Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Sviđala mi se izjava Connora posle borbe. Priznavši da nije bio dovoljno aktivan (kroz redove mislim da se može pročitati i posvečen) u zadnjih par godina i da to ovaj nivo takmičenja to nedozvoljava. Mislim da uprkos novcu i slavi on nije lik koji če se lako pomiriti sa ovakvim porazima i možda ovo upali neki novu želju u njemu za borbama i pobjedama.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

Sviđala mi se izjava Connora posle borbe. Priznavši da nije bio dovoljno aktivan (kroz redove mislim da se može pročitati i posvečen) u zadnjih par godina i da to ovaj nivo takmičenja to nedozvoljava. Mislim da uprkos novcu i slavi on nije lik koji če se lako pomiriti sa ovakvim porazima i možda ovo upali neki novu želju u njemu za borbama i pobjedama.

Ma posvecen je bio sad full.
Vec neko vreme jeste. Ali kaznjava ova igra kad imas period od 2,3 godine kad svila uljuljka.

U box delu se videlo da je Conor jednostavno klasa ispred Dustina, i da je Dustin tu moze samo desni krose moze da iskorisi kao oruzje. Ali Dustin je mnogo lepo pobego iz tog Sveta.
Tesko mi je da priznam, ali kicks znaju da budu bas jako vazan fight-a.

Mislim da je Conor-u vreme da razmisli o promeni kampa. Ne vidim sta vise moze da nauci od Cavanagh-a i Rody-a. Trebaju mu ozbiljniji mma sparing partneri. Ok je da ti sparingujes sa profi bokserom, i videlo se da je boks tu.
Ali Dustin svaki dan udje u zgradu American Top Team-a i trenira sa Masvidalima i sl.

10 hours ago, BattleBender said:

Sto ste toliko sigurni da Dustin njega u prve 2 runde ne moze da potkaci?


Brušeni brawler.
 koji je mnogo determinisan da dodje do pobede, i razmislja kako da dodje do toga.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što sam već "davno" napisao:

 

On 9/22/2020 at 10:16 PM, Senn said:

Michael Chandler mi je jedan od omiljenih boraca i drago mi je da je prešao u UFC, mada mislim da je to trebalo da se desi mnogo ranije a ne sad kada ima (skoro) 35 godina. To je trebalo da bude barem 5 godina ranije, al' jbg.

 

Odlično je odradio borbu! Mislio sam da će imati problema sa Hookerom zbog reach-a...
On može da dobije Poirier-a.

Jedno je sigurno - to bi bila fantastična borba. Totalno ludilo i vatromet. Nadam se da neće smarati sa rematchom Khabib vs Dustin Poirier već da će za titulu da bude Chandler - Poirier jer bi ta borba sigurno bila jedna od najboljih ikada u lightweight diviziji.

 

Naravno, pre toga Chandler da prođe usadu 😛 (držimo palčeve!)

Link to comment
Share on other sites

Sad
Conor - Tony
Dustin - Oliveira (za titulu)
Justin - Chandler

Pobednik Conor - Tony ide na pobednika Gaethje - Chandler, ako je to Gaethje. Ako Chandler dobija Gaethje-a, onda Chandler za titulu protiv pobednika Dustin - Oliveira.
A u tom slucaju (Chandler dobija Gaethje-a), onda Conor - Tony sa porazenim iz Dustin - Oliveira.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Senn said:

Kao što sam već "davno" napisao:

 

 

Odlično je odradio borbu! Mislio sam da će imati problema sa Hookerom zbog reach-a...
On može da dobije Poirier-a.

Jedno je sigurno - to bi bila fantastična borba. Totalno ludilo i vatromet. Nadam se da neće smarati sa rematchom Khabib vs Dustin Poirier već da će za titulu da bude Chandler - Poirier jer bi ta borba sigurno bila jedna od najboljih ikada u lightweight diviziji.

 

Naravno, pre toga Chandler da prođe usadu 😛 (držimo palčeve!)

 

Šteta...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uh uh pricam sa drugarom i on veli ovi novozelandjani uvek otvaraju sa low kick, mozda i Dustin proba nesto tako.. op ode hooker....

navijao za Dustina, al verovao da Conor dobija..

Jbg, ne moze bas C onako samouvereno i bez da obrati paznju na noge kad je prekoputa neko ko moze da primi batine..

+
D je jak kao somina.. svaka mu cast.

Trebao bi sa oliveirom, ovako ok je da trazi pojas al nije to to

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Usro se sa tripovanjem da trenira standup samo bokserski. Ruke gore, neki kao peek a boo.

Prva stvar koju mora da odradi Conor, ako hoce da se vrati, je da zajebe taj ceo rad sa svojim starim bokserskim trenerom.
Ovo prebacivanja drzanja ruke gore ga je skupo kostalo. Kretnja in and out, tj izbegavanje kick-ova je mnogo teze kad su ti ruke gore. Mnogo se lakse kreces kad je barem jedna ruka, spustena sa glave, ta ruka se koristi za prebacivanje inercije i laganiji korak kod footwork-a. Nekim ljudima to ne odgovara i tu je kraj. Moj trener na boksu, isto preferira gard sa rukama gore, na celo. Ali ja tako popijam batine na sparinzima, i cim sam samoinicijativno se prebacio da mi prednja ruka bude dole i da prednje ruke u odbrani koristim samo rame, mnogo mi je momentalno bilo bolje. I on je to uvideo cak.

Razapeo one noge, stavio prednju nogu na posluzavnik, a nije imao forward-backward kretnju. On u ovom mecu nije ni usao da radi sa kontrama, sto je njegov efforte.
Mozda kontre iz clinch-a, ali to nije Conor. Na taj nacin garda se prebacio jos i za Cowboy-a, sto mislim da je povezano sa Cowboy-ovim high kick-om. I tu je imalo smisla. Treba ti leva ruka na glavi, da te brani od Cowboy-ovog desnog high kick-a, koji je najbrzi u celom UFC-u.

Drugo, mora da umanji vaznost Cavanagh-a. Conor je jedini uspesan borac Cavanagh-a, i to sto je Conor razvio, i sto ga je  cinili uspesnim je to sto je sam razvio.
Cavanagh nema nikakve veze sa striking-om (sam kaze covek).
Calf kicks su sad ultra u trendu, Gaethje i Volk protiv Max-a su im dali na znacaju, i jako je popularno (a i ucinkovito) da se sad koriste, cim se ukaze prilika.
Neka tu Cavanagh ostane ortak, ali jednostavno nije on taj kalibar. Dustin svaki dan trenira u ATT, gde su mnogo ozbiljniji i treneri i sparing partneri.
Conor radi sparinge sa irskim bokserima, a Dustin sa Masvidal-om, koji je world class mma striker....

 

Link to comment
Share on other sites

Iz Irske ne bi izaso da nema to koriscenje zadnje noge, taj miks karate stance-a, gde uspe da izvuce udaracku snagu prakticno iz palca (pure karate rucni udarci su slabi  jer se ne koristi telo).
Important-point.gif

I druga stvar, ta kontrola bocne kretnje protivnika.

Svega se odreko sto ga cini dobrim borcem, jer se izkurcio da ce on sad da bue Tyson. Usta ga jebem.

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo ne bi mu dosao do noge. Wonderboy isto stavlja prednu nogu napred, ali je lagan na nogama i stigne da reaguje.
Drugo, prebitno je koliko je oslonac na toj nozi, tacnije da li je napred ili nazad. Da li se boris tako da guras tezinu, napred ili nazad.

U boksu se tezina stavlja iskljucivo napred, pogotovo kod ovakvog garda, jer backward kretnja tu je  teza, zabetoniranija. I onda dodatno moras da gurnes balans napred. Jer uglavnom se nokauti i uzdrmanja desavaju kad si van balans-a,  i kad noge ne stignu nazad da te "pokupe" i postavi te teziste od nazad. To se cak prenosi i cvrstina vrata.
A kad je teziste dosta na toj nozi, onda i vise boli kad je roknes. Naravno i sporije i teze se check-uje, jer i checking zahteva odredjeni pokret, iz te noge.


Gledaj ovaj gif, ovaj backward footwork je pretesko izvodiv ako se boris sa rukama podignutim na glavu. Jebem li ga kakav core treba da imas, i koliku brzinu reakcije za tako nesto. Cak i backward kretnja, sway, dock/slip (sta god) u tim bokserskim gardovima(sa rukama gore) se radi tako sto u sustini prednja noga ostane naistom mesto, zadna ode nazad, i zapnu se ledja, pa se samo gornji deo tela povuce nazad, prakticno zanjiha. Ali da, PREDNJA NOGA OSTANE na istom mestu.
Mislis da bi Whittaker mogao da pokriva onaj prostor da mu nisu spustene ruke? Oni njegovi blitzkrigovi, i cela ta napred-nazad kretnja su posledica toga.

Plus neopisivo naivno je boriti se u tom nekom polu peek a boo stilu kad ti je konstitucija kakvu ima Conor. Conor ima duge ruke (mnogo duze nego Dustin, iako im je reach isti, ali i visina. Conor ima pilece grudi, mislim na skelet, uzak struk, pa ramena deluju siroku, iako nisu mnogo. Dustin ima mnogo sira ramena i siri torzo, i na to mu ide reach (jer se on meri kosarkaski, rasiri ruke, istok-zapad). Realno je da duze ruke ima Conor dosta.
A ljudi sa dugim rukama nisu predvidjeni da se bore na hook-ove(krose) i na klinc, na brawl. Tu su dosta hendikepirani. Dok ti se popne lakat na krose zamah, protivnik je poslao i levi i desni krose. Sa dugim rukama kad promasis, putanja je duga, i taj momenat zaustavlja te ruke (koja je promasila metu) traje eksponencijalno duze nego nekom sa kracim rukama, a ujedno je se i lakse ispada iz ritma za leva-desna.
Conor je straigh/cross (direkti) udarac, nije hook(krose) udarac. On i posle slip-a ide uvek ide u direkt, iako tu vecina nagazi malo napred i pusti krose.

Razocarao me Conor bas. Porazi se desavaju, ali nisam ocekivao da ispadne ovoliko glup. Da budes ovoliko fokusiran i skoncentrisan (sad je bio na 100%) i da kao tehnicki bolji borac, kao brzi i jaci izgubis. Jer si glup.
Neko ce reci "Dustin je tehnicki bolji". On mozda jeste kompletniji, ali ne u toj meri da to mora da se izrazi. Conor's abilities su dovoljni da ovakav mec dovede u svoj Svet. A svoj Svet nije poveo u Abu Dabi.

Ono sto ga cini vrhunskim borcem, nista od toga nije poneo na svoju Jahtu kad se zaputio za Abu Dabi.

 

Edited by BattleBender
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Rico je jedna od vecih, ako ne i najveca prevara kik-boksa poslednjih x godina. Boli ga paja, vec trista godine je sampion, konkurencija mu slabija prakticno iz iventa u ivent. Nije los borac, ali kad se setis kakve su legende nosile pojas pre njega, ne mozes da se ne smoris. Tuzno je kako danas izgleda teska kategorija. Ne znam zasto Opacic do sad nije dobio poziv za Glory, ionako imaju naslaganu gomilu indijanaca medju teskasima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...