Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Izzy - Romero...

Da se Conor nije vratio i pokupio ovime malo spotlight-a, Adesanya bi finishirao proces preuzimanja Mr. UFC uloge.
Ovo biranje Romera i zelja da se protiv njega bori je potez koji je ujedno i odlicno tajmiran a ujedno smisleno hrabar.
On je u ove 2 godine uradio toliko, i na taj nacin, da nijedan borac ne moze nista lose da kaze za njega, izuzev Coste (koji samo fabrikuje rivalstvo uz dozu ljubomore).
Jebeni lejm douchebag Kevin Lee je juce rekao da je ADesanya real deal. Bisping i slicni veterani i bivsi borci su u fazonu "Voleo bih da kazem da smo mi nekad bili veci carevi, ali jbg, ovaj lik je previse zajeban igrac i legit"

Ukoliko Rose ne udje u oktagon sa nekim anksioznim tripovima, rutinski ce da raskanta Andrade.
Mislim da je Kineskinja mnogo zajeban matchup za Joannu.

Woodley nema kud, pa mora na mnogo zajeban mec. Edwards je odlican borac sa nedovoljno visokom reputacijom, koja je savrsen argument Dani da liferuje Woodley-a i dovede ga do te situacije da mora da ide po Bellatorima i bude neki novi Rampage, samo nesto bolji.
Edwards sa druge strane je isto na tankoj zici da se profilise u UFC pravilima igre kao beznacajan lik ili kao mnogo zajeban igrac.
Potencijalno pobeda protiv Woodley-a mu otvara vrata da nakon dostojanstvenog ponasanja (jedini se od velterasa dostojanstveno ponasa trenutno uz Thompsona) postane fan fejvorit.
Sa druge strane, moze mnogo lako da padne na drugu stranu, gde UFC ne zeli da ga forsira, a zbog njegovog kvaliteta mnogi borci ne zele mec sa njim.

Jairzinho - Ngannou, ili spektakl ili debakl...

Curtis Blaydes ima ponovo priliku da napravi statement u teskoj kategoriji  i da zauzme bitnu poziciju kad dodje do smene generacije.


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ne moze dopingovani da bude GOAT pa nek ocisti sledece 5 generacije, doduse poceo da se muci i sa ovom i to sa upitnim borcima.
 

Ako ni zbog cega, da je GOAT dovoljno govori to sto ostali borci koji ga ne vole, imaju razloga da mrze ideju o tome da je GOAT, ipak kazu da je GOAT.
To su ljudi sa ekspertizom i sa potrebom da im se ne svidja ideja da je Jones GOAT. A misle da je GOAT.

Cormier sigurno nije obozavao momente kad je pred ljudima ronzao u mikrofon "Mrzim ga, ali mu ne mogu nista, nije sto je jak i veliki, on zna u svakoj situaciji da se napravi fizicki vecim nego sto jesi"

Ne mozes u MMA ili u boksu biti najbolji zbog dopinga. Iako doping naravno treba izbaciti iz toga sporta, ako si najbolji u tome, najbolji si zbog fighting iq-a i mentaliteta, to pravi marginu...
Doping moze da ucini da se u nekim slucajevima povredi tudje bice na neki tragican nacin, i to je uzasno. 

Mecevi kao sto su Thiago Santos su posledica toga sto ima odredjenu vrstu sujete da pokaze da moze u stand up sa najboljim strikerima. Ali i toga sto ne zeli nista da prepusta slucaju, da se ne desi kojim slucajem neki punch".
Iako isfrustriran sto ce zauvek da bude neko ko nece biti ultimativno obozavan, on je dovoljno pametan i shvatio je da nema poente da pokusava da kupi ljude po svaku cenu.
Njemu je sad cilj da pobedjuje uglavnom, u mecu sa Smithom i Santosom mu je to bio cilj. Record, podaci za wiki, pobeda, streak... nebitno kako... Tad je samo to jurio.
 

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

I posle tog plakanja on padne test, zbog vijagre ili jeo konjsko meso, neki retardirani izgovor je bio.
Mecevi kao Santos i Smith  su mozda i posledice Usade, bumo videli za koji mesec kako ce da izgleda protiv coveka koji je izgubio od prosecnog Vulkana..
Naravno da mozes da budes najbolji zbog dopinga posto na vrhu bas nijanse odlucuju. A ti ako se bodes odmah u startu imas nijanse, mozes vise brze jace da treniras i dok tvoj protivnik moze da uradi recimo 10 rundi ti mozes 20.
Kao sto Lance ne moze da bude GOAT u biciklizmu tako ni ovaj ne moze da bude u MMA, simple as that.
Kao sto ni zmija Dilashaw ne moze da bude Goat za 135 ako je dobio sve sto valja u toj diviziji. 

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BattleBorn said:

Ne mozes u MMA ili u boksu biti najbolji zbog dopinga. Iako doping naravno treba izbaciti iz toga sporta, ako si najbolji u tome, najbolji si zbog fighting iq-a i mentaliteta, to pravi marginu...

 

Svi koji budu uhvaceni da se dopinguju u mma i boxu bi trebalo prvo u zatvor pa izbaciti iz sporta.

 

Neko nadopingovan ima vise snage od protivnika koji nije ni na cemu i u stanju je napraviti ogromnu stetu, trajno obogaljiti ili ubiti covjeka. Nije sala da te neko lupa u glavu u zadnjoj rundi kada si skroz potrosen, a on pun juicea, svjez kao lubenica. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, LayupFromTheMidget said:


Kao sto Lance ne moze da bude GOAT u biciklizmu tako ni ovaj ne moze da bude u MMA, simple as that.

Nije Jones najbolji zato sto je najjaci, najbrzi ili najizdrzljiviji.
On ima moc da manipulise okolnostima u oktagonu i da svoje prednosti pretvori u rutiniranje.
Da te doping po difoltu pravi na sampiona i pobednika TJ ne bi izgubio od Cejuda. Belfort bi nekad pobedio nekog top top borca, a Chad Mendes bi bio prvak.
Previse je slucajeva da su UFC borci padali na doping testove i da su uzimali ta sranja u momentima kad im rezultati bas nisu bili sampionski.
Kod velike vecine taj momenat kad odluce da uzmu doping utice tako da zapravo izgube tu samouverenost da su najbolji, vec da moraju da traze neko pomagalo.
Kad ti padne samopouzdanje i kad zbog toga uspori reakcija u glavi, sa manje hrabrosti donosis odluke i propustas sanse da napravis prednost zbog toga.
Adesanya i jos neko(ne mogu da se setim ko) su bas pricali o tome. Adesanya je bas rekao "Ne bih uzeo to prevashodno zbog toga sto bi samim time priznao sebi da nemam dovoljno skilla"

Uporedjivanje sa Lance-om je smehoteka na vise nivoa. Trku najvise dobijaju noge na  pedali, a borbe glava. To na cemu je bio Lance je performance-enhancing slucaj unosenja dopinga u sportu gde konkretan efekat dopinga ima najvecu moc da te dovede do prvog mesta. Sa Jones-om nije taj slucaj.

Doping u MMA je nefer prednost, ali doping ne moze da te ucini boljim borcem.

Jones-ov boks niti je brz, niti je tehnicki dobar (sad kako treniram boks intezivno i zainteresovan sam za tehniku istog, jos vise primecujem koliko mu je boks po standardima daleko od savrsenog. Niti je prvi koji ima duge ruke, niti su duge ruke, kao i visina, uvek prednost u bokserskim razmenama.
A ponovo i u boxing range-u i u tim situacijama dovede do toga da nije inferioran, i maksimizuje uvek svoje sposobnosti.
To nije nesto sto ce nekakav doping da ti donese.

Ako za jednu stvar kod njega mora da se kaze da je sustinski uzrok zasto pobedjuje, i zasto dominira, to je zato sto je zao covek i ima primese te jordan-esque sampionske psihoze.
On istinski veruje da ga je Bog poslao da na zemlju da bude alfa muzjak, koji ce da prebije sve ostale, da je njegova sustina da bude bully i nekakav lav. I ponosan je zbog toga sto je bully, sto ce da ucini nekog svojom kuckom itd itd.
Lozi se da je lav, da je predodredjen da ima privilegije, da je nekakav car, da ga se svi plase ili da mu titraju jajca.
Nije nista cudno sto mu je ona slika na Twitteru.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da te moze uciniti dovoljno je videti Overema pre i kasnije a o Belfortu da se ne prica. Bas Vitor je  primer koji pomaze tvojoj hipotezi, stvarno covek koji je bio top izazivac se slucajno smanji i nije za kurac ali ne doping te ne cini boljim. O Mirku da ne pricam koji odjednom cim je dobio sut kartu iz Ufc nalazi 2 vetar i izgleda nikad bolje. Takav  pad je imao i onaj Brazilac u 135 sto mu je Tj skinuo pojas.

Tj je zajebalo skidanja kilaze u 135 niko nije bio blizu da ga dobije, sem Cruza i to je diskutabilno bilo.

 

Znaci svi  primeri su  ili ex sampioni(jones,tj) ili izazivaci(chad,vitor).Tako da doping moze i cini boljim, ne moze da ti produzi ruke kao sto bi trebalo mendesu ili slicne stvari. Ali itekako  zbog povecane repeticije vezbi automatski te cini boljim.

Jones dobija zato sto  je genetske prednosti  i elitni fight iq pojacao spricem nikakva jordanovska zelja i ostale gluposti, mislim mozes to sranje da uzmes kao izgovor ono bodem se da budem najbolji i ostala sranja.
A genetika je toliko dobra da ima jos 2(?) brata u Nfl.

Doping dobrog borca cini odlicnim a odlicnog pravi na laznog goata. Naravno da doping od antitalenta  nece da napravi svetskog razbijaca tu se slazem, ali takvih nema u Ufcu sem Cm punka.  
Ali  teza da doping ne cini borce boljim je stvarno smehotres. Odi u teratanu i bacaj neke kombinacije u dzak a onda uzmi epo i slicna sranje pa mi kazi koliko vise kombinacija mozes da ponovis i koliko ces brze da ih automatizujes. Neces ti da postanes novi Fedor ali ces biti znatno bolji BB.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam rekao da nece da te ucini boljim nego sto jesi, nego da nece da te ucini najboljim. I tu postoji ogromna razlika
I da se marginalni visak prednosti u kvalitetu u mma-u ne stvara niti fizickim mogucnostima, niti mogucnostima da ti treniras 12h, dok neko drugi trenira 11h.

Jones-ova brzina reakcija ruku kod boksa nije nesto fantasticna, niti mu je tehnika impresivna, niti pravi neki mnogo dobar leveridz, nema intuiciji za kombinacije.
Ali savrseno koristi to sto ume i moze i nije skoro nikad inferioran kad se desi.
Ne pusta combo-e i kombinacije udaraca rukama. U 95 posto slucajeva je to hit... hit... hit... Ne ostavlja se exposed.
Savrseno je svestan svojih mogucnosti i kako da ih koristi.
 
I to sto nije hittable, nije zbog nekakve brzine ili sto mu je doping dao snagu da trenira 15 sati pa je sad natrenirao nesto.
Veoma cudno ali on voli clinch range u tom boksu i protiv nizih boraca. Ima taj dirty boxing gde zbog mma rukavica moze da hvata protivnike i savrseno tajmira protivnikovu inerciju. Tu dolaze i oni laktovi.
Slicno je kao i sa Cormier-om, stavi im obicne rukavice, DC sigurno nije u top5, ili top10 boksera u UFC-u (mada ima strasno brz aperkat), ali u mma boksu je sigurno top5 boksera. Samo zato sto ima skill u glavi. 

 

Kad umes da pretvoris da manjak skilla i mogucnosti nisu inferorni u odnosu na protivnikove iste skillove i mogucnost. To nije nikakav doping.
To je sposobnost koju niko nema kao Jones.
I to odvaja GOAT-a od odlicnih i mnogo dobrih. A ne koliki ti je misic, koliko ti je brz misic, pa cak i koliki ti je endurance...

 

Edited by BattleBorn
Link to comment
Share on other sites

Osim sto si rekao citiram

11 hours ago, BattleBorn said:

Doping u MMA je nefer prednost, ali doping ne moze da te ucini boljim borcem.

Naravno da ga je ucinio znatno boljim borcem i njega i sve ove sto smo spomenuili.

Goat je najbolji bez mrlje u svojoj karijeri. Ako ufc hoce na  silu da guraju nekog svog Goata imaju Khabiba. 0 u skoru nikakve lazne vijagre, skrivanje ispod ringa i ostala sranja.
Silva je pao test doduse u odbranu pao je posle one freaky povrede protiv CW. GSP je bas slucajno napravio pauzu kada je Usada dosla (sumnjivo). i ostaje Stipe koji mi je simpaticniji od Khabiba pa njemu ide moj glas, ocistio tesku diviziju sve poraza osim protiv Struva osvetio.
Ali mislim da je Fedor i dalje za koplje iznad svih ovih 10 godina na vrhu nikakav skandal i slicna sranja. Naravno postoji realna sansa da se i on pucao kao sto se skoro svi pucali u prajdu ali on nije pao

Link to comment
Share on other sites

Cuj Jones goat ispred jednog GSP-a ili Silve, možda i Fedora. Ljudi koji su kvalitetni u svakom smislu (naročito GSP) i koji su hiperdominantni bili svojevremeno BB poredi sa Jonesom koji je hit&run pajac, SA NAMEROM VARAO tako što se dopingovao (ček sinko ako misliš da si najbolji zašto doping jebeni?!) itd itd. Klasični smećar od čoveka i sportiste.

 

Inače, neko gore napisao kao čekaj čekaj polako Khabibe sa Conorom, prvo da dobije Tonija pa onda da vidimo. Dok sa druge strane, Conor za povratak dobio lika koji treba da čuva unuke, koji je u slobodnom padu već dve godine...ali on "može da bira" i slične gluposti.

Link to comment
Share on other sites

Stosic ga je dobro izudarao u prvoj rundi ali je crkao vec na pocetku druge runde.Kondicija mu ja katastrofa.Ovo sam i pretpostavljao da ce se desiti jer je vec pominjao PFL u zadnjih nekoliko intervjua kao back up opciju u slucaju otkaza(tj nepotpisivanja novog ugovora) u UFC-u.Mislim da je kljucni poraz u njegovoj UFC karijeri bio prosli mec jer je tad kondicijski bio daleko spremniji od ovog meca veceras a izgubio je na glupost.To bi bilo to u njegovoj UFC karijeri,steta,siguran sam da je mogao i morao vise od ovih 1-3.Ono sto je pozitivno u ovih 1-3 je sto ga niko nije zavrsio tj svi su ga dobili na odluku sudija sto definitivno govori da je cvrst momak.Ne znam kada cemo sledeci put docekati da imamo poluteskasa/teskasa u UFC-u,do tada nam ostaje da navijamo za Rakica.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam video neka poboljšanja u odnosu na prošle borbe. Prvu rundu je kontrolisao iz sredine i pravio pritisak. Ovaj put je nekako izdržao tri runde što se tiče kondicije. Više pokušaja i uspelih obaranja.

 

Treba priznati i Hillu da može primiti udarac. Pa u prvoj rundi je primio barem 3 krošeja iz kontre direktno na bradu da se je čulo preko cele hale. Mnoge bi oni udarci uzdramali, dok on nije ni žmirnuo. Ja recimo mislim da je Darko dobio tu prvu rundu, zbog kontrole, takedowna, i dosta ozbiljnih udaraca. Ali koliko sam provalio, Hillu su dali drugu 10-8, što se nemože mnogo sporiti, jer Darko stvarno ništa nije uradio u tom periodu. Treča čista Darkova.

 

To bi bilo to što se tiče UFC-a. Videčemo sad šta je sledeči potez. Mene nebi čudilo da se vrati u tešku kategoriju u nekoj manjoj organizaciji. 27 godina je ništa za ovaj sport, posebno u težim kategorijama. Ima vremena i za povratak u UFC, ali če pre svega morati da promeni mindset i postane agresivniji u kavezu i s time zanimljiviji kao borac. To mu je jedini način da se vrati u UFC, ako mu je to cilj

Link to comment
Share on other sites

Ја сам пук'о на Стошића. Лик је глуп, али и ограничен приде што је најгора комбинација. Пих, ужасна борба. 

 

Оно манично шибање по носу, као да је линије цртао је тек ужас

Edited by Big Ticket
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikeAir said:

Stosic ga je dobro izudarao u prvoj rundi ali je crkao vec na pocetku druge runde.Kondicija mu ja katastrofa.Ovo sam i pretpostavljao da ce se desiti jer je vec pominjao PFL u zadnjih nekoliko intervjua kao back up opciju u slucaju otkaza(tj nepotpisivanja novog ugovora) u UFC-u.Mislim da je kljucni poraz u njegovoj UFC karijeri bio prosli mec jer je tad kondicijski bio daleko spremniji od ovog meca veceras a izgubio je na glupost.To bi bilo to u njegovoj UFC karijeri,steta,siguran sam da je mogao i morao vise od ovih 1-3.Ono sto je pozitivno u ovih 1-3 je sto ga niko nije zavrsio tj svi su ga dobili na odluku sudija sto definitivno govori da je cvrst momak.Ne znam kada cemo sledeci put docekati da imamo poluteskasa/teskasa u UFC-u,do tada nam ostaje da navijamo za Rakica.

 

Ja se nebih složio sa boldom. ni protiv Clarka ni proti Kennedya nije mogao da krene u finiš zadnje dve minute koliko je bio krep'o. Ovde mu je ostalo snage. Sad dali je bilo zbog toga što je bio malo bolje spreman, ili zato što se je štedio u drugoj rundi, to neznam. Mada teško poverujem u ovu drugu opciju, s obzirom na to koliko udaraca je primio u telo kroz celu borbu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Big Ticket said:

Ја сам пук'о на Стошића. Лик је глуп, али и ограничен приде што је најгора комбинација. Пих, ужасна борба. 

 

Оно манично шибање по носу, као да је линије цртао је тек ужас

To radi kroz celu karijeru,ne moze da izbaci taj "tik".Cak je i trener od Hil-a rekao na kraju prve runde da svaki put kada se pipne po nosu da Hil odmah krene na udarac.

1 minute ago, L' Imperatore said:

 

Ja se nebih složio sa boldom. ni protiv Clarka ni proti Kennedya nije mogao da krene u finiš zadnje dve minute koliko je bio krep'o. Ovde mu je ostalo snage. Sad dali je bilo zbog toga što je bio malo bolje spreman, ili zato što se je štedio u drugoj rundi, to neznam. Mada teško poverujem u ovu drugu opciju, s obzirom na to koliko udaraca je primio u telo kroz celu borbu.

Protiv Clarka je bio u uzasnoj formi ali je Clark takodje mnogo ozbiljniji borac od Hil-a pa mu se manje moze zameriti.Prosli mec je po meni bio najspremniji jer je imao mnogo rusenja i nije primio gotovo nikakvu stetu za razliku od ovog meca gde skoro nista nije odbranio a u drugoj rundi bukvalno nije postojao.U trecoj rundi je jos nesto pokusavao ali sve je to bilo jalovo iako se ni Hil nije proslavio u trecoj rundi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

"Ljudi, ja sam u procesu pripreme za velikog borca i protivnika Tonija Fergusona. Do tog meča je ostalo 70 dana i ja vežbam svaki dan, ujutru i uveče. Već mesec i po dana sam u punom pogonu i osećam se odlično. Ne mogu ni da razmišljam o takvim stvarima. Čudi me da me ljudi uopšte pitaju za revanš", kazao je ruski borac u Mahačkali, "Mislim da ljudi samo žele da nastave 'zezanje' koje se dogodilo posle borbe sa Konorom. Svi su videli šta se dešavalo tokom meča koji sam kontrolisao. Sve što sam hteo uradio sam mu, a na kraju mi je još i predao. O kakvom mi revanšu uopšte možemo da pričamo... Trenutno me ne interesuje, jer sam fokusiran na Fergusona. Zapravo uopšte me ne interesuje. Ima toliko organizacija i sportova koje nemaju para, neka ponude ili daju njima tih sto miliona dolara. Meni ne trebaju pare da bih opet tukao tog kretena"

 

:Hail:

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sere do jaja a na njegova proseravanja pada mediocre raja. 

Mnogo jeftine fore, "dajte 100 miliona drugoj organizaciji itd", to kad se praviš pošten i castan pa odvališ nešto što ne moze da se desi u bilo kom univerzumu.

 

Na kraju ce da prihvati, ali ce da se proserava da je prihvatio iz drugih razloga, a ne zbog novca. I tad ce da brani neku čast ziliona ljudi...

Uostalom ko je on da se pita da l neko moze da se bori za titulu. Ako si šampion, prihvati revanš. 

 

Klasičan jebeni divljak, koji je odraso u okruzenju gde vladaju 200 godina zakasneli civilizacijski tokovi, a dovoljno perfidan da prodaje neko poštenje. Neki debilni oblici konzervativnih i autoritativnih poluplemena.

Izjavljuje on "tek kad pobedi 10 puta moze da se biri za titulu".

Ko si bre ti da odlucujes koliko je pobeda potrebno, i ko treba da se bori za titulu... Ako neces, stripuju te i cao. To y-a su stripovali da bi tebe progurali jer se Dani ne gade silni middle east ppv-ovi.

Tad mu nije smetalo guranje logistike.

 

 

Ako nekom zelim da mu se u kasnijem zivotu ispolje posledice weight cut-ova, to je on.

 

Bljak id lika.

Link to comment
Share on other sites

Pa normalno da se on pita. Kao i svaki borac uostalom. Imaš pravo da odbiješ bilokoga, ali moraš da prihvatiš sledeču ponudu. Odnosno, nemaš pravo da odbijaš dva challenga zaredom. A u ovom slučaju je skroz u pravu. Connor neka stane u red i neka čeka novu priliku. On trenutno nije No.1 contender kad se uzme u obzir njegovo odsustvo iz sporta (by choice), tok i konačni rezultat prve borbe i činjenica da je pobjego u drugu kategoriju na jedan lakši sparing, jer je bio preveliki rizik ostati u LW i raditi sa nekom budalom tipa Gaethje.

 

A neznam što si ti toliko uznemiren zbog tog revanša, kad se Connoru to i ne radi. Čovek je vidio da tu nema šta da traži, i okrenuo se novim prilikama za big money fightove.

 

Pljuvanje po čoveku zbog toga toga gde je rođen i odrastao je isto malo bezveze. Možda je on odrastao negde gde kasne civilizacijski tokovi, ali je opet uspeo da se ponaša gospodski na svakom koraku, za razliku od ovoga koji je odrastao negde gde kao ne kasne ti isti tokovi.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Gospodski hahahahaha. Zajebavanje beskucnika da rade sklekove za kintu  i cerekanje dok rade.
ili sirenje sharia law i zabrana predstave zato sto ima malo "pornografije", prozivanje nekog muzicara da nije dobrodosao i otkazivanje nastupa, sve gospodski radi.

Nadrogirani Konor koji udara dede po pubovima je mala maca za ovog, posto Konor nema pravu moc,  ne  zivi u vukojebini gde retardirani mma borac moze da utice na cenzuru i slobodu govora. A nije ga finansirao diktator i nije mu menadzer ex terorista.
Ali dobro GOSPODSKI na svakom koraku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nije ih terao govna da jedu. Da ti sad meni ponudiš 100 eura da napravim 20 sklekova, ja bi to smatrao challengom a ne uvredom. Neznam zašto je situacija drugačija ako su bili to beskučnici, kojima je ta lova verovatno dobro došla.

 

Neznam šta si mislio pod širenje šeriatskog prava. Čovek je tradicionalista i ima pravo da to bude,  da o tome priča a i da promoviše. Kao i svi ostali, sve dok se ne poziva na nasilje i ne krše prava drugima.

 

Ovo za zabranjivanje si sve fino njemu složio, kao da je on jača izvršna vlast od Putina. Za rap grupu iz Azerbaijana je objavio snimak sa koncerta i napisao nešto na foru, kuda ide naša omladina. No big deal. Za ovu drugu rap grupu je napisao da nije vellika šteta što je koncert otkazan, znači samo izrazio svoje mišljenje. A za predstavu jeste imao verovatno malo veču ulogu, s obzirom da je pozvao vlasti da reaguju. Iz našeg ugla gledanja verovatno preburna reakcija, ali s obzirom da se je reditelj izvinio i smakao spomenutu scenu iz predstave, možda je bio i u pravu.

To kažem zato što moraš da poštuješ kraj/okruženje/ljude i njihovu kulturu. Ako ti ideš kod prijatelja koji ne hoda obuven po kuči, i ti se sazuješ, zar ne? Kad odeš turistički u Rijad, ne sjedneš na klupu u parku i otvoriš sebi pivo, jel tako? Kad smo več kod Rijada, da je ova predstava naletela na neodobravanje tamo, večina bi rekla pa normalno, gde su tamo našli da rade. Što je po mom mišljenju nepravedno. Šta, ovi imaju pravo da budu tradicionalisti pošto imaju pare od nafte, a ovi drugi ne pošto žive u vukojebini?

 

Za finansiranje sa strane diktatora neznam šta bi ti odgovorio, pošto neznam šta tačno je obtužba u ovom slučaju? Kao financiran krvavim/prljavim parama? A i reči za nekoga u Rusiji da je diktator, pored Putina živog je smešno.

Abdelazizova uloga u terorizmu mislim da nije baš najjasnije definisana. Ali ono, da je on bilošta ozbiljno muljao u tom smeru, nebi se ovako slobodno šetao po Americi, a kamoli ostvarijo veliku meneđersku agenciju. Lik zastupa tonu boraca, a samo se Khabibu nabija na nos da sarađuje sa teroristom. Isto tako za Kadryova, a nema ko nije gostovao u Čečeniji na njegovo akademiji.

 

Da se razumemo, ja se ne slažem sa svim ovim stvarima što ih je Khabib uradio ili rekao. Ali me nerviraju ta preuveličavnja, vađenje nekih izjava iz konteksta, i senzacionalističke reči, da bi se skupljali jefitni poeni.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...