanje i dali je trebalo da se prekine ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Frankie je car, ali je bila bas one way street borba.

U poslednjih 2 godine, bilo max 3,4 meca gde je ishod i razvoj meca bio ovoliko ocekivan.
Sledeci Maxov protivnik je makedonski Australijanac, potencijalno slican mec kao Edgarom. Samo sto Volkanovski ima vise potencijala da uzdrma Maxa, mislim da je snazniji od Edgara. Ali je sa druge strane neiskusniji, i manje technical borac od Edgara.
Kao i Edgar, ima veliko srce.

Felicia Spencer posten i castan protivnik Cyborg.


Geoff Neal je polozio test. Nico Price je gotivan borca, navijao za njega, ali nije pobedio na to njegovo ludilo.
Welter je dobila jos jednog potencijalnog contendera za top10. Ima materijala  Neal.
Opasna kategorija, neverovatno zanimljiva i konkurentna.
Mozda nema tu neki GOAT materijal, ali brdo ozbiljnih boraca.

Dawodu poprilicno anojing ubacotka, ali moze da se popne do top10 u Feather.
Japanac koji bezi ce brzo da leti iz UFC-a. Mnogo bezi od borbe, nece to Dana da tolerise, a sustinski je one trick pony sa tim dance overhand udarcem, kao neki japanski baseball pitcher.
 

Figuiredo moze potencijalni da bude zajeban protivnik Cejudu. Lud lik, ko neko malo demonce.

Skroman event...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...