Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

47 minutes ago, BattleBender said:

Nije Yana i Sterlinga. Pre svega Yana.

 

Uz dužno poštovanje do Henrya, on u Bantamu nije dobio nikoga. Moraes je crko posle 6 minuta, a njegov performans protiv Alda je bio sraman, pa se tako dovodi u pitanje njegov top 3 statuts u diviziji. Dom je legenda, ali je lik bio u penziji 4 godine pre ovoga. Cejudov retirement dolazi u baš prikladno vreme, pošto bi sad na red dolazile mnogo opasnije zverke. Yan, Sterling, Sandhagen, O'Malley... Ja ovome nebi ni rekao penzionisanje, nego smicanje pred olujom. Vratiče se on, kad se ukaže neka dobra prilika za big money fight. Barem ja mislim.

 

Što se tiče ostatka carda. Mitchell pokazao da je jedan od boljih grapplera u UFC-u. Njegov protivnik je takođe poznat po tome da je jako dobar na podu, pa je 15 minuta spašavao živu glavu i jedva izbegao situaciju u kojoj bi ga Mitchell svezao u perecu.

 

Olenik i Werdum old school šora. Kao dva matora mehaničara na Kamaz-ovom servisu.

 

Hardy pokazao napredak, ali je De Castro neshvatljivo odustao od low-kickova, sa kojima je bio dobro načeo Hardyevu prednju nogu u prvoj rundi. Da je nastavio, cenim da bi na kraju pobjedio.

 

Kattar polako ulazi u ozbiljna imena u 145. Možda mu fali malo snage, ali je to u ovoj borbi odlično rješio upotrebom laktova.

 

Šta reči za Francisa... Sad je več jasno da mu ne treba stavljati ovakve likove na tacnu, jer če neko ostati bez glave.

 

Gaethje izdominirao i razotkrio mnoge rupe u Fergusonovoj "igri". Ferguson se je mnogo puta švercao na kardio i bradu. I svaka mu čast na tome. Čovek stvarno može da pretrpi ozbiljne udarce i nastavi da se bori. Ali u ovoj  borbi je takvih udaraca bilo jednostavno previše. I kad se je to sve skupilo do 5. runde... Ono otresanje glavom je u prevodu značilo: "No mas".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hamilton said:

Osim sto je zvonce spasilo Justina posle onog aperkata. 

I kad navijamo za istog ne mozemo da se slozimo. 😄

Ne bi ga finisirao Tony, Gathje-u je ono komforna zona, a vec se pridigo. Pogledaj mu meceve sa Folminom (kako vec da se zove). On je tu trecinu meca proveo teturajuci.

Tony nije finiser i tu je bio problem u ovom matchupu.

U svakom slucaju, mogao je da nastavi u trecoj rundi, tu je sto se tice snage Justin bio najslabiji. Najzadihaniji je bio posle prve 2 runde...

Fair and square ga je razbio Gaethje. Jedino o cemu moze da se prica da nije bilo fer da nakon 6 meseci spremanja za greplera mu das strikera.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Arogancija je kostala tonija. Jbg ono kurcenje i skidanje 10 kg bez razloga plus ceo taj njegov "ekscentrican stil"  ono okretanje kurcu vredi da se ne lazemo.
Prosao je kao kada je Max udario na Alexa i Colby na Usmana. Taj kardio vredi kurcu kada si ti taj koji uzima 50% vise stete od protivnika pre ili kasnije sva ta steta u 5 runde dodje na naplatu doduse za razliku od Colbyja ovaj je do 5 runde gubio 39-37 ako damo Tonyju tu jednu 2 rundu a i tu je 50-50%.
I ode Dani najveci money fight videcemo kako ce Justinovo rvanje da parira Khabibu, u stand upu mislim da je jasno gde ide to.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv deo izjave Justina posle meca:

 

Sve do sada je bilo fajt za zabavu, razonodu i fanove. Ovaj mec sam morao pametno da odradim, disciplinovanije jer sam sada usao u borbu sa najboljima....tako nekako bemliga. 
 

Zaista i jeste bio poprilicno pod rucnom ( koliko god to zvucalo cudno izjaviti za Justina), nije gurao napred i onim gardom probijao i upijao udarce pa kako bude, samo da ispali svoj all in. 
 

Nesto nisam siguran u taj mec Justin - Khabib, cist osecaj. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Hamilton said:

Zanimljiv deo izjave Justina posle meca:

 

Sve do sada je bilo fajt za zabavu, razonodu i fanove. Ovaj mec sam morao pametno da odradim, disciplinovanije jer sam sada usao u borbu sa najboljima....tako nekako bemliga. 
 

Zaista i jeste bio poprilicno pod rucnom ( koliko god to zvucalo cudno izjaviti za Justina), nije gurao napred i onim gardom probijao i upijao udarce pa kako bude, samo da ispali svoj all in. 
 

Nesto nisam siguran u taj mec Justin - Khabib, cist osecaj. 

 

Odličan savet njegovog trenera pred početak zadnje runde kad mu je rekao, nemoj da se opuštaš, jer i sam znaš šta ti se desilo zadnji put kad si to uradio. Na šta mu Justin odgovara, I was stopped. Twice.

 

A i tamo pred drugu ili treču rundu isto jedan odličan savet da oduzme 10% snage na svojim udarcima da se ne izduva. Fantastičan rad njegovog trenera između rundi, a i sve pohvale Justinu za primenjivanje tih saveta u samoj borbi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LayupFromTheMidget said:


I ode Dani najveci money fight videcemo kako ce Justinovo rvanje da parira Khabibu, u stand upu mislim da je jasno gde ide to.

My bet da neće ništa bolje od npr Conorovog. 

Em ga ne koristi dugo, em ne mora ništa da znači da neko sa wrestling pedigreom ce po difoltu da parira rvanjem. Glede njegovog wrestlinga u mma uslovima jedino sto se videlo su neki slam-ovi, koji nemaju mnogo veze sa odbranom od takedowna.

GSP je rvao samo u srednjoj, u jebenom Montrealu, pa je oktagonu razvlačio silne all american wrestlere.

 

Iskreno, ja više nade ulažem u low kick Gaethje-a. Ako ga Khabib otera u žicu, cao zdravo djaci... Low kick moze da sljaka da mu uspori malo ulaz. Mada Khabib ima drugaciji takedown, baca se prebrzo na single leg i onda ko veverica uz stablo.

Link to comment
Share on other sites

Koliko on voli da se šiba i koliko ga briga za sve, da l ce neko da ga presavije. 

Svi pričaju da vole i uzivaju u oktagonu, ali nikom to nije toliko istinito kao Justinu.

Zapravo drugi su tu da slave pobede, a on je tu da uziva dok traje fajt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dominick Cruz prilicno nezadovoljan odlukom sudije da zaustavi mec. Kaze da nije bio out i da se dizao sa poda. Kaze da ga sudija nije smio gledati u oci prije meca kad mu je govorio da ne stopira mec ako nije potpuno nokautiran i jos kaze da je sudija smrdio na alkohol i cigarete.

 

Upravo sam odgledao cijeli intervju sa Helwanijem, Cruz je prilicno popizdjen zbog toga.

 

 

 

Je li dobar stoppage ili je ref zeznuo?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Je li dobar stoppage ili je ref zeznuo?

Cruz je možda u pravu (što se tiče dizanja, da to znači da borba treba da se nastavi... ), ali pre nego što je uopšte počeo da ustaje primio je ~11 udaraca (što bi svaki normalan ref zaustavio).
U pitanju su sekunde, tj. delovi sekunde kada ref mora da odluči i krene da zaustavlja... i to se baš desilo - ovaj prima gomilu udaraca i ne diže se, sudija gleda to i kreće da zaustavlja, a ovaj baš u tom momentu kreće da ustaje... Sve to sa zaustavljanjem/ustajanjem se odigralo u sekundi.
Jbg, ja tu ne vidim bilo kakav propust ref-a. Cruz je morao ranije da krene da ustaje...

(btw, navijao sam za Cruza, jedini bantamweight kojeg cenim i volim, baš je bzvz "izgubio"... )

Edited by Senn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Senn said:

Cruz je možda u pravu (što se tiče dizanja, da to znači da borba treba da se nastavi... ), ali pre nego što je uopšte počeo da ustaje primio je ~11 udaraca (što bi svaki normalan ref zaustavio).
U pitanju su sekunde, tj. delovi sekunde kada ref mora da odluči i krene da zaustavlja... i to se baš desilo - ovaj prima gomilu udaraca i ne diže se, sudija gleda to i kreće da zaustavlja, a ovaj baš u tom momentu kreće da ustaje... Sve to sa zaustavljanjem/ustajanjem se odigralo u sekundi.
Jbg, ja tu ne vidim bilo kakav propust ref-a. Cruz je morao ranije da krene da ustaje...

(btw, navijao sam za Cruza, jedini bantamweight kojeg cenim i volim, baš je bzvz "izgubio"... )

 

Podpisujem od reči do reči. Meni je ovaj lik inače jedan od gorih sudija u UFC, ali ovde mislim da nema šta da mu se prigovori. Nikakve veze nemaju Dom-ove želje da pusti borbu dok ga ne ubije, jer je posao sudije da zaštiti borce prekidom, kada vidi da je to u danom trenutku potrebno. A realno gledano, u trenutku kada se je ref odlučio za prekid, Cruz je bio u baš nezgodnoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam ponovo, po ko zna koji koji put, oba meca Conora i Diaza. Sad sam bas obracao paznju na neke detalje dodatno.

Bukvalno su smehotresne svake iluzije da bi iko, izuzev Wonderboya, mogo da parira Conoru u standupu. Mozda bi imao problema sa Woodley-em, zbog onog power sprinta. Ali u sustini kad je Woodley u ritmu za to, ne postoji nijedan middleweight koji to moze da hendluje. Ostatak Weltera i LW-a bi otreso laganini, zajedno sa Masvidalom.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mr clutch said:

Koliko traje taj Konov stand up gde ne može niko da mu parira? 2runde?

I to je mit relativno.

Gasirao je samo protiv Diaza, koji je cardio masina u mecu kada je prvi put nosio tu welter tezinu i kad je iracionalo ispucao snagu na neke kickove.
Isto onako bi gasirao i Masvidal.

Protiv Mendeza je izgarao sa cardiom.
Protiv Khabiba je u onom raspad stanju izgurao u najmanju ruku kao i Poirier.
Floyd je totalno druga prica, drugi sport, i navuko ga je najbolji bokser svih vremena na taktiku koju on zeli. A verovatno ne postoji sportista (ne govorimo o bokseru ili combat athlete) koji je bolji u tome da nekog odvuce tamo gde on zeli nego Floyd. Neki vrhunski bokseri koji su ceo zivot boksovali i trenirali za boks meceve su bili gurnute u duboke vode protiv Floyda.
Mada i za taj mec, Conor je vec debelo bio u svom party neozbiljnom mode-u.

Link to comment
Share on other sites

Imas tuce stendapovaca te klase. Klasika konorisanje jbg. 
Barboza, Melendes prvi od te mid clase boraca a da ne nabrajam dalje. Jbg pravi se od konora muhamed ali. 
 

postujem tvoje znanje i zanimanje za materiju ali ga sa konorom redovno uprskas

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, BattleBender said:

I to je mit relativno.

Gasirao je samo protiv Diaza, koji je cardio masina u mecu kada je prvi put nosio tu welter tezinu i kad je iracionalo ispucao snagu na neke kickove.
Isto onako bi gasirao i Masvidal.

Protiv Mendeza je izgarao sa cardiom.
Protiv Khabiba je u onom raspad stanju izgurao u najmanju ruku kao i Poirier.
Floyd je totalno druga prica, drugi sport, i navuko ga je najbolji bokser svih vremena na taktiku koju on zeli. A verovatno ne postoji sportista (ne govorimo o bokseru ili combat athlete) koji je bolji u tome da nekog odvuce tamo gde on zeli nego Floyd. Neki vrhunski bokseri koji su ceo zivot boksovali i trenirali za boks meceve su bili gurnute u duboke vode protiv Floyda.
Mada i za taj mec, Conor je vec debelo bio u svom party neozbiljnom mode-u.

Baš bih voleo da vidim Conora protiv Tonyja. Ferguson nema ništa lošiji kardio od Diaza, a ni bradu. Conor bi se borio za vazduh od runde broj 2

 

Mada Mc Nuggets juri samo money fights pa od toga nema ništa 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali Diaz ima za 2 klase bolji boxing od Tony-a, a Conor 3 (ovo stvarno nije ni preterivanje).

Mnogo lakše bi mnogo dolazio do prostora da zada udarac. Protiv Diaza je morao da radi za to, protiv Tony-a bi to bilo mnogo lakše.
Gaethje ga  je uništio slip-ovanjem Tony-evih direkata. Diaz je southpaw, Tony nije, što bi dodatno odgovaralo Conoru.
Conor ima by far najmocniji slip and counter u celom mma, pogotovo protiv ortodox borac. Jednom bi probao Tony prednji-zadnji direkt i dok mu je još desna ruka napred, a noge po običaju od pete do palca zabetonirane za canvas, popio bi levicu u špic brade.
Ne bi ga tu spasila nikakva brada, možda prva 2 udarca.

Plus, dosta se greši sa tom chin pričom, nije toliko tačna. Justin ga je udario i u bradu, ali od svih tih jačih i čistih udaraca, možda je 10 posto završilo na samoj bradi. Sve je mahom išlo po jagodičnim kostima, čelu itd.
Bukvalno 5 puta slabiji udarac u špic brade više uzdrma nego bilo gde po glavi (ako to nije na zajebano mesto kod uveta, jer je tu ekvilibrijum).

Gaethje je dobar udarač, ali udara u glavu, Conor udara u bradu....

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da Nate i Conor imaju bolji boxing. 

 

Ajde da razmatramo opcije kada ga Conor pogodi u samu bradu sa famoznom levicom.  Conor bi morao da nokautira Tonija. U slučaju nokdauna Conor ne bi išao da ga završi zbog Tonijevog bjj-a, jedino ako je težak nokdauna u pitanju. Stvarno ne vidim da Conor može završiti Tonija. 

 

U trećoj rundi je Conor jedva nadboksovao Khabiba. No dobro drugačija je priprema za Dagestanca, imao je u podsvesti odbranu od rušenja. 

Link to comment
Share on other sites

Popišao se Conor na Tony-a. Tezak slepac ispada Tony... Conor nikad nista lose nihe reko za Tony-a, dok je bio u kurcu i ttipovao sizofrenihe, Kabib je Toniju pricso da prestane sa drogom, a Konor mu je dao podrsku. I uvek je lepo procao o Toniju.

 

Vise puta je Tony srao za Konora, a Konor je izbegavao da sere po njemu i da okrece svoje fanove protiv njega.

Link to comment
Share on other sites

Napravio  si od starlete Conora monaha. 

 

#Conorizam Samo njegovoj visosti je dozvoljeno kada mu se digne patka da proziva. Ostalima je zabranjeno, jedino ako ih starleta prva prozove onda smeju da uzvrate, ali i tada nije preporučljivo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mr clutch said:

Napravio  si od starlete Conora monaha. 

 

#Conorizam Samo njegovoj visosti je dozvoljeno kada mu se digne patka da proziva. Ostalima je zabranjeno, jedino ako ih starleta prva prozove onda smeju da uzvrate, ali i tada nije preporučljivo. 

Izvini, ali ako ne pratis tok desavanja, ne serendaj.

Tony je do sada nebrojeno puta lecio neke frustracije preko Konorovih ledja. Nije izborio status i u UFC-u sa biranjem opcija, ali  i sa ugovorima, ne samo sa UFC-om, kakav je on zamislio, pa mu je Conor vazda bio kriv za to.
Conor ga je sad bukvalno prvi put potkacio, tj nije ga ni potkačio nego je samo odgovorio, nakon što mu je ovaj reko da je kučka. Tony je pokazao kako zna da se ponaša u porazu kad je odgurnuo Gaethje-a, a znamo kako je Conor kad je izgubio od Nate-a.

Svi mi volimo Tony-a, ima taj svoj blentavi. čudni OG vajb. Autentičan je itd, ali nije uopšte tolika carina, lik je u najmanju ruku nestabilan.
Konor mu je lepo reko, zahvali se doktorima što su ti skrpili facu i lobanju, pa onda nauči boks malo, rad nogu ti je očajan... A ovaj njemu priča da je kučka.

Fino je to da nam je zanimljivo što Tony koristi one drvene lutke gde provlači ruke, ne sparinguje, brejkedensuje sa battle rope-om, wow, zanimljivo, ali ne pravi se skill od toga.
S druge strane, retko ko bi prihvatio fajt u ovoj situaciji, kao što je to on uradio, uzevši u obzir da je imao mnogo da izgubi, a malo šta da dobije.
I to je sve deo tog Tony karaktera.
 

Ali nije sve savršeno i carski kod Tony-a...

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...