Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Quote

Košarkaški klub Partizan želi da dovede američkog plejmejkera Korija Voldena, prenose izraelski mediji.

Volden, koji je prošle sezone bio MVP izraelskog prvenstva, navodno ima ponudu na stolu vrednu 300.000 evra po sezoni.

Prema pisanju "Wall! Sport" portala, za Voldena su zainteresovani i Makabi iz Tel Aviva, kao i Hapoel iz Jerusalima.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Od koga bre ima ponudu od 300kila

 

Quote

Naravno, postoje finansijski okviri u kojima možemo da se krećemo, ali ti okviri su ove godine daleko iznad onoga što smo imali u sezoni 2018/19. Čak možemo reći da je obezbeđeni iznos za tim i stručni štab verovatno najviši ikada kada je u pitanju KK Partizan.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, simply minds said:

Čitam o porodičnoj tragediji ovog Mozlija što je došao... užas. S druge strane, ne vidim svrhu dovođenja stranca koji je i u italijanskom prvenstvu imao tako skromnu statistiku...

 

Da nisi pomešao 2 Vilijama Mozlija?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, kalistenika u rutini said:

 

 

 

Prica za debile. 

 

Kad je tako, sto nije kupio wild card za EL. Ako vec prsti 300k ovde, 250 tamo, a EL klubovi se povlace pred nasim ponudama i odustaju od igraca... 

 

Finalni produkt ce biti kao i prethodnih sezona sa ovim blavorima za kormilom - taman dovoljan manjak kvaliteta da se ne bude realna pretnja, a stvori utisak neiskazivog napretka u odnosu na dane kad je Cvele vrteo pik.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Prica za debile. 

 

Kad je tako, sto nije kupio wild card za EL. Ako vec prsti 300k ovde, 250 tamo, a EL klubovi se povlace pred nasim ponudama i odustaju od igraca... 

 

Finalni produkt ce biti kao i prethodnih sezona sa ovim blavorima za kormilom - taman dovoljan manjak kvaliteta da se ne bude realna pretnja, a stvori utisak neiskazivog napretka u odnosu na dane kad je Cvele vrteo pik.

 

 

Što je priča za debile, misliš da nam recimo 2 najskuplja igrača neće imati 250 do 300k?

 

I kakve to veze ima sa finalnim produktom? Ja se slažem sa tom konstatacijom, ali to nema veze sa ovim pričama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

 

Što je priča za debile, misliš da nam recimo 2 najskuplja igrača neće imati 250 do 300k?

 

I kakve to veze ima sa finalnim produktom? Ja se slažem sa tom konstatacijom, ali to nema veze sa ovim pričama.

 

2 igraca da jedu 600k? Pa to je postojalo samo kod Vidzeja maharadze dok nije istopio staru deviznu stednju. Budimo ozbiljni.

 

Veza budzeta sa finalnim produktom je najdirektnija moguca. Ne znam sta bi tu trebalo obrazlagati i dokazivati. Drugi faktor je kompetentnost i znanje operativaca, gde smo takodje bruka pokriveni sa Loncarom.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

 

2 igraca da jedu 600k? Pa to je postojalo samo kod Vidzeja maharadze dok nije istopio staru deviznu stednju. Budimo ozbiljni.

 

Veza budzeta sa finalnim produktom je najdirektnija moguca. Ne znam sta bi tu trebalo obrazlagati i dokazivati. Drugi faktor je kompetentnost i znanje operativaca, gde smo takodje bruka pokriveni sa Loncarom.

 

 

Ako praviš ekipu koja je za jedan level slabija od najvećeg konkurenta, a pri tom isti ima nameru da spiči recimo 3-4 miliona, možda i više,  onda ćeš valjda i ti napraviti ekipu gde će igrači koštati recimo 1,7 ili 2 miliona. A u takav budžet ti se svakako uklapa da dva najskuplja igrača budu po 300k.

 

Nije da nešto posebno verujem Ostoji, ali ako on kaže da će budžet biti jak, onda će makar ličiti na takav. To je lako zaključiti po igračima koji se dovode. Dovođenje ovog Tomasa je znak koji najdirektnije moguće ukazuje na to. Ako posle njega tražiš recimo Holinsa ili ovog Voldena, onda je znak da se juri još jedan igrač u tom cenovnom rangu.

 

U tu priču se ne uklapa ovaj Mozli, ali ok, jasno je da je to krpljenje rupa, ako se uopšte i realizuje taj transfer.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imacemo mi finu ekipu ali to nece da bude opet dovoljno za nesto vise, mislim Zvezda ima trenutno tim koji ce konkurent u EL svima a ne za ABA ligu.

 

Drugo, mislim da su nam vece sanse u EC da stignemo do neke EL nego kroz ABA...

 

Zvezdin Gist vredi kao nasa 3 igraca verovatno u rosteru, a gde su ostali igraci Zvezde tek plus verovatno jos neki plej ubica i mozda jos neki visoki?

 

Ne nadam se nesto preterano sledece sezone, od njih smo bolji samo na klupi i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Realno imate najtezu grupu, ali mislim da prolazite sigurno. Sa Lokosima nemate sta da trazite, oni ce sigurno imati roster jaci od pola EL ekipa, sa Ritasom ste tu negde, a mislim da cete biti  za nijansu jaci od Tofasa, iako ni njihov trener verovatno ne naslucuje tim. Od Limoza i Venecije cete sigurno biti jaci, Limoz je polusmesna ekipa vec godinama, a Venecija iako sampion realno dolazi iz smesne lige, kakva je italijanska vec godinama

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Da je KKP uzeo Aba titulu ili bila bi sigurno ista ovakva prica samo obrnuto, oni dovode proverene igrace a KKCZ macke u dzaku. Jednostavno tas na vagi je EL da dovedes nekog igraca a da te drugi odbije kao i da malo, ali samo malo spusti zahteve ako napravis konkurentan tim i poveris mu jednu od glavnih uloga. Sta bi se onda pisalo? EL je tu glavni sastojak poput soli u jelu, ako ga imas to je to, ako ga nemas uvek ce nesto nedostajati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Ako praviš ekipu koja je za jedan level slabija od najvećeg konkurenta, a pri tom isti ima nameru da spiči recimo 3-4 miliona, možda i više,  onda ćeš valjda i ti napraviti ekipu gde će igrači koštati recimo 1,7 ili 2 miliona. A u takav budžet ti se svakako uklapa da dva najskuplja igrača budu po 300k.

 

Nije da nešto posebno verujem Ostoji, ali ako on kaže da će budžet biti jak, onda će makar ličiti na takav. To je lako zaključiti po igračima koji se dovode. Dovođenje ovog Tomasa je znak koji najdirektnije moguće ukazuje na to. Ako posle njega tražiš recimo Holinsa ili ovog Voldena, onda je znak da se juri još jedan igrač u tom cenovnom rangu.

 

U tu priču se ne uklapa ovaj Mozli, ali ok, jasno je da je to krpljenje rupa, ako se uopšte i realizuje taj transfer.

 

Nece Buducnost sprciti 3,4 miliona, juce su ponovili  da  im je budzet manji i da i Partizan i Zvezda imaju veci, kontam da je uslo u naviku negiranje da Partizan ikoga puno plati i da svi ostali imaju milione i kamione ali je malo sad glupo kad imas na klupi najplacenijeg trenera u ligi. On nije ostao da bi se borio za 4 mesto i da bude za level slabiji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, medobrundo said:

Ja mislim da je sasvim jasno da će KKP imati solidan budžet i prostor da napravi konkurentnu ekipu. U suprotnom, zašto bi Trinkijeri ostao u klubu?

 

Taj argument iz verovatnog nema neku tezinu. Po istom principu mogu da postavim kontrapitanje - zasto je uopste dolazio u tim ciji su udarni igraci u frontcourtu 1 Gagic Djordje i izvesne Jankele, a napad vodi 1 sustinski rekreativac. Mozda je ipak verovatnije da je od KKP dobio najvise novca ili bar uporedivo nekim drugim ponudama, te s obzirom na neke licne i emotivne razloge logicno odabrao BG.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...