Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

9 hours ago, Kolbas said:

Pokazna vežba Holly Holm...tehnička i taktičaka dominacija svih 5 rundi...ne znam zašto Aldanin korner nije pokušao da malo promeni pristup kad se videlo da ova samo naleće na Holinu levicu i side kickove, a uz to je Holm imala kontrolisani takedown bukvalno u svakoj rundi 

Holy Holm je bokserski svetski sampion u 3 kategorije.
Dok Aldana nije taj nivo boksa, a taj boks je njeno najjace oruzje.
Tacnije njen prednji krose je njoj glavno oruzje, a Holm je to skolski resila tako sto se borila u south paw i stalno je kruzila u stranu OD protivnickog lead hook-a.
Pre meca je Felder pricao kako Aldana ima fenomenalan footwork. Sto je samo delimicno tacno. Aldana ima mnogo dobar in-and-out 1-2, ali to je straight kretnja.
U ovom mecu je ovo mogla da resi samo side step-ovima ili desnim high kick-om, da proba mozda back spin kad Holm ide u njeno desno (Jon Jones weapon). Mada ovo poslednje sa kick-om verovatno ne bi proslo, jer je to Jackson-Winkeljohn skola (to su treneri Jonesa i Holm).

Vec u prvoj rundi se videlo da je jedina sansa da Aldana (koju gotivim mnogo, a Holm me vec dosta smara) pobedi je da se Holm umori, i da se uspori, pa da onda pokaze tu njenu poprilicno poznatu nesigurnost. Medjutim Holm je jedan od najvecih i najvrednijih radnika u celom UFC-u. Trenira jako i pokazala je fenomenalan cardio.

U sustini smor, tesko da Holm moze da dobije Amandu, jednostavno nema tu ludost... Aldana sa druge strane je imala svoje sanse da se desi neki upset.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno nisam očekivao da Holm može toliko dugo da drži tempo s obzirom na staž u ringu i godine, ali bogomi delovala je nabrijano do kraja...sad, drugar mi kaže da Aldana ima dobar grappling pa sam se iznenadio da nije uspela ni da dodje u poziciju za neki submission...

Link to comment
Share on other sites

Ilić umalo da završi Materlu u prvoj rundi, ali preživeo žilavi Michal. Naravno, čim se je fight preselio u parter, priča je bila gotova za Jokera. Ovo mu je verovatno zadnji voz da batali ovu ekipu, sa kojom nije uspeo da razvije jedan basic takedown defense i proba da uradi nešto više ...

 

edit: I onda knockout godine u main-eventu. Jumping switch headkick Khalidova za pojas.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, LayupFromTheMidget said:

https://streamja.com/2139r
Osim sto se desilo OVO samo par sati kasnije.

 

Jeste. Veče sjajnih finiša.

 

Mada, po meni opet Khalidov broj jedan. Buckley je ovo ipak odradio više na snalažljivost i glupost protivnika, nego na neko neverovatno umeče. Pa pola nas ovde je sposobnih šutnuti nekoga u facu, ako nam taj neko drži drugu nogu i ustvari nam sa tim pomaže. I ne želim da ovde umanjim koliko dobar je bio taj finiš. Stvarno se redko viđa tako nešto. Samo sam objasnio zašto mi je iza Khalidova.

 

Sandhagen treči. Tehnički verovatno najlepše bacio taj spiining kick. Ali ipak treče mesto zbog toga što je ustvari samo listom očešo Moraesa po čelovoj glavi, pa mu ustvari pravu štetu naneo tek sledečim udarcem na podu. Čak mislim da Moraes ni nije bio out u momentu prekida.

Link to comment
Share on other sites

Bravo za Cody-a! Moj favorit u bantamu. On, Sterling i Randy Costa su mi tu najgotivniji u toj kategoriji. Tek onda O'Malley.

 

U sustini samo da pojas ne drze Jan, Moraes, Cody i Cejudo.

 

Mada kad se vrati TJ, mozda cu da navijam za njega.

 

Moraes klasican tupavi Brazilac. Nece titulu da vide jos 10 godina. Cak Gloveru dajem najvise sansi da bude prvak.

Link to comment
Share on other sites

Spektakularno, ali daleko od najtezeg za izvesti. Rotiranje unazad? Pa svaki spining kick je rotiranje unazad.

U low level fajtovima se desavaju i mnogo zanimljiviji i atraktivniji nokauti. Ross Pearson je popio prosle godine onaj rolling thunder kick nokaut. Sto je i za teze izvesti i za tajmirati.
Henderson je bio out kad ga je Pettis sutnuo, odbacivsi se od kaveza.
MVP je imao tornado kick nokaut (dobro to nije UFC, pa to UFC ne hajpuje).

Yair-ov lakat protiv Korean Zombie-a je bolje od ovoga....

I naravno.... Masvidal, there, i said it. Ne volim koliko su neumesno vrteli taj nokaut, ali je svakako bolji od ovog.


Za mene je Konorov nokaut protiv Eddie Alvareza najbolji, zato sto je pure art. Ni Adesanya ne moze onu preciznost da ima.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, BattleBender said:

Spektakularno, ali daleko od najtezeg za izvesti. Rotiranje unazad? Pa svaki spining kick je rotiranje unazad.

U low level fajtovima se desavaju i mnogo zanimljiviji i atraktivniji nokauti. Ross Pearson je popio prosle godine onaj rolling thunder kick nokaut. Sto je i za teze izvesti i za tajmirati.
Henderson je bio out kad ga je Pettis sutnuo, odbacivsi se od kaveza.
MVP je imao tornado kick nokaut (dobro to nije UFC, pa to UFC ne hajpuje).

Yair-ov lakat protiv Korean Zombie-a je bolje od ovoga....

I naravno.... Masvidal, there, i said it. Ne volim koliko su neumesno vrteli taj nokaut, ali je svakako bolji od ovog.


Za mene je Konorov nokaut protiv Eddie Alvareza najbolji, zato sto je pure art. Ni Adesanya ne moze onu preciznost da ima.

Kod spining kicka imas balans i teziste je na 2 nogi. Ovde se sa te noge dizes i nju rotiras tacno toliko da ga udaris na pravo mesto.
 

Link to comment
Share on other sites

Hahaha ma kako da ne, bas je meh ovaj spining KO i vidja se i u low level fajtovim/divizijama i bas je lako ovo uraditi. 
 

kako onda ne vidjamo cesce kad malo malo neko nekome uhvati nogu? Koliko je narod postao razmazen i nakurcen. Ne moze jabuku sa drveta da ubere al ovo je meh KO. Kako da ne jbt. 
 

strasan potez ovog baje, strasan...hajlajt move. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Idemo jos jedan Konor spektakl.

 

Quote

 

It appears Conor McGregor is OK waiting until 2021 for his next UFC fight.

On Wednesday, UFC president Dana White told ESPN, the promotion’s broadcast partner, that he wouldn’t give McGregor a 2020 date as desired for a potential rematch with Dustin Poirier. Instead, the UFC offered McGregor a Jan. 23 date as a take-it-or-leave-it situation.

 

The answer apparently is yes, as McGregor took to Twitter later Wednesday and said he accepts. He also would like the fight to happen at the Dallas Cowboys’ AT&T Stadium in Arlington, Texas.

I accept, Jan 23rd is on! My goal is to see this fight take place in Cowboy stadium. Proper Style! Jerry Jones is a friend and the stadium can hold our crowd. I will be ready for Texas and Texas will be ready for my fans! Then Manny.

 

 

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...