Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Daklen, stvari stoje ovako -

- Prva sledeca tekma 2. Maja protiv Tamisa u gostima
- Landale povredjen na dve nedelje - Zalgiris pokazao izvesno interesovanje
- Puskica ubacio 22 poena na debiju
- Pocinje li era Trinkijerija ili zabar odlazi na kraju sezone?
- Ostala tekuca pitanja.

Sto se mene tice, ako postoji istine da hocemo Radanova, i da mozemo doci do njega - dizem obe ruke u vis.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lord_slawe_ said:

Daklen, stvari stoje ovako -

- Prva sledeca tekma 2. Maja protiv Tamisa u gostima
- Landale povredjen na dve nedelje - Zalgiris pokazao izvesno interesovanje
- Puskica ubacio 22 poena na debiju
- Pocinje li era Trinkijerija ili zabar odlazi na kraju sezone?
- Ostala tekuca pitanja.

Sto se mene tice, ako postoji istine da hocemo Radanova, i da mozemo doci do njega - dizem obe ruke u vis.

Nama ni Isus Hrist ne moze trenutno da pomogne a ne Radanov 😄 

Edited by Stex
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ostoja Mijailović: S 1.100.000 otkupili smo 2.700.000 evra duga! Forsiraćemo naše igrače, makar nikad ne napravili rezultat

57ebf1f03578e84361ce4804816d50f627af9b0a

Partizan je ofanzivu na titulu šampiona Srbije započeo uz ubedljivu pobedu nad Mega Bemaksom, gde je odličan utisak već na debiju ostavio novajlija Vasilije Pušica.

Oko 3.000 gledalaca u dvorani Aleksandar Nikolić zadovoljno je posmatralo plejadu mladih srpskih košarkaša kako špartaju parketom u susretu s Mega Bemaksom, što će očigledno biti klupska filozofija u budućnosti. To je priznao i predsednik Parnog valjka Ostoja Mijailović, koji je tokom razgovora za Kurir izjavio da će Partizan nastaviti politiku forsiranja domaćih igrača, što je dodatno obradovalo inače podeljeno navijačko jezgro.
“Ponekad igrate protiv neke ekipe i ne znate da li ste u Americi ili Beogradu, jer je na terenu cela američka petorka. Mi nećemo tako. Prioritet su nam naši momci, pa po cenu da nikada ne napravimo rezultat. Ovo je ipak Srbija, zemlja košarke“.

Ovakva najava poklapa se sa pričom da bi u Humsku 1 mogao da se vrati nekadašnji kapiten Dragan Milosavljević.
“Bilo bi mi drago da se vrati, ali ne zavisi sve od na. To je pravac koji je zacrtao i stručni štab. Lončar i Trinkijeri se jako dobro razumeju u svojoj posao i to ću poštovati. A od njih ću tražiti odgovornost“, kaže Mijailović za Kurir.

Partizan uveliko planira budžet za narednu sezonu.
“Ove godine smo vratili 1.100.000 evra starog duga, a to su diskontovana potraživanja iz prethodnih godina. Samo za sudski postaupak Bori Beravsu iz 2008. smo nedavno platili 56.000.000 dinara. Sa tih milionom, naš igrački kadar sa stručnim štabom bi koštao oko 2.500.000 evra“.

Objasnio je Mijailović šta znači termin „diskontovana potraživanja“...
“Mi smo za 1.100.000 evra otkupili oko 2.700.000 evra duga. Retko je kome to jasno. Struktura duga je podejena na igrače, banku i ostale poverioce. Došli smo u situaciju da tužimo bankuz koja sada nama duguje 181.000.000 dinara. Potraživanja igrača i trenera od 3.400.000 evra sveli smo na 1.700.000 evra pregovorima i ostalo je da platimo još 600.000 evra. Tako smo ukupno na razne načine smanjili ukupan dug za 4.200.000 evra. Mi nismo koristili raznrazne trikove kako bi izigrali poverioce, isplatilo nam se što smo otvoreno razgovarali. Povratili smo ugled kod partizanovaca“, ističe Mijailović za Kurir.

Prvi čovek Partizana veruje da Partizan zaslužuje da se nađe u najužoj konkurenciji za specijalnu pozivnicu Evrolige, a zatim je prokomentarisao i dešavanja iz finalne serije Jadranske lige.
“Tako nešto nisam video nigde u Evropi. Mi nikada nećemo da budemo deo toga, jer šteti svima. Taman da nikada ne napravimo uspeh“.

 

Neka ostane uklesano i ovde da je u doba selidbe foruma Ostoja smanjivao dug i potrazivanja, na nacin na koji je samo on to razumeo.

Link to comment
Share on other sites

Debatovao sam dosta ovih dana sa drustvom koga bi od ovogodisnjeg rostera ostavio tu i za sledecu sezonu. I spisak imena mi je bas tanak. Ali Nikolic, moooozda Marinkovic i Zagorac. Pretpostavljam da Pecarski ostaje, Pusica je tek stigao, ima 10ak utakmica da pokaze sta moze a strance bih menjao sve do jednog pa i one pod ugovorom.

Bez obzira na sve, cenim da nam se ponovo smesi velika rekonstrukcija rostera.

Inace, fali ovom topicu dosta ljudi koji su bili aktivni na bivsem forumu a i koji su tokom vremena nestali/otisli/prestali da pisu. Nadam se da ce ih ovaj svojevrsni 'reset' environmenta privuci energiji novih pocetaka  i da cemo ponovo imati prilike da kvalitetno diskutujemo na ovom topicu.

 

Edit - Drugim recima, jebes topic koji ja otvaram i u kojem za sada vodim glavnu rec 😄

Edited by lord_slawe_
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, lord_slawe_ said:

Debatovao sam dosta ovih dana sa drustvom koga bi od ovogodisnjeg rostera ostavio tu i za sledecu sezonu. I spisak imena mi je bas tanak. Ali Nikolic, moooozda Marinkovic i Zagorac. Pretpostavljam da Pecarski ostaje, Pusica je tek stigao, ima 10ak utakmica da pokaze sta moze a strance bih menjao sve do jednog pa i one pod ugovorom.

Bez obzira na sve, cenim da nam se ponovo smesi velika rekonstrukcija rostera.

Inace, fali ovom topicu dosta ljudi koji su bili aktivni na bivsem forumu a i koji su tokom vremena nestali/otisli/prestali da pisu. Nadam se da ce ih ovaj svojevrsni 'reset' environmenta privuci energiji novih pocetaka  i da cemo ponovo imati prilike da kvalitetno diskutujemo na ovom topicu.

 

Edit - Drugim recima, jebes topic koji ja otvaram i u kojem za sada vodim glavnu rec 😄

Ali, Jaramaz, Vanja, Pusica, Pecarski, Zagorac i bilo bi odlicno Dzok i ako mora Nikola Jankovic (pokazao se solidno, za nekog back up centra ili nekog 3 centra tesko da mozemo bolje i plus je domaci igrac). (Sy je valjda potpisao novi ugovor tako da mislim i on je tu sledece sezone )

To je neki moj spisak, ostali sve OUT...precrtao bi i Radeta ali ajde veliki je grobar pa da mu se pruzi jos jedna sansa.

I ako mene pitate bolje da dovede 4 pojacanja ali da valjaju nego da dovedemo 7,8 prosek igraca kao ove sezone i da imamo problem da nemamo lidera itd itd..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...