Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

аух, знао сам и до сад, али ово је још већи ниво. Вјероватно најкомплетнији борац у категорији, можда и у конференцији. Одвратна политика организације, вјероватно ће му још неког дати прије меча за титулу.

 

Немогуће је шта је преживио Тони, хиперекстензија слична оној коју је приживио Бони Џонс против Белфорта.

Edited by Big Ticket
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Big Ticket said:

аух, знао сам и до сад, али ово је још већи ниво. Вјероватно најкомплетнији борац у категорији, можда и у конференцији. Одвратна политика организације, вјероватно ће му још неког дати прије меча за титулу.

 

Немогуће је шта је преживио Тони, хиперекстензија слична оној коју је приживио Бони Џонс против Белфорта.

 

Ja sam prije meča razmišljao kako bi mit o Tonijevoj ludosti na brzinu bio uništen, kad bi tap-nuo protiv Oliveire. A mislio sam da se to stvarno može desiti posle onog gestikulacijskog tap-a u "no mas" fazonu protiv Gatheja. Ali demantovao me Toni na kraju prve runde. Lik stvarno nije normalan.

 

Inače mnogo dobar card. Počevši od Tucker vs Quarantillo pa nadalje. Fiziev ima potenical da digne prašinu u 155. Swanson je izgledao jako dobro, drago mi je zbog njega, ali Pineda je jednostavno previše verovao u svoju bradu i bio za to kažnjen.

 

Dos Santos polako treba da završava. Jeste onaj lakat bio u potiljak, ali nenamerno, jer je baš okrenuo glavu kad je to Gane bacio. I žao mi je bilo Gane-a malo posle borbe, jer se stvarno videlo da mu je krivo zbog načina na koji je završena borba, jer je stvarno bilo nenamerno a i dominiro je do tad. Pre toga Junior nije uradio ništa 7 minuta. JDS ima problem, jer nije napravio adjustment  kao recimo Overeem i u poznim godinama malo prilagodio svoj stil. Nego hoče da se sa mlađima i bržima bije kao da je u prime-u. Jbg, nemože.

 

Holland je apsolutna ludnica. Obično takvi što mnogo pričaju budu odbojni svojom prepotentnošču, ali meni je on baš simpa lik. Ne izgleda mi neki iskvaren. Izazvao Khamzata za sledeču subotu 😄 Ludak!

 

I za kraj prava poslastica. Kandidatura za FOTY sigurno. Moreno je stvarno pokazo neverovatnu žilavost, a i veštinu. Tako da jedva čekam rematch ovoga. 

 

Link to comment
Share on other sites

Oliviera je mozda jedini Brazilac koji ima neku harizmu i neku gotivnost.
Razmontirao ga. 
Tony vec od borbe sa Cowboy-em nije vise fizicki isti covek, u tom mecu se videlo da je postao čiča.
Njemu se telo ništa nije promenilo od četvrtka. Baš loše izgleda.

Ali to ne menja stvar da je Charles baaaaaaaaaš dobar. Imao sam doubt za njega kad dodje protiv malo ozbiljnijih protivnika.
Mada moram da priznam da sam i pre ovoga meča Tony-a rangirao van top5 (Khabib, Conor, Dustin, Gaethje, Hooker)

Link to comment
Share on other sites

Ono sto nisam ocekivao je da je Oliveira ovoliko veliki. 
Mislio sam da je dug i mrskast ali da nema mnogo veliki frame.
On zapravo ima veci frame nego Tony, za kojeg smo mislili da ima najveci moguci frame za tu kategoriju.

Mada moram da ponovim, Tony vise nije isti, njegovo telo nije isto. Pocevsi od lica (to se videlo i protiv Cowboya cak). Pre je izgledao kao neka cudna zivuljka, sad je vise licio na Skeletona, da ne kazem kao da je preziveo logor. Da ne govorimo o procentima, ali uglavnom se nakon weight cut-a u cetvrtak, volumen tela vrati mnogo (recimo 30,40 posto, lupam). Kod njega kao da se vratio mozda 5% za borbu, od cetvrtka do subote.

Koliko god da je lucidni freak, ne mozes biti delusional u ovom sportu, ne prasta se. A on je to, i koliko god da su bizarno zanimljivi njegovi intervjui jasno je da je poprilicno deluded guy. 😞 Naravno gotivan, ali deluded.
Ostali borci su mu dali podrsku posle meca sa Gaethje-em, on i dalje prica nekakve nepovezane stvari. Uhvatio se ko pijan plota za taj weight cut, da je tim real champ. Jesus..
Sustiglo ga je bas sve, godine, trening metode definitivno nemaju smisla vise. Pre meca je pricao o trening kampu, ono ne prica osoba koja bas zna sta radi.. Ne mozes sam sebi da pravis trening kamp, to je nebrojeno puta ponovljeno od svih boraca. Sve i da znas bolje od ostalih u kampu, treba ti neko ko je manje biased.
A vala, sustiglo ga je i ono sto je bio lose psihicki. Ne zelim da ga vredjam, volim Tony-a, i sad kad sam gledao mec do poslednje sekunde sam se nadao nekom ludilu. Ali vise je licio na Ekrem Jevrica nego na El Cucuy-a...

Te njegove metoda treninga, ok je da to radis u jednom delu karijere kako bi razvio neki svoj speciality, neki cudan fluidni balance, cardio, sta god...
Ali brate, on je dosao do toga da nema nikakvog resenja protiv top class boraca. Ako je top class borac striking oriented, ima da oduci u stand up-u. Tony-ev standup ima opasne momente, kreativan je sa tim okretima i laktovima. Ali je fundamentalno skroman u standup-u.
Ali ako protivnik bude svestan toga i zna u sta da ne ulazi, ima da ga rastavi na sitne delove. Mnogo rupa ima u njegovom striking-u, da ne znas odakle da krenes...
Sa druge strane, sve i da je dobar rvac (sto ne znamo) on nije metodican na zemlji. Lucidan je i kreativan. Nisu svi borci kao Kevin Lee, deluded neoprezne budale. Nece svako da ti dozvoli da izvuces neku submisiju iz nezavidne situacije.

Juce sam zakasao sa poslom u toku dana, pa nisam stigao da uplatim, hteo sam da stavim pare na Olivieru kad sam se setio da je mec u 3 runde. Tony moze da izvlaci pobede u mecevima na 5 runde, ovako, mnogo tesko protiv bilo koga ko je top7, top8. A ko zna kad ce on, i da li ce, uopste ikada ponovo da se bori u 5 rounds fights.

Bilo je lepo dok je trajalo, slag nismo dobili (vs Khabib) kad je trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Inace, Cejudo mi deluje kao mnogo gotivna bratina u odnosu na Figureida.
Strasan borac, ali klasican bully.

I mnogo volim kad bully oseti taj trenutak "oh shit, ovo nece biti lako", a bas takav izraz je imao na licu u 4oj rundi.

Moram jos jednom da odgledam mec, da ne bi srao, poprilicno sam uzbudjeno gledao po prvi put(ionako sve sto je ispod LW, nekad moras da odgledas u 0.75 speed, da bi video sve). Ali mislim da su bodovi takvi kakvi su zato sto se mnogo vise vrednuje udarac Figureida. Postoji neko strahopostovanje kod svakog njegovog udarca, pocevsi od komentatora. Joe, DC i Jon su u dilemi da li da se nahajpuju kad mu prodje jab ili da se plase za protivnicki zivot. U svakom slucaju mnogo vise vicu na njegov svaki udarac. Ne kazem da navijaju za nejga, samo su mnogo impresionirani.
Na kraju dana, Moreno je izaso iz oktagona, nije hramljao, nije zavrsio u bolnici, dok Figureido jeste.

Figu spusta ruke jer je samouveren da je fizicki mocniji od svakog i da ce tako i da ih preplasi, a vala trenutno misli da niko i ne moze da ga ozbiljno uzdrma. Mozda posle ovog meca ne misli bas toliko mnogo.
Spustene ruke su mnogo velika prednost kod direkta. Mnogo brze se zadaju udarci, dolaze direktno  iz momentalne inercije kuka, mozes nepripremljeniji da budes za udarac, ali ono sto je jos vazniji mnogo vise ugla postoji za udarac.
Ja kad sparingujem u boksu, prednju ruku spustam, jednostavno mi brze radi sinapsa, brze reagujem i brze vidim sta radi protivnik.
Ali to je boks, veca zapremina rukavica, ako prirodno imas siroka ramena, prednje rame je dovoljno daleko od brade da pokrije ugao.
Ovo je MMA, i moreno je mozda napravio blueprint kako da se dobija Figureido. Jer ima prostora da prodje i kick ali i kontra, zbog tih spustenih ruku.
Na inicijaciju Figu-a, udjes malo u dzep, skratis protivnikovu putanju udarca, presretnes udarac (direkti kad nisu full extended nisu mnogo opasni) udjes u neku stranu i odmah pustas combo koji se zavrsava sa high kick-om.

Naravno za to treba da imas muda, kakva imaju samo mehikaneri 😄 Dok sam gledao ovaj mec, dok je to radio Moreno, u prva nekoliko navrata sam sam se treso "Sta radis to, ima da izgines"

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, djole said:

jel se navija za Wonderboya noćas?

OFC, on je u top6, top7 fejv boraca.

Neal je nezgodan borac, takodje gotivac, bice to nezgodno. Neal-ov poslednji poraz je od Hollanda(bog zna kako je lik uspeo da se spakuje u welter). Ni za Hollanda zapravo jos ne znamo koliko je zapravo dobar, tako da ne znamo ni za Neal-a.
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...