Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

17 hours ago, Jurgen said:

 

U kojoj valuti je milijarder? Nisam naišao nigde na taj podatak. 

Moze da proda Proper Twelve uskoro za cifru blizu 1b . Ima ogroman rast prodaje, i retko se desava da mlad viski toliko uspe.
Viski kad ostari da ima nekih 3,4 godine mnogo poveca prodaju jer se zbog staren poboljsa kvalitet.
Zbog toga moze mnogo da ga proda.
Clooney je prodao njegovu tekilu za milijardu.
A uspeh Proper Twelve-a je iznnadjujuce dobar, cak je i dosta uticao na osetno manju prodaju Jameson-a od ocekivane.

Mozda u banci nema milijardu, ali to nema nijedan bogatas, to tako ne funkcionise, niko nije toliko lud. Novac se ne skuplja, ili ga ulazes u nesto, pravis troskove (zbog poreza) ili ga peres.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BattleBender said:

Moze da proda Proper Twelve uskoro za cifru blizu 1b . Ima ogroman rast prodaje, i retko se desava da mlad viski toliko uspe.
Viski kad ostari da ima nekih 3,4 godine mnogo poveca prodaju jer se zbog staren poboljsa kvalitet.
Zbog toga moze mnogo da ga proda.
Clooney je prodao njegovu tekilu za milijardu.
A uspeh Proper Twelve-a je iznnadjujuce dobar, cak je i dosta uticao na osetno manju prodaju Jameson-a od ocekivane.

Mozda u banci nema milijardu, ali to nema nijedan bogatas, to tako ne funkcionise, niko nije toliko lud. Novac se ne skuplja, ili ga ulazes u nesto, pravis troskove (zbog poreza) ili ga peres.

 

Nisam znao za taj viski stvarno. Naravno da nisam mislio da ih ima u kešu, ali i sa tim viskijem mi je milijarda nekako previše.

 

Inače baš to što je iz Irske mu je i donelo najveću zaradu. Oni su fanatici, 10% US populacije se oseća etničkim Ircima, o ovima sa "originalnog" ostrva da ne pričam, ti ljudi su kupovali te PPV kao ludi. Njima je "tuča" u krvi, a Konor im je jedini vrhunski sportista. Svi su pohrili njemu. Plus mu je taj irski engleski, koji zvuči seljački, maternji jezik pa je to njegovo glupiranje još više imalo uticaja. Nije kao da je uspeo neko iz Moldavije ili Kirgistana.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne kapirem šta White planira da postigne sa ovim kvazi ratom protiv ilegalnih streamera. Em nema nikakve šanse da pobjedi, em mislim da škodi sam sebi.

 

Pazi, onaj ko u ovom momentu ne plača $70 za jebeni PPV, taj ga neče platiti ni posle. To su jednostavno ljudi koji nemaju pare da bacaju 70 za prenos nekog eventa preko interneta. I ako nema streamova, ti ljudi onda jednostavno neče više gledati te eventove. Što znači da bi UFC imao manje gledalaca i bio automatski manje zanimljiv sponzorima. I verovatno bi mu se smanjila vrednost kao brendu.

Link to comment
Share on other sites

Ima tu malo kurcenja, serendanja, a po malo i inicijalnog i postepenog smanjivanja piraterije i stream-ovanja..
On je sam rekao da ne zeli sve da ih skine, vec samo par njih. Znaci ako ulazi u taj rat, nece odmah full guns.
Svestan je on da ako 600,700 hiljada (avg ppv otprilike) x 3,4 (PPV kupuju cesto i kafici, koji doduse sad ne rade, ili grupa ljudi koji se okupe) gleda event-ove da sport ne raste. Nista ne dobija ako mu neki event odgleda 2,3 miliona ljudi.

Plus, ovaj event mu je bitan za Conor build up. Njemu je ultimativni cilj da ponovo spoji Khabiba i Conor-a, i sad pokusava da isprovocira Khabiba time sto se bori za to da ovaj event pobedi Khabib - Conor po kupovinama. Izaso je i danas/sinoc video kad to prica Khabibu. Ne bih se iznenadio i da pokusaju da izlazu za broj PPV-a, samo da bude vise nego Khabib - Conor.

Znaci imamo:
1. Provocira Khabiba za Khabib - Conor rematch
2. pravi build up za Conora i Dustina
- Conor ako pobedi, da ga izeksploatise do maksa. Ukoliko Khabib se i dalje necka, Dana ce da penavi sa Conorom (ukoliko on pobedi) i da ga ponovo gura kako je golden boy, svetsko cudo, fuck Khabib. Suptilno ce i da proziva Khabiba.
"Ovakav Conor, koji je sad pobedio Dustina, nisam siguran da l bi Khabib mogao da ga dobije.
Sa druge strane ostavlja za svaki slucaj i situaciju da bilda star status Dustina, ako on pobedi. Pobedio u najvecem PPV mecu, Rocky Balboa UFC-a. Khabib ako se ne vrati, onda ce pumpa Dustina, i verovatno jos jedan mec sa Conor-om, trilogija (1-1 su itd itd tid).
Mora da ima 2 megastara u diviziji.


Najjarskije je kako to radi. Ta izjava "Motrimo ti kucu, slusamo te, ukljuci stream, i upadamo ti u kucu odmah".
Ne znam ni da li to sme da radi. Pritom neodredjen je, da bi sve streameri plasili. Verovatno nikog i ne moze da nahvata, vec samo blefira.
 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, BattleBender said:

Ima tu malo kurcenja, serendanja, a po malo i inicijalnog i postepenog smanjivanja piraterije i stream-ovanja..
On je sam rekao da ne zeli sve da ih skine, vec samo par njih. Znaci ako ulazi u taj rat, nece odmah full guns.
...

Najjarskije je kako to radi. Ta izjava "Motrimo ti kucu, slusamo te, ukljuci stream, i upadamo ti u kucu odmah".
Ne znam ni da li to sme da radi. Pritom neodredjen je, da bi sve streameri plasili. Verovatno nikog i ne moze da nahvata, vec samo blefira.
 

 

Postepeno smanjivanje piraterije i streamovanja... Šta ja znam. Mnogo jače industrije nisu uspele da se izbore sa tim, pa teško da če i jedan Dana.

 

I da to što on priča su nebuloze. Kao prate mu kuču, slušaju mu telefon... Što ti kažeš, UFC verovatno i nema pravo to da radi. Možda je mislio na policiju, ali nije onda trebao da priča u prvoj osobi. Drugo, neodređen je da bi preplašio sve da ne stisnu to dugme danes, jer možda baš njih prati.

Sve to mi nekako govori da on ustvari nije ni dobro obavešten kako sve to funkcioniše. Nije baš da to neko strimuje iz maminog podruma. Koliko je meni poznato tu može da se okrene ozbiljna lova i zato su u pitanju skoro pa manje kompanije koje se bave sa tim. I verovatno su razbacane po čitavom svetu, gde FBI baš i nemože da im se parkira pred kuču i sluša telefon.

Link to comment
Share on other sites

Pa da, on misli da komp i net iz maminog podruma moze da podnese stream-ovanje dok ti  milioni gledaju HD. I da kad mu izvuces produzni kabli iz podruma, onda je gotovo.

To se rade sa nekim cloud serverima-a, i to kao sto si rekao, deljenje servera svuda po Svetu. Real-time backup-ovanje itd itd
Iskreno, ne znam da li postoji i taj dark deo price sa cloud serverima, kako to funkcionise, ali pretpostavljam da i toga ima.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

 

Nisam znao za taj viski stvarno. Naravno da nisam mislio da ih ima u kešu, ali i sa tim viskijem mi je milijarda nekako previše.

 

Inače baš to što je iz Irske mu je i donelo najveću zaradu. Oni su fanatici, 10% US populacije se oseća etničkim Ircima, o ovima sa "originalnog" ostrva da ne pričam, ti ljudi su kupovali te PPV kao ludi. Njima je "tuča" u krvi, a Konor im je jedini vrhunski sportista. Svi su pohrili njemu. Plus mu je taj irski engleski, koji zvuči seljački, maternji jezik pa je to njegovo glupiranje još više imalo uticaja. Nije kao da je uspeo neko iz Moldavije ili Kirgistana.

Kolega je bio u Dublinu, zaduzio sam ga da mi kupi Proper Twelve (pre otrprilike godinu dana). Nije mogao da ga nadje u jebenom Dublinu. Rasprodalo se svuda. Smarao lokalce...
Tako nie samo u Dublinu, pa aerodromima dosta brzo se rasproda. Ne zalazim u tu pricu da l je viski dobar ili ne (ja vise volim burbon, a pritom ja sam proper white wine&proper cheese lik" :).
Citao sam samo da ljudi serenedaju prelako da je sranje, da lupetaju, kao slab je. Ljudi koji kao znaju, kazu da mlad viski ne moze odmah da bude blizu svog potential-a.

Ubio je Konor sa tim viskijem. Izbacice i neke sad modne linije. Ljudi ludo vec skacu "Gde ima ovo da se kupi". Iako je ono meni 99 posto uzas od garderobe.
Dobar je sa Tony Robbins-onom, zagotivio ga je mnogo Tony Robbins, imaju odnos, savetuje ga Robbins. A ako upadnes u price sa Robbinson-om. Tu se prica koliko milijardi ce neko da ima, a ne da li je milijarder.

Conor trenutno od fajtanja, sa finansijske i biznis strane mozda ima samo oportunentni trosak. Ulozio je sad veliki fokus, koji je mogao da ulozi da razvije biznisa i da se gura u krugove.
Plus rizikuje da unisti auru, ako ga npr evo Dustin dobije.


Konor je osoba koja maltene niko ne ostavlaj ravnodusnim. Mnogo gravitira paznaj oko njega, mnogo te nervira/mrzis ga, ili ga obozavas. 
Njega toliko neki mrze, u toj meri, da su postali fanovi Khabiba. Conor je prakticno preko noci podigo Khabiba sa 2,3 miliona followera na 11,12. A sad ovih 27 miliona, to je isto da zahvali Konoru.
Sad je bio u podcastu sa Big McCarty-em i Josh Thompson-om. Josh je prvi put pricao sa njim, i nakon sto su zavrsili razgovor, Josh je bas rekao "Bas je takav kakav sam ga zamisljao, postoji neka energija da ti drzi paznju, cak i kad je smiren, postoji nesto"

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Uvek postoji sansa, opasan borac je Dustin. Plus je na neki nacin zapravo Rocky Balboa UFC-a.
Dustin je pokazao karakter i da je generalno car. Odlican je borac.

Videcemo da li ce Conor izaci malo sa PEEK A BOO gardom. Vec neko vreme trenira sa takvim gardom, radi na dock-ovanju, ruku su mu uvek na glavi. Bas me zanima kakav ce da mu bude guard.
Dustin ima zajeban desni krose, generalno ti njegovi combos samo sa kroseima su dobri. Prirodno je desnjak, to mu je jaca ruka(iako se bori iz south paw-a). Ima masivne i siroke kukove, kad se ubaci u tu njegovu masinu, samo prebacuje sa jednog na drugi.
Prirodnog zbog polozaja, uvek je zadnji krose jaci od prednjeg, ali njemu je i prednji jak zato sto mu je to jaca ruka (Neka Nadal fora, forhend-bekend).
Nije nesto mnogo one-punch (T)KO artist, vise je volume finisher. Ta njegova masina, ima grit.

Trebalo bi da time ne moze da uhvati Conor-a u svoju Svet. Ali niakd se ne zna sa tim mnogo dobrim borcima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto ste toliko sigurni da Dustin njega u prve 2 runde ne moze da potkaci?

Mozda najveci kvalitet Dustina je taj sto nekad vidi neku inferiornost, skupi petlja, rizikuje, svesno pokupi udarac da bi napravio neki svoj kombo.
I protiv Gaethje-a kad ga je Gaethje rastavljao low kick-ovima, nije pobego od kicka, embrace-ovao ga je da bi poslao nesto.
Ima to, spusti glavu odlucno "Fuck it, send it, i'm sending something mine". 
I protiv Max-a kad je Max uhvatio ritam, uvideo je da ne ga polako rastavlja Max.
Brušeni brawler.
 koji je mnogo determinisan da dodje do pobede, i razmislja kako da dodje do toga.

Dustin je dobar borac. Izgubio je od Khabiba, jbg, zato sto stilisticki pa tek ne moze da se nosi sa njom. Bas je lose skrojen za Khabiba. On ima taj neki svoj footwork za taj njegov brawl u clinch-u, ali ovako nije mnogo lagan na nogama, da bi stvorio uglove za takedown. Ima maaaaaasivan i veliki torzo, nije tesko da ga oboris.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BattleBender said:

Sto ste toliko sigurni da Dustin njega u prve 2 runde ne moze da potkaci?

Mozda najveci kvalitet Dustina je taj sto nekad vidi neku inferiornost, skupi petlja, rizikuje, svesno pokupi udarac da bi napravio neki svoj kombo.
I protiv Gaethje-a kad ga je Gaethje rastavljao low kick-ovima, nije pobego od kicka, embrace-ovao ga je da bi poslao nesto.
Ima to, spusti glavu odlucno "Fuck it, send it, i'm sending something mine". 
I protiv Max-a kad je Max uhvatio ritam, uvideo je da ne ga polako rastavlja Max.
Brušeni brawler.
 koji je mnogo determinisan da dodje do pobede, i razmislja kako da dodje do toga.

Dustin je dobar borac. Izgubio je od Khabiba, jbg, zato sto stilisticki pa tek ne moze da se nosi sa njom. Bas je lose skrojen za Khabiba. On ima taj neki svoj footwork za taj njegov brawl u clinch-u, ali ovako nije mnogo lagan na nogama, da bi stvorio uglove za takedown. Ima maaaaaasivan i veliki torzo, nije tesko da ga oboris.

Ne kazem da ne moze. Ovo je mma uvek moze da se desi jedan udarac i sjebe favorita.

 

Odlican je Dustin, ali Konor je ipak klasa za sebe i elitni striker. Konor ce pokazati razliku izmedju dobrog i odlicnog standup borca.

Link to comment
Share on other sites

Odlican je u standup-u i Dustin, samo je to drugaciji stil, taj brawling shit.
I Dustin mnogo zna lepo da uvede borbu u svoj Svet.

Jedna od najbitnijih stvari u mma-a je ta sposobnost da odvedes borbu u svoj Svet. Ne pobedjuju uvek borci koji su tehnicki bolji.

Dustin ima mnogo siroka ramena. Reach ima veliki, slican kao Conor, ali to ne govori nuzno mnogo o duzini ruku. Taj reach mere kao u basketu, sa rasirenim rukama. Sto ne govori nuzno mnogo da li je to funkcionalna reach metrika za mma.
Ne boris se tako sto rasirirs ruke i kreces se kao kraba. Konor ima duze ruke. Dustin pravi Reach na sirinu ramena i torza. A ta ramena mnogo lepo koristi da cuva bradu. Ima tu mogucnost da pokrije dosta ugla.

Ono sto ce biti jako bitno je u koju stranu ce se kretati Dustin kad ga pritisne Konor napred. Konor obara sve principe borbe protiv udaraca, zato sto je moooozda njegov najbolji skill od svih, bas to, kad mu se neko krece na slabiju stranu (ruku), on ih usmerava tamo. Ako ides na njegovu jacu stranu, on tu koristi kick-ove da te vrati na svoju desnu (satro slabiju).
Mnogo je bitno kako ce da kontrolise to Dustin. Mislim da je dovoljno pametan da ne udje u tu pricu, kontam da ce ima te neke sprint-ove da skrati distance, da popije nesto, glava u fijoku, i rokaj one hook-ove.
Zanimljiv matchup, Conor obozava da usmeri protivnika na svoju desnu stranu, Dustin bi se tu kretao na levu, kao southaw, izlozeniji je udarcu za taj Conor-ov zadnji direkt koji ide iz noznog palca (jedan od najboljih skill-ova od svih mma boraca).
A sa druge strane, Dustin-u je tu blizu taj prednji desni krose, njegov mozda najbolji udarac.


Ne bih se iznenadio da Conor koristi spinning body kick, bas zbog toga. Da ne dozvoli da mu se Dustin ne priblizi.

Link to comment
Share on other sites

Potopio ga k’o kiseli kupus. Lepota jedna. 
 

Sad cekamo teoremice kako je taperica dozivela blagi srcani udar pre meca, a sve usled obilnog opijanja i predoziranja 4 i po dana ranije. 
 

Prognozirao sam pobedu Dustina, prosto je bolji borac sa tezim rukama i vise miksa. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Kakva pametna borba Dustina, rvanje i odvalio prednju nogu lowkickovima.

Pametna borba plus je pojeo Konorove udarce koje je trebao. 

 

Dana slogirao sve vreme tokom promocije ove borbe je potencira kako je ovo nikada motivisaniji Konor i da će pokazati nešto specijalno i posle toga se boriti s Habibom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Hamilton said:

Prognozirao sam pobedu Dustina, prosto je bolji borac sa tezim rukama i vise miksa

 

Teze ruke ovde nista nisu uticale, ako ih Dustin uopste i ima. Takticki je savrseno postavio borbu. Rastavio je Konorovu nogu na komade, tako da postane bezopasan za kontre i onda ga lagano resio. 

Ocekivao sam bolju pripremu od Konora, ocigledno ga vreme polako gazi, plus je podcenio protivnika

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...