Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Sto se mene tice Tony vs Nate mogu staviti kao main card na PPV. Zanimljivo je da imaju dosta slicnosti dobar bjj, ali ne znaju rusiti, ne mogu se KO, i meksikanko poreklo. Krljacina u najavi, ali cini mi se da je Nate manje propo i ima bolji box, tako da bi njemu dao prednost.

1 hour ago, Zvezdinho said:

Fedor danas ima borbu u Belatoru, bice zanimljiva borba.

 

Na istom kardu najtalentovaniji iz porodice Nurmagomedov, Usman. Izuzetno zanimljiv borac, mui thai background, ali svestran borac sa dobrim rvanjem i sambom (sto bi bilo sramota da nema). Voli da baca high kick. Odlican debit za Bellator pre mozda dva meseca gde je demontrirao svoju svestranost i zavrsio je protivnika u prvoj rundi, u klincu je nasao rivala sa kolenom u stomak.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Vettori-u, mozda mi ispadne i drag. Mada je pao na USADA-i jednom.
Mislim da izmedju i Izzy-a postoji veliko postovanje, i jedan za drugog znaju da su nezgodan matchup, zato je bilo malo bad blood.
Izzy je jos imao i poraz.

Svaka cast Marvinu za tougneess. Costa je tezak imbecil.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatni  Glover Texeira. 42 godine! Uau, Kako ne voleti ovoga lika.

 

A kad gledamo za pohod na titulu. Bilo mu je suđeno da je uzme. Jer ako se ne varam, u oba prošla duela (Smith i Santos) se izvlačio iz baš teških situacija u samom početku borbe. Za Santosa se dobro sečam da ga je umalo završio bombama na početku borbe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Yan - Sandhagen

Jedna od najboljih borbi koje sam gledao, prosto sam dozivljavao nirvanu gledajuci onaj mec. Savrsensto sa strane tehnike, i jos jednom potvrda da najvise volim da gledam bantam borbe, mislim na bantam borbe kad se bore top borci. Nista mi nije boloje od toga.
Striking perverzija.
Yan je najbolji bokser u celom UFC-u. Ono je sick, njegova odbrana je za mma standarde Mayweather nivo. Kako zatvara gardom sve uglove, ono je strašno. Kako kontrira iz garda. Boxing science.
Kad primi udarac na levu rukavicu pa koristi taj momentum da odmah levom zada.
Sandhagen je car, obozaavam ga. Ali sam tacno znao sta ce da se desi. Inace pogodio sam ceo main card, ko dobija i kako, cak i runde. Jebo me otac kad se ne kladim. Ortak me smara "Brate, sto mi barem nisi rekao, da uplatim ja"

Bilo je ocigledno da Sandhagen ne moze da gura onaj footwork (inace bolji od Cruz-ovog) 5 runde. Mnogo se tu trosi snaga. 
Yan je ludilo, kao Floyd pusti prvu rundu, posle sve razmontira. Ludacki composure, ludacki zatvara sve, ludacka odbrana. Tough, ima staminu, brze ruke... TJ mora da bude na svom najboljem, da bi mogao da se nosi sa njim. Iako ja obozavam TJ-a kao borca.

Khamzat
HOT TAKE:

JEDINO ŠTO MOŽE DA STANE NA PUTU DA DOBIJEMO NOVOG GOAT-a JE VRLO VEROVATTNO USMAN. I da ga Dana White rano stavi protiv Usmana (ako dobije Colby-a), i onda da se nadamo da Usman tu odradi posao.
Ono je ludilo od borca. Kad ga vidim, zavolim Khabiba, koliko mi je antipatican. Bukvalno pomislim "Ma gotivim Khabiba, Khabib je carina" posle ovog. Ali je bolesno dobar borac.
Pored snagee, skila itd... vidim nestto sto je imao samo Jon Jones, beskompromisni sadizam. 
Ne bih se iskljucio da taj lik zavrsio karijeru sa pojasima iz 3 razlicite kattegorije. Od Weltera do LHW. Citao sam da je pravio probleme na treninzima prime Gustafssonu.


Jan - Glover

Dve bratine, ćalci. Jako mi je drago zbog Glovera, ali zao zbog Jana.
Solidno očekivano, poklon na kladionicama. Jan jee eimao svoju sansu u nekom check hook-u, nije se kretao po stranama. Glover ga naplasio u prvoj rundi. Mogao je bolji, ali u sustini classic Glover.

Islam - Hooker

Hooker car, Islam izkabibovao. Treba nam još neka borba protiv top class borca za proveru, ali deluje da mozda ima i bolji wrist control od Khabiba. Nije bolji od Khabiba, da se razumemo. Možda ima beznačajno čisto rvanje, možda i taj wristt control (ali to je pitanje) ali je overall Khabib naravno bolji.

Magomed Ankalaev - Volkan

Magomed očekivano. Primetio sam da nema taj lunatic poriv da finišira, pa sam tipovao na bodove. Ali njega vidim kao buduceg sampiona. Mislim da ce neuttralisati i Prochazka (kako se vec zove).
Rakic i Jiri ce vrlo verovatno da mu disu za vratom, ali mislim da je bolji od njih. Sad nije korisio noge (odlicnee kickove ima). Brze ruke, dobra kontra, stalozen, dobra matorika, dosta fluidna krettnja za jednog Dagestanca. A uvek imao kao backup plan to rvanje.
 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Yan, Alexa Grasso, Rose Namajunas, Max Holloway, Conor McGregor. Eventualno Izzy.

To su jedine osobe za kojee sam mogao da kazem da su najbolji bokseri. Mozda sam hajpovao boks Adesanje, zato sto je special tu, zbog tog fintiranja.

Alexa Grasso je slicna kao Yan, slicne kombinacije.
Rose Namajunas ima najbolji in and out, i jedan od bolji prednjih check hook-a.
Max ima verovattno najbolji osecaj za distancu.
Conor ima najbolji zadnji direkt, upotrebu zadnje noge, osecaj za distancu kod lung-a pred zadnji direkt. I mnogo dobar aperkat ima.

Yan mi je sada trenutno no1, zato sto je ovo sto on radi najteze da se prevede u MMA svet, prosto zbog toga sto su rukavice manje nego u boksu, i zatvoritti sve uglove gardom je pretesko.
Pritom jedini ima taj prekaljeni bokserski composure. Ne panici, ne baca krose iz panike.
Npr Dustin Poirier ima dobar mma boks, ali u boks uslovima on bi bio jako prosecan. Ti looping hooks koje on pusta ne prolaze sa vecim rukavicama, niti prolazi onaj njegov combo potez, kad iz south paw-a pusti prednji-zadnji direkt i legne napred da prebaci teziste, sa glavom dole, pa switch-uje gard na orthodox, leva noga ode ispred da pusti desni overhand. U MMA uslovima to mu prolazi, u boksu ne bi, uglavnom to zavrsi ili na rukavici ili na ramenu protivnika.
Niti u UFC-u ima boraca koji imaju dobar aperkat pa to prolazi nekaznjeno.
Generalno u UFC-u, ima boraca koji imaju dobar i jab, i zadnji direkt, mnogo cak i rvaci imaju dobar krose (krose je oruzje rvaca), ali retko ko zna dobro aperkat da koristi i ko ga dosta koristi.
Npr Cormier je dobar deo pobeda napravio svojim aperkatom iz dirty boks-a i klinca. Ali to je bas vise neki mma svet, iz klinca-a rvanja, drzanja.

Aperkat je udarac koji pravi razliku izmedju dobrog, vrhunskog borca. Mislim na aperkate kad se kreces i unazad.
Muhamad Ali pre povlacenja je vrlo verovatno GOAT zato sto nijedan tezak bokser nikada nije mogao ono sto je on radio. Da klizi po ringu unazad i da pusta kombinacije sa aperkatom (jab-zadnji direkt-prednji krose-zadnji aperkat npr) I da mu balans uvek ostanee savrsen. Zbog toga mi je dosta smesna prica da bi ga prime Tyson dobio. Prosao bi u najboljem slucaju kao Sony Liston (prvi mec) ili Floyd Pattterson prvi mec.

Link to comment
Share on other sites

Pa na to sam mislio, evo sad si nabrojao 5(6). Meni je u glavi da si još neke pominjao, ali nije ni bitno. Ne može ih biti toliko najboljih : D

 

Hteo sam da kažem da možda imaš malo recency bias posle svake borbe : D

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, djole said:

Pa na to sam mislio, evo sad si nabrojao 5(6). Meni je u glavi da si još neke pominjao, ali nije ni bitno. Ne može ih biti toliko najboljih : D

 

Hteo sam da kažem da možda imaš malo recency bias posle svake borbe : D

 

 

Za Yana sam pricao i pre da je top, i medju najboljim bokserima.

Ali u sustini oni se i bore, i borbe su tu, da bi se nesto dokazalo, pokazalo. Borci napreduju, uce nove skill-ove.
Yan jeste radio sa Aldom, ali Aldo nije toliko kreativan striker kao Sandhagen. Aldo je bio mocan u ttim svojim fundamentima.
Yan je prottiv Sandhagena imao priliku i da pokaze protiv ozbiljno kreativnog striker-a, koji je usput totalno drugaciji tip strajkera od Yana, kako moze da neutralise to.
Da se podsetimo, TJ je u proslom mecu imao ozbiljne probleme sa strajkingom Sandhagena.

Uostalom dosta napreduju neki borci sa boks tehnikom. Npr Usman, on je mnooooogo napredovao.

I drugacije koriste boks borci. Tesko je reci da li je Yan npr bolji od Adesanya-e, jer boks je sve stto je udaranja rukama, a ne koristee se laktovi. Najskolskije deluje boks Yana i Grasso. Yan radi u ozbiljnijoj konkurenciji, i pritom je sampion, pa moze se reci da preuzima pol poziciju. Adesanya-a, Volkanovski i ceo City KB koristi taj feint kukova za boks. Fintiraju lowkick da bi osvojili prostor za jab i boks. Sto mu dodje onda vise kik-boks, ali Izzy i kad ne udari nogom nikog celu rundu, pokaze odlicnu rucnu tehniku. Mada to fintiranje iz kukova nekad ne znas da li ce da puste zadnji direkt. Mnogo to fluidno rade, i pocinju neki da pokusavaju da ih kopiraju (cak je i Costa protiv Vetorri-a probao) ali ne kopira se to tek tako lako.
Jednostavno Eugene i ceo taj klub to mnogo dobro radi. Inovativni su, napravili su nesto novo. Yan je vise true 101 boks.

Rose kao student Trevor Whitttmana, kao i Usman, u svakom novom mecu moze da pokaze nesto sto moze da je cini najboljim bokserom u UFC-u.
Conor je prso pa je prso, da budem iskren ne bih vise voleo ni da ga vidim da se bori, ne zasluzuje da udje u oktagon. Njemu kao ljudskom bicu zelim da pronadje neki svoj mir i da kanalise neke procese u glavi, i dalje verujem da sustinski nije zao lik. jones-a i ne zelim vise da komentarisem, zelim da se fenomen tog coveka distancira od mma sveta.

Ali sa strane gledanja skill-a u oktagonu, i sta je hipoteticki  moglo da se vidi od Conora skillwise, najveca tuga je sto Conor posle meca sa Alvarez-om nije promenio trenera, napustio precenjenog Cavanagh-a, i krenuo da radi sa Whittmanom.
Taj match je mogao da bude match from heaven. Trevor je bog za boks, za standarde MMA-a, pogoovo za direkte. 

Link to comment
Share on other sites

@Zvezdinho ti prattis tee kladze i ta cuda... postoji li negde da se uplati sada da ce Khamzat da osvoji i Welter i srednju? Stavio bih mozda i crvenu na to.
Ako bi mi neko napravio kvotu da osvoji i polutesku, tu bi stavio 200 kinte 😄

Vec sad sam siguran, da do kraja njegove karijere cu da navijam uvek protiv njega, ali mislim da ce sve da ih razbije. Ukoliko ga kinta ne sjebe, pa ga slava udari u glavu, moja prognoza je da ce bii legit GOAT.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...