Jump to content

Trovanje pasa lutalica


Doc Holiday

Recommended Posts

U Pancevu se mesecima desava masovno trovanje pasa lutalica. O to na mestima gde se najvise okupljaju.. Cesto se desi da strada i vlasnicki pas... Talva velika kolicina otrova tesko da moze biti dostupna pojedibcima a i sigurno nije jeftina da je bas moze kupiti u tolkoj kolicini neki nadrndan pojedinac..   A kruze po mrezama informacije da se ista stvar desava i u drugim gradovima...   Mediji naravno ni reci o tome.  Tako da je ocigledno ko to radi....  Jbg ipak su otrovi jeftiniji od odsteta koje placa drzava ljudima koje su psi ujeli i svakako jeftinije od troskova sinteraja

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Cupava tema!

Sa jedne strane imas totalno nerazmisljanje komunalnih sluzbi o kvalitetnom resavanju problema pasa lutalica, sa druge strane ce ti se za svako radikalno resenje nakaciti na kicmu raznorazne organizacije za zastitu prava cegagod i sa trece strane imas gradjane koji stvarno imaju svakodnevne probleme sa psima lutalicama i moraju da se snalaze makar i tim, po meni primitivnim cinom.

Link to comment
Share on other sites

Ja nikada nisam imala problem sa nekim psom lutalicom. Oseća pas kada ga se neko plaši, a kada se ne plaši..

 

Problem sa trovanjem pasa postoji na nekoliko mesta i u Beogradu. Nastradaju i vlasnički psi koje vlasnici malo puste da trče po travi. 

 

Ne razumem zašto ćute Udruženja za zaštitu životinja. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Cupava tema!

Sa jedne strane imas totalno nerazmisljanje komunalnih sluzbi o kvalitetnom resavanju problema pasa lutalica, sa druge strane ce ti se za svako radikalno resenje nakaciti na kicmu raznorazne organizacije za zastitu prava cegagod i sa trece strane imas gradjane koji stvarno imaju svakodnevne probleme sa psima lutalicama i moraju da se snalaze makar i tim, po meni primitivnim cinom.

 

ne snalaze se sa tim otrovima gradjani...  cak i najveci mrzitelji pasa lutalica bi se zaustavili pred cenom otrova.. pogotovo sto su to otrovi koji su ilegalni... U Pancevu su stavljali na mnogo lokacija po gradu i na velikim potezima... npr bezmalo ceo kej na Tamisu su pokrili sa time od mosta do "Brodoremonta"  to su vise hiljade evra sigurno... da ne pricamo i druge totalno razlicite lokacije po gradu...    to obican mrzitelj nece uraditi jer nema on pare za to..    A i simptomaticno je da policija ne nadje pocinioca  jer da hoce nasli bi ih u roku od odmah...    Ovo rade drzavne i gradske sluzbe...

 da ne govorimo o tome da se ti otrovi stavljaju u neke kobasice, pa to mogu  dohvatiti i deca, da ne pricamo o beskucnicima, Romima itd...  Ili su i Romi i beskucnici , kao i vlasnicki psi za njih " kolateralna steta"

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ja nikada nisam imala problem sa nekim psom lutalicom. Oseća pas kada ga se neko plaši, a kada se ne plaši..

 

Problem sa trovanjem pasa postoji na nekoliko mesta i u Beogradu. Nastradaju i vlasnički psi koje vlasnici malo puste da trče po travi. 

 

Ne razumem zašto ćute Udruženja za zaštitu životinja. 

 

mislim da su za danas u Pancevu zakazali nekakav protest preko FB grupe...  sta ce biti i koliko ostaje da se vidi....  Mediji naravno cute..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hmm...da li neko iz te FB grupe može da napiše teze ili nešto kratko, pa da pokušam -da zamolim jednog poznanika koji radi u Večernjim novostima da pišu o tome, da neko od novinara izađe na teren?

 

Ovo je već treći, ili četvrti put da se truju psi. Ne sećam se da je o tome bilo nešto u medijima.

 

Usput, može da se pošalje i mejl svim redakcijama i prilože slike sa terena, valjda će neko to onda objaviti. Reaguju na mejlove, to znam, ali je duga priča, da ne idem u off. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Hmm...da li neko iz te FB grupe može da napiše teze ili nešto kratko, pa da pokušam -da zamolim jednog poznanika koji radi u Večernjim novostima da pišu o tome, da neko od novinara izađe na teren?

 

Ovo je već treći, ili četvrti put da se truju psi. Ne sećam se da je o tome bilo nešto u medijima.

 

Usput, može da se pošalje i mejl svim redakcijama i prilože slike sa terena, valjda će neko to onda objaviti. Reaguju na mejlove, to znam, ali je duga priča, da ne idem u off. 

 

postoje grupe " Pancevci na fejsbuku" vise takvih grupa .. ima tu dosta postova sa slikama otrovanih pasa... Uglavnom vidim da se desava u naselju Kotez 1 i 2 , bilo je i na Tamisu, na keju a i u drugim delovima grada...  

 

evo linka za reakciju gradonacelnika

https://013info.rs/vesti/drustvo/gradonacelnik-i-gradsko-vece-panceva-najostrije-osudili-trovanje-pasa-moramo-uciniti?fbclid=IwAR2lOiPlJPIEx-j5vP1TgoLqbCOmUzOmtIDJCdRI2fnUoxF7Ph528daRVhc  

 

 naravno da gradonacelnik nece priznati da ih oni truju... ali simptomaticno je da pored gomilu kamera po ulazima zgrada na Kotezu 2 i radnjicama , ne mogu pronaci pocinioca koji baca otrove..  A time su ugrozena i deca i vlasnicki psi koje izvode u setnju, a bogami i ljudi beskucnici

 

 

treba reci da je od grada koji je pre par godina bio prvi koji je postavio zimske kucice za pse i macke  lutalice postao grad koji ih truje..

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@Doc Holiday To je i idiotluk i bezobrazluk..i namerno se radi. 

 

Možda da svi Pet shopovi po Pančevu postave male kamere ispred svojih radnji, kako bi se videlo ko to radi? 

 

Rešenje su stalni protesti Udruženja za zaštitu životinja, protesti svih vlasnika kućnih ljubimaca-pasa i mačaka i peticija nadležnom Ministarstvu.

 

Ja ću ovaj gornji link postaviti u Fejsbuk grupi "Mačke i mačkoljupci" čiji sam član, uz dodatni tekst, da su ugroženi i psi i mačke..i da se ovo ne dešava samo u Pančevu već sporadično i po beogradskim naseljima-što je istina. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sta ocekujete od onih cija su duhovna braca ovi, koji isto tako "resavaju probleme", prvo ostave pse da se nakote, a onda rade ovo:

spacer.png

 

https://www.dawn.com/news/1285384

 

Ne postoje bolje i gore kulture, tako je, isto u onom carstvu u kome caruje drugarstvo. Nego, koji je ovaj plavi otrov sa slike na onom linku? Video sam to skoro kad su blizu trovali pse. Jednom pre... ima oko 10 godina, moji tadasnji psi su se otrovali onim kreozanom, koji je isto bio ilegalan i tada, ali jedan, verovatno jer je bio mesanac, i kao takav snalazljiviji, sam je to resio, jeduci travu i povracajuci, a nije bio ni pojeo toliko. Doduse. on je to i doneo, jer je umeo da preskace ogradu, pa je doneo nekakvu piletinu kao poklon drugarici, i dao joj vise da jede, i dok sam ja video da je to filovano tim kreozanom koji je žut vece je bilo dosta pojedeno. Nju sam posle cele noci hladio crevom, i u kadi, i spasao sam je. Doduse i u policiji su posle primili krivicnu prijavu protiv NN lica, mada nista nije bilo, a i kako bi. Ali ovo plavo ne znam sta je. Da li neko zna?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moze biti bilo sta, otrov se boji u plavo da se zna da je otrov. Imam ovdje otrov za pacove i pellets za puzeve i razliciti su po sastavu ali su oba plave boje. Ovaj za pacove je na bazi vorfarina, to se sad najcesce koristi za sve stetocine i moguce da je to koristeno da potruje ove pse. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...