Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Evo čitam pet puta i nemam pojma o čemu pričaš, jedini postovi posvećeni našem voljenom preCedniku su oni sa željama da se vrati u prapostojbinu svog zemaljskog bitisanja.

Uostalom, šta on ima sa finansiranjem naših klubova, njih finansira država a to su naše pare.

Kad sam već tu, da još jednom ponovim, Vučiću nosi se u pičku materinu koja te okotila, i ti i tvoja lopovska kamarila, dabogda vas niko ne pamtio za deset godina.
Bezveze je ubacio Picoustog, ali poenta stoji.
Kad smo imali Đumića i ekipu nije valjalo, a sad ne valja jer puno trošimo i dovodimo strance (a svi čekali da Trinki dobije odrešene ruke)
Koliko se ja sećam, mi svake godine menjamo 70% ekipe, pa tako i ove.
Jedino što će nam tamnoputi sindikat (dolaskom AG) biti na rekordnom broju 4
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Pa to je već druga priča, znači nije niko kukao žvalonji nego državi zašto ne finansira podjednako dva svoja kluba. Prije bih se kastrirao nego od njega komad hljeba iz ruke uzeo.

Znaci neces navijati za Partizan ove sezone?. Vucicu pederu je bilo upuceno direktno njemu a ne drzavi iako je on nazalost drzava, elem to je prestalo sa dolaskom Ostoje i para iakonvi nikad niste bili peti npr u Kls u kao sto je Zvezda bila sa Sasom Nikitovicem ali ajde. Svi znamo sta se u ovoj zemlji radi i da bi bez drzave oba kluba pukla, samo nemoj da se foliramo da su jedni bolji od drugih i cije g... manje smrdi.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja sam u nekom nedefinisanom raspoloženju. Nekako ne mogu da uhvatim ideju/koncept ovakvog građenja tima iz temelja osim pokušaja da izmerimo patku i da srušimo komšiluk a onda ćemo da radimo... ne znamo još šta.

 

Jbg, u meni je problem, što sam mentalno još u Duletovom vremenu, kada su se stranci i domaći dovodili sa idejom da to budu talenti koji mogu relativno brzo da procvetaju, pojačani sa par iskusnijih igrača koji bi mogli da daju više nego što njihova cena kaže. Ovo krcanje legionara mi nekako ne daje smisao. Pitanje je ko će to da plati i šta ćemo dalje.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko da mi objasni ovu novonastalu sizofreniju na drustvenim mrezama a i na ovom forumu? 
 
Kada ste dovodili Majstorovice i Djumice bilo je Vucicu majku ti odvrci slavinu.
Sad kada dovodite legit El/EK igrace sad je Vucicu majku ti ostace pustos. 
Odlucite se sta hocete? 
 


Hoćemo samo da nam se skinu s kurca. Nek daju pare i nek odjebu što dalje sa svojom sektom od nas.

Jbg, navijači KKP ipak pamte period iz skorije istorije kada su samo DV i Danilović (pre toga i Divac) odlučivali šta i kako sa klubom, koga dovesti od igrača i kako dalje..nije bilo idealno ali si mogao lako da se identifikuješ sa takvom (sportskom) pričom i tripuješ nekakvu posebnost u odnosu na druge klubove. Možda je to (nesaglasnost sa ulaskom ozbiljnijih političara u strukture upravljanja) razlog zašto nismo tada dobijali više nego što smo zasluživali i zbog čega je DV non stop kukao, ali gledano iz ovog ugla, drago mi je što je tako bilo. To opet ne znači da organizaciono nije mogao da se napravi pomak, ali sa Duletom je tako bilo - ili prihvatiš ceo paket ili odustaneš od njega. Sad smo došli u situaciju da je sekta ušla u sve pore kluba jer ne dozvoljava uopšte drugačije modalitete saradnje. Ako hoćeš pare od države moraš da im se povinuješ i zahvaljuješ na dnevnoj bazi iako to nisu njihove pare već svih građana i dokle god ne dozvoljavaju privatizaciju imaju obavezu da finansiraju te klubove.

Ovo oko budžeta je vrlo zanimljivo recimo. Ostoja reče da je najveći budžet u istoriji (a opet manji od najvećeg konkurenta) što znači da je veći od dve sezone VJ-a koje smo mi doživljavali kao rasipanje (iako vidim da ima rasprave i oko toga) što opet znači da je sadašnji budžet mnogo veći od svih Duetovih budžeta sa kojima je on igrao EL, ušao na nekoliko TOP8 i na F4 2010 bio na jednu loptu od finala EL. To nije bilo pre sto godina već relativno skoro tako da, uz uvažavanje svih promena u košarci, jebeno je fascinantno sa kakvim timovima je tom čoveku uspevalo da bude ravnopravan u EL i ne samo ravnopravan nego da se najvećim evropskim timovima tresu gaće od ekipe koja je u svom rosteru imala Đekića, Vraneša, Bracu Miloševića, Aljošu Mitrovića, Tarzana Miloševića, Peru...

Naravno da ću da navijam za KKP i ove sezone i da se nerviram i da se radujem ali uvek će biti neki gorak osećaj zato što to nije ONAJ Partizan.
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Poodle Care said:

Pa te 2 sezone pod VJ se uzimaju kao istorijsko baškarenje i glavni razlog zbog čega je klub za samo 2 godine sa EL spao na Koprivice i Vrapce, nešto što sve prodaje, pune Arene i Telekomi nisu mogli da pokriju.

 

Cini mi se da se bas u tom periodu napravilo najvise dugova prema igracima. Raduljica, Macvan (on je oprostio deo), Klobucar, Katic, Djekic, Cakarevic i ko zna ko sve jos i svi ti igraci su godinama cekali da dobiju svoje plate.

 

Problem nastaje kada igrac ne dobije veliki ugovor u inostranstvu i nema razloga da oprasta deo potrazivanja.

 

3 hours ago, Son_of_a_gun said:

Pa to je već druga priča, znači nije niko kukao žvalonji nego državi zašto ne finansira podjednako dva svoja kluba. Prije bih se kastrirao nego od njega komad hljeba iz ruke uzeo.

 

Drzavni klubovi su i svi oni koji su nekada igrali ABA ligu i ABA 2 ligu. Jedina razlika izmedju Vucica i ranijeg perioda je u tome sto on oseca potrebu da ga svi vole i da niko ne sme da bude protiv njega.

 

I zbog cega bi drzava favorizovala dva kluba, a ne jedan ili tri ili (najbolje) nijedan? Crvena zvezda je trebalo 2011. da krene iz beton lige, kao i svi klubovi koji nemaju novca da funkcionisu zbog nagomilanih dugova, a jedino sto bi navijaci (kao zainteresovana strana) trebalo da rade je da paze da im u uprave ne slecu Vesici i drugi lopovi i stetocine.

 

Ne moze biti lepo kada se Vesic i Ostoja zaduzuju da bi pravili skupe igracke (jer su deo para od drzave vec potrosili za sebe), a da se trazi od drzave da sipa pare i sanira dugovanja kada ista dodju na naplatu.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, pendulum said:

 


Hoćemo samo da nam se skinu s kurca. Nek daju pare i nek odjebu što dalje sa svojom sektom od nas.
 

 

 

Vrlo zanimljivo razmisljanje. Razumem tvoje zelje. Hoces da drzava daje milione evra drzavnom preduzecu i da odjebe iz istog i da se nista ne pita u istom.

 

Nego nije mi jasno jedno, jel vi to niste dobili pare kad kazes da vam daju pare ili mislis da niste dobili dovoljno para koliko zasluzujete? 

 

Francuska sobarica off

Prestanite da glumite sportsku arijevsku rasu jer je to nista drugo do licemerje. Dajte pare al odjebite mi smo sportska prica. Izvoli sportska prico kupi 10 000 sezonskih. 

Da i oko ovoga koliko ko zasluzuje... finansiranje sporta kod nas je kao u Alan Fordu. Bogatima das jos da mogu da budu bogatiji i uspesniji a siromasnima ne das nista jer su siromasni i nesupesni. 

 

 

 

@34Barkley @odupri se ludilu

 

Naravno da ne mozete da se identifikujete sa igracima i klubom kada nema trofeja. Logicno. 

Status pobednika i porazenog. Vrlo je tanka granica.

Sada je Novica bogalj i neko ko muze klub jer nece da prizna da ne moze vise. Da je tu trofej aba lige taj Novica bi bio junak koji uprkos bolu daje poslednje atome snage ne bi li pomogao drugovima na terenu. Kao posle Cibone... Kecmana ukenjala trojka svi se raduju daj trofej aj zdravo, da nije... pisalo bi se danima o analizi igre ko je pogresio, ko je bio uzasan, da je Roberts bogalj i slicno. 

 

 

 

2 hours ago, 34Barkley said:

kada su se stranci i domaći dovodili sa idejom da to budu talenti koji mogu relativno brzo da procvetaju, pojačani sa par iskusnijih igrača koji bi mogli da daju više nego što njihova cena kaže

 

Sta prosle sezone nije bilo ispunjeno od ovih uslova? Sad sto se u vecini procena fejlovalo... opet kazem da je tu trofej aba lige prica bi bila totalno drugacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:



Naravno da ću da navijam za KKP i ove sezone i da se nerviram i da se radujem ali uvek će biti neki gorak osećaj zato što to nije ONAJ Partizan.

 

 

 

Nema više ni ONIH Zvezdanih staza sa Leonardom i Šetnerom, pa se opet gledaju derivati...

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Quote
Andrew Goudelock is one of the names that Partizan Belgrade is considering, I've been told. There have been talks between the two sides but no official contract offer on the table yet. The Serbian side is also considering other names.
1:03 PM · Aug 25, 2019·Twitter for Android
 
 
 
 
 
 
 
 
y1_4A8mG_x96.png
 
 
Replying to
Goudelock has already played for coach Trinchieri in 2013-2014 with Unics Kazan, which was probably the best season of his career (Eurocup and VTB MVP)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Tamburinjo said:

Naravno da ne mozete da se identifikujete sa igracima i klubom kada nema trofeja. Logicno. 

Status pobednika i porazenog. Vrlo je tanka granica.

Sada je Novica bogalj i neko ko muze klub jer nece da prizna da ne moze vise. Da je tu trofej aba lige taj Novica bi bio junak koji uprkos bolu daje poslednje atome snage ne bi li pomogao drugovima na terenu. Kao posle Cibone... Kecmana ukenjala trojka svi se raduju daj trofej aj zdravo, da nije... pisalo bi se danima o analizi igre ko je pogresio, ko je bio uzasan, da je Roberts bogalj i slicno. 

Izneo si gomilu neutemeljenih tvrdnji u pokušaju da izvučeš neke paralele, više sreće drugi put.

 

Trofeja nema već godinama (osim kupa) a KKP je i dalje najgledaniji tim lige. Kad je Džile došao, dočekao ga je krcat Pionir, a tim se nalazio gde - na poslednjem mestu. Cele te polusezone je masa ljudi pratila šta - borbu za četvrto mesto. 

 

Novicu i dalje većina smatra herojem i čovekom koji je mnogo dao klubu, ne sećam se da je bilo masovnih upisa da on muze klub. Uglavnom je bilo ljutnje što dozvoli sebi da uđe nespreman u sezonu a svima prikenjava na terenu.

 

Kecmanova trojka je bila jedna od trešnjica koje su došle u završnom delu sezone a ne suština iste. Pun Pionir je bio od prve utakmice kada nas je Cibona dobila. Odigrani su nezaboravni mečevi, mnoge smo dobijali a bilo je i situacija kao kada nas je Željko oduvao sa +25 a masa pevala pola sata nakon meča. I na F4 smo dvaput tragično izgubili pa opet svi sa ponosom (i setom, naravno) pričaju o tim mečevima.

 

12 hours ago, Tamburinjo said:

Sta prosle sezone nije bilo ispunjeno od ovih uslova? Sad sto se u vecini procena fejlovalo... opet kazem da je tu trofej aba lige prica bi bila totalno drugacija.

Ako nisi primetio, ima ljudi koji su odustali od praćenja KKP ili to čine sa manje emocija zbog svega a prvenstveno zbog SNS uprave. Pisali smo više puta o tome o toj raspolućenosti koju osećamo. Ne mogu da govorim u tuđe ime, ali što se mene tiče imam težak problem što je bagra u upravi i svaki put mi je taj "filter" pred očima. Međutim, još uvek mi sve ostalo više znači  Kad počne utakmica nervirao bih se isto taman da si i ti u crno-belom, ali ne mogu da budem razdragan i vezan kao nekada. Vezan sam za klub, za ime, tradiciju, a potrebno mi je da se vežem i za one na parketu. Ne smatram da smo viša rasa ali znam (ne mislim nego znam) da je KKP uspeo da izgradi "nešto" prethodnih decenija, nešto što je vezalo toliko ljudi za isti da ga prate čak i kad je krš i da čekaju povratak tog nečeg.

 

U prošloj sezoni mi se nije svidelo to besomučno menjanje igrača a poprilično sam bio zgađen stavom sa kojim se izašlo na treći meč 1/2f ABA. To nije Partizan koga pamtim i koji želim. Zato imam rezerve i prema ovoj sezoni jer mi deluje onako kako sam gore opisao. Eto, kažem unapred da ne bude da se vajkam kasnije. Radovaću se ako uzmemo titulu kao i svaki put do sada ali želim da vidim da postoji još neka ideja za građenje kluba osim čepljenja vođi i patkometrije.

  • Like 11
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

@barkley u F4 sezoni je poseta na neEL tekmama znala tanka da bude. Beše protiv Širokog (?) tekma pred put u Pariz kada je na tribinama bilo 625 ljudi?

 

Ovo ostalo sve 5, interesovanje za klub zbog kriminalaca iz vlasti je i meni mnogo opalo, a Novica jeste legenda, uz sve mane. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VoodooDerina said:

Otkud onda tako malo prodatih sezonskih, a veliki broj je i poklonjen?

 

Ne uklapa se nikako u priču o najgledanijem timu lige.

 

Šta tačno ima da se uklapa ili ne uklapa u zvaničnu statistiku kada je gledanost u pitanju? Evo podataka od prošle sezone, a slična je situacija i u prethodne 3-4:

 

Att.jpg

Edited by Shonewizard
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nisu neutemeljene tvrdnje cim ugrabim vise vremena potkrepicu ih kvotovima. Nisam slucajno uzeo primer Novice koji se krece bukvalno od invalid do esencija partizanstine. Sad ti to ublazi sa izrazom ljutnja ja ipak vidim malo teze kvalifikacije. 

 

Oko Kecmana neka si ti u pravu, davno bilo izlapelo sve. A mozda mi je i los primer. 

 

Oko treceg... nisu ti ljudi odustali kad vas vodio Dacic kriminalac i djubre par ekselans pa odustali sada kad je tu Ostoja pomocno osoblje sns-a. To govori o njima.

 

Oko cetvrtog... otkud znas da ceo sistem i plan ne lezi na tome da se uzme titula vrati u EL i da to onda bude pocetak nekog ciklusa i jasne vizije? E sad da se ne zajebavamo naravno da nije tako al to je prica za koju nam trebaju neki insajd infoi koje nemamo trenutno. Uglavnom slazem se oko toga da ljubav mora da bude dvosmerna tribine parket i obrnuto. Samo mi nije jasna kuknjava unapred oko dovodjenja odlicnih igraca. Sad ne valja ni to, a niko ne zna mozda budete sampioni na kraju (pu pu pu daleko bilo) 

 

Vidis ja sam apsolutno podrzavao AlEmpijevu sezonu jer je to bio jedini logican i normalan put (sad sto smo na kraju tog puta fejlovali, jebiga mnogo faktora) ove sezone Tamburinja posle 10+ godina nema na tribini. Zasto je tako nek se zapitaju celnici kkcz. Jes da ih boli ona stvar al od mene toliko. Tako da razumem da nema bas 100% slepe ljubavi i da coveku prekipi, meni je je ove godine (neki bi kazali izabrao sam pogresnu godinu).

 

P.s. malo konfuzan post pisem na fonu dok radim nesto. Sori. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Tamburinjo said:

Vidis ja sam apsolutno podrzavao AlEmpijevu sezonu jer je to bio jedini logican i normalan put (sad sto smo na kraju tog puta fejlovali, jebiga mnogo faktora)

ako mozes samo meni da priblizis cime ti se to alempijeva sezona dojmila i sta je tu toliko bilo drugacije od prosle npr?

moze i na kkcz topiku...izvinjavam se komsijama zbog uzurpiranja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2019 at 7:49 PM, pepe sancez said:

Koja je uloga Mice Berica u Partizanu danas?

 

On 8/24/2019 at 7:56 PM, pepe sancez said:

Ako nema zvanicnu funkciju ima li nezvanicnu, sporadicnu? Ima li ikakve relacije sa klubom ili nekim njegovim dijelovima? 

 

Ne pitam za informacije iz medija, nego za one koji su bolje upuceni u relacije i odnose oko kluba.

Posto se diskusija lijepo razvila da jos jednom postavim pitanje.

Link to comment
Share on other sites

 
Šta tačno ima da se uklapa ili ne uklapa u zvaničnu statistiku kada je gledanost u pitanju? Evo podataka od prošle sezone, a slična je situacija i u prethodne 3-4:
 
Att.jpg
Pa po ovoj grafici Partizan je drugi po gledanosti. Koga briga za prosečan broj, valjda je bitan ukupan zbir na kraju sezone. :)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...