Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

8 hours ago, threepwood said:

 

Potcenjujes Tony-a opasno, cini mi se.

 

Gaetje je tu daleko najtanji borac, iako ima sanse veceras da dobije na ludilo. I Tony je verovatno jedini matchup u tom krugu koji mu koliko-toliko daje sanse.

Isto tako sam ubedjen da bi Tony rutinirao Konora u tipa 8 od 10 borbi. Ima vece srce, bolji je u parteru, nepredvidiv na nogama, iako je tehnicki tanji, a i Konor je pokazao da se ne snalazi najbolje kad se neko ne prepadne te njegove aure.

Tony bi dobio maks 2 borbe od 10 protiv Konora (ne onog povredjenog i drogiranog).
Iz ponosa ne bi isao u parter, plus ga to smara. Plus Tony ima dobar bottom, top ga ne zanima, i nije pokazao da ima dovojno kontrolu zice da zadrzi Konora na zici.
U stand up-u, bukvalno ne postoji univerzum u kojem bi Tony dobio Konora. To sto ima dobar wrestling background ne znaci da u mma uslovima zna da kontrolise zicu oktagona.
Tony ima awkard standup i jebe ih na to, jer mahom svi rade mehanicki, protiv Konora mu to ne bi proslo. Vandata, Petis, Castillo, Trujilo su ga bacali na dupe. Lee ga je potkacio isto (koji ima uzasan boks).
Tony udara flat footed, nema twist u kuku, zato i retko ima one punch KO/TKO. Konorovu bradu, koja je verovatno najbolja u kategoriji, ne bi oborio u jednom od 10 meceva.
Njemu bi tu jedine sanse bile da Konor srlja u ground and pound i da ga baci u neki D'Arce. Ili da se Conor umori.

Ne potcenjujem Tony-a. Fora je sto Tony dobija i kad nekom logikom nije favorit. Koliko god ovo paradoksalno zvucalo.
On ima sanse lepe protiv svakog od njih,  kao i Kabib naravno. Gaethje i Conor su osetan missmatch barem u jednom od tih meceva. Mada sam u poslednje vreme odgledao 3 puta Conor - Khabib, i nemam dileme da ono nije ni 40% Konora...


MMA je takav... Dustin je dobio Gaethje-a, Tony bi izrutinirao Dustina, ne znaci da ce Tony da rutinira Gaethje-a.

Da se razumemo, ako pricamo o 155 lbs ja navijam da Tony bude prvak. Bitno mi je da Conor dobije Kabiba, i sto se nejga tice, vise sanjarima o welteru.
155 zasluzuje Tony.

Link to comment
Share on other sites

Cejudo se bori za svoj hleb i hleb flyweight kategorije, kako se bori... King of The Cringe
I meni je u samom vrhu boraca protiv kojih navijam, ali se vidi da stvarno nema veze sa ovim sto izigrava.
I sam Dominick je pre neki dan to izjavio.

Lik je imao tezak put i zivot (kao i Dominick), for real je zestok grinder, najmladji osvajac zlatne medalje (valjda wrestling sekcija) USA-a je, i tek tad su dozvolili njegovoj majci da dobije drzavljanstvo.
Tough je, nema harizme, mucan je ovaj nacin sto dolazi do te paznje.

No, i to malo paznje (ne dobija neku ogromnu) je dovoljna da se izbori za malo ozbiljni status i za status Flyweight divizije.
Naravno, punim srcem uz Dominick Cruza.

Inace jaaaaaaaaaaaaako bitan mec. Jedan od najbitnijih meceva u poslednje 2 godine. Ljudi nisu svesni toga.
Ko pobedi je legit top7,top8 all time greats. 
Dominick se bori  za to da se zaustavi nesnosnost Cejuda.
Dominick se bori za legacy sporta. On kao najbolji bantaš je dokaz da je mma nerdy sport. Dominick Cruz moze biti najbolji argument zasto  je MMA toliko dobar sport. Zbog toga i baaaaaas dosta navijam za njega veceras iako ga ne obozavam toliko mnogo.

Cejudo se bori za dodatno proseravanje. I nazalost bice tesko osporavati da je legit borac.

Da budem iskren, ja sam jedan od retkih koji ne voli mnogo Mighty Mouse-a, i mislim da je precenjen. Pobego je nakon prvog poraza, usrao se da ne moze da povrati titulu. Satro mu potreban challenge. Probao je protiv Cruza u bantamu, otreso ga je Dominick, izgubio je od Cejuda, iskorio easy way out gde i dalje moze da se prica da je neki GOAT jer ima 1-1 sa Cejudo.
I da, taj drugi poraz se desio kad vec nije bio motivisan da se bori u UFC. A nama ostavio da patimo sa proseravanjem Cejuda...
 

Link to comment
Share on other sites

Flat footed boxing nikad neće dobiti pravilan box.

Justina mogu samo Dustin i Conor mogu da dobiju u strikingu, zato sto su kontrasi i pravi bokseri, a on je ipak mehanicki prinaucen bokser (doduse opako prinaucen)

 

Ne moze se samo sa nenajavljeni jabom protiv nekog ko ovako roka.

Link to comment
Share on other sites

E jebiga, krivo mi. 
gotivci su obojica, ali mi je krivo zbog dalje kombinatorike i sto ce Khabib da rutirira Justina. Sta je sad na redu za Tonija? Da li mozda Conor, ili ce Conor ipak loviti nesto ‘podobnije’ kao i obicno?

 

Ovo sada postavlja skroz drugu jednacinu. 

Link to comment
Share on other sites

Obilo se Tony-u o glavu ono kurcenje sto je skidao kilazu i za 18. April. Potcenjivanje Justina i nema pravo na ovo kukanje ppsle meca da se od novembra spremao za Khabiba.

 

Nije trebalo ni da prihvati, to je more legit, nego da prihvatis pa trazis alibi, jos se kurcis da skidas kilazu 20 dana pred mec, pa posle ponovo. Koj kurac ..

 

Justin je car, drago mi je zbog njega, dobar lik. Ovo je samo hard work i zelja da ucis i napredujes sa skillom, dok te drugi ne shvataju ozbiljno. Drago mi je kad takvi pobedjuju

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

Ja kontao ovaj Ferguson da ce izazvati Khabiba a on dobi po pic....

 

Nisam gledalo ali najave su bile da ce ovo biti rutiniranje, sta se desi?

Ko je najavio rutiniranje, taj vaka baš ne gleda, nego prognozira na osnovu hajpa, tony je bio deo Kabib - Tony hajpa.

 

Popio je 6,7 opasnih krosea u prbih 6,7 minuta borbe i zaboravio na ideju da pusta u flow-u one njegoce laktove kad se skrati distamca. To mu je bila i jedina šansa. Na stranu ritanje i low kicks(ne mislim da Tony ima receptore za bol da ga to poremeti), ono je biko inferiornije bokserski nego Conor protiv Floyda.

Poirier i Conor bi ga jos vise unistili, tj brze. Gaethje ga je rojao u gornji deo glave, Dustin i Conor bi ga 5,6 puta nahvatali na špic brade u prva 5,6 minuta, a tu ništa ne pomaže. To kad zazuji i kad se iskljuci centar za ravnotezu. 

Ovo je bilo kao da si Masvidala stavio protiv Canela u ring. Stavi Dustina ili Conora protiv Tony-a da se na ivaj način bore, izgledalo bi da stavis prosecnog 155 poundera na Crawforda.

 

Ne zna tony da udari jako, to što je awjward ne znaci da je dobro uvek. Mene je razocarao sto se usro u drugoj i trrcoj rundi. Justin je tu poceo da pada sa snagom, tj mogao je da padne, disao je otvorenih ustiju. Ali tony je samo neki jab pokisavao. Nena in and out kretnju za neki 1-2, prednji zadnji direkt. Kroše za njega ne postoji, niti sa onakvim fotwoorkom i duzim rukama moze da postoji. Headmovement previse bedan.

 

Dirty boxing ala Cormier ili Jones ne postoji, za sta ima predispozicije zbog velikih saka. Da hvata protivnik sakama i da tako oseca protivnicki balans. Ima gigantsku šaku.

 

Tony je napravljen da pobedi Khabiba. Kao što rekoh protiv Conora, Justina, Dustina tu nije favorit. U ovakvom mecu bi ga unistili i Felder i Hooker. Hooker je tehnicki miljama ispred, Felder ne toliko, ali ima podjednako veliko srce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...