Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

 

On 5/7/2022 at 5:31 PM, Hamilton said:


I ti si neki ‘sportista’ jel da? Treniras nesto od tih dzidza bidza disciplina i veliki si jelte poznavalac i ljubitelj i onda pozelis nekome da mu ode ligament. 
 

alal vera sinko, sportista i covek za primer. 
 

Justin po meni nema mnogo sansi jer je submision igra Oliveire suvise dobra i takav kraj meca i ocekujem. Medjutim, snazno navijam za njega i BAS MI JE DRAGO sto je prepotentni brazilac izgubio pojas. I sta je to jebeno sa brazilcima da ne mogu/nece da nauce engleski jezim makar Khabib nivo jbt?! Kakvi bolidi. 

Likovi poput Gaethje-a me posebno nerviraju. Nalik Khabibu ima taj higher moral ground vajb, samo sto Khabib ima neku svoju substanciju i legit je jednostanvo za neke stvari.
Ovaj je klasican seronja sa kikirikijem koji pluta u likvoru.
Jede govna godinama i proziva borce da su kukavice sto tap-uju, da su quiteri itd, puca nekakve dijagnoze (on ne moze da izdrzi 15 sekundi u bottom situaciji da ne tap-uje). Sladi se tudjom mukom i to sto je Oliviera ima tesko skidanje kilaze, slika tamo kako on vec vraca kilazu, dok porucuje da bastard jos skida kilazu.
Naravno na pitanja sta misli o tome sto Oliviera nije skinuo tih 230 grama, klasicno pedersko "to me ne zanima, doso sam da se borim, nemam sta kazem o tome... ali mislim da je pogresno i odvratno".

Generalno, poprilicno glupa I neharizmaticna osoba, niti mnogo dosledna, koja se kurci da je nekakav filmski vitez.

Link to comment
Share on other sites

Cekao covek godinu dana na pravu priliku, dobio mec za sledeceg izazivaca i imao je makar 1-1 ako ne 2-0 posto je 1 bas bila blizu. Jan je vec poceo da dize na usta i onda ti ode koleno ovako.
Ko zna sta ce biti dalje, ovo je acl verovatno, godinu dana pauza, ko zna kako ce da izgleda vrh divizije, verovatno ce Ankleav ili da bude sampion ili 1 izazivac.

Link to comment
Share on other sites

Jedan laicki komentar. 
 

Mene Rakic nije impresionirao, i mislim da je Blachowicz imao vece sanse da pobedi do kraja. Ne zato sto je bolji borac (losiji je), nego sto Rakicu fali taj killer instinct. 
 

Momak je ocigledno strasan radnik, izuzetno posvecen, voli sport, voli da trenira, ali nisam siguran koliko voli da se bori, tj. kao da mu fali taj instinkt kad udje u oktagon. Ovde je na momente bas izgledao previse rezervisano. 
 

Pade mi na pamet ono sto smo pricali u vezi Covingtona - obojica izgledaju kao da im je nelagodno kad pocne borba samo sto Colby nekako uvek uspe da to pobedi, Rakic cini mi se jos ne, bar kada pricamo o najvecim dometima.
 

Nemojte da me shvatite pogresno, ovo nije nikakva prozivka za Rakica, samo kazem kako mi izgleda. Najvise bih voleo da on to pobedi i da postane sampion. Zato mi je bas i krivo sto se ovo sranje desilo koje ce dodatno da ga uspori. 

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Nema to veze sa killer instinctom. Covek je svestan svojih kvaliteta odnosno mana, on niti u 1 aspektu mma nije elitan, vec ono sto bi rekli ameri jack of all trades, svuda je solodan. Za razliku od ostalih srpskih boraca( Medic i Dusko se bore sledece nedelje)Rakic se bori pametno, ako se bori protiv udaraca forsirace rvanje i konstantan klinch uz jake low kickove, ako ima bolji stand up pokusace da forsira kik boks mec.

I bas zbog takvog stila on skoro da nije pretrpeo nikakvu stetu, low kickovi protiv Volkana i juce isto low kickovi protiv Jana, su jedina “steta” koju je pretrpeo a dosao je do vrha divizije.

Njemu je problem to sto ocigledno ima neke hronicne povrede kolena, ovo mu je 3 povreda, jos sam kaze da je u kampu imao istu ovu povredu.

Videcemo kako ce da izgleda posle ovog sranja, Santos je bas propao, valjda nece i Rakic. Bice zajebano ima Rakic dobre kickove i low i kick, jos ako izgubi na brzini posto se juce videlo da je malo brzi od Jana, nece biti ovo dobro. Jos mislim da ce vrh divizije da bude znatno zajebani nego sto je sada, Anklaev i onaj skot su zajebani Grapleri i nemaju 100 godina kao Glover i Jan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, djole said:

Jedan laicki komentar. 
 

Mene Rakic nije impresionirao, i mislim da je Blachowicz imao vece sanse da pobedi do kraja. Ne zato sto je bolji borac (losiji je), nego sto Rakicu fali taj killer instinct. 
 

Momak je ocigledno strasan radnik, izuzetno posvecen, voli sport, voli da trenira, ali nisam siguran koliko voli da se bori, tj. kao da mu fali taj instinkt kad udje u oktagon. Ovde je na momente bas izgledao previse rezervisano. 
 

Pade mi na pamet ono sto smo pricali u vezi Covingtona - obojica izgledaju kao da im je nelagodno kad pocne borba samo sto Colby nekako uvek uspe da to pobedi, Rakic cini mi se jos ne, bar kada pricamo o najvecim dometima.
 

Nemojte da me shvatite pogresno, ovo nije nikakva prozivka za Rakica, samo kazem kako mi izgleda. Najvise bih voleo da on to pobedi i da postane sampion. Zato mi je bas i krivo sto se ovo sranje desilo koje ce dodatno da ga uspori. 

b1 - slazem se do dela da je bolji borac od Jan-a. Bolji je atleta, borac nije.

b2 - nadovezuje se na bol1. Rakis je izvanredan atleta, ali nije pretalentovan borac. Niti je talentovan grepler niti je talentovan striker. Jan je ociglednu prednost imao u standup-u i pored toga sto niej brzi je bio osetno bolji u kontrama.
I to zna da bude jako zajebano za glavu. Kad neko saceka i navuce te da pastis svoje brze úderce pa te kontrira na iskustvo i znanje, mnogo se gubi samopouzdanje.
Rakic se mnogo oslanja na svoju energiju, snagu i kardio, i to je super ali ja sam poprilicno siguran da je on bio umorniji posle 2 runde. Rakic i sam grepling i top poziciju radi na snagu.

Iskreno, da je mec nastavio, mislim da bi vrlo realan scenario bio da prodje kao Reyes.



Steta za povredu. Nadam se da ce se vratiti bolji posle ovoga, i da ce promeniti neke stvari. Hard work, ciji je on ambasadora, nije smart work, i mora da menja i nacin treniranja.

Link to comment
Share on other sites

Dobio Medic i to dobar KO.
Brat je sirotinjski Konor 1/1. Malo mu visi brada u vazduhu, rvanje nismo videli pa ne znamo da li ima napretka.
Dusko se bori za koji sat\
Edit: Ubio je ovaj crnac Duska, manje vise ocekivano i to je dobro radio borbu do tog Koa.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Baš bitna pobeda za Uroša. Ovakav bounceback posle prvog poraza u karieri pokazuje da tu ima materiala. Onako laički, rekao bi da u standupu još uvek postoje neke rupe defanzivno na kojima treba poraditi u narednom periodu. Bio je malo zadržaniji nego u nekim prošlim borbama što se tiče agresivnosti i atraktivnosti (mada je bilo tu nekih finih kickova svejedno), ali se borio jako pametno i zasluženo dobio.

 

Šteta stvarno za Duška. I on je jako dobro odradio do tog finiša. Sviđalo mi se d aje bežao od razmena i pokušavao borbu da prevede u parter gde je dominirao, ali jbg... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Otisla Joanna u penziju. Realno pojela ju je ona prva borba sa kineskinjom, ovo je bila samo tacka na i 

 

 

Kakva steta za Santos, posle 3 runde je bila bolja od Sevcenko i imala u najgorem slucaju 2-1, ali je posle slucajnog sudara glavama ostala sa potpuno zatvorenim okom i Valentina je rutinirala do kraja borbe.

Edited by threepwood
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, threepwood said:

Otisla Joanna u penziju. Realno pojela ju je ona prva borba sa kineskinjom, ovo je bila samo tacka na i 

 

 

Kakva steta za Santos, posle 3 runde je bila bolja od Sevcenko i imala u najgorem slucaju 2-1, ali je posle slucajnog sudara glavama ostala sa potpuno zatvorenim okom i Valentina je rutinirala do kraja borbe.

 

Po meni je bila bolja u prve tri runde, ja bi stavio poene kao ovaj sudija Dejvid, po meni je Talia dobila 2.rundu, al ajd. Al sta je ovaj mrtvi jazavac Klemens Verner gledao kad je stavio da je Valentina dobila prvu rundu.

 

ttcwv56cb4591.jpg

Link to comment
Share on other sites

Inace Prohaska vs Glover sasvim sigurno borba godine do sada, sta je sve bilo u brobi, trebalo bi dosta vremena posvetiti da bi se napisalo sta se sve izdogadjalo, pred zadnju rundu je bilo 2-2( mada po vecini sudija koja su sudila bilo je 3-1 za Glovera, opet ovaj genijalac Klemens Vorner😄), Glover ga je dominirao u petoj, Prohaska crko i na nesto malo vise od minut do kraja desava se preokret. Kakva borba, verovatno fajt godine, tesko da ce neka borba prici ovoj ove godine.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Sta borba godine!?!? 😄

Ja sam znao rezultat i sta se desilo pa skacem sa stolice tokom meca, ocekujem da ga finisira Glover.
Epikcina od fajta.

Jiri je postao besmrtan u okvirima UFC-a ovime. Samo Conor, Izzy i Jones mogu jos lakse i preko reda do title fights-a. Dana ce da mu daje sta god sve pozeli.
Pogotovo nakon poslednje borbe Ankalaeva (ne bas atraktivno) i onih borbi Rakica. 
A zasto i ne bi bilo tako, i ja bih to radio.

Jiri je lud u pizdu materinu.
Njemu ce probleme praviti iskusni i namazani borci koji ne trokiraju toliko mnogo na ove njegove finte i majanja. Reyes i Rakic su atlete, manje borci, ce trokirati.



Meni je zao Joanne, dobra je Joanna, burazer je ona. I ja sam je hejtao kad je bilo ono sa Rose-om, ali to je sve bilo deo projekta da se digne zenski UFC.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...