Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

7 hours ago, BattleBender said:

Prodade mediokritetnom svetu i da je gospodin i da je GOAT (za sta i ima smisla da se govori mooooooooozda)

Je l znate vi da Khabib snima beskucnike, daje im 10 dolara i tera ih da rade sklekove dok im se smeje sa svojim drugarima banditima?
Je l znate da se druzi sa ozbiljnim kriminalcima i teroristima?

Je l znate da je u prvih 15 mma pobeda, samo jedan protivnik bio neko ko nije totalna kesa. Dobar deo boraca su tu likovi koji su na nivou lokalaca, i to ne samo ovi pocetni.
Je l znate da ima 3 sampionske borbe (ono protiv Iaquinte ne moze da se racuna) dok Jones ima 15.
Je l znate da se Jones borio protiv onih koji su godinama trenirali i sebe kao borce razvijali da njega pobede? Isto je i sa GSP-om...

Pobedom protiv ozbiljnog Conora, ili pobeda protiv Tony-a (koji jeste precenjen borac i slabiji borac i od Conora i od Dustina i od Justina, a verovano i od Hookera) koji mu jedini stilski nije skrojen savrseno, bi mogli da ga stave u nekakvu diskusiju.

Ovo u nedelju je bilo impresivno sa njegove strane, ali ujedno i sramotno sa strane Justina. Ovo je BJJ na nivou striker specijalista koji se bore u undercard-u, i ovo im je prvi, drugi mec u UFC-u...

 

 

Niko nije budala da spori da je Jones jedan od najboljih boraca svih vremena. Ali, cela diskusija oko GOAT-a se lomi na jednoj tački. A to su piktogrami. Po meni, on nikada nemože da bude največi s obzirom da je pado na doping više puta. Isto ko da neko kaže Lance Armstrong največi biciklista svih vremena. Nepojmljivo.

 

A s ovim u boldu baš nema smisla. Do sad su svi govorili da mu je Gaethje najnezgodniji matchup. Sad kad ga je preško ko plitak potak, ne nije Gaethje, nego Ferguson. Postrojio je čitavu diviziju i pošamaro ih ko malu decu. I to diviziju koja je dugo važila kao najjača u UFC.

 

3 hours ago, Sprivel said:

Docim je nasnifani irski patuljak gospodin dok udara na kvarno u pabu ljude od 80 godina.

 

😄

 

Zvuči kao naslov nove knjige Vojislava Šešelja.

 

3 hours ago, Zvezdinho said:

 

Nemogu tvrditi da nije, samo kažem da treba razmisliti koliko je pametno verovatni kvalifikacijama velikih zapadnih medija o tome ko je tiranin i terorista, a ko je veliki demokrata i borac za slobodu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dovoljno mi je sto sam video sta je covek sam, bez ikakvog oklevanja, izjavio za neke ljude (da ih treba pobiti jer nisu ljudi vec pacovi)

 

Btw. taj narativ da je Gaethje najtezi matchup je prica casual fan-ova, ili pak Khabib squada, cisto da se pripremi velicanje. Sam trener Khabiba, Mendes je izjavio da je Conor mnogo tezi matchup.

 

Khabiba ne dobija nesto slicno ili natrenirano, a Justin je to. Natrenirani rvac, koji pritom dugo ne rve, i ima uzasan bjj. Khabiba moze da dobije samo fokusirani Conor(ne tvrdim da bi ga zilion posto dobio). Ali onaj Conor i 229, je daleko od najboljeg Conora. 

Eventualno Tony, ne zato sto je mnogo dobar, vec zato sto je lud, ima legit cardio, atipicnu bjj, i ono sto je najbitnije protiv Khabiba na zemlji, velike sake i dlanove.

Khabib gura na žicu i savrseno kontrolise protivnicke zglobove.

Tony ima ogromne sake i njemu bi teze zarobio zglobove.

 

Justin se poprilicno plasljivo borio, bezao je od zice kao da ga juri sam djavo. Moze on da prica sta hoce, mnogo je "uznemireno" uso u mec.

A o tome govori najbolje sto je bio zadihan posle minuta.

 

S obzirom da se svakodnevno bavim Heart rate-om, u sport science-u i fitnessu, to se neretko desava kad te spuca trema/strah/anksioznost.

 

Khabib istina izlaze velikom pritisku svoje protivnike, i protiv njega su borci van komforne zone, ali u toku prve runde da dises onako, to je interna stvar borca.

 

Da se razumemo, Khabib je one of a kind borac, neverovatan je, njegova kontrola zice je umetnost. Ima i brz ruke. I ne, boks mu nije dobar, nemoj i da padate tu na pricu. Steko je sigurnost zbog toga sto protiv Khabiba ne smes neke kombinacije da udaras, jer ako duck-uje to, izlozeni su protivnici obaranju. Tesko je da udaris kroše a da ti zadnja noga bude blizu teziste telu. A cim zadnja noga ide mnogo nazad (zbog bezanja ili zbog pripreme za takedown defence) onda nema snage u krošeu. Svejedno, Khabiba prakticno niko nije ni raskrvario, i legit je top3 borac.

 

Ali, ALI...GOAT ne moze da bude neko iz Lightweight kategorije. Vratite se koju stranicu unazad gde sam pisao kako postoje 3 univerzuma mma-a.

Kada se prica o nekom mecu u tezim kategorijama, ne postoji ta paradigma "dobice udarac ali ce sigurno da ga obori).

 

GOAT se mora traziti u middle, light heavyweight ili heavyweight.

 

I ne padajte na price Dana White-a, taj nema srama kada mu je potrebno da nekom sjebe pregovaracku moc. 

Prve sekunde nakon tap-ovanja Gaethje-a on je odmah mislio "Opa, sad trtim Jonesa da nije GOAT, da ne moze da mi se kurci za pare za sledeci mec"

Usput vodi rat sa Conor-om. Što je mnogo jajarski. Naterao ga je da godinu dana putuje po Svetu i da promovise mec protiv Alda, omogucio mu je Konor da se Dana probije do Floyda. Podigo mu je sport na mainstream nivo, sto je pokusavao 20 godina na svaki nacin.

I tu hoce isto da sjebe Conoru pregovaracku moc, jer kao Khabib je superstar.

Lupeta da je ppv paznja bila slicna onoj za 229. Prodao se za 5 hektara u Abu Dabi.

Sad kad mu je Khabib doneo to da u AbuDabi-ju im prakticno poklanjaju da se tamo bore na tobože fighting islandu(najsmesnija prica ikada iz kuhinje UFC-a).

Ali prodace i tog Khabiba sutra ez. 

Ukoliko se umrtvi teska kategorija, ima da nosi majicu Jones goat. Ili pak ako Izzy uzme i LHW, a javnost hoce mec protiv Jonesa(koji to nece). Ima da prdi da je Adesanya goat na sve strane. I ne zato sto misli da je Izzy goat, nego da bi provocirao Jonesa. 

A moze i obrnuto da bude, Jones hoce, Izzy nece. Onda ce Izzy-u da pusta fore "Ako hoces da budes legenda, moras da se boris sa true GOAT-om".

 

Dana White je veliki radnik, i nihe mu ovo bas palo sa neba. Ali covek legit zeli da borci suptilno robovi. Naziva ih "kid" iako neko ima 37,38, i mnogo je tu gestova, sto recima sto delima.

Za toliko ima taj trip da nece da ih udostoji odela, pa fura majicu, kao "Ajd sibajte se, vi ste moj tool, sibate se za mene tu u mom dvoristu"

On ih razdvaja, ne treba mu obezbedjenje, jer jelte njega moraju da slusaju.

Link to comment
Share on other sites

Nije, pre meca sam tipovao na to, i bio sam ubedjen da Justin ne moze vise od 4 runde. Bio sam pripremljen, nisam imao ocekivanja.

Khabib je GOAT ove divizije, i svih divizija ispod (da me zajebu ljudi sa DJ-om). Tu nema nikakve dileme, to be fair.

 

Boli mene drugi narativ, a to je proseravanje da je nekakav ultimativni sampion. Evo kao bio jos i povredjen, evo kao nije hteo armbar, da mu ne bi polomio ruku pred roditeljima, nego choke... Jer je Justin rekao da se ne plasi toga (sto je kontradiktorno u odnosu na to da stalno prdi kako se ne plasi udarca, trt mrt).

I sve to kao nece direktno on da kaze, naravno da izpatetise i da izmanipulise situacijom. Nego ce neko drugi umesto njih, jer on kao cuti, ne hvali se, ne kuka itd. Gimme break.

 

Lik je fenomenalan borac, ali težak buljaš. I ne dam se prevariti. A evo glavu stavljam na panj da u 1000 osoba ne postoji neko ko se lakse convert-uje u fana, pogotovo kad nekog ne voli. Mogu zilion primera da navedem, iz sporta, muzike, filma itd itd, da mi neko iso na onu stvar, pa onda kad osetim grejtnes, jos veci sam fan.

 

 

Mene su borilacke veštine i boks izvukle iz najvece kurca u kojem sam bio u zivotu. Prateci, uceci o borilackim vestinama, trenirajuci boks (svakog dana patim sto ne mogu na boks i bjj zbog ove situacije) sam naucio mnogo o sebi i razvio tools za zivot. Jednostavno me promenilo.

Nemoj da mislite da ce bilo koja individualna persona iz tog sporta da mi bude bitnija od samog sporta. Ni Adesanya, ni Whittaker, ni Conor, ni bilo ko... kamoli jebeni Jones, kojeg vidim kao zlog čoveka(i zato mi raste odbojnost prema njemu, jer je mma borac a zao je covek, ne predstavlja na pravi nacin nesto sto volim) Niti mogu da mrzim bilo koga. Usman mi je jako bio antipatican, pa osecam da cu u narednom periodu da ga silno podrzavam. Jer krece sad nefer tretman prema njemu zato sto je predstavnik AntiTrump strane. Dana je Trump soldier...

 

Jones ima 15 pobeda u sampionskim borbama, Khabib ima manje ufc borbi. 

GSP ima nesto slicno. Plus je GSP pobedjivao nadopingovane protivnike, i meni su oba njegova poraza jos veci indikator koliko je sampion. Jednom je pobedio kad je precenio protivnika, drugi put kad je potcenio. I posle oba puta se vratio jos bolji.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobar tekst zaista, i drago mi je da na ovim prostorima ima nekog ko malo vise zna o ovom sportu. I ne svodi se sve na "Au kako ce ovaj ovom da polomi picku"

Ima tu i tamo nekog propusta, npr ovo za triangle iz mount-a. Nije to nista mnogo nesvakidasnje (sramota me sto i komentarisem to s obzirom da sam prosao osnove bjj-a samo u praksi i u sustini gledao samo tone klipova), ali full mount se ne koristi nuzno za udaranje u glavu i na taj nacin prekidanje meca. Cak je u nekim okolnostima (ako top borac nije neki udarac a bottom borac ima dobru odbranu u bottomu, jake i duge ruke, i dobar head movement sa poda) 3/4 mount bolji i laksi za kontrolu protivnika. A i submisije se prave i iz full mount-a, kad protivnik gura ruke tamo gde ne bi trebalo da bi se izvuko iz mount-a ili sa bottoma generalno.
Treba uzeti i u obzir da je Gaethje-eva jiu jitsa uzasna. I to nema veze sa tim sto je beli pojas (ti pojasevi ne moraju nuzno da imaju tezinu). I covek je sam svestan toga, i prakticno je to priznao.

Jasno je da ne simpatisem Khabiba (ne mislim da je najgora osoba, samo na konto laznog narativa imam pojacanu odbojnost prema njemu), i stvarno mislim da on ima iskrenu nameru da se povuce. Sta god da mislim o njemu, on gura neke principe i to je deo te njegove price i nacina zivota (za koji mislim da ima vise pogresnih stvari nego dobrih)
Ali Dana ce ga pritiskati i nece tako lako odustati. Ukoliko sledeceg ponedeljka bude ta ranking listi to znaci samo jednu stvar:
- UFC ne planira da se on stvarno povuce

Samo su Cejuda momentalno skinuli sa p2p ranking liste. Koji inace iz nekog ugla (sa kojim ne mogu u potpunosti da se slozim) ima i bolji rezime (DJ, TJ, Moraes, Cruz).

U svakom slucaju, Khabib je u OVOM MOMENTU, p2p no1. Ispred Jonesa, ali to ne znaci da je i na GOAT listi. 
Moc narativa je bas velika. Mnogo manje bi se pricalo o Khabibu kao GOAT-u da nije dobio Conora, zato sto sada ima fanove. Takoreci, ima one koji mrze Conora.
S druge strane, Usman ima slicno impresivan rezime, a nikom ne pada na pamet da prica o njemu u tom svetlu. Prvi Dana i sam UFC. Ali to ima veze sa politikom. 
Usman ne samo da prirodno nema harizmu, vec i nije po volji UFC-a politicki. Tacnije, Dana ce zauvek da bude da bude soldier Trumpa. I zbog toga sto je klasican republikanac, ali pre svega zato sto mu je Trump omogucio da u vreme korone podigne UFC dok se drugi sportovi nisu odvijali.
Nasli su zajednicki jezik, Trumpu je trebalo sporta da zamajava narod, plus mu je trebao sport koji nije NBA gde je silno ojacao BLM pokret.
Dana se vazda i hvali time...

Link to comment
Share on other sites

Zalosno je sto je mec Roba i Cannoniera prosao bez neke paznje. Rob mu je bukvalno prilikom prvog high kick-a, u prvoj rundi, polomio ruku

2 fenomenalna lika. 
Rob je gospodski odbio da hajpuje revans sa Adesanya-om, po ko zna koji put izjavio da nije ospednut titulom. Iako ne krije da ne gotivi Adesanya-u, prakticno je rekao da ne moze da kaze da je siguran da bi ga dobio da se ponovo bore, da je Adesanya jebeno mnogo dobar. To se mnogo retko vidja.

Jared je prava mica od coveka takodje, veoma zanimljiv i pametan lik. I njegova prica je zanimljiva, i ima substance. Krenuo je kasno da se bori borilackim vestinama iz radoznalosti i da bi naucio da se brani. Niko mu nije dao podrsku, kao i Rob, zivi apsolutno regularan porodicni zivot. Da bi obezbedio zivot deci, isao je i na Aljasku da radi. 

ElLpLuRXEAI6S7O?format=jpg&name=large
ElQ8Z5qXIAM5JiA?format=jpg&name=largeElQ8Z5pXYAEzo37?format=jpg&name=large
ElXTa58WoAYRbDX?format=jpg&name=900x900

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada je Konor posle borbe sa Habibom izjavio da je meč lošije odradio zbog preloma kosti u stopalu onda je to istina. Kada Habib posle poslednjeg eventa izjavi da je imao prelom pre 3 nedelje i još objavu sliku rendgen sa datumom onda to nije istina. Klasični Bb. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Tim povodom, UFC šampion Habib Nurmagomedov oglasio se na Instagram profilu i objavio fotografiju sa Makronovim likom na kojem se vidi otisak stopala.

Uz tu fotografiju ostavio je komentar:

"Neka ti Svemogući unakazi lice i svima koji pod sloganom slobode govora vređaju osećaje više od jedne i po milijarde muslimanskih vernika, Neka ih Alah osramoti na ovom svetu i u budućem. Alah je brz u obračunima, a to ćete videti. Mi smo muslimani, volimo svog proroka Muhameda (neka je mir i Božiji blagoslov na njega) više nego svoje majke, očeve, deci, žene i sve ljude koji su nam bliski srcu. Verujte mi, ove provokacije će im se vratiti".

Uz tu poruku, Habib je ostavio i citat Kurana: "One koji Alaha i njegovog proroka budu vređali, Alah će i na ovome i na onome svetu prokletu i sramnu im patnju pripremiti".

 

 

https://www.instagram.com/p/CG9t9IUs0eZ/

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2020 at 12:20 PM, mr clutch said:

Kada je Konor posle borbe sa Habibom izjavio da je meč lošije odradio zbog preloma kosti u stopalu onda je to istina. Kada Habib posle poslednjeg eventa izjavi da je imao prelom pre 3 nedelje i još objavu sliku rendgen sa datumom onda to nije istina. Klasični Bb. 

Mnogo manje je bitno sta su rekli. Bitno je sta se vidi. Conor - Khabib sam odgledao vise puta, jednom gledajuci samo footwork Conora. I od prve runde je pokusavao da maskira da ne moze da se osloni lepo na jednu nogu. Ali u istoj toj prvoj rundi je nekoliko puta evidentno imao slabo oslanjanje na tu nogu, cela noga mu je propadala kod oslanjanja. Da ne pominjemo sto su mu noge bile evidentno sporije nego inace. Kod Khabiba se to nije videlo, barem ja nisam video. Odgledacu jos neki put mec. Ako si polomio nogu 3 nedelje pre meca, onda ne mozes skroz normalno da hodas, kamoli da juris protivnika po oktagonu (kao sto je on Justina)

Khabib je populista, i to pokazuje ovim izjavama. A i idiot, i to opasna vrsta idiota.
Khabib je idiotno i ugrozio zivot Conora svesnim hiperbolisanjem Conor-ovog lajanja, i totalno neodgovorno je ugrozio zivot druge osobe. Nadigo je islamske ekstremiste da mu masovno prete i prizivaju neku svetu osvetu. A znamo na sta su esktremisti sposobni, cak i zbog karikature neke....

S druge strane Conor je lajavac, troler, finansijski isfrustirano dete poraslo u dziberskom okruzenju. Dosao je u UFC da uradi ono sto ga je trener (jako korektan covek) ucio od prvog dana "Treniraj svakog dana i naplati to, nista ti ne vredi dobijanje udaraca u glavu ako ga to ne naplatis. Uzmi titulu, pare i povuci se" To inace Kavanagh prica svim borcima. I to je meni apsolutno legitimno, iz nekog ugla i ispravno, zato sto ne zeli da eksploatise svoje borce za svoju zaradu i slavu. Kad se zavrsio mec sa Flojdom, Kavanagh mu je odmah rekao "Bila mi je cast, sve najlepse u zivotu" aludirajuci da nema potrebe da vise saradjuju.

Ali i Cormier, i vecina boraca kazu za Conora da je sustinski jako korektan momak u neposrednim razgovorima van kamera. Uvek gleda coveka u oci, slusa pazljivo, postuje, rukuje se srdacno. 
To se cesto vidi i na snimcima. Stvarno ne znam koliko pratite UFC van oktagona, ja bas poprlicno zato sto mi je cesto od meceva zanimljiviji taj spektar stripovskih karaktera. Eddie Bravo, kao trener i prijatelj Tony Fergusona bi trebalo da bude protiv Conora, kaze da je bio iznenadjujuce korektan i respectable kad je dosao da trenira nekoliko puta u njegovu akademiju. Radio je sa nekim anonimcima i postovao ih je mnogo.

Moze Hamilton da prica sta hoce, ja nemam nikakvu agendu. Previse sam se zaljubio u filozofiju borilackih vestina da bi imao neku agendu vezanu za nekog tamo lika i odredjenog borca. Naravno favorizujem neke borce, dosta njih. Izzy i Whittaker su mi no1 i no2 omiljeni borci, a eto rivali su iz vise razloga (Australia - Novi Zeland). Rob je Australijanac, rodjen u NZ, od roditelja sa NZ-a. Izzy je rodjen u Nigeriji od roditelja Nigerijaca, rodjen u Nigeriji, odraso u NZ. Jedan je ekstrovert, drugi introvert, prirodno se ne gotive mnogo, ali su obojica harizmaticni mnogo. Jedan na svoj esktrovertni nacin, drugi na introvertni. Nijedan od njih dvojice me nije okkrenuo da budem biased protiv drugog, ne biram strane.
Uostalom Till-a nisam mogao da smislim, sad ga bas mnogo gotivim. Ne pada mi na pamet da slepo podrzavam ili mrzim neke borce. Sustinski svakog od njih postujem, pa i Khabiba i npr Colby-a.

Iz svega odgledanog, i van oktagona, Khabib ima sindrom bully-a. I ta njegova korektnost je poput Federerove, to radi kad pobedjuje, iz populizma. I Jones je bully, samo je Jones neko ko se ne stidi mnogo toga.

Kad je dosao neki lik, najbolji americki rvac za srednej skole, radili su grapling u AKA. Klinac je bio blizu 2 puta da ga obori, Khabib je naravno to na jebenom treningu odveo do zida, u mma vode, i tu ga ugnajvio, pritom cheat-ovajuci koristeci nesto sto nije dozvoljeno u rvanju. Dosao klinac rvac, nije ni mma borac, umesto da je uzeo tu da se nadmece na sredini hale, cisto rvanje, bez zida/zice, on ga gura tu u svoj Svet, da se eto desi da ga ne pobedi neko. I onda kad je uzeo top poziciju, simulira tu neko udaranje u glavu. Kao smash-uje ga.
Ono sa Lobovom u hotelu je isto idiotno. Okruzio coveka sa svojim dagestanskim banditima, i uzeo da ga samara(ponizavanje) zbog nekih reci na internetu.
Placa izgladnelom beskucniku 10 dolara da radi sklekove, dok ga snima sa svojim dagestanskim barabama i ismeva ga.

Bez Conora bi bio manje vazan od Usmana, koji ima pobede protiv ozbiljnije konkurencije nego on. Konor polarizuje masu. I ta masa koja ga mrzi je zavolela Kabiba samo zato sto je kao neprijatelj Konora.
To mu je donelo slavu, pare, uticaj. Konor mu je reko "Bro, sto si stavio peskir na zenu", wow, ajde da nadignem milione muslimana na tebe.

Obojica nisu cvecke, ali Conor je benigan u tome, Khabib je maligan.


Conor je za sva svoja sranja platio, zbog svog statusa i vise nego sto bi to neka obicna osoba. Khabib je predstavljen kao principijalni covek i nekakva planina od coveka. Uzasno poturanje nekog narativa...

Kad Konor radi ozbiljne humanitarne stvari, onda se o tome ne govori, kad se raspao sto je onaj klinac umro od raka, o tome se ne prica.
Kad je poslao podrsku Nurmagomedov porodici kad se Khabibov otac razboleo, o tome se nije pricalo. Sad kad je tvitovao iskazivajuci postovanje za Kabiba, o tome se ne prica.
A nista nije dobio time. Nikakve fanove ne moze da dobije time, emocije glede njega su toliko polarizovane, pogotovo taj odnos Conor - Khabib, da bukvalno 1 osobu ne moze da convert-uje u svog fana, ako je ta osoba pre toga bila na strani Khabiba. Sa druge strane, moze da izgubi svoje hard core fanove koji ne vole Khabiba.

Khabib je jako perfidan. Kao nece on da kaze, ali ce neko njemu blizak da kaze da je bio povredjen. Kao nece on da kaze direktno ali ce odmah da se sazna da nije hteo da ide u armbar protiv Gaethje-a, iako je mogao, jer bi mu polomio ruku. Vec kao, ajde da ga ugusim, jer je on mnogo dobar covek i cuo je da je Justin rekao da je gusenje (choke) kao prijatno uspavljivanje.
Da bre, bas si tad u tom trenutku razmisljao o tome, u tih pola sekunde dok si ga obarao, si razmisljao o nekim izjavama Justina. Fujcina.
A jos veca fujcina je koliko to ponizavanja Justina. Jer kao moze da se igra sa njim, da ga pobedi kako hoce.
A to je protiv srzi borilackih sportova. I kad si od nekog mnogo bolji, ne ponizavas ga, cak i da mozes da se igras sa njima, gledas da se to ne vidi i da to ne iskazes.
Sa mnom se jedan lik igrao na sparingu, nista mu nisam mogao. Pa je posle gledao da ispadne da se namucio sa mnom.

Na BJJ-u, na prvom treningu sam probao da prodam foru da nista ne znam, pa sam na kraju treninga (kad se rola), radio sa nekim (ljubicasti pojas) i probao da mu prodam triangle choke. Verovatno se lik smejao u sebi. Tapovao sam mu na svakih 15 sekundi, a posle mi je rekao "more zamalo da me uhvatis sa trianglom". 
To je duh borilackih vestina.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Told you so..
Nece biti lako da ga vrate i da ga nateraju, ali dobar deo u celoj retirement prici je da Khabib tvrdi pazar i da zeli posebnu paznju.
I jaci ugovor.
E sad, sta znaci jaci ugovor i vece pare. Khabibu ne znaci veliki ugovor da bi kupio lamburdzini, on nije u tom fazonu.
Khabib se lozi na taj planin alfa muzjak vibe, i tu vaznost. Da se razumemo, nije gadljiv na pare, to je i sam jednom reko (props to him). Ali kod njega je to "Ja sam jebeni ultimativni savage sa planine i svi me mnogo postuju. Niko ne moze da me pobedi".

Drugar nije na forumu, ali da je tu, potvrdio bi vam ( 😄 ) da sam bukvalno pre meca opisao kako ce da izgleda mec sa Justin-om.
Jedino nisam ocekivao onakav poor cardio Justina, mada to vise ima veze sa time sto se borio "uznemireno" (citaj uplaseno, van svoje komforne zone i sa previse respecta prema Khabibu).

Znao sam da low kick nece da resi Khabiba, znao sam da Justin-ovi udarci rukama nece da budu toliko jaki, i zbog toga sto je telom bio van svog komfornog komfornog balansa. Ali bukvalno balance, footwork itd.
Ali i zbog toga sto Khabib ima legit chin a Justin je plus manji covek od njega.
I kod Gaethje-a i kod Costa-e postoji velika zamena teza. Oni nisu jaki udaraci u smislu, one punch KO. Oni svoje nokaute prave iz volume-a. Ni Costa, ni Gaethje nisu nekog patosirali jednim udarcem.
A ni to nema veze sa cistom snagom, to ima veze sa tehnikom, tajmingom, sposobnoscu da nateras nekog da se nacrta za kontru.

Conor, Adesanya i npr Till nisu dobri counter puncher zato sto su svi ostali budaletine pa nasrcu. Oni su dobri u set up-ovima, osvoji ti prostor, iskontrolisu range, gde si prinudjen da pustis neki udarac i kombinaciju da ti se ne bi neko "usetao" u gard apsolutno kontrolisano. Gaethje nema tu sposobnost, on je dobro natrenirano mehanicki udarac, sa brzim rukama. Njegovi udarci nisu ciljani za odredjeni tacni trenutak kad je protivnik najranjiviji.

Zato sam i mislio da Gaethje ima manje sanse i od Dustina. Kao sto se i ispostavilo.

Takoreci, slusajte me. @zvezdinho ti volis da se kladis.

Ja mozda ovde ostavljam prognoze koje nekad i nisu tacne, zato sto su biased i zato sto navijacki to nekad radim. Ali internal, za 90 posto meceva gadjam sta ce da se desava 😄

Inace, i dalje je GOAT prica aktuelna, jebeni recency bias.
Ludilo je to da ljudi misle da Jones nije GOAT. Jos mi je neko pre neki dan reko "Khabib je GOAT, a DC je u top3 ili top4". Ja u fazonu, Khabib je GOAT, a Jones nije koji je pobedio DC-a 2 puta, koji je top3 ili top4?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mr clutch said:

Kopira McGregora. Fejk je. 

Ima dosta slicnosti samo ih kulturne razlike dele. Jedan ce da bije matorce  po pubovima skroz irish fazon, drugi ce da preti reziserima preko instagrama zbog predstave i "golotinje".
Jedan ponizava beskucnike i snima ih za internet, 2 lomi telefone jer ga snimaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...