Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Kad sam vidio onaj napis BMF ispor, rekoh not this shit again. Ali kako se završila borba, Max je stvarno zaslužio taj naziv. Voditi lagano 4-1 u rundama i zadnjih 15 sekundi pozvati protivnika na sredinu da bacate haymakere, to stvarno može samo pravi BMF. 

Što se tiče same borbe, dosta glup plan Gatheja, s obzirom koliko je Wittman hvaljen kao coach inače. Iči u ovakav meč sa idejom da češ da boksuješ sa Hollowayem, je jedan od glupljih gameplanova ikad.

 

Rakić šteta. Odlična prva runda. Uništio mu nogu, odlično izgledao na distacni. Jiri naravno u drugoj rundi krenuo napred, Rakić konstantno na zadnjoj nozi i jbg...

 

Tsarukyan vs Do Bronx očekivano dobra borba. Iako je Oliveria treču rundu završio omotan oko Armanovog vrata, mislim da je ipak realno bilo 29-28 za Tsarukyana. Iako sam navijao za Charlesa.

 

Sterling se popeo u 145 i opet izgledao duplo veči od protivnika. Fascinantno zaista

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jel se ovaj Rakić bije pod srpskom ili austrijskom zastavom? Vidim da se srbende naložile na njega a ja mislio da se lik vodi kao borac iz Austrije.

 

 

Počeo je karieru pod austrijskom zastavom, ali je zadnjih par borbi prešaltao na srpsku

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, BattleBender said:

Rakic nije borac. Rakic je atleta, hardworker koji je naucio da izvodi udarce sa nekom fundamentalnom tehnikom.
Jednostavno nije talentovan, ne oseca borbu, nema promil improvizacije, i bas se vidi da panici kad je fajt promil van plana.

 

Apsolutno. Ali i dalje mislim da ima nade za njega, tek mu je 32 godine, po meni morao bi nesto ozbiljno da presece u sledecim pripremama, mnogo je bolje izgledao dok je isao u ATT( znam da su u tom momentu bili losiji protivnici ali opet).

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2024 at 7:51 AM, LayupFromTheMidget said:

Mislim da Rakic tutubander nije usrao raspolozenje, odlican event, iako realno izuzetno slabo sto se tice ME i co za ovakav broj, da je neki random xxx pa ajde ali za 300, slabo.
U velikom su problemu ako ne stvore tog nekog giga-mega-stara 

Pa došli su ovde gušenjem svih zvezda, plašeći se, odnosno onaj ćelavi kingpin, da neki od boraca dostigne neki leverage i moć.

Pogotovo tokom cele priče sa Francisom.

 

 

Generalno, UFC jeste u krizi, short term ne, dugoročno da ako ćelavi robovlasnik nastavi da se ponaša ovajo. Imaće dovoljno ppv-ova ali izgubiće product.

UFC je popularan i generise paznju zato što je pun narativa, koji su u na svoj nacin organski ili spontani. Dana hoće da ima narative koje on zeli.

I to vise ljudima nece biti toliko vredno ozbiljnog investiranja.

 

Svel li su se sad na to da forsiraju jednog balvana, koji je iskorišćen kako bi se smirio Adesanya, i kako bi se isprovociraon posle par decision pobeda. Liku raskrčili put do title fight-a, i sad hoce da grade superzvezdu od njega.

 

Dana ce da uzima arapske pare. PPVs nece biti mozda na nekom max nivou(ali ce biti na dovoljno visokom) ali ce on odrzati to sto je najbitnije, borci će biti pod njegovom šapom.

I to je najbitnije njemu, da se niko ne osili ka poziciji Floyda u boksu, tj da se niko kao borac ne izbori da bude gazda. Samo nagomilava svoju listu boraca koemje baca pod voz, a koji su izgradili taj UFC. A kako je nabildovaniji tako je i sujetniji, i usiljeniji.
 

Samo da s pojavi ozbiljan kompetitor, a ne krševi kao Bellator koji kao da vodi nekakav miks birda Man Utd-a i onih tipičnih Intera koji je dovodio pregazene igrace koji su u decline-u i nisu relevantni….

Neko da se pojavi ko ce dobru strategijubda napravi, i nije nerealno da odsetaju pravi fanovi. A cim odsetaju pravi fanovi, odoše i drugi, ovi drejkovski za jedan dan.

 

Link to comment
Share on other sites

Alex Pereira vs Ciryl Gane - to bih voleo da vidim.

 

Alex je rekao da želi da se oproba kao heavyweight, Dana je nešto protiv toga... al' ako dođe do toga, nadam se da će mu prvi protivnik biti Ciryl.

 

IMO, Ciryl Gane bi bio favorite, ali mislim da bi bilo veoma zanimljivo. Štaviše, ako Alex stvarno bude rešio da se oproba kao heavyweight, onda nema boljeg i zanimljivijeg od Ciryla.

Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2024 at 9:32 AM, BattleBender said:

Pa došli su ovde gušenjem svih zvezda, plašeći se, odnosno onaj ćelavi kingpin, da neki od boraca dostigne neki leverage i moć.

Pogotovo tokom cele priče sa Francisom.

 

 

Generalno, UFC jeste u krizi, short term ne, dugoročno da ako ćelavi robovlasnik nastavi da se ponaša ovajo. Imaće dovoljno ppv-ova ali izgubiće product.

UFC je popularan i generise paznju zato što je pun narativa, koji su u na svoj nacin organski ili spontani. Dana hoće da ima narative koje on zeli.

I to vise ljudima nece biti toliko vredno ozbiljnog investiranja.

 

Svel li su se sad na to da forsiraju jednog balvana, koji je iskorišćen kako bi se smirio Adesanya, i kako bi se isprovociraon posle par decision pobeda. Liku raskrčili put do title fight-a, i sad hoce da grade superzvezdu od njega.

 

Dana ce da uzima arapske pare. PPVs nece biti mozda na nekom max nivou(ali ce biti na dovoljno visokom) ali ce on odrzati to sto je najbitnije, borci će biti pod njegovom šapom.

I to je najbitnije njemu, da se niko ne osili ka poziciji Floyda u boksu, tj da se niko kao borac ne izbori da bude gazda. Samo nagomilava svoju listu boraca koemje baca pod voz, a koji su izgradili taj UFC. A kako je nabildovaniji tako je i sujetniji, i usiljeniji.
 

Samo da s pojavi ozbiljan kompetitor, a ne krševi kao Bellator koji kao da vodi nekakav miks birda Man Utd-a i onih tipičnih Intera koji je dovodio pregazene igrace koji su u decline-u i nisu relevantni….

Neko da se pojavi ko ce dobru strategijubda napravi, i nije nerealno da odsetaju pravi fanovi. A cim odsetaju pravi fanovi, odoše i drugi, ovi drejkovski za jedan dan.

 

Ma sto jest jest, rascistili mu put tako sto se sibao sa adesanjom dva puta, striklandom, jirijem i hilom. Stvarno, ciscenje pita dostojno jednos šuga šona. 

Link to comment
Share on other sites

Ti si malo.. tilu lilu...
Rascistili su mu pod do meca sa Izzy-em. Pre tog meca je dobio Strickland-a (koji je tad bio van top6,top7 sa pobedom protiv Uriah-e kao najvecim uspehom u karijeri) i Michalidisa.
Bukvalno zajebali su i Conora i Till-a i sve otvorene i nezasluzene sanse za titulu.

Posle toga su dosli Jiri i Hill.

Link to comment
Share on other sites

Go back to the analiza nganou najbolji sportista danasnjice. 

Nema tu sta da se rascisti kad je lik dobio najboljeg (i pre toga vec dva puta). Covek potepao sve sto su stavili pred njega i to pises neke nebuloze. 
 

Ajde nastavi da ‘analiziras’ mctapera kako je kad god je izgubio bio pijan, drogiran i sa slomljenom rukom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...