Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

7 hours ago, Marvin said:

Sunce ti je*em, koliki je covek ovaj Parahuski.

 

69336622_10157683096541686_7079236483365

 

Dobro mu stoji nadimak koji sam procitao za Belarus traktore: Beast from the east 🙂

 

Na slici s leva na desno:

 

3 košarkaša koji nastupaju za KKP i jamajčanski bob tim koji se pripema za olimpijske igre u Peking 2022, sa košarkašima Partizana, na Zlatiboru.

Edited by Stondisha
Bob se ne vozi leti
  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Ja sam par puta na snimcima sa treninga istripovao Mačvana od Parahuskog. 

 

Apropo piskaranja od juče, zainteresovanosti i za kkp i za karte itd...

Čekam druga sinoć i baš vas čitam, kad on dolazi i prvo što kaže, "ala, jedva čekam da krene sezona"(verovatno videvši slike sa pripema taman tad). 

Sad otišao na trening, jedan drugar pita jesam uzimao sezonsku, on razmišlja, nije do sada uzimao.

Rekao sam vam već, moja "ekipa" je uzela 12 karata i još će njih 5 poznanika uzeti 3, pa će se kombinovati. 

Uglavnom, prošle godine smo 5 imali. 

Među tih 17, je 7 ljudi koji su iz Bg-a i kojima znači što se igra u Areni, a nisu prošle godine uzimali sezonske. Uglavnom, iako nije najbolji uzorak, meni se čini da je u globalu situacija ako ne bolja, onda ista bar kao prethodnih sezona. Ko je dolazio, dolaziće. 

 

Što se tima tiče, meni je baš drago zbog Pejnersa. Pomenuo sam već koliko mi se sviđa.

Takođe, što neko pomenu, koliki je Parahuski, jedva čekam da (nadam se) konačno neko razgrće. 

Nadam se da će od Radeta nešto biti, tu je i Jare, Gorda je naš. Novica u februaru. 

Trinkjeri je ostao, što opet nešto znači. 

Uopšte nemam problem da "prihvatim" ovu ekipu. 

Plus su Janković i Gagić otišli. 

A na to Birča došao, što po meni uopšte nije loše. On je praktično bio drugi igrač u timu u prethodnoj kampanji, nadam se da će mu se ovaj put naći bolja uloga i da će biti mnogo korisniji. Sve u svemu, Birča >> Janković. 

Krivo mi je zbog Alija, Sija i Vanje. Vanje poslednjeg, zbog njega, jer se nadam da će mu prijati promena sredine, ali mi je opet krivo jer je ipak uspostavio neki kontinuitet na kraju i imao bi priliku da neko duže vreme radi s jednim trenerom. 

Si je mogao da bude čovek od zadatka, ali dobro. 

Alija ćemo gledati dogodine, nadam se. 

Pecarski, srećno, šta mu reći... 

Oko Trife imam neke nedoumice, ali ni pozajmica u Megu nije loša stvar. 

 

Sve u svemu, jedva čekam da počne sezona, tj. već i ove prijateljske utakmice. 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2019 at 5:27 PM, pendulum said:

 

Da, nek daju pare i nek odjebu. Upravo. Dok ne dozvole privatizaciju imaju određenu obavezu da finansiraju uspešna i popularna sportska udruženja, a ne vidim šta koji k imaju da sede u upravi i odlučuju gde će i kako da se troši novac jer to nije njihov (partijski) novac i pritom još da te teraju da se zahvaljuješ vođi na dnevnoj bazi. Država svakako ima mehanizme da vidi kako su trošena sredstva i da li je klub ista ulagao u svrhu postizanja boljih rezultata ili su nešto muljali na drugim poslovima pa nakon toga može i da sankcioniše pojedince ukoliko želi. Videli smo kroz našu istoriju da postoji mogućnost da vlast direktno ne učestvuje u rukovođenju klubom i da nema nikakve ingerencije nad sportskim pitanjima. To je sve što očekujem. Onog trenutka kada se omogući i počne da se sprovodi privatizacija Partizana i CZ slažem se da se apsolutno ukinu svi izvori finansiranja za te rupe bez dna. Oko Alana Forda, hmm da..možemo da postavimo pitanja zašto se sva udruženja ne finansiraju ali tu dolazimo do one priče oko popularnosti i uspešnosti i hleba i igara koncepta..pošto su Partizan i CZ jedina dva sportska društva sa navijačima širom zemlje logično je da će fokus biti na njima.

 

Pa nije logicno, jer bi onda bilo logicno i da se ukine placanje karte i da se iz budzeta finansira gradski prevoz i jos mnogo toga.

 

Logicno je koliko je i logicno da drzava finansira Cecin koncert jer je "srpska majka" (odvratnog li izraza) mnogo popularna u ovoj zemlji.

 

Da Partizan/Zvezda stvarno imaju toliko mnogo ljudi koji bi hteli da finansiraju klub, finansiranje kluba bi mogli preuzeti navijaci i simpatizeri i drzava ne bi imala sta da se petlja. Da ne pisem sad da je neko drugi na temi napisao da je navijaca Partizana toliko malo da se obraduje kad ih sretne (sto nije tacno, navijaca drugih klubova je jako malo, ako ne racunamo divlju telad i raspomamljene zveri, odnosno te navijacke grupe u odnosu na more formalnih navijaca oba kluba), pa u tom slucaju bi Zvezda stalno bila sampion jer bi stalno dobijala mnogo vise zbog tog broja navijaca.

 

Bila je ona gradska nagrada za uspehe u evroligi i evrokupu i na taj nacin drzava treba da pomaze sportske klubove (moze se progutati da se Metaloplastici da odredjen iznos jer igra LS u rukometu ili Zvezdi u odbojci, Partizanu u kosarci...). Imali smo priliku da vidimo to u jednoj Crnoj Gori. Igras evrokup - imas budzet samo da se plasiras medju 4 najbolja. Igras evroligu - dovodis mnogo skuplje igrace.

 

Delim stav sa nekima koji su napisali da se ovako ne radi i da je ovo SNS potpis. Iskreno se ne secam kada je Vujosevic dovodio ovoliko kvalitetnih pojacanja, a on je jos igrao evroligu. Svakako da ima razlike izmedju toga sto tada klub nije bio igracka stranackih aktivista.

 

Nije ni Zvezda nista bila bolja, DS i DSS kadrovi su vedrili i oblacili (krali i zaduzivali se kao da sutra ne postoji) u klubu i sto se mene tice pretposlednje mesto je logicna posledica takve politike, koja nije donela nijednom klubu sa ovih prostora nista dobro (skoro nijednom).

 

Fudbal je nesto drugo, tu ima i velikih prihoda i to je sasvim druga prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uvrnuto said:

...karte...

 

 

Čitam tvoj post i kao da slušam o ovim mojima. Dosta slična situacija, rekao bih solidno više sezonskih nego prethodne godine u mom okruženju. 

Takođe, isto određeni broj uzeo samo zato što se igra u Areni.

Link to comment
Share on other sites

Pao s Marsa?
Ma sprdam vas malo, te ovom drugari kupuju sezonske svi, pa onaj drugi isto kaže kupuju 20 sezonskih neki njegovi, nakon par godina posta. Tim tempom do sada ste sigurno prodali 10k sezonskih. Moraćete da izbacite frakcije da mogu da stanu sezonci samo u Areni.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sprdam vas malo, te ovom drugari kupuju sezonske svi, pa onaj drugi isto kaže kupuju 20 sezonskih neki njegovi, nakon par godina posta. Tim tempom do sada ste sigurno prodali 10k sezonskih. Moraćete da izbacite frakcije da mogu da stanu sezonci samo u Areni.
4669a8924eb2a9a887df8fa6493b078b.gif
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...