Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Quote

Asseco Arka

Grin 8, Hamonds 11, Bostić 16, Žubarga 9, Žimanski, Emeloglu 5, Volozin 2, Malčik 2, Čerlonko 2, Kaminski 2, Apson 10, Vika

Partizan NIS

Valden 13, Zagorac 20, Jovanović 6, Gordić 9, Jaramaz 13, Veličković 4, Janković 6, Tomas 8, Pejners 13, Mozli 8

 

Link to comment
Share on other sites

 

12 hours ago, Shonewizard said:

Da se kucne u drvo za Zagora. 🙏

 

Ja sam od Zagora na ove dve tekme video sve ono što smo od njega očekivali prošle godine. Ne znam sad šta da mislim, i prošle godine je on solidno počeo.

Sa druge strane, nadam se da je u pitanju to što je sada okružen boljim igračima pa mu je samim tim i lakše da igra.

 

Dao je 38 poena u ova dva meča, bez statsa rekao bih uz jedno 60% šuta. Videli smo i trojke, i tranziciju, post protiv nižih igrača, te igranje pravog "point forward"a.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3

Slažem se.

 

Juče baš ozbiljni znaci samopouzdanja, tipa šutne trojku, uhvatimo loptu u napadu, vrate mu je, odmah diže novu jer je bio otvoren i daje bez koske.

 

Just now, jedibojan said:

Zna li neko zasto Paige nije bio u protokolu?

 

I da, ako dovedemo pojacanje na 2, imamo 13 igraca za prvi tim. Ko je visak? Novica, Jankovic, Paige?

 

Ne znam, igrao je na one prve ako se na varam, delovao je ok. 

 

To je baš ozbiljno pitanje, Jaramaz jako dobro igra ove pripremne, deluje neverovatno spremno, leti po terenu. Ako bi se doveo neki dobar bek, pravi šuter, Ogi bi bio sasvim ok i pristupačno rešenje. Takođe, protiv Makabija su Gorda i Valden imali minute zajedno i to je odlično izgledalo.

 

Što se mene tiče, najbolja varijanta je bila Gorda, Valden, Ogi i to neko pojačanje, te Trifke kao treće rešenje na obe spoljne pozicije. Ali jbg, ima Stranica ugovor i to je bilo presudno verovatno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, realno *w said:

@SteveFrancis#3

Slažem se.

 

Juče baš ozbiljni znaci samopouzdanja, tipa šutne trojku, uhvatimo loptu u napadu, vrate mu je, odmah diže novu jer je bio otvoren i daje bez koske.

 

 

Ne znam, igrao je na one prve ako se na varam, delovao je ok. 

 

To je baš ozbiljno pitanje, Jaramaz jako dobro igra ove pripremne, deluje neverovatno spremno, leti po terenu. Ako bi se doveo neki dobar bek, pravi šuter, Ogi bi bio sasvim ok i pristupačno rešenje. Takođe, protiv Makabija su Gorda i Valden imali minute zajedno i to je odlično izgledalo.

 

Što se mene tiče, najbolja varijanta je bila Gorda, Valden, Ogi i to neko pojačanje, te Trifke kao treće rešenje na obe spoljne pozicije. Ali jbg, ima Stranica ugovor i to je bilo presudno verovatno.

Ne znam, nisam navikao na situacije kada imamo popunjen roster 🙂

Meni bi cak i prihvatljivo resenje bilo da ne dovodimo beka. Neka igraju Gorda i Volden po 50-55 minuta, a ostatak da podele Jare i Paige. A onda se po potrebi na polusezoni moze dovesti neki ozbiljan igrac. A Novica da za "manje" utakmice ustupi mesto Tanasu ili nekom drugom klincu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jedibojan said:

Ne znam, nisam navikao na situacije kada imamo popunjen roster 🙂

Meni bi cak i prihvatljivo resenje bilo da ne dovodimo beka. Neka igraju Gorda i Volden po 50-55 minuta, a ostatak da podele Jare i Paige. A onda se po potrebi na polusezoni moze dovesti neki ozbiljan igrac. A Novica da za "manje" utakmice ustupi mesto Tanasu ili nekom drugom klincu...

 

Problem sa tom situacijom što bi imao dva beka od kojih nijedan stvarno nije bek. 

Da imaš jednog priučenog - ok, ali dvojica, to je već problem.

 

Dole je baš ozbiljna gužva, ne vidim način da se uklope i Novica i Nikola.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

 

 

Ja sam od Zagora na ove dve tekme video sve ono što smo od njega očekivali prošle godine. Ne znam sad šta da mislim, i prošle godine je on solidno počeo.

Sa druge strane, nadam se da je u pitanju to što je sada okružen boljim igračima pa mu je samim tim i lakše da igra.

 

Dao je 38 poena u ova dva meča, bez statsa rekao bih uz jedno 60% šuta. Videli smo i trojke, i tranziciju, post protiv nižih igrača, te igranje pravog "point forward"a.

 

Zaista, ono što se sa njim desilo u drugom dijelu prethodne sezone, ne sjećam se da sam ikada vidio. Bukvalno mu je ukraden talenat na nivou filma za tinejdžere.

 

Baš raduje ovo što pričaš. Mogao bi on da nam bude pojačanje iz "drugog plana" kakvom se niko nije nadao u predstojećoj sezoni. No, prije svega da ostane zdrav u kontinuitetu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zizu said:

Navodno povreda ramena. Zasto bi odredjeni igrac bio visak? Duga je sezona, pregrst utakmica. U rotaciji treba imati vise od 12 igraca.

 

Da, ako je od tih 13, 14, 15 igraca nekoliko mladjih igraca kojima je svaki minut na terenu i svaki trening dragocen. Preko 12 igraca je previse cak i za evroligase.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...