Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Quote

 

Trinkijeri: Ovo je sramota, ovo nije zajebancija

 

Pobedi se u zube ne gleda, kaže stara narodna izreka, ali Partizanovih 84:80 protiv Tamiša govori da ipak ima izuzetaka. Atmosfera u hodnicima dvorane “Aleksandar Nikolić“ posle meča sve je govorila. U svlačionici kapiten Novica Veličković drži bukvicu saigračima. Na konferenciji za novinare vidno uzbuđeni Andrea Trinkijeri. Ne bira reči.
Nisam se školovao da komentarišem igru posle ovakvih utakmica. Pa ćemo ovako kako mi dođe. Na usta“, počeo je Trinkijeri i odmah novinarima stavio do znanja koliko je besan zbog neozbiljnog pristupa utakmici o čemu svedoči i 46 primljenih poena za prvo poluvreme.
Igrati za Partizan je čast. Partizan je najveći klub u ovoj sredini. I znam da svi žele da to nešto liči na bolje. Čestitam Tamišu na vrhunskoj igri. Bili su 10 puta bolji od nas, 50 puta više fokusirani. Mi smo se, ja kao trener i igrači, osramotili. Nema drugih reči. To je sramota i nismo ispunili odgovornost da igramo za Partizan“, nastavio je.

Pitanja nije bilo potrebno postavljati.
Jako mi je žao, ali nemamo ništa od toga što je meni žao. Reči u ovoj situaciji nisu potrebne. Jako bih voleo da kažem da se ovo više neće dogoditi, ali desilo se da jedna ekipa iz KLS dođe u Pionir igra kvalitetniju košarku od nas. Pametniju košarku, čvršću, tvrđu košarku. Znači da smo negde pogrešili. Ali ne danas. Pogrešili smo juče ili prekjuče, a sigurno nećemo sutra“.

Akcenat na tome. Da je ovo večerašnje izdanje bilo nedopustivo. Ne u Partizanu.
Ovo je odgovornost. Ovo nije zajebancija. Mene rezultat uopšte ne zanima. Gledam pristup, koncetraciju, ozbiljnost. Bili smo dobri protiv Mege, a onda šest dana kasnije katastrofalni. Ovo je nezrelo, neodgovorno i ovo se ne sme dogoditi. A dogodilo se. I sad ćemo lepo da pogledamo koje su stvari važne da jedan trener ili igrač igraju ili treniraju za Partizan“, završio je Trinkijeri i time možda najavio i neke rezove u igračkom kadru.

Vreme će pokazati.

 

 

Bas lepo zbori ovaj Trinkijeri :yawn2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tinki linki ozbiljan manipulator,  sto i nije tesko postici, kad je ovaca koliko hoces..

drzi govoranciju o sramnoj predstavi, ko da je to posao cistacice da ne dodje do takve predstave a ne njegov posao, za koji je masno placen.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledah juče deo drugog poluvremena, ono je bilo krvrenje očiju. 

 

Kao prvo ono strimovanje tekme u rezoluciji 94x64, kao da gledaš snimak neke tekme iz 85., a VHS traka je oštećena.

 

Onda naša igra, odbrana posebno. Kako ko iz Tamiša napadne, tako probije. Onda neko presporo preuzimanje, ovaj ili položi, ili izvuče loptu napolje i neko šuta trojku kao slobodno bacanje. Takav bedan pokušaj otaljavanja tekme, da je to neverovatno. Trinki klasični nervni slom. Sredinom treće smop imali onu seriju posle tajmauta, otišli na +12, bio dam uveren da idemo na 20+ (mada ni to ne bi previše popravilo utisak), kad ono novo opuštanje u fazonu završili smo posao...

 

Link to comment
Share on other sites

Da budemo posteni i iskreni, ja ne vidim apsolutno nikakav smisao ove nase KLS lige. Jedino da se sa juniorima/mladim seniorima igra pa da im se eto pruzi prilika, sve drugo je mucenje, pa i gledanje iste. CZV ce uzeti, za nas je uspeh ako udjemo u finale, posle dvogodisnje pauze 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZnajJova said:

Jel iko,ikada gledalo Pu-ši-cu live(nemo da ste bezobrazni)...more li šta da se namakne u našu korist?

 

meni je decko skroz ok. zaista live deluje nesto pomalo cudno oko njegove konstitucije/kretanja, nekako kljakavo, ukoceno, ali decko me je kupio jer mu neverovatno brzo radi mozak. kad god mu je lopta u rukama izuzetno brzo smisli neko resenje i to odigra, nema onog mucenja tapkanja lopte u mestu kada ili ne zna sta ce sa njom ili je zapeo kao sivonja da odradi nesto sto je zamislio, a linija za taj pas ne postoji ili centar ne moze da se pozicionira da primi loptu. nekako, svaki put bi brzo nesto odigrao i to je bilo prilicno smisleno. nema strah da pripali, a uglavnom i pogadja u dobrim %, nema strah ni da krene jako i do samog kraja, prosto ofanzivno je to sve vrlo, vrlo korektno. defanzivno je par puta bas sramotno ispao/prevideo/zaboravio, ali nista dramaticno vise u odnosu na iste takve plezire koje nam i drugi priredjuju.

e sad, na sta ce ta njegova igra da lici kada ne bude kls momcad u pitanju, vec ga pridavi neka ozbiljna zverka ispred njega... remains to be seen.

 

overall, cenim da ce biti sasvim ok ako nastavi istim smerom kako trenutno izgleda njegovo saltanje nazad na evropsku kosarku nakon 6 god u usa uz istovremen prelazak medj' seniore, sto nikada nije lako. s te strane, mislim da je i njemu (a i klubu) pun pogodak sto igra ovaj patrljak od lige bez da je cekao septembarski ugovor negde da vidi na sta lici evropska seniorska kosarka.

 

 

inace, da... ono juce je bio horor. gagic i ali se blamirali, oba jankovica takodje, zagorac se ozbiljno sramoti svaki put kada povuce tranziciju i resi da glumi coast-to-coast novicu iz mladjih dana.

Edited by Plikuscht
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Plikuscht said:

 

meni je decko skroz ok. zaista live deluje nesto pomalo cudno oko njegove konstitucije/kretanja, nekako kljakavo, ukoceno, ali decko me kupio jer mu neverovatno brzo radi mozak. kad god mu je lopta u rukama izuzetno brzo smisli neko resenje i to odigra, nema onog mucenja tapkanja lopte u mestu kada ili ne zna sta ce sa njom ili je zapeo kao sivonja da odradi nesto sto je zamislio, a linija za taj pas ne postoji ili centar ne moze da se pozicionira da primi loptu. nekako, svaki put bi brzo nesto odigrao i to je bilo prilicno smisleno. nema strah da pripali, a uglavnom i pogadja u dobrim %, nema strah ni da krene jako i do samog kraja, prosto ofanzivno je to sve vrlo, vrlo korektno. defanzivno je par puta bas sramotno ispao/prevideo/zaboravio, ali nista dramaticno vise u odnosu na iste takve plezire koje nam i drugi priredjuju.

e sad, na sta ce ta njegova igra da lici kaa ne bude kls momcad, vec neka ozbiljnija zverka ispred njega... remains to be seen.

 

overall, cenim da ce biti sasvim ok ako nastavi istim smerom kako trenutno izgleda njegovo saltanje nazad na evropsku kosarku nakon 6 god u usa uz istovremen prelazak medj' seniore, sto nikada nije lako. s te strane, mislim da je i njemu (a i klubu) pun pogodak sto igra ovaj patrljak od lige bez da je cekao septembarski ugovor negde.

 

 

inace, da... ono juce je bio horor. gagic i ali se blamirali, oba jankovica takodje, zagorac se ozbiljno sramoti svaki put kada povuce tranziciju i resi da glumi coast-to-coast novicu iz mladjih dana.

Meni na onim YT snimcima deluje da ima  previše gabarita u doopetu,pa da je zbog toga malo "neobičan"...će vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Kakav cirkus. Gagic najpre dobio kaznu zbog razlicitih patika, a sad je navodno povucena kazna jer je taj akt slao antirasisticku poruku.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk


Gagić je slao poruku?!
Gagić je nešto smisleno uradio?
Pre će biti da je takav model, pa se sad vade na nešto treće
Link to comment
Share on other sites

Bas jedino sto je dobro od ove lige je prilika da se uradi dobra analiza na koga moze iole ozbiljno da se racuna za pocetak sledece sezone.

 

Kad ovo kazem ne mislim nuzno na Pecarskog, Trifinog malog i ostale junose, nego i na to koliko i sta zaista mogu pre svih Zagorac i Page, jer imam utisak da su nam ostali bas duzni u dosadasnjem delu sezone, te naravno Pusica, Jaramaz, i da se puno vise minuta i veca odgovornost u igri dadnu Landale-u kada se oporavi i Ali Nikolicu na kecu.

Edited by lord_slawe_
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...